Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Sürekli Açılıp Kapanıyor

adam4
 Share

Recommended Posts

Pc sürekli açılıp kapanıyor

Selam arkadaşlar. Pcyi kullanırken mavi ekran verdi. Dha sonra sürekli kendini kapatıp açmaya başladı. Şimdi powera basıyorum 1 saniye sonra güç kesiliyor 1 saniye sonra tekrar güç veriyor. Sonra tekrar güç geliyor tekrar kesiliyor sürekli aynı döngü sürüyor. Taki gücü ben kesene kadar. Sorun ne olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum 

Power'dan, RAM'lerden ya da On-Board eklentilerinden kaynaklı olabilir.

Ayrıca şunu bir deneyin isterseniz:  Her türlü elektrik bağlantısını (Kablo-pil-batarya-v.s.) sonra BIOS Pilini çıkarın, 15 dk kadar bekledikten sonra, pili takmadan, güç bağlantısını sağlayın. Power a 5-8 saniye arası basılı tutun. Bir kaç kere tekrarlayın. En son bir kere basın. PCnormal açılıyorsa sorun yok. (sonradan BIOS pilini de takın.) 

Edited by selokan
  • Like 1
  • Thanks 3

1. Bios ayarlarını kontrol edin,hiberbation power ayarlarında normalin dışında farklılıklar olabilir bios varsayılan ayarla denemekte gerekebilir. 
  2. Yeni bir sistem kurulumu,yazılımsal virüs vb.durumlar olabilir sorunu bazen kökten çözer.
  3. Son aşama;cihaz  genel temizliğine yönelik girişimler oksitlenme vb.durumlar oluşmuş olabilir kontakspreyler kullanılarak şüpheli bölgeleri fısfıslamak olayı çözer.Sorun farklı gibi olsada,kendi kullandığım wifi sorununu bu şekilde çözmüştüm uyku moduna geçiyordu yada kapanıyordu sisteme hava basıp spreyledim tamamen düzeldi şimdi sizde deneyin yada garanti varsa dokunmadan ilgili servise verin kolay gelsin. :) 

• Like 1