Jump to content

Anakart Amd Ryzen Desteği Var Mı?

Alphonso_Elric
 Share

Recommended Posts

Anakart AMD Ryzen Desteği Var Mı?

Arkadaşlar aşağıda  vermiş olduğum linkteki mevcut anakartı kullanmaktayım. Çok ta emin olamadım. Bu anakart RYZE 5 işlemciyi destekliyor mu? Eğer destekliyorsa RYZEN 5 işlemci alacağım, desteklemiyorsa mevcut işlemcim işimi fazlasıyla görüyor maceraya atılmayacagım :), bilgi ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür edeyorum. 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-880GA-UD3H-rev-22#ov

Gördüğüm kadarıyla AM3 soket tipine kadar destekliyor. Ryzen 5 AM4 soket tipine sahip bu yüzden desteklemez diye biliyorum. Birde çalışma frekansı (ghz) nedir görmedim. Anakartın max çalışma frekansından daha büyük alırsan da boş yere extra para vermiş olursun.

• Like 1

neskali, 7 dakika önce yazdı:

Socket am3 Linkteki anakart  Am4 Lazım Ryzen için desteklemez yani hatta desteklediği cpu lara baktım Fx serilerinide desteklemiyor Sadece AM3 Phenom II ve Athlon II leri destekliyor ....

Hocam duan fx8300 8 çekirdek takılı kullanmaktayım. Benimde kafam karıştı o nedenle size sormak istedim. 

Ekran kartım amd r7 250x pek oyun oynamıyorum ama ekran kartı alsam bu işlemci işimi görmezmi işlemci 8 çekirdek yeter diye düşünüyorum ama sizin yorumunuz nedir ekran kartımı alsam. 

Alphonso_Elric, 30.01.2019 - 00:20 yazdı:

Hocam duan fx8300 8 çekirdek takılı kullanmaktayım. Benimde kafam karıştı o nedenle size sormak istedim. 

Ekran kartım amd r7 250x pek oyun oynamıyorum ama ekran kartı alsam bu işlemci işimi görmezmi işlemci 8 çekirdek yeter diye düşünüyorum ama sizin yorumunuz nedir ekran kartımı alsam. 

Bence işini görür darboğaz yapacağını sanmam , O işlemcinin bir üst modeli olan FX 8320, GTX 1080'i besleyebiliyor. O işlemci de GTX 1050 Ti' gibi bi kart alırsan  rahatça besleyecektir diye düşünüyorum. Ayrıca İşlemciye Para vermenin bi mantığı yok bence Sendeki gayet yeterli diye düşünüyorum .

Ben 2011 de topladığım sistemimdeki Amd Athlon II x3 işlemcinin 4.çekirdeğini açık kullanıyorum  Turksatta yayın yapan iki tv kanalına montaj , jenerik yapıyorum Ekran kartımda 6570 Render biraz uzun sürüyor ama sıkıntı yaşamıyorum .....

Edited by neskali
  • Like 1

neskali, 31.01.2019 - 23:48 yazdı:

Bence işini görür darboğaz yapacağını sanmam , O işlemcinin bir üst modeli olan FX 8320, GTX 1080'i besleyebiliyor. O işlemci de GTX 1050 Ti' gibi bi kart alırsan  rahatça besleyecektir diye düşünüyorum. Ayrıca İşlemciye Para vermenin bi mantığı yok bence Sendeki gayet yeterli diye düşünüyorum .

Ben 2011 de topladığım sistemimdeki Amd Athlon II x3 işlemcinin 4.çekirdeğini açık kullanıyorum  Turksatta yayın yapan iki tv kanalına montaj , jenerik yapıyorum Ekran kartımda 6570 Render biraz uzun sürüyor ama sıkıntı yaşamıyorum .....

Degerli dostum, ilgin için teşekkür ederim. dediğin gibi gt1050 gibi bir ejran kartı almak daha mantıklı geliyor banada. Tekrardan tşk ederim.

• Like 1