Jump to content

Windows 7 Format Atamama Sorunu

kendd
 Share

Recommended Posts

Windows 7 Format atamama sorunu

arkadaşlar merhaba ;

Format atamıyorum bilgisayara. Nedeni ise format ekranında bir bölüme geldiğimde ilerlemiyor. Acaba dvd de mi bir sorun var dedim tuttum başka bilgisayarda aynı dvd ile format atabiliyırum. Bu sefer de usb üzerinden deneyim dedim yine aynı . 

arkadaşlar windows'u nereye kurmak istediğiniz ekranına geliyorum. C ye kurmak istiyorum ileri diyorum ama ilerlemiyor yine aynı ekranda kalıyor. Diski sil diyorum yine aynı şekilde işlem devam etmiyor sorun nerede sizce?

ÇÖZÜMÜ GÜNCELLEME : 

Alıntı

Sorunun çözümü arkadaşlar. Ubuntu live usb ile format atma ekranına gelinir ve c ye güzel bir format atılır. Daha sonra windows dvd miz ile güzel bir format atılır. 

Edited by kendd

arkadaşlar sorun halen devam ediyor. Windows 10 kurmak istedim yine aynı . 

Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz ekranında ileriye gidemiyorum. Biçimlendir , sil diyorum , ileri diyorum yine aynı yerinde duruyor. Bios tan bakayım dedim. Dedikleriniz biosta yok. Şaşırdım kaldım valla 

• Dvd yerine,sistemi usbdisk üzerinden kurmayı deneyin birde,disk sürücüsü atlama,okuma vb.farklı ayrıntılara dayalı seçmiş olabilirdiski her cihazda aynı model dvdwriter yok.
  • Sistem kurulumu yapılacak olan cihazda evvelinde koruma faktörleri (harddisk,bios veya yazılımsal) vb.etkenlerden kaynaklı olarak engellemeler olabilir.
  • Daha evvel uefi sistemde bu tip bir şey yaşamıştım legay bios bildiğimden aşine değildim,ancak harddiski tamamen silip tek parça haline getirince silme,sistem kurma işlemi olmuştu diye hatırlıyorum uefi sistemler hakkında çok fazla malumatım yok aklıma geldi bir an bu hususta.
  • Cihazın harddiskini Live çalışan herhangi bir sistemle başlatıp (linux,windowspe,live çalışan acronis,aomei disk partition yapılandırma) vb.sistemler ile,diski tamamen silip tek parça yapıp sorna tekrardan sistem kurulumuna geçin.Sabit disk üzerinde çalışan disk virüsü,sektör vb.hatalar varsa büyük ihtimal çözülür.
  • Hiç biri çözmezse,cihaz üzerinden harddiski çıkarıp farklı bir pc üzerinden sistemi driverları yüklenmeden bu diske atarak 2.aşamada cihaza harddiski takıp işlemlere devam edin kolay gelsin. 

forjest, 2 dakika önce yazdı:
  • Dvd yerine,sistemi usbdisk üzerinden kurmayı deneyin birde,disk sürücüsü atlama,okuma vb.farklı ayrıntılara dayalı seçmiş olabilirdiski her cihazda aynı model dvdwriter yok.
  • Sistem kurulumu yapılacak olan cihazda evvelinde koruma faktörleri (harddisk,bios veya yazılımsal) vb.etkenlerden kaynaklı olarak engellemeler olabilir.
  • Daha evvel uefi sistemde bu tip bir şey yaşamıştım legay bios bildiğimden aşine değildim,ancak harddiski tamamen silip tek parça haline getirince silme,sistem kurma işlemi olmuştu diye hatırlıyorum uefi sistemler hakkında çok fazla malumatım yok aklıma geldi bir an bu hususta.
  • Cihazın harddiskini Live çalışan herhangi bir sistemle başlatıp (linux,windowspe,live çalışan acronis,aomei disk partition yapılandırma) vb.sistemler ile,diski tamamen silip tek parça yapıp sorna tekrardan sistem kurulumuna geçin.Sabit disk üzerinde çalışan disk virüsü,sektör vb.hatalar varsa büyük ihtimal çözülür.
  • Hiç biri çözmezse,cihaz üzerinden harddiski çıkarıp farklı bir pc üzerinden sistemi driverları yüklenmeden bu diske atarak 2.aşamada cihaza harddiski takıp işlemlere devam edin kolay gelsin. 

Cevabınız için teşekkür ederim. Usb ile denedim sonuç yine aynı .

Koruma faktörünü nereden kaldırabilirim. Biosta baktım tam olarak bununa ilgili bir seçenek göremedim .

Hdd'yi tamamen silemem çünkü d 'de yedeklerim var.

Ubuntu live ile silmeyi deneyeceğim.

Sorunun çözümü arkadaşlar. Ubuntu live usb ile format atma ekranına gelinir ve c ye güzel bir format atılır. Daha sonra windows dvd miz ile güzel bir format atılır. 

Ve herkes mutlu olur  :) teşekkürler arkadaşlar