Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Tüm Reg Kaydını Alma

erdal4444
 Share

Recommended Posts

Ben dolaylı olarak Cameyo'yu kullanıyordum bu işler için... Normalde portable yapma programı bu... Sistemi tarıyor, programı kuruyorsun sonra o portable halini sana veriyor... Paketi düzenle dediğin zamanda kurulumdaki dosya ve reg kayıtlarını görebiliyorsun... Yeni sürümlerinde halen bu şekilde mi yada  doğrudan daha basit bir yolu varmı bilemiyorum....

Cyph3r, 1 saat önce yazdı:

Ben dolaylı olarak Cameyo'yu kullanıyordum bu işler için... Normalde portable yapma programı bu... Sistemi tarıyor, programı kuruyorsun sonra o portable halini sana veriyor... Paketi düzenle dediğin zamanda kurulumdaki dosya ve reg kayıtlarını görebiliyorsun... Yeni sürümlerinde halen bu şekilde mi yada  doğrudan daha basit bir yolu varmı bilemiyorum....

farklı bilgisayarlarda çogu zaman cameyo ile yapılan portable çalışmıyor..silent install maker kullanıyorum katılımsız için.gayet başarılı.ama yimnede kafamda soru işaretleri bırakıyor.başka pcde acaba hata verecekmi reg kaydından dolayı diye..reg kaydını alıyorum.entgegre ediyorum ama acaba tüm girdileri alıyor muyum? tabiki hayır.

hadibeolsun, 1 saat önce yazdı:

Başlat > Çalıştır > regedit  açılan pencerenin üst tab menüsünden Dosya > Ver

bu genel regedit kaydı alma.bana program kurulumunda girdi olarak tüm kayıt defteri reg lazım..

• Editor

cmd olarak kaydedin, yönetici olarak çalıştırın. c de 2 adet önce sonrası reg kaydı oluşacaktır, ayrıca karşılaştırma yapılmış txt dosyası da oluşur. kayıtları iş bitince ayıklamak size kalmış:

regedit /e c:\kurmadan.reg
pause

:: programınızı kurun, bitince enterlayın..

regedit /e c:\kurulumsonunda.reg
pause

cmd /c fc /u c:\kurmadan.reg c:\kurulumsonunda.reg > C:\farklar.txt
pause

exit

Edited by MOTUN
  • Like 4

MOTUN, Bir saat önce yazdı:

cmd olarak kaydedin, yönetici olarak çalıştırın. c de 2 adet önce sonrası reg kaydı oluşacaktır, ayrıca karşılaştırma yapılmış txt dosyası da oluşur. kayıtları iş bitince ayıklamak size kalmış:

regedit /e c:\kurmadan.reg
pause

:: programınızı kurun, bitince enterlayın..

regedit /e c:\kurulumsonunda.reg
pause

cmd /c fc /u c:\kurmadan.reg c:\kurulumsonunda.reg > C:\farklar.txt
pause

exit

saol hocam..deneyeceğim