Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Msdn Windows 10 Rs5 1809 Pro 64 Bit Uefi - Hadibeolsun

hadibeolsun
 Share

Recommended Posts

hadibeolsun, 2 saat önce yazdı:

@pusattardu yorumunuz için teşekkürler. Problem değil isteyen yükler istemeyen yüklemez. Sizde boşuna indirmişsiniz zaten ne yapalım sağlık olsun. Bir dahaki sefere download etmezsiniz olur biter dimi :D

Sanıyorum windowsların kapladığı alan 7 den beri mevcut disk boyutuna göre değişiyor:sebebini bilmiyorum 

64 GB HDDli eski makinama 4 işletim sistemi yükledim 14 yıldır hala kurcalıyorum: (linux-w7-w8.1-birde w7 thin olması lazım (w10 RS2den sonrakiler yüklenmiyor)

Özetle diskte 20 GB alan ayırdığım  w7 nin kapladığı alan ile başka bir pc de 120 gb yer ayırdığım w7 nin kapladığı alan aynı olmuyor

Edited by efe34

efe34, 2 saat önce yazdı:

Sanıyorum windowsların kapladığı alan 7 den beri mevcut disk boyutuna göre değişiyor:sebebini bilmiyorum 

64 GB HDDli eski makinama 4 işletim sistemi yükledim 14 yıldır hala kurcalıyorum: (linux-w7-w8.1-birde w7 thin olması lazım (w10 RS2den sonrakiler yüklenmiyor)

Özetle diskte 20 GB alan ayırdığım  w7 nin kapladığı alan ile başka bir pc de 120 gb yer ayırdığım w7 nin kapladığı alan aynı olmuyor

HDD'ler arasında RAID işlemi yaparsan 20 GB ile 120 GB'ı bir araya getirebilirsin.

hadibeolsun, LTSC rs5 sürümünün, .107 sürümünden sonra gelen güncelleme paketlerinin kod numaralarını paylaşabilir misiniz? RS6 istemiyorum. Eğer RS6 LTSC sürümünde 7gb güncelleme alanı ekleme özelliği yoksa RS6 güncelleme paketlerinin de kod numaraları olabilir. Saygılarımla

Not: Bu konuda sayın EgeErkn'den de yardım istedim.Sadece bilginiz olsun diye bu notu yazdım.

YAGMURADAM, Bir saat önce yazdı:

hadibeolsun, LTSC rs5 sürümünün, .107 sürümünden sonra gelen güncelleme paketlerinin kod numaralarını paylaşabilir misiniz? RS6 istemiyorum. Eğer RS6 LTSC sürümünde 7gb güncelleme alanı ekleme özelliği yoksa RS6 güncelleme paketlerinin de kod numaraları olabilir. Saygılarımla

Not: Bu konuda sayın EgeErkn'den de yardım istedim.Sadece bilginiz olsun diye bu notu yazdım.

Hocam buradan devam edelim : sorunuz varsa diğer konu sahibi uyarı mesajı yollamış bana,  : ) )

Ben size cevap verirken onun konusunda olduğumun farkında değildim

Özetle LTSC sürümü kullanıyorsanız ve kullanmaya devam edecekseniz en az 2-3 yıl bir üst versiyona geçiş olmaz LTSB2016 dan beri geçiş olmadığı gibi :

Edited by efe34

Arkadaşlar eğer LTSB RS5 107 sürümünü ait iso dosyasını 475 sürümüne kendiniz güncellemek isterseniz aşağıdaki güncelleme paketlerini iso dosyasın ekleyin. 32 ve 64 bit sürüm aynı güncelleme paketi ismiyle verilmiş. Adobe flash playere dikkat etmedim. (LTSC ...107 64 Bit sıfır sistemde deneyerek buldum)

İndirme adresi(Sağ taraftaki Search kutucuğuna sürüm numarasını yazıp Enter tuşuna basın):

https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx

Güncelleme paket sürüm numaraları

kb4495667-107 den 475 sürümüne günceller
kb4486553-netframework günceller
kb4483452-netframework günceller
kb4480056-netframework günceller

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...

Diğer üst sürümde hata yaşayınca bunu flasha yazıp kurdum yüklendi bariz  hızlıydı ama üst üste sorun yaşadım chrome kendi dosyalarını tanımadı silip yeniden yükledim, drivarlar kurulduktan sonra sistemi yeniden başlatı seçtim kilitlendi farkettim yeniden başlatma olayı her defasında kilitleniyor.Daha sonra steam ı kurup oyunları kurdum sonra pat pubg açınca error vermeye başladı başka driver kurdum bu sefer başka hata verdi 20dk oynayınca güm oyun kapatıyor gta 5 de aynı kilitlendi iyi hoş hızlıda stabilite yok...

Sistemim de epeyce yüksek ve sorunsuz yine eski windows 10 umu kurucam malesef onda hiçbir sorun yaşamadım.

sakinseytan, 8 dakika önce yazdı:

Diğer üst sürümde hata yaşayınca bunu flasha yazıp kurdum yüklendi bariz  hızlıydı ama üst üste sorun yaşadım chrome kendi dosyalarını tanımadı silip yeniden yükledim, drivarlar kurulduktan sonra sistemi yeniden başlatı seçtim kilitlendi farkettim yeniden başlatma olayı her defasında kilitleniyor.Daha sonra steam ı kurup oyunları kurdum sonra pat pubg açınca error vermeye başladı başka driver kurdum bu sefer başka hata verdi 20dk oynayınca güm oyun kapatıyor gta 5 de aynı kilitlendi iyi hoş hızlıda stabilite yok...

Sistemim de epeyce yüksek ve sorunsuz yine eski windows 10 umu kurucam malesef onda hiçbir sorun yaşamadım.

Nasıl bir yükleme yaptığınızı bilemem. Sistem kurulumu sonrası yüklediğiniz Driverlar nereden alınmış nasıl alınmış nasıl yüklenmiş bilmediğimden dolayı bir yorum yapmam doğru değil. DriverPack gibi yazılımlar sisteminizi farklı sorunlara itebilir. Kurduğunuz programlar nereden yüklediniz bilemem. Şu yaptığım RS 5 çalışması sorunsuz çalışmaktadır. Ve hiçbir problemlede karşılaşmadım. İşletim sistemi üzerinden ne silinen birşey vardır ne de sisteme zarar verici birşey vardır.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...