Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Bellek Harici Disk Olarak Görünüyor

ozanaus
 Share

Recommended Posts

USB Bellek Harici Disk olarak görünüyor

Başlıkta belirttiğim sorun yüzünden, sürekli  “Yeterli Alan Yok” uyarısı alıyorum,

flashı pcden güvenli çıkar seçeneği ile çıkaramıyorum

sorun pc ile ilgili, çünkü başka pcde sorun yok

flashın içinde geri dönüşüm kutusu ve $RECYCLE.BIN klasorü  oluşmakta

daha önce çözüm bulamadığım için pcye format atarak sorundan kurtulmuştum

sorunu görseldeki programla multiboot için flashı 2ye ayırırken yaşamıştım

cvplarınız için şimdiden tşkler

2016-12-26_204454.png

hadibeolsun, 2 dakika önce yazdı:

https://mega.nz/#!W3pVRChK!Pu7bH2bTjENKH0LLJ8Q_M1GJPSLwgzETh5KKi2DIvM4

Bu linkteki dosyamı indir kur Sonra ilgili USB' i seç ve silme işlemini yap sonra tekrar oluştur.

cvbnız için tşkler

konuda belirtiğim gibi sorun pc ile ilgili, flashla ilgi bir sorun yok, çünkü başka pcye takınca flashta sorun yok

denediğim yöntemler

aygıt yöneticisinden falhı kaldırıp tekrar yükleme

bir çok farklı format tools programı ile gerek fat32 ya da ntfs olarak biçimlendirme sonuç vermedi

bu yöntemler boşuna pcde nasıl bir ayar değişmişse flashı harici disk olarak görüyor

KiT, 1 saat önce yazdı:

Botice.exe ile düzeltebilir.(Zanendersem usb uefi ve ntfs şeklinde yapmışsınız.Kullandığınız Windows vs imajları 4 gbyte boyutlarında değilse fat32 tek sekilde kullanmanız daha iyi olur.)

Usb tek imaj orijinal hale getirmek istiyorsan Rufus ile windows10 isosunu gpt olarak yazdırmak en basit çözüm olacaktır.

sorun flashla ılgılı değıl

flashı teka parça yaptım gene

ama hala sorun devam edıyor

• Farklı alternatif uygulamalar denenerek fat32 dosya biçimlemesi ile deneme yanılma ile çözülebilir.Kullanılan uygulamalardan kaynaklıda olma ihtimali var gibi sanki.
  • Windows işletim sisteminden kaynaklı olan bir durum varsa alttaki_resimde,ilgili yerleri bir kolaçan edip inceleyin birde kolay gelsin. :) 
Spoiler

6apLE0.gif

• Like 1

forjest, 12 saat önce yazdı:
  • Farklı alternatif uygulamalar denenerek fat32 dosya biçimlemesi ile deneme yanılma ile çözülebilir.Kullanılan uygulamalardan kaynaklıda olma ihtimali var gibi sanki.
  • Windows işletim sisteminden kaynaklı olan bir durum varsa alttaki_resimde,ilgili yerleri bir kolaçan edip inceleyin birde kolay gelsin. :) 
  İçeriği Gizle

6apLE0.gif

aygıt ilkelerde hızlı kaldırma yok, bende farklı görünüyor

flash.PNG.164948ea23b3be03e3c48f238d0e4575.PNG

ozanaus

• Ekran görüntülerimi windows 8.1 embedded  x64 bit üzerinden,almıştım,windows 10 ile aralarında bu özellik farkları varmıydı bu detay hususunda malumatım yok çünkü donanımsal hasebiyle kullanamıyorum.
  • Gözden kaçırılan en ufak detay varsa şayet anlaşılamayan gelişmelere sahne olabiliyor bazen.Bios ayarlarını inceleyerek "cache,swap,virtualization,disk management" bölgelerini incelemek gerekli buralarda disklerin sistem boot aşamalarında takılan external-hdd harici disklerinde mount edilerek sisteme dahil edilmesi ile ilgili ektif olan bir bağlantı olabilirde şayet aktif olan istenilmeyen aygıt ve cihazların sistem startında başlamaması için karar kılınan birim devredışı bırakılarak deaktif edilebilir incelemek gerekli.