Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Laptop Alıcağım Sizce Bana Uyarmı

agitsonkurt63
 Share

Recommended Posts

Laptop Alıcağım Sizce Bana Uyarmı

Merhaba arkadaşlar letgo da 2 el laptop gördüm laptop un modeli bu Acer Aspire V5-471-6687 - 14 ürün linki:https://www.cnet.com/products/acer-aspire-v5-471-6687-14-core-i3-2365m-4-gb-ram-500-gb-hdd-us-international/

arkadaşlar ram 8 gb olarak alıcağım ama endişem işlemciden yana i3 1.40 ghz hızında ve torbo bost özeliği yok bu beni internette takılırken zor durumda bırakırmı ve telefon yazılımı işlerinde kulanıcağım tavsiye edermisiniz adamın bana verdiği son fiyat 600 uygunmudur fikirleriniz için şimdiden teşekürler.

Normal günlük işler için ideal görünmekte,ancak daha çok tercih edilen 15.6" ve üzeri boyutta olan lenovo,asus,dell,msi gibi markalara bakmanızı öneririm.

Sağlamlık,ısı,cihaz fan ünitesi gürültülümü (bakır heatsink fansız modeller var sessizlik için tavsiye!)+batarya,stabilite,donanımsal uyumluluklar baz alarak piyasa ortalaması araştırması ve cihaz 2.el olsada dükkan garantisi kapsamında olması vb.gibi detaylarda önemlilik arz etmektedir olası bir sorunsal gelişmede destek verecek mercii'nin olması şart.Sıfır cihazlar için dahi benzer gereksinimler tercih edildiği herkezce bilinmekte.

Uzak durun: acer,hp,lg,casper + yan sanayi toplama model markası ne olduğu belli olmayan fason üretimler vs. :) 

• Like 2

Acer, Exper, Casper... Sonu "Er" ile biten markalardan uzak durun derim. Forjest üstat kadar bilgim olmasa da söylediği markalar idealdir. 600 TL'ye aldığınız bilgisayar, saçma sapan arızalarıyla, size çıkarttığı sıkıntılarla 2500 TL'ye mal olur. hp konusunda ise hemfikir değilim; evet, laptop grubu çok sorunlu Türkiye'de HP'nin. Yurt dışından gelen aynı model numaralı hp yıllarca sorunsuz çalışırken; Türkiye'de satılan hp laptoplarda inanılmaz sıkıntı var. Fakat yurt dışı kaynaklıysa; ya da laptop değil de masaüstü veya AIO PC ise hp de kayda değer işler çıkartıyor.

Edited by helehoyni
  • Like 1

İşlemcimin 3. nesil İ3 bir işlemci olması dışında özellikleri benzer olan bir masaüstü pc kullanıyorum. Çok fazla beklentin olmasın. Ram' i 8 gb yapmanda pek büyük performans artışı getireceğini sanmıyorum. 2. el olması da ciddi şekilde düşünülmesi gereken bir konu. Ben şu örneği vereyim. Photoshop v.b proğramlarda render gereken işleri pek yapamıyorum. Oyun olarak Zula' da bile kasıyor. Ve pc' nin verebileceği en üst performans bu...