Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win 10pro Ve - Multilang - (windows10 Rs5 X64) Tc&axe Build

shahruh
 Share

Recommended Posts

WIN 10PRO VE - Multilang - (Windows10 RS5 x64) TC&AXE Build

Merhabalar bir sitede gördüğüm ve bizimle win10 paylaşımı yapan arkadaşlara fikir olması açısından bulduğum ve beğendiğim bir win10'u paylaşıma sunuyorum. Umarım burada da böyle modifiyeler görmek dileğiyle ...

Build : Windows 10 PRO RS5 v.1809.17763.292 En-Us x64 ESD PreActivated

Added at Desktop :
Cursors
OldNewExplorer
Rainmeter
7zipx64
8GadgetPack
GameModeWinX
StartIsBackPlusPlus_v2.8_Patched
TorBrowser
UC Browser
Advanced System Care Pro
Language Added :
ar-SA
de-DE
es-ES
fr-FR
hr-HR
it-IT
pt-PT
ru-RU
th-TH

Removed :
OfficeOneNote
Paint3D
SolitaireCollection
ZuneMusic
ZuneVideo
OneDrive
QuickAssist
RetailDemoContent
Customer Experience Improvement Program
Cortana
HomeGroup
SmartScreen
Telemetry
WindowsDefender
WindowsSubsystemForLinux
WindowsToGo
XboxApp
XboxGameCallableUI
XboxIdentityProvider
Intel Indeo Codecs
Speech TTS
TV Tuner codecs and support
Windows System Assessment Tool (WinSAT)
MPEG-2 Splitter
Speech Recognition

Reg. Tweaks :
Disable Cortana App
Disable Automatic Windows Upgrade
Hide Taskbar TaskView Icon
Force .NET Programs to Use Newest .NET Framework
Enable Windows Photo Viewer
Enable Fraunhofer MP3 Professional Codec
Enable DISM Image Cleanup with Full ResetBase
Disabled Services :
Application Management
Branch Cache
Certificate Propagation
Distributed Link Tracking Client
IP Helper
Net.Tcp Port Sharing
Offline Files
Parental Controls
Remote Procedure Call (RPC) Locator
Remote Registry
Routing and Remote Access
Smart Card
Smart Card Removal Policy
SNMP Trap
Windows Connect Now - Config Registrar
Windows Media Player Network Sharing
Windows Search

Installation :
Create bootable USB (highly recommended) with Rufus
Or burn to DVD-DR at slow speed

Language: English
Compression: ESD
Architecture: 64bit
File Size: 3.4 GB

Download Linkleri : 

Tek Link

ttps://uploadbuzz.org/ry5gpiu8pl1f
http://3zfile.net/z1840dglqqs4
http://fileflares.com/zfnzmm3yaqie/PRO10_VE_RS5_x64_TC%26AXE_Build_2019.iso.html
https://4downfiles.org/efp1yj9kpu26
https://usersdrive.com/uv9rmbx70ndq.html

Partlı (450 Mb)

https://usersdrive.com/gghme151dwba.html
https://usersdrive.com/qj43rn8exa40.html
https://usersdrive.com/7s0mie236esg.html
https://usersdrive.com/oq5a6obqznza.html
https://usersdrive.com/gqjfayiostof.html
https://usersdrive.com/4abho2zwnkgp.html
https://usersdrive.com/piwoe1x9c3lk.html
https://usersdrive.com/4ymi06obp1hg.html

Torrent Linki PRO10 VE RS5 x64 TC&AXE Build 2019.iso.torrent

Alntıdır :  https://www.teamos-hkrg.com/index.php?threads/pro10-ve-multilang-windows10-rs5-x64-tc-axe-build.75001/

Uyarı :

1) Tükçe dil güncellemesi yapmama rağmen %90 oranında TR oldu bazı yerlerde halen ingilizce uyarılar çıkıyor yada ben tam yapamadım bilemiyorum.

2)Administrator kullanıcısını henüz değiştiremedim denetim masasından denedim ama olmadı. Belki burda arkadaşlar çözümünü bulur ve paylaşırlar.1.thumb.JPG.e6831ba5212dde1088a7facf08b3ffc2.JPG2.thumb.JPG.508493dfb108cf38f62d6aec3c78be08.JPG6.thumb.JPG.a82aa3246db5e91c92e32b8cd2fb42cc.JPG1489815231_masast.thumb.JPG.0a364e4fc63f17f9ba844fbac49eb804.JPG

Kurulum Sonrası İçin Video

Edited by shahruh
eksik dosyayı tamamlama

Bu çalışma benimde dikkatimi çekti ilk çıktığı gün. Çalışmanın yapıldığı sitede güzel çalışmalar çıkıyor. Ancak bu kişisel fikrim. Görsel dışında tnctr.com sitesindeki arkadaşlardan daha başarılı olduklarını düşünmüyorum. Bir önceki formatta Green Os çalışmalarını kullanmıştım. Sebebi Türkçe dil dosyası indirmem midir nedir birçok sorunla karşılaşıyorum. Güncellemeler konusunda özellikle hatalar verebiliyor. Eskiden Mxp ve Alpelwin bu tip çalışmalar yapmışlardı. Ki bana göre Mxp döneminin en iyisiydi diyebilirim. Tnctr.com' da çok daha başarılı çalışmalar oluyor. Tnctr ve bu paylaşımın olduğu siteleri gün gün takip ediyorum. Kullandığım çalışmalarda görsel kısmında yabancı site, performans stabilizasyon açısından da tnctr.com' da daha başarılı çalışmalar olduğu düşüncesindeyim. Daha önce de yazdığım gibi yabancı sitenin en az 10 farklı çalışmasını, tnctr.com' unda xp' den bu yana birçok çalışmasını denemiş birisi olarak yine tekrarlıyorum. Yazılım konusunda bilgi sahibi değilim ancak performans açısından tnctr. com sitesinde çok başarılı çalışmalar oluyor. Sanırım yabancı sitenin çok hit alma sebeplerinden biriside indirme konusunda torrent, hızlı tekli ve parçalı linkler gibi avantajları da var. Biz maalesef turbobitle boğuşmaktan ileri gidemiyoruz yıllardır. Hızlı ve çalışma yapan arkadaşının emeğini karşılayacak bir gelir şeklini Türkiye genelindeki tüm sitelerde çözemedik. Bu tip konular bazen yabancı sitedeki çalışmalara yönelmeme sebep oluyor. Green OS çalışmasında da çok acil format atmam gerekiyordu. Bu sitede turbobitle boğuşmak çok büyük sorun olacağı için yabancı siteden hızlı bir şekilde indirerek kurdum. Tnctr.com eski günlerine dönerse bu tip çalışmalar çoğalacaktır. Şu sıralar sitede birkaç arkadaş ilgileniyor bu tip işlerle. Yük ağır olduğu için şu sıralar zor gibi bu tip çalışmalar...

Edited by deli_petro06

Performans konusunda kesinlikle seninle hem fikirim  zira burdan indirdiğim perofrmans edition lar ve bazı wi8 lerde de çok güzel performanslı çalışmalar görmüştüm. Şu anda bile açıkçası bu win10 un performansından çok memnun değilim ama görsel açıdan çok güzel bir çalışma olmuş adamlar kendileri ayrıca paralı olarak da ayrı sitede bazı win10 ları paylaşıyorlar. Şahsen bizim adminlerin yada çalışmayı yapan değerli arkadaşların alternatif link konusunda müsamahalı davrandığını da görmekteyim. Bu sekildeki görsel çalışmada hoş dokunuşlar olursa bir tık daha yukarı çıkacağımızı düşünüyorum. Bende modifiye işlerinden anlamadığım için örnek olması maksadıyla paylaştım eminim bu görünüşte daha performanslı bir win10 yapılacaktır ki yapılırsa anında indiririm şu anda alternatif tema sitelerinden bu şekilde temaların paylaşıldığı yerleri gördüm kurulumunu öğrenip yine TncTr den indirdiğim performans edition veya motun yada köylünün çalışmasına uygulayacağım çünkü bizimkiler gerçekten performans konusunda iyiler görsellikle bunu taçlandırmalarını istiyorum.

kooj89, 1 saat önce yazdı:

Bu calismayi nasil turkce yapiyoruz. dil paketi yuklenmiyor klavye degismiyor

TR klavye ekleme :  

windowsu türkçe yapma : 

Please register to see this content.

ayrıca sorunlarla ilgili google da arama yaparsanız başka kaynaklar da var.

Edited by shahruh
düzenleme
  • Haha 1

Yıllarca burada sistem yapmış biri olarak şunu söylemek istiyorum: orası İngilizce bir site, ben de kendi çalışmama İngilizce entegre edip oraya göndersem buradakinden daha fazla indirilir çünkü genel bir dil ki benim gibi layt sistem yapanlar var orada ama hepsi İngilizce. Bende size oradaki çalışmaların TÜRKÇE olanını yapıyorum. Diğer arkadaşlarda bunun gibi sistemler yapıyor. 2-3 temaya bakıp "keşke böyle yapılsa" demekle sistem yapılmıyor ve de sistem güzel olmuyor maalesef. Kendi sistemlerimi yıllardır kullanıyorum ki 1 haftadır Far Cry oynuyorum, sorun bile çıkarmadı.

• Like 3
  • Thanks 2

Yıllarca buradan ve çeşitli sitelerden modifiye edilmiş,edilmemiş yüzlerce sistem indirmiş biri olarak söylüyorum modifiye ne görselliktir nede birşeyleri çıkarıp güncellemeyi engellemektir bence en güzel modifiye güncellenebilir fakat gereksiz herşeyin kaldırıldığı telemetri vslerin kapatıldığı güncel sistemdir.Görsellik her kesime hitap eder lakin her sistem o görselliği kaldıramayabilir helede win 10'un eski pcler için epey ağır bir sistem olduğu düşünülürse bu mantık dışıdır.Bence bu sitede koktely olsun,extreme os olsun,flatlite (dj_rush ustanın çalışması olsun ) hem görsel,hem performans olarak bir çok kullanıcıya hitap eden windowslar var üstelik hepsi güncelleme alıyor.Çünkü modifiyeli windows böyle olur hem güncelleme alcak hemde performansı kullanıcıya hitap edecek.O bahsi geçen sitedeki normal lite sürümdeki bir windows 10'un bile güncellemesi tamamen kapatılıyor (açılamıyor tekrar) güncellenirse hatalra veriyor bir yerleri bozuluyor işte bunlar modifiye konusunda amatör oldukları gerçeğini değiştirmiyor.Paralı bile olsa yabancı forumlarda güncellemesi kapalı win 10 indireceğime burdaki emeği geçen arkadaşların sistemini kullanırım daha iyi hiç yoktan desteklemiş oluyorsun iyi/kötü yorum yapıp eleştriiyorsun burda yapılan kötü eleştrileri orda yapsan muhtemelen siteden ban yersin burda sadece cevap alıyorsun aşırı ileri düzeyse(küfüre varan) siliniyor.yani kıyas yapacak olursak burdakilerle yarışamazlar ?

• Like 1
  • Thanks 1

Tüm yorumlara sonuna kadar katılıyorum.

Görsellik dediğin nedir ki zaten? MSDN dahi olsa sadece 2 wallpaper 2 cursor olayı değil mi? Bunun için sistem kasmaya ne gerek var?

Tema olayı zaten sistem kurulduktan sonra dahi yüklenebilen bir şey.

Paylaşılan programlar ise ne zor bulunan ne de az bulunan şeyler. Hatta çoğunu kimse kullanmıyor.

Neden sistem içinde program paylaşılırki hem? ISO gereksiz yere şişer? sanki ISOyu indiren o programları indiremez mi?

Kullanmayacağın program neden sistemde olsun ki? Soracak çok soru, eleştirecek çok konu var.

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

TNCTR'ye kurban olsun onlar... Bu sitedeki/forumdaki hiçbir arkadışın eline su dökemezler.

Paylaşılan site gibi yaklaşık 10-15 site daha var. Ru ve Es olanlar da  dahil. Ama inanın hiçbiri bize yetişemez dahi...

Sürekli hata alıyor onların sistemleri, aynı sistemin yeni sürümlerini yapmak yerine hemen yeni-başka bir paylaşımda bulunuyorlar. Üzerini örtmek için. Bakın yenisini yaptık, öncekinden güzel v.s.. diye. Forumları da bir acayip... Bir tanesi demiyor ki; falan sürümdeki hatalar neden giderilmedi diye... Derse hemen BAN...  Yapılan tek şey: Yeni paylaşım var, haydi uyuyun...

Çok cebelleştim-cebelleşiyorum bu tarz sitelerle... Alacaklarımı aldıktan sonra temelli buraya gelip, sadece burada aktif olacağım. Gerçekten ciddi derecede anlayışsızlık hakim... Onlarda sadece bir-iki kişi var ve tüm site onların etrafında dönüyor... 

TNC'nin gözünü seveyim...

Edited by selokan
  • Like 2
  • Thanks 3

Açıkcası beni cezbetmedi, her zaman 3. parti yazılım eklenerek hazırlanılmasına karşıyım. ben adamın koyduğu tor browserı kullanmıyorsam o sistem benim açımdan ilk kurulduğu andan beri kirlidir. bunlara ek olarak açıkcası zevkler ve renkler tartışılmaz o sebeple hiçbir sisteme görsel edit yapmam. dynamic theme diye bir app varken. temaya gerek mi kaldı. performans desek zaten kendi sistemim dışında beğenmiyorum veya güvenmiyorum. ki orada yazılı olan zilyon tane gibi görünen tweaklerin çoğu birbirine bağlı birini kapatında öbürüde kapanıyor vs. bunları bilen pek insan yok. ve o listeye baktığımda bile potansiyel 5 tane hata gördüm ilerde güncelleme almasını engelleyecek veya aklımdaki 2-3 tane yazılımın çalışmasını engelleyecek. bilerek anlayarak ince ayar yapabilen bir insan olduğunu düşünmüyorum.

Edited by EgeGrkn
  • Like 2

muharremerd, 28.02.2019 - 09:10 yazdı:

Yıllarca burada sistem yapmış biri olarak şunu söylemek istiyorum: orası İngilizce bir site, ben de kendi çalışmama İngilizce entegre edip oraya göndersem buradakinden daha fazla indirilir çünkü genel bir dil ki benim gibi layt sistem yapanlar var orada ama hepsi İngilizce. Bende size oradaki çalışmaların TÜRKÇE olanını yapıyorum. Diğer arkadaşlarda bunun gibi sistemler yapıyor. 2-3 temaya bakıp "keşke böyle yapılsa" demekle sistem yapılmıyor ve de sistem güzel olmuyor maalesef. Kendi sistemlerimi yıllardır kullanıyorum ki 1 haftadır Far Cry oynuyorum, sorun bile çıkarmadı.

Merhaba,

Sizin çalışmalarınızı gördüm ve paylaşımımdaki yazıyı tamamen okudunuz mu bilmiyorum ancak ben de zaten burada yapılan paylaşımların gayet kaliteli olduğunu belirttim ben kimseye çamur atmak yada emeğine haksızlık etme derdinde değilim. Ben kişisel görüşümü belirttim bu paylaşımda.Görsellik benim için performanstan/stabiliteden sonraki en önemli kıstas ve bahsettiğim çalışmada görsellik açısından çok başarılı olmuş.Site reklamı da yapmak peşinde değilim şu ana kadar burada gördüğüm çalışmalar genelde performans iyileştirmesi gereksiz dosyalardan temizleme işlemleriydi ama bende bu tür bir görselliğin çalışmalara eklenmesini talep ettim. Kabul ederler yada etmezler bu tamamen çalışmayı yapanların kararı olur ben fikir vermek istedim sadece. Çalışmanın performansı burada yapılan çalışmaların çok gerisinde ve Türkçe dil güncellemesi tamamen olmuyor halen yabancı dil uyarılar alabiliyorsunuz. Burada kimsenin reklamını yapmak niyetinde değilim hatam olmuşsa affola.

• Like 1

SoNKraL_, 28.02.2019 - 10:27 yazdı:

Yıllarca buradan ve çeşitli sitelerden modifiye edilmiş,edilmemiş yüzlerce sistem indirmiş biri olarak söylüyorum modifiye ne görselliktir nede birşeyleri çıkarıp güncellemeyi engellemektir bence en güzel modifiye güncellenebilir fakat gereksiz herşeyin kaldırıldığı telemetri vslerin kapatıldığı güncel sistemdir.Görsellik her kesime hitap eder lakin her sistem o görselliği kaldıramayabilir helede win 10'un eski pcler için epey ağır bir sistem olduğu düşünülürse bu mantık dışıdır.Bence bu sitede koktely olsun,extreme os olsun,flatlite (dj_rush ustanın çalışması olsun ) hem görsel,hem performans olarak bir çok kullanıcıya hitap eden windowslar var üstelik hepsi güncelleme alıyor.Çünkü modifiyeli windows böyle olur hem güncelleme alcak hemde performansı kullanıcıya hitap edecek.O bahsi geçen sitedeki normal lite sürümdeki bir windows 10'un bile güncellemesi tamamen kapatılıyor (açılamıyor tekrar) güncellenirse hatalra veriyor bir yerleri bozuluyor işte bunlar modifiye konusunda amatör oldukları gerçeğini değiştirmiyor.Paralı bile olsa yabancı forumlarda güncellemesi kapalı win 10 indireceğime burdaki emeği geçen arkadaşların sistemini kullanırım daha iyi hiç yoktan desteklemiş oluyorsun iyi/kötü yorum yapıp eleştriiyorsun burda yapılan kötü eleştrileri orda yapsan muhtemelen siteden ban yersin burda sadece cevap alıyorsun aşırı ileri düzeyse(küfüre varan) siliniyor.yani kıyas yapacak olursak burdakilerle yarışamazlar ?

Bu paylaşımda burda çalışma yapan arkadaşlara kişisel fikrimi sundum görsellik açısından böyle bir şey olursa bence güzel olur diye katılan olur yada olmaz renkler ve zevkler tartışılmaz.Burada zaten Alpelwin adıyla çalışma yapan bir arkadaş vardı tamamına yakını görsellik açısından çok güzel çalışmalardı ama şu anda çalışmalarını göremiyorum bahsettiğiniz modifiyelerin bazılarında hatalar aldım muhtemelen makinemden yada anakarttan kaynaklı sıkıntılar oldu. Burada eleştirinin ne olduğunu bilenler var ondan rahatım zaten kaldı ki sıkıntı olursa adminler çalışmayı kaldırabilir saygı duyarım. Ben de burayı düzenli sömürenlerdenim ve katkıda bulunmak istedim.

• Like 1

selokan, 28.02.2019 - 11:14 yazdı:

Tüm yorumlara sonuna kadar katılıyorum.

Görsellik dediğin nedir ki zaten? MSDN dahi olsa sadece 2 wallpaper 2 cursor olayı değil mi? Bunun için sistem kasmaya ne gerek var?

Tema olayı zaten sistem kurulduktan sonra dahi yüklenebilen bir şey.

Paylaşılan programlar ise ne zor bulunan ne de az bulunan şeyler. Hatta çoğunu kimse kullanmıyor.

Neden istem içinde program paylaşılırki hem? ISO gereksiz yere şişer? sanki ISOyu indiren o programları indiremez mi?

Kullanmayacağın program neden sistemde olsun ki? Soracak çok soru, eleştirecek çok konu var.

Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı...

TNCTR'ye kurban olsun onlar... Bu sitedeki/forumdaki hiçbir arkadışın eline su dökemezler.

Paylaşılan site gibi yaklaşık 10-15 site daha var. Ru ve Es olanlar da  dahil. Ama inanın hiçbiri bize yetişemez dahi...

Sürekli hata alıyor onların sistemleri, aynı sistemin yeni sürümlerini yapmak yerine hemen yeni-başka bir paylaşımda bulunuyorlar. Üzerini örtmek için. Bakın yenisini yaptık, öncekinden güzel v.s.. diye. Forumları da bir acayip... Bir tanesi demiyor ki; falan sürümdeki hatalar neden giderilmedi diye... Derse ban... Yeni paylaşım var, haydi uyuyun...

Çok cebelleştim-cebelleşiyorum bu tarz sitelerle... Alacaklarımı aldıktan sonra temelli buraya gelip, sadece burada aktif olacağım. Gerçekten ciddi derecede anlayışsızlık hakim... Onlarda sadece bir-iki kişi var ve tüm site onların etrafında dönüyor... 

TNC'nin gözünü seveyim...

Dediklerine katılıyorum ve acımasız eleştiri konusunda işi bilmediğimiz veya çalışma hazırlanırken ne kadar zahmetli olduğunu bilmememizden kaynaklandığını düşünüyorum sonuçta biz tamamen çalışmanın bitmişini burada görüyoruz ama ben kendi adıma yapıcı bir eleştiride bulunmak istedim. Yurdun malı kaliteli ona lafım yok. Çalışmalarınızda başarılar.

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

uzun cumlelere gerek yok  eski yıllarda windows surumleri icin nlite vardı ben bile  kodlalama özürlü biri olarak ne windows xpler 2000ler yaptım kendime iso kalıplları hazırlardım o zamanlar ,renkliydi birseyler  fakat artık konu ufak ufak otomasyonda waikten cıkıp biraz daha yazılım kodlama bilgisine dayandı gibi  bugun tnctrye baktıgım zaman  burada hakkıyle sistem yapan insan sayısı 10 parmagımı gecmez bu sıralamada en basta motun ve koylu geliyor  dikkatimi ceken birsey  okadar bulut sistemleri torrent varken bir dönem turbobit gibi sitelere mecmur edildik saatlerde turbo bit vesaire acıyacakta  download kotasını kaldırcak diyere kufrederek bekledik karsı taraftaki bu islemi yapannın mutlaka gecerli gerekceleri vardı rakibi olan benzer bir rus sitelerinde türkce dil destekli torrrent  bululut her turlu indirme secenegi  görünce ilgi azaldı bununla bereaber gelistirenlerde  tabi bu benim dusuncem kimseyi baglamaz saygılarımla iyi gunler

Bu ingilizce isletim sistemlerinde bir tane bile virus yok.Ama bizimkilerde cok cikiyordu sordugum zaman iste regeditle oynandigi icin cikiyor isteyen indirir isteyen indirmez gibi sozler soyleniyordu.Acaba onlarin sistemlerinde neden virus yok onlarda sistemin bir cok yeriyle oynamislar.Sadece merak ettigim icin sordum/

MOTUN, 18.03.2019 - 18:57 yazdı:

modifiye dediğin böyle olacak:

bu da videosu:

bu da başka örnek:

üstad yıktın geçtin beee aah ah....

işte bahsettiğim modifiyeler ah win10 için olanları çıksa tadından yenmez. :D