Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Usb Ses Kartını Pc Görüyor Ama Ses Gelmiyor[çözüldü]

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

• İncelediğim kadarıyla tak çalıştır sürücüsüz özelliğe sahip bir kart olduğu için,öyle zannediyorumki,sistem üzerinden yüklü mevcut ses donanımı ayarlarından yeni ses kartına bağlı çakışma varsa ayrıştırma,aktif etme vb.fonksiyonlar ile alakalı olma ihtimali olabilir bu detaytan kaynaklı ses alamıyor olabilirsinizde etraflıca bakmakta yarar var.
  • casper0007 ' nin de belirttiği gibi güncellemede sorunu çözebilir.Sistemle ilişkili olarak kartın kullandığı bağlantı kuran ilave bir dosya,driver dosyası varsa güncellemekte ayrıca çözüm olabilir kendim sürücüler için
    Please register to see this content.
    kullanıyorum memnunum alternatif olarak da denenebilir kolay gelsin.

Muhtemel tahminler:

• Usbport güç yetersizliği orn 2.0/3.0 vb.desteksiz oluşu,arka planda çalışan firewall antivirüs vb.korumalar çalışmasını engelleme,bios ayarları harici donanımlara yönelik ilave ayar gereksinimi,ses kartının sistem desteğine bağlı uyumsuzlukları vs.
  • Like 3

@casper0007;

denedim maalesef olmadı.

@forjest;

usb ses kartını takıyorum ışığı yanıp sönüyor ama ses alamıyorum. Dediğim gibi ses portları sağlam pc de de denedim yine çalışmadı.

arkadaşlar vatana geri götürüyorum bakalım ne diyecekler?

Edit:

Arkadaşlar vatana gittim yenisi ile değiştirdim hatta test bile ettirdim üründe sıkıntı yok.  Lakin ses portları sorunlu pc de şimdi denedim yine gelmedi ses. Ses portları çalışan pc de de denedim yine ses yok. Ben böyle işin taaa ......

Edited by Bay_RC

Bay_RC, 1 saat önce yazdı:

@casper0007;

denedim maalesef olmadı.

@forjest;

usb ses kartını takıyorum ışığı yanıp sönüyor ama ses alamıyorum. Dediğim gibi ses portları sağlam pc de de denedim yine çalışmadı.

arkadaşlar vatana geri götürüyorum bakalım ne diyecekler?

Edit:

Arkadaşlar vatana gittim yenisi ile değiştirdim hatta test bile ettirdim üründe sıkıntı yok.  Lakin ses portları sorunlu pc de şimdi denedim yine gelmedi ses. Ses portları çalışan pc de de denedim yine ses yok. Ben böyle işin taaa ......

realtek hd audı yonetıcısı kurup hoparlor fıslerınıtak cıkar o esnada mırofon ana hoporlor on hoparlor sorgusu cıkar bak cozulcekmı 

• Like 1

DJ_Rush, 01.03.2019 - 20:46 yazdı:

Aygıt Yöneticisinde görünüyor mu?

evet.

Edit:

yanlışlıkla flood oldu.

Edit 2:

Arkadaşlar sorun ses çipindeymiş. Tamire verdim şu anda sorun çözüldü. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. :good:

Edited by Bay_RC