Jump to content

Açılışta Ekran Kartı Hatası

Recommended Posts

Merhaba oncelikle boyle bir çalışmadan oturu sizi tebrik ediyorum tnxp'yi bir arkadas tavsiyesi ile kurdum fakat soyle bir sorun oluşuyor pc açılışında aşagıdaki resimdeki hata kodunu veriyor bunun anlamı nedir hata bendemi yoksa yanlış birseymi yaptım bana yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tesekkurler

hataji9.jpg

Anakartın HDD kontrol chipi sürücüsünü yüklemelisin. Sürücü CD si yoksa internetten daha günceli indirilebilir. Eger iki harddiskle raid yapmıyorsan Bios ayarlarından bu sürücüyü disable edebilirsin. Tabii deneyimli degilsen hic deneme.

Başlat>Çalıştır a Girip msconfig Yazıp Entarla Başlangıç Bölümüne Gir Orada hot_plug.exe Diye Bir Dosya Varmı ?

evet kardes orda bahsettiğin isimde bir dosya var ne yapmalıyım ole bi dosya var fakat diğer arkadasın hdd derken neyden bahsettiğini tam anlamadım ben ankartımı pc'ye tanıttım anakartım (asus sis 656 Chipset Support CD Rev..161.03) adı bu sekilde wall

evet kardes orda bahsettiğin isimde bir dosya var ne yapmalıyım ole bi dosya var fakat diğer arkadasın hdd derken neyden bahsettiğini tam anlamadım ben ankartımı pc'ye tanıttım anakartım (asus sis 656 Chipset Support CD Rev..161.03) adı bu sekilde wall

kapagını acıp anakartı görebiliyorsan üzerinde beyaz yazı ile ASUS yanında da modeli yazar. P5B ya da P4P800 gibi. O modeli yaz. Görebilmek icin ışık kaynagı isine yarayabilir.

Baslat->Calıstıra dxdiag yazdıgıda gelen tablonun tam ortasında da sistem modeli yazar. Onla da aynı olması gerekir. Sen en iyisi ikisini de yaz.

Please register to see this content.

İndir ve kur. Sorunun düzelecektir. Sürücü sorununun modifiye xp ile ilgisi yok. Kolay gelsin

kardes cok sağolasın sen hallour diyosan hallolur saygılar basarılar dilerim tekrar tesekkur ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...