Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Güncel 64 Bit Windows 7 Sp1 öneriler

MOTUN
 Share

Recommended Posts

crysis_88, 1 saat önce yazdı:

yıl olmuş nerdeyse 2020 hala windows xp mi ? 

xp ve windows 7 micorosftun yaptığı en iyi sistemler bence vista,win 8.1 facia..win 10 eh gidip geliniyor hani kimi görünümden şikayetçi kimisi performanstan hani win 10 kullanıp memnun olanını görmedim açıkcası..

• Editor
eskehacettepe, Bir saat önce yazdı:

kimse yok galiba arkadaşlar benimle ilgilenecek

Please register to see this content.

isonu indir formatını at, güncellemelerini yap.

Edited by MOTUN

eskehacettepe, 4 saat önce yazdı:

motun abi ondanda güncelleme eksik geliyor ama

mesajlarını takip ediyorum da bence sen buradaki 450 bin küsür üye ile dalga geçmeye geldin... yada iyimser düşüneyim, ilk defa bir foruma üye oluyorsun?

• Editor

ultimate ve pro vl sürümlerine bu ay çıkan güncellemeleri (sha-2 update: kb4474419 da dahil) entegre ettim ve usb 3.0-3.1 (bulduklarımı ki umarım işinize yarar) sürücülerini de hem install.wim e hem de boot.wim index 2 ye entegre ettim. gereksizlik teşkil eden 6 tane güncellemeyi (telemetry vs. diye anılmaktalar) eklemedim, resimlerde görürsünüz o güncellemeleri zaten. .Net Framework 4.7.2 yi de eklemedim boyut istediğim sınırı geçmekte idi. görüntüler aşağıda, upload etmeye başladım, ne zaman biterse o zaman konu açarım. defender ı da her iki sürümden kaldırdım bilginiz olsun. ayrıca bu ay tekrar güncelleme gelir haberiniz ola demedi demeyin. 14 MART 2019 Tarihi itibari ile günceldir!

y6WEMM.png

EmLgYD.png

QL5aAr.png

• Like 2
  • Thanks 1

MOTUN, 1 saat önce yazdı:

EmLgYD.png

Üstat eline emeğine sağlık ama neden bu kadar güncelleme yüklüyorsun onu anlayamıyorum. Eğer KB3020369 ve KB3125574 yüklü ise sistemde bu kadar güncelleme olmaması gerekir ki, buda aşağıdaki benim sistemde yüklü olan güncelleme kadar olması gerekir diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalman dileklerimle birlikte iyi çalışmalar..

Edited by Bay_KG

MOTUN, 07.03.2019 - 22:26 yazdı:

Merhaba üstat..
Bu güncelleme paketindeki sürücüleri rica etsem bir yere upload edebilir misin? çok makbule geçer inan.. :)
Bazıları bende eksik durumda da o yüzden rica ediyorum..
Kolay gelsin..

• Like 1

• Editor
Bay_KG, 58 dakika önce yazdı:

Üstat eline emeğine sağlık ama neden bu kadar güncelleme yüklüyorsun onu anlayamıyorum. Eğer KB3020369 ve KB3125574 yüklü ise sistemde bu kadar güncelleme olmaması gerekir ki, buda aşağıdaki benim sistemde yüklü olan güncelleme kadar olması gerekir diye düşünüyorum.
Sağlıcakla kalman dileklerimle birlikte iyi çalışmalar..

ben böyle mutluyum demek ve konuyu kapatmak isterdim :D  neyse, sebeplerimi yazayım girmişken foruma, birazdan uyumaya kaçacağım. bitmedi isonun yüklenmesi :(

öncelikle kb3020369 un yerini kb3177467 aldı; kb3177467 nin yerini ise kb3177467 v2 aldı :D kb3177467 v2 nin yerini de  şuan sizde de yüklü görünen kb4490628 aldı. kısacası ben o güncellemeyi yüklemem.

gelelim en önemli olan o büyük güncelleme (toplu paket kb3125574) ye. o paket bir çok güncellemenin yerini alırken sırası ile " kb3068708, kb3075249, kb3080149, kb3081954 " güncellemelerinin de yerine geçti. bu 4 güncelleme cümle alem tarafından bilinen, işleri sadece casusluk diye hitap edilen güncellemeler. bkz. google... benim için şu meşhur toplu güncelleme paketini yüklememem için geçerli bir sebep :) 

dediğim gibi ben böyle mutluyum :D 

saygılar.

Bay_KG, 46 dakika önce yazdı:

Merhaba üstat..
Bu güncelleme paketindeki sürücüleri rica etsem bir yere upload edebilir misin? çok makbule geçer inan.. :)
Bazıları bende eksik durumda da o yüzden rica ediyorum..
Kolay gelsin..

iso yüklensin, ancak % 30 u bitti. yandex diskin ben :trollface:  turboya atsam bitmek üzereydi be...

yarın bu konu altında upload eder linkini veririm hocam :) 

saygılar, ben artık uyumaya kaçar, kalın sağlıcakla.

• Like 3

Merhaba üstat..
Dosyalar için çok teşekkür ederim..

Yukarıdaki yanıtına ek olarak kısa bir not yazayım..
KB4490628 Yaz saati güncellemesidir, bunun dışında ve aylık kalite güncellemesi hariç yazdığın telemetry güncellemeleri sistemde yüklü değil.
Kurulumdan sonra güncelleme denetiminde çıkan telemetry ve bazı ülkelerin para birimi geliyor ve bunlar için de bir BAT dosyası hazırladım ve bunu çalıştırdığım an isteğe bağlı olanlar hariç  hiç bir güncelleme çıkmıyor.. Velhasıl 54 güncelleme ile sağlıklı bir Win7 kullanıyor ve gelen müşterilerime kuruyorum. Bir kaç bilgisayarcı dostuma da sistemi veriyorum. Yandexte yüklü incelemek istersen linkini memnuniyetle verebilirim..
Sevgiler ve hoşça kalın... 

• Like 1

cankusa, 05.03.2019 - 12:04 yazdı:

Yeni ūretilen bilgisayarlar ( Laptoplar ) wın_10 işletim sistemi kurulacak şekilde ūretiliyor ( Misi) ben bu cihazı aldıgımda içerisinde işletim sistemi yoktu kendim Win_7 işletim sistemi kurmaya çalıştıgımda cihaz buna izin vermedi.

Win_10 işletim sistemini 5 dk kurdum.

Çözūmū ne derseniz kurulumda instal.wim  olarak Wim_8 veya Wim_10 kullanmanız  olacaktır.

Misi laptop cihazına Win_7 işletim sistemini kurmamı ūst paragraftaki degişikligi yaparak gerçekleştirdim

Esenlikler dilerim

w7 isosundaki install.wimi silip yerine 8 ya da 10 a ait wim dosyasını mı koyacağız  biraz açar mısınız.

Benim amd ryzen sisteme hiçbir şekilde kurulmadı ancak ve ancak arkasında klasik mouse ve klavye soketi olan amd sistemlere kurulabiliyor: Mesela gigabyte ın bir kartı

benim anakart asus crosshair hero VI işlemci 1800x 1 hafta uğraştım: internette de kurabilen bir kişi bulabildim: uzun hikaye velhasıl sağlıklı çalışmıyor kurulsa bile: mecburuz w10 a:

w 8.1 bile kuruduktan sonra güncelleme almıyor ve sürekli uyarı penceresi çıkıyor: güncelleme yi aşabildim ama tatsız 8.1 . şu an w10 ve linux larla devam kararı aldım

uzun oldu : iyi forumlar

eskehacettepe, 22 dakika önce yazdı:

selamün aleyküm arkadaşlar nasılsınız iyimisiniz keyifler nasıl iyimi win7 ultimate x64 isoyu nereden bulabilirim acaba format atacamda arkadaşlar bir türlü bulamadımda

As form kuralları bellı arama yapmadan yazarsanız uyarı alırsınız

https://www.tnctr.com/forum/91-windows-7/

efe34, 3 saat önce yazdı:

w7 isosundaki install.wimi silip yerine 8 ya da 10 a ait wim dosyasını mı koyacağız  biraz açar mısınız.

Benim amd ryzen sisteme hiçbir şekilde kurulmadı ancak ve ancak arkasında klasik mouse ve klavye soketi olan amd sistemlere kurulabiliyor: Mesela gigabyte ın bir kartı

benim anakart asus crosshair hero VI işlemci 1800x 1 hafta uğraştım: internette de kurabilen bir kişi bulabildim: uzun hikaye velhasıl sağlıklı çalışmıyor kurulsa bile: mecburuz w10 a:

w 8.1 bile kuruduktan sonra güncelleme almıyor ve sürekli uyarı penceresi çıkıyor: güncelleme yi aşabildim ama tatsız 8.1 . şu an w10 ve linux larla devam kararı aldım

uzun oldu : iyi forumlar 

Yapmanız gereken işlemleri açıklamaya çalışayım

1-32 veya 64 bit  Wın-7 işletim sisteminden hangisini  kuracak iseniz  ISO  dosyasını PowerISO 9.0 Türkçe programı ile açıp  sources klasöründeki  install.wim  alıp (Şuan hangi sistemi kullanıyorsanız  uygun bir yerine sürükleyip bırakın)  çıkartmış oldugunuz install.wim  KB olarak uzunlugunu kontrol ediniz bazen eksik olabiliyor bu da kurulumda hataya sebep oluyor.

2-Mevcudunuzda bulunan Wındows  8 veya  10   ISO dosyasını  yine PowerISO 9.0 Türkçe programı ile açıp  sources klasöründeki  install.wim  silip  yerine  az önce almış oldugunuz   install.wim  sürükleyip bırakıyorsunuz ( yine KB olarak uzunlugunu mutlaka kontrol ediniz )  PowerISO  programınıza  farklı kaydedip   yeni bir ISO oluşturuyorsunuz.

3-Bu  ISO yu rufus ile USB flaş bellege yazdırıp işletim sisteminizi kurabilirsiniz.

4-Kurulum başlayınca  wın-8 veya wın-10 gibi  başlayacaktır  sorun yok  kuruluma devam edip bitirdiginizde Wındows-7 işletim sistemi kurulmuş olacaktır.

Format sırasında sorun yaşarsanız  yardımcı olmaya çalışırım. kolaylıklar dilerim    şayet isterseniz formatta  kendi kullandıgım hazır wındows 7x64  indirme linkini özelden verbilirim

kurulumda yardımcı olacak birde baglantı vereyim 

Edited by cankusa
  • Like 1

cankusa, 3 saat önce yazdı:

1-32 veya 64 bit  Wın-7 işletim sisteminden hangisini  kuracak iseniz  ISO  dosyasını PowerISO 9.0 Türkçe programı ile açıp  sources klasöründeki  install.wim  alıp (Şuan hangi sistemi kullanıyorsanız  uygun bir yerine sürükleyip bırakın)  çıkartmış oldugunuz install.wim  KB olarak uzunlugunu kontrol ediniz bazen eksik olabiliyor bu da kurulumda hataya sebep oluyor.

2-Mevcudunuzda bulunan Wındows  8 veya  10   ISO dosyasını  yine PowerISO 9.0 Türkçe programı ile açıp  sources klasöründeki  install.wim  silip  yerine  az önce almış oldugunuz   install.wim  sürükleyip bırakıyorsunuz ( yine KB olarak uzunlugunu mutlaka kontrol ediniz )  PowerISO  programınıza  farklı kaydedip   yeni bir ISO oluşturuyorsunuz.

3-Bu  ISO yu rufus ile USB flaş bellege yazdırıp işletim sisteminizi kurabilirsiniz.

4-Kurulum başlayınca  wın-8 veya wın-10 gibi  başlayacaktır  sorun yok  kuruluma devam edip bitirdiginizde Wındows-7 işletim sistemi kurulmuş olacaktır.

Format sırasında sorun yaşarsanız  yardımcı olmaya çalışırım. kolaylıklar dilerim    şayet isterseniz formatta  kendi kullandıgım hazır wındows 7x64  indirme linkini özelden verbilirim

Yıllardır (Win 8 çıktıktan bu yana) yaptığımız bu yöntemi detaylı anlattığınız için birileri çok teşekkür etmesi lâzım.. Çok fazla anlamazlar bu işlerden de. :)
Daha 2 gün önce Teamviwer aracılığı ile İstanbul'da bir arkadaşıma yaptık (Win10 üzerinde). Eski bilgisayarlarda veya USB sürücüleri yüklü olmayan Win7 sistemlerde bu yöntem kaçınılmaz oluyor..

Sevgiler ve kolay gelsin..

Edited by Bay_KG

cankusa, 9 saat önce yazdı:

Olmuyor: kurulum ekranında belli bir aşamadan sonra mouse ve klavye çalışmıyor çalışmadığı için de kurulum tamamlanmıyor:

İnternette benim karta kurmayı başaran 1 kişi var: başka bir sistemde w7 yi kurmuş ve açılışta asıl kurmak istediğimiz sistemnin driverları kurulacak şekilde bir yazılım hazırlamış. ssd yi yeni makinaya takmış. Öyle başarmış kurmayı.

Edited by efe34

Bay_KG 

Teşekür ederim .

efe34

İşletim sistemi kurmaya çalıştıgınız cihazın drevir yedegini  alıp (  Duble Drevir)   NTLıte  programı ile  ISO içerisine  drevirleri entegre edip  yeni bir ISO dosyası oluşturup  bununla format atarsanız drevir sorunu yaşamadan  işletim sistemi kurabilirsiniz.

Formatta kullanacagınız ISO yu  aşadaki baglantıdaki program ile çalışıp çalışmadıgını  kontrol etmenizde fayda var.

Kolaylıklar dilerim

Edited by cankusa

efe34  şuan  bu cihazı kullanmakta iseniz hangi işletim sistemi yüklüdür.

Cihazda kurulu işletim sisteminin  drevir yedegini  buradaki baglantıyı kullanarak alabilirseniz kurulumda size yardımcı olmaya çalışırım.(Yeni aldıgım mısı cihazına wın-7 kurmak için edindigim tecrübelerime dayanarak ) 

banda sizin gibi  olmaz format atamasınız wın-10 kurup kullanın ugraşmayın başarılı olamasınız gibi ipe sapa gelmez söylemleri çok duydum  bunlar sizede mutlaka söyleniyordur .

Wındows 7 ve 8  kurulumunda Desdeklenmeyen Donanım Hatası alıyorsanız aşadaki baglantılardan sisteminize uygun olan yazılımı indirip cihazınıza kurdugunuzda  bu sorundan kurtulup normal güncellemeleri almaya başlayıp cihazınızı stabil şekilde kullanmaya başlarsınız tecrübe ile sabittir.

Edited by cankusa

cankusa, 57 dakika önce yazdı:

efe34  şuan  bu cihazı kullanmakta iseniz hangi işletim sistemi yüklüdür.

Cihazda kurulu işletim sisteminin  drevir yedegini  buradaki baglantıyı kullanarak alabilirseniz kurulumda size yardımcı olmaya çalışırım.(Yeni aldıgım mısı cihazına wın-7 kurmak için edindigim tecrübelerime dayanarak ) 

banda sizin gibi  olmaz format atamasınız wın-10 kurup kullanın ugraşmayın başarılı olamasınız gibi ipe sapa gelmez söylemleri çok duydum  bunlar sizede mutlaka söyleniyordur .

Wındows 7 ve 8  kurulumunda Desdeklenmeyen Donanım Hatası alıyorsanız aşadaki baglantılardan sisteminize uygun olan yazılımı indirip cihazınıza kurdugunuzda  bu sorundan kurtulup normal güncellemeleri almaya başlayıp cihazınızı stabil şekilde kullanmaya başlarsınız tecrübe ile sabittir.

Hocam double driver vs hep kullandığım programlar konuya hakimim bir önceki mesajımdaki son linke bakın. w7 modifiye etme driver yükleme (usb 3.o driverleri ekleme ne varsa)  her işi yaptım. son aşamada mouse ve klavye bloke oluyor. Bir önceki mesajımdaki son linke bakın

özetle

1- yardıma ihtiyacım yok teşekkür ederim

2-Klasik tip usb/mouse  soketli ryzen anakartınız varsa w7 kolayca kuruluyor

3-w7 ufak bir iş için lazımdı sanalda kurdum hallettim.

4- 8.1 kurdum sorun yok pek ama tatsız

5-w10 ve linuxlarla devam edeceğim

tekrar teşekkürler iyi forumlar.

Edited by efe34