Jump to content

Anasayfayı Kilitlemek

platinum

Recommended Posts

internet explorer'e sağ tıklayıp özellikler dediğimizde başlangıç sayfası değiştirilebiliyor.

bildiğim kadarıyla arkadaşımın pc'ye virüs girmişti ve oradaki adres satırı deaktif olmuştu

şimdi benim sormak istediğim başlangıç sayfasının reg ayarı ile kilitlenip kilitlenemeyeceği

başlangıç sayfam http://www.google.com.tr olsun istiyorum ve değişmesin istiyorum bunu yapmak mümkün mü?

yokmu arkadaşlar bu konuda bilgisi olan deli olucam ya kafede herkes çağrıyor internet yok diye halbuki giriş sayfası değişmiş ve o sayfayı da açmıyor bi kilitleyebilsem giriş sayfasını tam süper olacaktı

Başlat >Çalıştır Regedit Yaz Enterla F3 e Basarak Arama Bölümüne Geç Start Page Kelimesini Arat Çıkan Sonuçlarda Anasayfanı Kilitleyen Sitenin İsmini Görüceksin Onu www.google.com Olarak Değiştir Bu Arama İşlemini Bir Kaç Kez Yapıcaksın Çünki Start Page Bir Kaç Tane Var Sonra Sorunun Düzelir Zaten.

Bak şimdi..

Başlat // Çalıştır // gpedit.msc yazıyorsun.. tamam diyorsun..

Karşına çıkan ekranın sağ tarafında kullanıcı seçenekleri var onu çift tıkla

YÖNETİM ŞABLONLAR

// Windows bileşenleri

//Internet Explorer

//Giriş Sayfası Ayarları değişimi bölümü tıkla ve aç..

Oradan devre yapılandır var oraya yaz istediğini . olması lazım...

Başlat >Çalıştır Regedit Yaz Enterla F3 e Basarak Arama Bölümüne Geç Start Page Kelimesini Arat Çıkan Sonuçlarda Anasayfanı Kilitleyen Sitenin İsmini Görüceksin Onu www.google.com Olarak Değiştir Bu Arama İşlemini Bir Kaç Kez Yapıcaksın Çünki Start Page Bir Kaç Tane Var Sonra Sorunun Düzelir Zaten.

teşekkürler ama malesef bi sonuca ulaşamadım ayrıca ben kilitli sayfayı açmaya çalışmıyorum giriş sayfası bazı sitelere girildiğinde otomatik değişiyor bunun olmaması için giriş sayfasını google.com olarak kilitlemek istiyorum yani kimse değiştiremesin

yokmu arkadaşlar bu konuda bilgisi olan deli olucam ya kafede herkes çağrıyor internet yok diye halbuki giriş sayfası değişmiş ve o sayfayı da açmıyor bi kilitleyebilsem giriş sayfasını tam süper olacaktı

başlat -> çalıştır -> gpedit.msc

kullanıcı yapılandırması -> yönetim şablonları -> windows bileşenleri -> internet explorer

giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar

fare ile çift tıklayıp etkinleştiri seçin

açıklamada bunlar yazıyor :

Internet Seçenekleri Ayarlarındaki Ana sayfa, internet explorer'ın çalıştırıldığında yüklediği varsayılan web sayfasıdır.

Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, kullanıcı özel varsayılan ana sayfa ayarlayamaz. Kullanıcının makinesinde hangi varsayılan ana sayfanın yüklenmesi gerektiğini belirtmelisiniz.

Bu ilke ayarını devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, Ana Sayfa metin kutusu etkinleştirilir ve kullanıcılar kendi ana sayfalarını seçebilirler.

birde resim ekliyim

Please register to see this content.

kolay gelsin

Bak şimdi..

Başlat // Çalıştır // gpedit.msc yazıyorsun.. tamam diyorsun..

Karşına çıkan ekranın sağ tarafında kullanıcı seçenekleri var onu çift tıkla

YÖNETİM ŞABLONLAR

// Windows bileşenleri

//Internet Explorer

//Giriş Sayfası Ayarları değişimi bölümü tıkla ve aç..

Oradan devre yapılandır var oraya yaz istediğini . olması lazım...

windows bileşenleri // internet explorerdan sonra Giriş Sayfası Ayarları değişimi diye bişey göremedim internet explorerdan sonra internet denetim masası ve güvenlik özellikleri var bu bölümlerin alt bölümlerine de dediğiniz yere rastlayamadım

windows bileşenleri // internet explorerdan sonra Giriş Sayfası Ayarları değişimi diye bişey göremedim internet explorerdan sonra internet denetim masası ve güvenlik özellikleri var bu bölümlerin alt bölümlerine de dediğiniz yere rastlayamadım

aşağıdaki sayfadaki resme bakıver

başlat -> çalıştır -> gpedit.msc

kullanıcı yapılandırması -> yönetim şablonları -> windows bileşenleri -> internet explorer

giriş sayfası ayarları değişimini devreden çıkar

fare ile çift tıklayıp etkinleştiri seçin

açıklamada bunlar yazıyor :

Internet Seçenekleri Ayarlarındaki Ana sayfa, internet explorer'ın çalıştırıldığında yüklediği varsayılan web sayfasıdır.

Bu ilke ayarını etkinleştirirseniz, kullanıcı özel varsayılan ana sayfa ayarlayamaz. Kullanıcının makinesinde hangi varsayılan ana sayfanın yüklenmesi gerektiğini belirtmelisiniz.

Bu ilke ayarını devre dışı bırakır veya yapılandırmazsanız, Ana Sayfa metin kutusu etkinleştirilir ve kullanıcılar kendi ana sayfalarını seçebilirler.

birde resim ekliyim

kolay gelsin

oldu teşekkürler dostum işte istediğim buydu bu forumu seviyorum ya kafemi ve hayatımı kurtardı yaşasın tnc :clapping:

Biraz aşşağılara in orada göreceksin...

eeeerp5.jpg

dostum teşekkürler ben bilgisayar yapılandırmasının yönetim şablonlarına bakmışım oysa @next2025 kullanıcı yapılandırması diye belirtmiş haa sana yanlış bilgi verdin demiyorum ama küçük ayrıntılar bile önemli oluyor bazen yinede ilgine teşekkür ederim

hehe bende galatasaraylıyım kafedeki bütün pclerin giriş sayfasını galatasaray yapsam fenerliler gelmez heralde :D zaten kafenin camlarda kırmızı bantla kapalı güneş girmesin diye :D

bu arada bişey daha eklemek istiyorum son ayar ekranında bende giriş sayfası kısmı yazmıyo onu explorerden ayarlayıp etkini işaretledim oldu :rolleyes:

yada bu reg dosyasını çalıştırarak hallede bilirsiniz

http://upshare.eu/download.php?id=FD40CC4E12&setlang=tr[/CODE]

teşekkürler bu da işe yarıyor ama diğer arkadaşların cevaplarını yabana atmamak gerek çünkü bazen virüsten dolayı da kilitlenebiliyor giriş sayfası ve açmak için diğer arkadaşların bilgileri de önemli bence ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...