Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Yeni Ram Taktım Pc Açılmıyor

TimeShift
 Share

Recommended Posts

TimeShift, 2 saat önce yazdı:

Yeni RAM Taktım PC Açılmıyor

MSI G41M-P33 Combo anakartım var 4 GB tek RAM aldım 1333mhz ama PC restart döngüsüne giriyor nasıl çözebilirim?

Ram'ler farklı algoritma hesaplamaları ile üretilmektedir. Anakartınız aldığınız Ram desteklemiyor olabilir. Sadece Mhz uyumlu diye Ram kullanamazsınız.

Farklı firma ürünü Ram deneyiniz.

windows9, Şimdi yazdı:

o rem o pc de uyumsuzluk yapıyor  başka dene

MSI sitesinde desteklediğini söylemiş o yüzden aldım

Mkazak, Şimdi yazdı:

Ram'ler farklı algoritma hesaplamaları ile üretilmektedir. Anakartınız aldığınız Ram desteklemiyor olabilir. Sadece Mhz uyumlu diye Ram kullanamazsınız.

Farklı firma ürünü Ram deneyiniz.

Eski bozulan RAM'im vardı 2GB 'lık onu bile çalıştırdım ama bu çalışmadı.

Az önce fark ettim ramin soket kısımlarında 2 tane diş siyah olmuş 2.el olarak aldım rami alırken görmemiştim dikkat etmedim fazla sizce takarken böyle bişey olmuş olabilir mi ?

TimeShift, 6 saat önce yazdı:

Yeni RAM Taktım PC Açılmıyor

MSI G41M-P33 Combo anakartım var 4 GB tek RAM aldım 1333mhz ama PC restart döngüsüne giriyor nasıl çözebilirim?

1-  Ram MHZ ve CL değerleri aynı mı?

2- Başka bir RAM varsa önce onu çıkar yeni RAM'i tak !

3- Taktığın yeni RAM bir sorun teşkil ediyorsa diğer slotlara tak ! Belki slotlarında bir arıza vardır.

4- Hiçbir problem yoksa eski RAM'in slota temas eden kısmını SİLGİ ile sil üzerinde biriken kalıntıları temizle.

5- Dual Channel çalışması için boşuna uğraşma önceliğimiz RAM'lerin bios ve sonrasında sistemde görülmesi doğru bir şekilde açılması içindir.

6- Şimdilik bu dediklerimi yap.

hadibeolsun, 6 dakika önce yazdı:

1-  Ram MHZ ve CL değerleri aynı mı?

2- Başka bir RAM varsa önce onu çıkar yeni RAM'i tak !

3- Taktığın yeni RAM bir sorun teşkil ediyorsa diğer slotlara tak ! Belki slotlarında bir arıza vardır.

4- Hiçbir problem yoksa eski RAM'in slota temas eden kısmını SİLGİ ile sil üzerinde biriken kalıntıları temizle.

5- Dual Channel çalışması için boşuna uğraşma önceliğimiz RAM'lerin bios ve sonrasında sistemde görülmesi doğru bir şekilde açılması içindir.

6- Şimdilik bu dediklerimi yap.

1-) Tek ram 1333mhz CL9

2-) Tek o ram takılı

3-) Yaptım aynı

4-) Yaptım ama dediğim gibi ramin 2 dişinde siyahlık var alırken dikkat etmedin acaba takarken mi oldu ? Olabilir mi yani ?

5-) Dual değil

TimeShift, 44 dakika önce yazdı:

1-) Tek ram 1333mhz CL9

2-) Tek o ram takılı

3-) Yaptım aynı

4-) Yaptım ama dediğim gibi ramin 2 dişinde siyahlık var alırken dikkat etmedin acaba takarken mi oldu ? Olabilir mi yani ?

5-) Dual değil

madde 4 e vermiş olduğun cevapdan emin değilsin ürünü 2. el mi aldın eğer aldıysan ram ya bozuktur ya da dediğim yolla ilgili kalıntıları silgiyle sil. Asla 2. el RAM - EKRAN KARTI vs. gibi şeyler almayın alacaksanız SIFIR ürün alın.

Yok ürün sıfır derseniz bu sefer aldığınız yere yeni ram ile eski ram i götürün sistemin çalışmadığını tek tek deneyerek işlemler yaptım gerekli ilgi alakayı göstersinler.

hadibeolsun, 1 dakika önce yazdı:

madde 4 e vermiş olduğun cevapdan emin değilsin ürünü 2. el mi aldın eğer aldıysan ram ya bozuktur ya da dediğim yolla ilgili kalıntıları silgiyle sil. Asla 2. el RAM - EKRAN KARTI vs. gibi şeyler almayın alacaksanız SIFIR ürün alın.

Yok ürün sıfır derseniz bu sefer aldığınız yere yeni ram ile eski ram i götürün sistemin çalışmadığını tek tek deneyerek işlemler yaptım gerekli ilgi alakayı göstersinler.

Yardımın için sağol özellikle de emin olarak söylediğim şeye emin değilsin demek baya iyi oldu.Evet asla almamalıyız aylık 10.000TL alıyorum teknolojik ürünlere para harcamıyorum o yüzden.  Birde büyük yazmış :D

Teşekkür ederim yinede

• Like 1