Jump to content

Hp Pavilion Dv6000 (açılmıyor)

xewqly

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Yakın bir arkadaşımın HP pavilion DV6000 serisi notebooku var.

Sanırım alalı henüz bir yılı doldurmadı ama bu gün bir sorunla karşılaşmış.

Bilgisayarı açmak istediğinde bilgisayar 1 uzun 2 kısa dıt dıt diye ses çıkartıyormuş.

Araştırdığıma göre bu ses (1 kısa 2 uzun bip sesi) ekran kartıyla ilgiliymiş.

Tabi ben araştırmadan önce arkadaşıma bi arkadaki kapağı çıkartıp ramleri söküp takmasını söylemiştim. :rolleyes2:

Bu durumda sanırım laptop garanti kapsamı dışında kalıyormuş.

Bu ne kadar doğrudur ?

ve bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim arkadaşlar.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Notebook larda vidalar cok hassas kücük ve altıgen yıldız(tork/alyen) seklindedir ve genelde siyah boyalıdır. Ne kadar dikkat etseniz de büyütecle bakıldıgında acıldıgı belli olur. Gerci müsteri memnuniyeti icin bazı büyük firmalar tolerans gösterirler ama siz yine de garantisi dolmamıs bir dizüstüne arıza icin müdahale etmeyin. Özellikle grafik kartı dizüstülerde tümlesiktir. Bellek modüllerini söküp takma ya da degistirme sorunu cözmez.

Genellikle 1 aylık yasal onarım süresi beklemek durumunda kalınıyor ama garanti varsa önerecegim tek cözüm yetkili servisine yaptırmaktır.

HP pavilion DV6000 Model inde Bu Sorunla Çok Karşılaştım Bu HP Serisinde Hatalı Üretim Var Galiba İnverter Ve Flex Kablosunda Sorun Çıkıyor Genelde.

ben sana şunu söleyim Hp ram olayını sorun etmiyor.Bir defasında ram i değiştirecem dedim aradım ok dediler olablir sen de dersin bilgisayarcıya ram taktırdık frelan filan sanırım sorun yapmazlar garantide

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Ben de biraz daha araştırdım. Ekran kartı anakartın üzerinde olduğu için aynı sorunla karşılaşıp servise gönderen arkadaşların da anakartı değişmiş sanırım.

Bilgisayarda sadece c (+recovery partition) bölümü olduğu için arkadaşımın c bölümünde 40 gb'a yakın fotoğraf ve videosu var.

Servise vericek zaten bilgisayarı ama daha çok onları kaybedeceği için üzülüyor.Sanırım hardiskteki o kadar veriyi yedeklemezler ? ??

Bakalım artık hardiski söküp başka bir bilgisayarda ya da hardisk kutusunda fotoğrafları alırız herhalde.

Garanti kapsamından çıkmaz inşallah.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...