Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 1903 (most Likely To Become Final) Build 18362.30 (pc)19h1

efe34
 Share

Recommended Posts

edit: It's not a preview build, it's a final build released on MSDN site for developers.

Windows 10 1903 (most Likely To Become Final) Build 18362.30 (pc)19h1

RTM-escrow Build

RTM

Spoiler

https

https://twitter.com/WZorNET/status/1119210360995831809

tter.com/WZorNET/status/1119210360995831809

edit 19042019

SmartVersion (v3.7) could decode without issues (bir önceki mesajda linkini verdim 30 günlük deneme sürümü olarak program kurulabiliyor ve Türkçe iso yapıyor)
SVF eXtractor v2.1.10 could decode without issues (aşağıda yandex linkini verdim sorunsuz çalışıyor :  bununla ingilizce iso , patch dosyası , ve bu exe uzantılı dosyaları kökdizinde bir klasöre atın: exe dosyasını çalıştırın)
SVF eXtractor v2.1.11 gives error on same share - could not decode (FYI: this is latest) (Sorunlu sürüm: çok vakit kaybettim bununla .. edit: az önce tekrar indirip denedim sorun yok sürümde düzeltme yapmış olabilirler)
SVF extractor v2.bat could decode without issues (this file I had stored on Linux server) (denemedim)

Spoiler

Spoiler

SVF eXtractor v2.1.10.exe (exe dosyasınıı-kaynak isoyu- ve svf patch dosyasını aynı klasöre koyun mümkünse kök dizinde çalıştırın: orjinal isonuz hazır

Kaynak iso ve patch dosyaları

SVF eXtractor v2.1.11

Windows 10 Insider Preview Build 18362.1 (PC) [FAST/SLOW Current - 19h1_release]

Edited by efe34
edit
  • Like 1
  • Thanks 2

kmlnrikpc, 8 saat önce yazdı:

Ben  sitesini takip ediyorum,çarşambadan çarşambaya yeni sürüm geliyor TÜRKÇE ,şuan 18860-190315 sürümden yazıyorum modifiyeyi bıraktım,gayet hızlı memnunum..

Şu programla istediğiniz dilde istediğiniz isoyu indirirsiniz son sürüm

edit : uupdownloader_1.2.2.exe

Spoiler

Please register to see this content.

Edited by efe34
  • Like 2
  • Thanks 1

kmlnrikpc, 6 saat önce yazdı:

Ben 

sitesini takip ediyorum,çarşambadan çarşambaya yeni sürüm geliyor TÜRKÇE ,şuan 18860-190315 sürümden yazıyorum modifiyeyi bıraktım,gayet hızlı memnunum..

Kıymetli dostum verdiğin linkten indirirken en alt bölümde (select type download) hangisini işaretliyorsun? Saygılar.

• Like 1

kocamanadam, 51 dakika önce yazdı:

Kıymetli dostum verdiğin linkten indirirken en alt bölümde (select type download) hangisini işaretliyorsun? Saygılar.

ben resimdeki şekilde seçimleri yapıyorum seçimlerden sonra sağ tarafta çıkan mavi renkli iki indirme yazısından ikinci olanını seçiyorum.6,1 KB lik cmd dosyası indiriyor bu dosyayı yönetici olarak çalıştırınca kısa bir süre sonra sana resimdeki siyah ekran geliyor orada İSO dosyasının içeriğiyle ilgili seçenekler çıkıyor değiştireceğin bişey varsa başındaki harfi giriyorsun benburada sadece net framework 3.5 olanını aktif ediyorum seçimleri yaptıktan sonra enter sonrası bişey yapmana gerek yok kendisi iso dosyasını oluşturacak bitince haber verecek oluşan İSO dosyasınıda Rufusla yazdırırsın.

• Like 1

kmlnrikpc, 4 saat önce yazdı:

Usta nasıl yapıldığını anlayamadım idm gibimi bilemiyorum,ben rufusa yazdırıp hep yeni format atmış oluyorum,kolayıma geliyor bilgilendirme için sağolasın usta..

uupdownloader_1.2.2.exe dosyasını indirip çalıştırıyorsunuz sonra dili ve versiyonu vs seçiyorsunuz ekrandan: orjinal Microsoft iso nuz oluyor.

Spoiler

yazgan44, 51 dakika önce yazdı:

ben resimdeki şekilde seçimleri yapıyorum seçimlerden sonra sağ tarafta çıkan mavi renkli iki indirme yazısından ikinci olanını seçiyorum.6,1 KB lik cmd dosyası indiriyor bu dosyayı yönetici olarak çalıştırınca kısa bir süre sonra sana resimdeki siyah ekran geliyor orada İSO dosyasının içeriğiyle ilgili seçenekler çıkıyor değiştireceğin bişey varsa başındaki harfi giriyorsun benburada sadece net framework 3.5 olanını aktif ediyorum seçimleri yaptıktan sonra enter sonrası bişey yapmana gerek yok kend

Bu ekran çıkmıyor bende netframework 3.5 i  entegre etmek istedim ama: (18362.1 pro ve 18860.1001_en-us_amd64_core denedim: direkt isoyu indirmeye başlıyor)

Edited by efe34

efe34, Bir saat önce yazdı:

uupdownloader_1.2.2.exe dosyasını indirip çalıştırıyorsunuz sonra dili ve versiyonu vs seçiyorsunuz ekrandan: orjinal Microsoft iso nuz oluyor.

İçeriği Gizle

Bu ekran çıkmıyor bende netframework 3.5 i  entegre etmek istedim ama: (18362.1 pro denedim: direkt isoyu indirmeye başlıyor)

uupdownloader_1.2.2 portable Türkçe (çeviri hızlı oldu hatalar olabilir)

• Like 1

efe34, 1 saat önce yazdı:

Bu ekran çıkmıyor bende netframework 3.5 i  entegre etmek istedim ama: (18362.1 pro ve 18860.1001_en-us_amd64_core denedim: direkt isoyu indirmeye başlıyor)

multi ile başlayan cmd dosyasını indirirseniz bahsettiğiniz ekran çıkacaktır

Edited by TheRifleman
alıntı düzenleme

TheRifleman, 30 dakika önce yazdı:

multi ile başlayan cmd dosyasını indirirseniz bahsettiğiniz ekran çıkacaktır

Teşekkürler : core (home ) sürümü  lazım oluyor bana genelde onu enterprise a çeviriyorum

kocamanadam, 5 saat önce yazdı:

Değerli Kardeşim kocaman adamvallahi arkadaşlar benden hızlı cevaplamışlar sağolsunlar ancak açabildim pcyi yeni gördüm mesajını affet geç kaldığım için:)Ben artık sırf indirdiğim siteyi takiteyim tnctr ile beraber,modifiye indirmeyeceğim, insider sürümleri zaten hızlı bayağı her sürüm olmasada ayda 1 yenilerim sıkıntılarım izin verirse saygılar size ve tüm kardeşlerime..

• Like 1

muhsin42, 4 saat önce yazdı:

Enterprise nasıl çeviriyorsun. Anlatabilirmisin.

uzun hocam ama bir kere yapınca kolay ingilizceniz varsa linkini bulayım

edit buldum

Spoiler

Kısaca anlatayım

Core (home) ait install.wim dosyasını  enterprise çeviren dosyaları bir klasöre atıyorum içinde .cmd uzantılı bir dosya var onu çalıştırıyorum (sanıyorum A - auto target gibi bir seçenek var onu seçiyorum)  bir süre sonra enterprisea çeviriyor

öncesinde install wim dosyasını ultraiso ile açtığım iso dosyasının source klasörü içinden sürükleyip klasöre atıyorum

yeni dosyanın adı install.Enterprise.wim oluyor onun ismini install.wim olarak değiştiriyorum

açık olan ultra iso daki install.wim i siliyorum klasörden yeni oluşturduğum install.wim dosyasını source klasörün içine sürüklüyorum ve save as diyerek kaydediyorum

programdan çıkınca orjinal core isosu olduğu gibi kalıyor

takılırsanız yazın

aynı yöntemle workstation sürümü de yapılıyor ben daha çok bu sürüm için kullanıyordum programı

edit: verdiğim link workstation için olabilir enterprise için olanı kendim yapmıştım linkteki dosya ile oynayarak sanırım hatırlayamadım 

buyrun

Spoiler

edit 3: şuradaki kodları değiştirmiştim sanıyorum

Spoiler

# When editing values, make sure the ending | is present to avoid spaces.
sourcesku=Core|
targetsku=ProfessionalWorkstation|
targetname=Windows 10 Pro for Workstations|
targetdesc=Windows 10 Pro for Workstations|
targetwimname=prowork|

edit4: tüm bunları ana dizinde yapın masaüstünde değil (C veya D de isminde boşluk olmayan bir klasörde)

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 24 dakika önce yazdı:

cut

programda amd64 diye belirtilen x64 oluyor bildiğim kadarıyla ancak arm64 hakkında bilgi verebilirmisin?

birde genel olarak final english versionları svfx ile türkçeye çevirmek daha sağlıklı hash birebir aynı oluyor böylece. genelde mydigitallifeda stable sürümler için dil dosyaları paylaşılıyor. insider sürüm önermem. ki zaten her insideri deneyipde diskin içine etmeye gerek yok.

EgeGrkn, 34 dakika önce yazdı:

programda amd64 diye belirtilen x64 oluyor bildiğim kadarıyla ancak arm64 hakkında bilgi verebilirmisin?

birde genel olarak final english versionları svfx ile türkçeye çevirmek daha sağlıklı hash birebir aynı oluyor böylece. genelde mydigitallifeda stable sürümler için dil dosyaları paylaşılıyor. insider sürüm önermem. ki zaten her insideri deneyipde diskin içine etmeye gerek yok.

Bu aracı ben workstation sürümü için RS5 ten önceki zamanlarda kullanıyordum ve o zamanlar workstationu dijital lisanslı yapabiliyorduk. Uzun süre workstation sürümü kullandım.

Sonra enterprise süeümlerde karar kıldım

ARM4 sürümleri hakkında en ufak bir bilgim yok sanırım tabletler için

Ama mantık aynı : verdiğim araç core sürümüne ait install.wim dosyasını  diğer sürümlere çevirebiliyor

İnsider sürüm ben de (rs5ten önce çok kullandım) uzun zamandır kullanmıyordum ama bu sürüm rtm escrow olduğu için kullanıyorum şimdilik güzel 2 gündür sorun yok pek.

Diskin içine ediyor derken disk ömrü azalıyor mu demek istediniz?

Edited by efe34

efe34, 2 saat önce yazdı:

Bu aracı ben workstation sürümü için RS5 ten önceki zamanlarda kullanıyordum ve o zamanlar workstationu dijital lisanslı yapabiliyorduk. Uzun süre workstation sürümü kullandım.

Sonra enterprise süeümlerde karar kıldım

ARM4 sürümleri hakkında en ufak bir bilgim yok sanırım tabletler için

Ama mantık aynı : verdiğim araç core sürümüne ait install.wim dosyasını  diğer sürümlere çevirebiliyor

İnsider sürüm ben de (rs5ten önce çok kullandım) uzun zamandır kullanmıyordum ama bu sürüm rtm escrow olduğu için kullanıyorum şimdilik güzel 2 gündür sorun yok pek.

Diskin içine ediyor derken disk ömrü azalıyor mu demek istediniz?

amd64 amd tarafından icat edilmiş olan 64bit mimari zaten intelin meltdown ve spectre buglarını yaşamasının temel sebebi mimarinin intele ait olmaması bu sebeple amd işlemcilerde bu sorun yok adamlar kendi ürettiği şeyde böyle saçma sapan buglar yaşamıyorlar.

dediğiniz gibi arm64 tabletlerde veya telefonlarda kullanılan saçma sapan snapdragon vb işlemcilerin mimarisi sanırım ancak çok düşük özelliklerde sunulan windows tablet ve laptopların mimariside sanırım arm olduğu için sunulmuş. bu sitede birkaç x64 çalışmasının arm ile yapıldığına şahit oldum yapılan her çalışmayı kullanmasam bile incelerim bu işlerle ilgilendiğim için. anlaşılan yine insanlar anlamadan amd64 ve arm64ü karıştırmışlar ve sistemlerinde arm64 kullanmışlar buda büyük ihtimalle binbir türlü soruna sebep oluyordur onların sistemlerinde.

evet belirli disk okuma yazma döngüsünü kullandığından yaşlanmış oluyor sürekli format. insider sürümleri denemek için format atmaya gerek yok senede 1-2 yeterli en fazla.

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
can3767, 2 saat önce yazdı:

svf dosyasını nasıl indirecez

araştırıyorum hocam arşivi karıştırıyorum şu an

kaynak isoyu bulamıyorum MDL de!?

edit: önceki mesajımdaki linke koymuşlar şimdi oldu indirip deneyeceğim

( 

bir de şunu buldum

https://mir.cr/8ZFLMCBR 
Bununla oldu ingilizce isolardan türkçe isoları yaptım şu an (tr_windows_10_consumer_editions_version_1903_x64_dvd_d7b05403)

(tr_windows_10_business_editions_version_1903_x64_dvd_189f71fd)

SHA

Spoiler

B3724AE597FB34075A62FE8EF5060FEC07D5075C    *tr_windows_10_business_editions_version_1903_x64_dvd_189f71fd.iso
0B6E6FB1D4A317FF7306740560D66D9AFC253C2F    *tr_windows_10_business_editions_version_1903_x86_dvd_6fd5cf4c.iso
3057AB3D635775D8C8C0E557703570C22D123AF3    *tr_windows_10_consumer_editions_version_1903_x64_dvd_d7b05403.iso
66603C87AB02E172C2817598D7D0E660A40B6951    *tr_windows_10_consumer_editions_version_1903_x86_dvd_b92bb452.iso

Edited by efe34

SmartVersion (v3.7) could decode without issues (bir önceki mesajda linkini verdim 30 günlük deneme sürümü olarak program kurulabiliyor ve Türkçe iso yapıyor)
SVF eXtractor v2.1.10 could decode without issues (aşağıda yandex linkini verdim sorunsuz çalışıyor :  bununla ingilizce iso , patch dosyası , ve bu exe uzantılı dosyaları kökdizinde bir klasöre atın: exe dosyasını çalıştırın)
SVF eXtractor v2.1.11 gives error on same share - could not decode (FYI: this is latest) (Sorunlu sürüm: çok vakit kaybettim bununla .. edit: az önce tekrar indirip denedim sorun yok sürümde düzeltme yapmış olabilirler)
SVF extractor v2.bat could decode without issues (this file I had stored on Linux server) (denemedim)

SVF eXtractor v2.1.10.exe

Spoiler

Kaynak iso ve patch dosyaları

Spoiler

SVF eXtractor v2.1.11

Spoiler

Spoiler

Edited by efe34
  • Like 2
  • Thanks 1

UZUNLAR, 16 dakika önce yazdı:

NOT  :  x64  İngilizce ISO kalıbı 11 sürüm,   oluşturduğumuz Türkçe ISO kalıbın da ise 6 sürüm bulunmakta... şayet benim dikkatimden kaçan bir şey var ise yazdıklarımı  dikkate almayınız.    :)   

Evet 6 sürüm var N sürümler yok

• Thanks 1