Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Msi Rx580 Ekran Kartında Sarı Gri Renknoluşumu

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Msi rx580 ekran kartında sarı gri renknoluşumu

S.a arkadaşlar rx580 ekran kartım var da son sürüm driver indirip kurunca ekran sürekli gelip gidiyor updateden yükleyince oluyor ama arada sırada sarı gri renk ve anlık kararma oluyor power supply 450 watt yetmiyor olabilir mi tek aklımıza o geldi şimdiden teşekkürler 

Merhaba..

Ekran kartı tek başına 350 Watt tüketiyor, oysa sizin PSU 450 Watt imiş, bunun verimlilik gücü ne kadar onu öğrenmek lâzım.. Bence siz varsa bir tanıdığınızdan en az 550W %80 verimlilikli bir PSU temin edip deneyin. Yada yeni bir tane alıp bilgisayarınıza takın.
600 Watt %80 Gold PSU ile aynı kartın RX590'nı kullanıyor ve öyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Tabii ki, AMD ekran kartı sürücüsünün orijinalını. Microsoft sürücüleri çoğu zaman sorun yaratabiliyor.

Bilginize ve kolay gelsin..

Bay_KG, 21 dakika önce yazdı:

Merhaba..

Ekran kartı tek başına 350 Watt tüketiyor, oysa sizin PSU 450 Watt imiş, bunun verimlilik gücü ne kadar onu öğrenmek lâzım.. Bence siz varsa bir tanıdığınızdan en az 550W %80 verimlilikli bir PSU temin edip deneyin. Yada yeni bir tane alıp bilgisayarınıza takın.
600 Watt %80 Gold PSU ile aynı kartın RX590'nı kullanıyor ve öyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Tabii ki, AMD ekran kartı sürücüsünün orijinalını. Microsoft sürücüleri çoğu zaman sorun yaratabiliyor.

Bilginize ve kolay gelsin..

Tek çare o amd sürücüsünü kurduğumuzda sorun oluşuyor zaten psu almak gerek anlaşılan marka olarak ne önerirsiniz 

lord_figo18, 22 dakika önce yazdı:

Tek çare o amd sürücüsünü kurduğumuzda sorun oluşuyor zaten psu almak gerek anlaşılan marka olarak ne önerirsiniz 

Bende 2 farklı marka var ve bunları 5 yıl üzeri kullanıyorum..
Win7 kurulu olan bilgisayarda X

Please register to see this content.
 600 Watt (Tak çıkar modüler)
Win10 kurulu bilgisayarda Corsair TX650M Watt (Tak çıkar modüler) kullanıyorum ve her ikisinden de oldukça memnunum.

Ekleme: Yukarıda yazmayı unutmuşum ve ekliyorum. Bir de Kablonuzda sorun olabilir, çalıştığını bildiğiniz farklı bir kablo ile deneyin.

Edited by Bay_KG

Bay_KG, Bir saat önce yazdı:

Bende 2 farklı marka var ve bunları 5 yıl üzeri kullanıyorum..
Win7 kurulu olan bilgisayarda X

600 Watt (Tak çıkar modüler)
Win10 kurulu bilgisayarda Corsair TX650M Watt (Tak çıkar modüler) kullanıyorum ve her ikisinden de oldukça memnunum.

Ekleme: Yukarıda yazmayı unutmuşum ve ekliyorum. Bir de Kablonuzda sorun olabilir, çalıştığını bildiğiniz farklı bir kablo ile deneyin.

Yeni almıştık ama kabloyu kalitesi de fark eder herhalde deneyelim

Eski sürücü deneyin,olmadı 80 plus bronze güç kaynağı deneyin,ekran kartı 185 watt,işlemci 100w+185+ram hhd 300 watt maksimum çekmesi gerekir,deneyip alın boşuna güç kaynağı almış olmazsınız,

Edited by gangstarap

Bay_KG, Bir saat önce yazdı:

MSI tavsiyesi 500 W PSU olarak vermiş..
Buyrun geneline bakın. 

Başka ihtimaller olmaz inşallah ilk olarak windows kurulumu ve hdmi kablosuna bakacam psu yu almışken 600w alayım diyorum

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
lord_figo18, 18.04.2019 - 21:10 yazdı:

Arkadaşlar rx 580 8 gb ekran kartım kırpma yapıyor psu dan olabilir mi üzerindeki 450w şimdiden teşekkürler

PSU yetersiz ustam..
Bende RX 590 var ve 750 Watt PSU ile sorunsuz çalışıyor.
Mademki 11 yıllık bilgisayar tamircisi siniz bunu bilmeniz gerektiğini düşünüyorum ustam..
Eğer bir Ekran kartı sistemdeki mevcut PSU gücünden fazla enerji kullanıyorsa, o bilgisayardan mucize beklememek gerekir..
Bu arada ben de 45 yıllık bilgisayarcıyım..
Bilginize ve sevgilerimle..

• Like 1