Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Bu Tv Kartı Notebook Ta çalışır Mı?[çözüldü]

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

Bu tv kartı notebook ta çalışır mı?

Arkadaşlar ürün bu:

https://www.hepsiburada.com/leadtek-winfast-tv-box-hd-ready-1680-tv-karti-p-BD84311

Lcd monitörü tv yapıyormuş. Pc  de bir yanda internette dolaşırken bir yandan da tv seyredebiliyormuşuz. Acaba notebook ta da çalışır mı? Teşekkür ederim.

Edited by Bay_RC

Bay_RC, 2 saat önce yazdı:

Bu tv kartı notebook ta çalışır mı?

Arkadaşlar ürün bu:

Please register to see this content.

Lcd monitörü tv yapıyormuş. Pc  de bir yanda internette dolaşırken bir yandan da tv seyredebiliyormuşuz. Acaba notebook ta da çalışır mı? Teşekkür ederim.

LCD Mönitör TVden farkı  yokki tv olarak kullanılabilir.LCD mönitörün vga veya hdmi giriş olması yeterli ama laptop için birşey diyemeceğim

• Like 1

@sonkral_;

usb tv kartı arıyorum bunu buldum ama bununda usb çıkışı yok. Bir bilsem notebook ta çalışacağını hemen sipariş vereceğim. Hepsiburada.com un satıcısına da mail attım cevap gelmedi.

@windows9;

masaüstünde ben technisat skystar2 uydu kartını kullanıyorum. Notebook ta pci express yuvası yok, usb (uydu)tv kartı da 300 tl den başlıyor. Everest dvb-s2 usb digital kartım bozuldu o yüzden yenisini arıyorum. Elinde olan varsa talibim.

Bay_RC, 03.04.2019 - 18:24 yazdı:

@otuken;

abicim digital uydu istiyorum analog mu kaldı bu devirde :D

Detay belirtmeyince... ?

Bir de uydu alıcısına tv kartı deyince, anlamıyorsun diye düşündüm. ?

Edited by otuken
ek

Tv kartı başka, monitörü tv ye çeviren uydu alıcısı başka diye biliyorum.

bende benzer açmazlarda kaldım.  24-27 inç falan tv alıp onu bilgisayarla birlikte kullanmayı düşündüm. sonradan monitörün daha iyi görüntü verdiğini öğrendim. iyi bir monitör ve uydu alıcısı alıp tv ve bilgisayar aynı anda çalıştırmayı istedim. ve aldımda ama ne yaptımsa  Asus Mx  239 ips led monitöre Goldmaster spark 1200 hd uydu alıcısından görüntüyü aktaramadım.

en sonunda sky S960 usb tv kartı aldım bilgisayara bağladım usb girişinden ve Dvbdream programı ile bilgisayar sistemine entegre olarak Fhd televizyon izleyebiliyorum. Bir sürü özelliği var. 4k da gösteriyor ama zaten bir tane trt 4K yayını var ve kesik kesik gösteriyor çünkü acayip donanım harcıyor.

yalnız dediğim gibi bilgisayar çalışmazken monitöre görüntüyü aktarmayı başaramadım. görüntü aktarılıyormuş ses i de ayrıca aktarmak gerekiyormuş. Youtube da bir sürü anlatım var ama ne yaptımsa görüntü bile alamadım. Nasıl olacağını bilen varsa söylerse sevinirim. Çünkü bilgisayarı çalıştırmadanda FHd monitörümden sadece tv de izemek isteyebilirim.   sağolun saygılar..

windows9, 03.04.2019 - 18:33 yazdı:

ben monitörümü tv olarak kullanıyorum sadece küçücük  uydu alıcısı taktım birde hopörler

Nasıl yaptınız aynı şeyi bende yapmak istiyorum. En kestirme yolu nedir? benim  Asus Mx  239 ips led monitör ve Goldmaster spark 1200 hd uydu alıcım var. çanakda switch olarak falan çift uygun yani..

Bay_RC, 3 saat önce yazdı:

@abdulhey;

bu işini görür casper eski monitörümde hem görüntü hem ses aldım.

İçeriği Gizle

Bilgisayar kapalı iken direkt monitördenmi aldınız? Böyle olması gerekiyor çünkü.  benim Asus Mx239 monitörümde hoperlör de var. Ürün hepsi burada nın stoklarda yok başka yerde bulabilirmiyim acaba?

Bay_RC, 1 saat önce yazdı:

@abdulhey_;

aynen öyle direk montörden görüntü alıyorum. Pc ile değil. Openbox hd mini uydu alıcısı diye arat google da bulursun. 

evet bir tanıtım videosu var. youtube da ama sadece ürünü tanıtıyor. kullanımı göstermemiş.

yalnız benim kafama bir şey takıldı. bu ürün istediğimizi yapıyorsa bendeki ürün daha gelişmiş gibi. öyleyken nasıl yapmaz?  şu anda hepsi burda da 264 tl. ve bir sürü portu var. Hb da ön ve arkadan gösteriyor. 2 kişi yorum yapmış. onlarda almayın demiş. güncellemesi yokmuş. büyük ihtimallede fazla uğraşmakta istemediler..??

Kullanımı gerçekten biraz karışık. iki temel yazılım var; 1-Spark 2- Enigma 2bunların arasında geçiş yapmak ve dahi özellikle enigmanın kurulumunu yapmak ve ona geçmek hiç kolay olmamıştı benim içinde. ama kafaya taktımmı kolay kolay bırakmam. aslında zaten işte smart tv ler için gibi. benim tüplü tv de operayı açsa ne olacak :)  şimdi linki vericem ordan bakarsınız,  mini uydu alıcısı bu işi yaparda benimki gibi epey gelişmiş olan nasıl yapamaz diye  sizde benim gibi eminim sormadan edemeyeceksiniz. ben nerde yanlış yapıyorumda Asus Mx239 hoperlörlü FHD monitörümden tv yayınını alamıyorum ??  

EDİT: Bu arada Tüplü Tv de çalıştırdım. Asus Mx239 monitörümde çalıştıramadım. Bunu da açıkça belirteyimde konu karışmasın.

Edited by abdulhey_

@abdulhey;

sen hdmi girişi var demiştin monitörün. O halde hdmi ile direk bağla monitöre ve al görüntüyü bu kadar basit. Eğer sorun varsa ya monitöründe ya kablonda ya da alıcında.

Edit:

Arkadaşlar letgo dan sigma skystar 3 siparişi verdim.  90 tl (kargo dahil.)

Edited by Bay_RC
  • Like 1

Bay_RC, 21 dakika önce yazdı:

@abdulhey;

sen hdmi girişi var demiştin monitörün. O halde hdmi ile direk bağla monitöre ve al görüntüyü bu kadar basit. Eğer sorun varsa ya monitöründe ya kablonda ya da alıcında.

Edit:

Arkadaşlar letgo dan sigma skystar 3 siparişi verdim.  90 tl (kargo dahil.)

Deneyeyim bakalım.

Sky star ın ayrı bir yeri var. Bende onu alacaktım. Ama nedense en son şu andakinde karar kılmıştım.  

@Bay_RC  Olmadı yine yav. ne ses var ne görüntü. çift taraflı HDMI ile denedim. Vga da var ama  monitörde vga girişi var uydu alıcıda ise sadece data aktarıcı var. bilgisayar çalışırken veya çalışmazken HDMI ile taktığımda ikisinde de " Aralık Dışında" bildirimi veriyor.  Araştırdım bunun da bir sürü nedeni olabilirmiş.

YOUtube da anlatılmış ama en basitinde bile baya ekipman gerekiyor.şimdilik bıraktım. Aslında 24 inç ips led FHD bir monitörden Tv seyretmek keyifli olacaktı ama olmadı. o zaman bilgisayarı çalıştırıp tv kartından seyretme alternatifim olacak sadece.

Galiba eskisi gibi kafa yormayı beceremiyorum. veya angarya geliyor.

bende olmayan HDMI to VGA Aparatı . ama bende gerek yokki buna. zaten iki tarafıda HDMI portu var. hoperlör desen zaten monitörde kendinden var. hadi o da olmadı desek ses çıkışıda mevcut.  Yani bu durumda monitörle uydu alıcıyı HDMI portlarından bağlayınca hemen görüntü gelmesi gerekir gibi ama olmadı işte...  Neyse zamanla öğreniriz belki..

Ve evetttt.. ? ilk görüntüler, sesde direkt geldi tabi ama sadece görüntü vericem şimdilik..  (bunu öğrendiğim iyi oldu.  kafama göre çok ucuza Smart TV de yaparım ben şimdi. :) Çünkü bir yerde mecburiyet gibi olmuştu yeni bir led UHD veya HD TV almak. Çünkü Trt nin bile bazı SD yayınları kalkmaya başlamıştı. ses var görüntü yok falan.. )

Spoiler

983640461_EkranAlntsmoni1.JPG.cd90bdc04a5a019868f46c312565b4f8.JPG1140218665_EkranAlntsmoni2.JPG.c2fd028d5328c636d1d9c8841951b15f.JPG1708973696_EkranAlntsmoni3.JPG.2832b9ca2cd630a55ac9d66b522de11f.JPG

Edited by abdulhey_

Goldmaster spark HD 1200 ethernet portu ile smartınada girdim. Bir çalışan Opera browser var. O da oldukça yavaş.

Acaba işlemcisindenmi yoksa güncelleme mi istiyor.

Yani bu kadar çözmüşken interneti bari normal kullanamamak olmadı. 

Arkadaşlar sigma skystar 3 kartım windows 10 pro 64 bitte çalışmıyor. Driver hatası veriyor. Bu yüzden windows 7 ultimate x64 kurdum onda da çalışmadı yalnız sürücü imzasını devre dışı bırakarak çalıştırabildim.

İnternette araştırdım windows 10 x64 driver bulamadım. Bulanınız var mı? Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Enigma 2 kısmınıda açtım. Spark tan çok daha seri. fakat internet tarayıcısı yok. olsada ram 120 mb galiba enigma kısmında çok ayrıntı var onuda gördüm. serbest kalan sa 12 mb youtube dan iki taraftada henüz hiç video izleyemedim. internet çok yavaş. sanırım bu ram in düşük olmasından kaynaklanıyor.  birde epey methedilmiş hızlı falan diye. İnternet bu durumda hızlı olması imkansız gibi. eğer benim bilmediğim bir şey yoksa..? ancak iyi tv izlenir. öyle ise smart özellikleri nasıl o kadar methedilmiş anlayamadım. zamana göre belkide hızlıymıştır. zira araştırdığım kadarıyla 2012 yılı çıkışlı bir cihaz.

İnternetin bu alıcıda nasıl hızlı olacağını bilen varsa paylaşırsa sevinirim. zira ben yeterince uğraştım sanırım.

34ero, 38 dakika önce yazdı:

Dahili wi-fi donanım ve yazılım olacakki hem TV hem internet zevkini aynı anda yaşatacak.  Smart TV maliyetinden de kurtarmış olacak. 

Yoksa sadece uydu alıcısı olmaktan öteye gitmez. Bakın ben 3 yıl önce almıştım ikinci el. Bu konu vesilesiyle tekrar gündeme geldi. Monitörden Goldmaster spark HD 1200 ile fhd tv izlemeyi başarabildim. Ama internet olarak çok zayıf kaldı.   Öyleyse bilgisayar ile tv kartından bu işlevleri yapıcam geniş geniş.  Bu durumda üst model bir uydu alıcısı na para vermeye gerek yok.  Ama olurda yeni bir TV alırsam smartı zayıf olursa ancak o zaman üst model bir uydu alıcısı almak gündeme gelebilir.

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar Goldmaster spark 1200 hd uydu alıcımı değerlendirmek istiyorum. Bununla ucuza bir LED TV alıp smart TV gibi kullanmak istiyorum. Yalnız pahalı olması ne kadar iyi olduğu anlamına gelir konun uzmanı olmadığımdan bilmiyorum. Yani internet kullanımı çok zayıf.  Ben buna Enigma2 kısmına ilk aldığımda flash atmıştım zor bela. Sonunda başarmıştım. Ama o attığım Enigma2 sistemimi ondan da emin değilim. Çünkü açılırken Veya arka fonda EGAMİ yazıyor.

Spark kısmında da Enigma2 kısmında da internet çok yavaş spark kısmında Opera ve Youtube var ama opera beklemeye değmez YouTube ise videoları hiç açmıyor. İnterneti de ethernet kablosu ile alıyorum zaten. Ama internet hızı iyi iss dan gelen yani. 

EGAMİ kısmında donanım özelliklerini gösteriyor ve bir sürü ayar var. Anladığım kadarıyla 120 mb ram var. Youtube ordada var ama ordada hiç açılmıyor. Web tarayıcısı ise orda hiç yok. 

Yani bu hala diğerlerine göre pahalı ise niye internette rahatça dolaşamıyorum?  Bu gün Teknosa da baktım istediğim özellikteki uydu alıcılar benimkinden ucuz hemde sıfır ben 2. el 180 TL ye almıştım 2 yıl önce. 

Yani güncelleme mi yapmam gerekiyor? Hiç uğraşma Teknosa dakilerden işini göreni al deseniz o zamanda elimdekine boşuna para vermiş olucam.

Ekonomik ve akılcı olarak bu durumda bana öneri bilgi verebilirmisiniz? Saygılar..

abdulhey_, 23 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Goldmaster spark 1200 hd uydu alıcımı değerlendirmek istiyorum. Bununla ucuza bir LED TV alıp smart TV gibi kullanmak istiyorum. Yalnız pahalı olması ne kadar iyi olduğu anlamına gelir konun uzmanı olmadığımdan bilmiyorum. Yani internet kullanımı çok zayıf.  Ben buna Enigma2 kısmına ilk aldığımda flash atmıştım zor bela. Sonunda başarmıştım. Ama o attığım Enigma2 sistemimi ondan da emin değilim. Çünkü açılırken Veya arka fonda EGAMİ yazıyor.

Spark kısmında da Enigma2 kısmında da internet çok yavaş spark kısmında Opera ve Youtube var ama opera beklemeye değmez YouTube ise videoları hiç açmıyor. İnterneti de ethernet kablosu ile alıyorum zaten. Ama internet hızı iyi iss dan gelen yani. 

EGAMİ kısmında donanım özelliklerini gösteriyor ve bir sürü ayar var. Anladığım kadarıyla 120 mb ram var. Youtube ordada var ama ordada hiç açılmıyor. Web tarayıcısı ise orda hiç yok. 

Yani bu hala diğerlerine göre pahalı ise niye internette rahatça dolaşamıyorum?  Bu gün Teknosa da baktım istediğim özellikteki uydu alıcılar benimkinden ucuz hemde sıfır ben 2. el 180 TL ye almıştım 2 yıl önce. 

Yani güncelleme mi yapmam gerekiyor? Hiç uğraşma Teknosa dakilerden işini göreni al deseniz o zamanda elimdekine boşuna para vermiş olucam.

Ekonomik ve akılcı olarak bu durumda bana öneri bilgi verebilirmisiniz? Saygılar..

tv kartı ve uydu alıcılar hakkında internet üzerinden okuduklarımdan anladığım kadarıyla, sıradan(profesyonel olmayan) uydu alıcıların smart tv özellikleri malesef yeterli değilmiş hem yavaş hem de yazılım sorunları oluyormuş, profesyonel olanlar da malesef çok pahalılarmış ve bazılarının Türkiye'de satışı yokmuş

benim önerim, sizinde daha önce yazdığınız  gibi sadece uydu alıcı olarak kullanmanız, smart özelliği için ise bilgisayarı hdmi ile tv'ye bağlayabilirsiniz