Jump to content

E-mail In ücretli Olması

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

E-Mail in ücretli olması

Mynet son zamanda sanki kayyum atanmış gibi resmen veya satılmış el değiştirmiş gibi.. Hadi seçim zamanı önlemleri deyip bazı haberlerin altı yoruma kapalı olmasını anlarızda E-mail servisi bile Temmuz ayından itibaren paralı olacakmış. Sürekli bu konuda uyarı geliyor.  Sizede bu uyarılar geliyormu arkadaşlar?

VentMois, 7 dakika önce yazdı:

Mynetin mail servisi de mi varmış ?    zaten 3-5 kişi kullanıyordur. onlardan da para istemek ? şaşırmış bunlar.

Aynen.. Konuyu bir anlamda açmamın nedenide zaten bu şüphe oldu. Sanki takipçilerinden intikam almak ister gibi. Son zamanda bir çok kişi ağır tepki yorum yapıyordu. O da sanki intikam için tam tersi bir anlayışa büründü gibi.. hareketin kişiye özel olabileceğindende şüphe ettim ondan da sordum..?

abdulhey_, 27 dakika önce yazdı:

Aynen.. Konuyu bir anlamda açmamın nedenide zaten bu şüphe oldu. Sanki takipçilerinden intikam almak ister gibi. Son zamanda bir çok kişi ağır tepki yorum yapıyordu. O da sanki intikam için tam tersi bir anlayışa büründü gibi.. hareketin kişiye özel olabileceğindende şüphe ettim ondan da sordum..?

intikam diyorsunuz da. Fazla atar totoya batar derler. :)

kendi düşüncem zaten üyeleri +40  insanlardır. ordaki kişiler de bence zaten mail kullanmayan kişilerdir. gidip orti orti diyerek okeyde kadın kovalayanlardır gözümde ( benim gözümde )

Paralıda yapsalar bence bişi olmaz zaten kullanıcıları yoktur :)

VentMois, 4 dakika önce yazdı:

intikam diyorsunuz da. Fazla atar totoya batar derler. :)

kendi düşüncem zaten üyeleri +40  insanlardır. ordaki kişiler de bence zaten mail kullanmayan kişilerdir. gidip orti orti diyerek okeyde kadın kovalayanlardır gözümde ( benim gözümde )

Paralıda yapsalar bence bişi olmaz zaten kullanıcıları yoktur :)

Evet İnternet ilk çıktığından beri var olan bir site. Haliyle bende onunla yaşlandım. İlk mailimide ordan aldım. hatta e-kolay vardı ilk oydu galiba. ama o site çabuk ilgi kaybetti.  Bir ara bir kaç yıl önce arşiv kaybı yaşadı teknik hatadan dolayı. sonra hemen yeniden başladı. Ama Bizim zamanımızın sohbet programı olan Mirc anılarımı kaybettim :)  Takipçisi bence yaşa bakmadan hala vardırr. Çünkü dediğim gibi özgün bir site idi son bir kaç aydır seçim sürecinin başlaması ile aniden konsept olarak değişti. dediğim gibi ya uyarı aldı yada bir nedenden dolayı anlayış değiştirdi.

Bu arada benim çocuğum yaşındaki kişiler bile benim bilgisayarın başına geçtiklerinde İlk Mynet i açıyorlar.

benim de ilk internetim e-kolay netti 56k zamanlarında ixir de vardi.

Bizde az irc kanallarında opluk yapmadık degil :),

icq numaramı ezbere bilirdim :) ahgsdkaj

ilk gmail çıktığında davetiye bulsakta üye olsak derdindeydik :)

ama mynete giren ben kendim hiç görmedim.. 10 yıldır da açıkcası adı bile aklıma gelmemiştir :)

harbiden ne çabuk gelişti herşey

VentMois, 33 dakika önce yazdı:

benim de ilk internetim e-kolay netti 56k zamanlarında ixir de vardi.

Bizde az irc kanallarında opluk yapmadık degil :),

icq numaramı ezbere bilirdim :) ahgsdkaj

ilk gmail çıktığında davetiye bulsakta üye olsak derdindeydik :)

ama mynete giren ben kendim hiç görmedim.. 10 yıldır da açıkcası adı bile aklıma gelmemiştir :)

harbiden ne çabuk gelişti herşey

Mynet takipçisi ne kadar haber altındaki yorum sayısına bakarak sağlıklı bir istatistik elde edilebilir belki. 

Çağa İmge ve Narsizm çağı deniyor. Bu yüzden biraz şizofren yaşam tarzı ile yaşıyoruz. Bu yüzden her şey Tek bir günde yaşanıyor gibi algılıyoruz. 

Demin sadece tesadüf, telefona hard reset atmadan önce yedek almışım masaüstünde klasörde duruyor. Öylesine bir bakayım dedim. Direkt günü gününe tam bir yıl önceki Bahar fotoğrafları ile karşılaştım. Nasıl tam bir yıl bu kadar çabuk geçmiş şaşırdım gerçekten.

Bu haberi okuyunca bir bakayım aynı takma adımla üyeliğim varmıymış diye , tee 2007'de açmışım .

Birkez bile kullanmamışım , ne gelen ,nede giden e posta yok :)

bence "gidin alternatif onlarca eposta adresinden birisini alın"  demişler.

Bu e posta sıkıntılıydı zaten. Gelen kutusuna postalar düşmezdi vs.

Hatta forumlara üyeliklerde "mynet adresi vermeyin" diye belirtirlerdi hey gidi günler.

pcnizde online login yapıyor ve onedrive, store fln kullanıyorsanız hotmail iyi ancak mailleşme anlamında hotmail bayağı kötü ancak yandex ve google en iyileri şuan piyasanın. özelilkte yandexin verdiği cloud ve cloud hızı çok iyi. silmiyor dosyalarınızıda

Selamlar. Paralı olacağını belirtiyorlar evet. (Anlamsız bir şekilde.) O kadar sene ücretsiz hizmet ver, sonra aniden paralıya çevir.. mantıksız bir hareket olmuş. Sosyal medyadan sordum birkaç kere cevap vermediler. Muhatap bile almadılar :)

dost03, 4 saat önce yazdı:

Selamlar. Paralı olacağını belirtiyorlar evet. (Anlamsız bir şekilde.) O kadar sene ücretsiz hizmet ver, sonra aniden paralıya çevir.. mantıksız bir hareket olmuş. Sosyal medyadan sordum birkaç kere cevap vermediler. Muhatap bile almadılar :)

A.s. burda bir anormallik var. Ama Mynet e göre normal.  Başka servisleri de var paralí. Oyun mesela.  Bazı kişiler e kızıyordum. İlgisiz konulların altına hep aynı postu yapíştırıyorlar. Mynet sizi sömürüyor gibisinden. Meğerse adam mübarekmiş. 

Benim zorum yok. 6 ay önce zaten servis ç9kmüştü. 20 yıllık mailleri zaten kaybettim. Kendisi kaybeder bence. Arkadaş daha geçen ünlü bir psikologun biz Türkler neden bu kadar para düşkünüyüz isimli videosunu izledim. Hakikaten öyle. Kalite yok her şey pahalı. Koca Google tek bir mail ile bir sürü servis ve hizmeti veriyor. Para marada istemiyor.

abdulhey_, 3 saat önce yazdı:

A.s. burda bir anormallik var. Ama Mynet e göre normal.  Başka servisleri de var paralí. Oyun mesela.  Bazı kişiler e kızıyordum. İlgisiz konulların altına hep aynı postu yapíştırıyorlar. Mynet sizi sömürüyor gibisinden. Meğerse adam mübarekmiş. 

Benim zorum yok. 6 ay önce zaten servis ç9kmüştü. 20 yıllık mailleri zaten kaybettim. Kendisi kaybeder bence. Arkadaş daha geçen ünlü bir psikologun biz Türkler neden bu kadar para düşkünüyüz isimli videosunu izledim. Hakikaten öyle. Kalite yok her şey pahalı. Koca Google tek bir mail ile bir sürü servis ve hizmeti veriyor. Para marada istemiyor.

Söylediklerinize katılıyorum.  Dediğiniz gibi; kendileri kaybederler.. (belki pişman olurlar)

HARBİKIZ, 6 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Bu uyarı bana da geldi şaşırdım açıkçası ve sanırım mynette bütçe sıkıntı var yada çok özel bir mail adresi olmayı hedefliyor.Ama çok anlamsız olmuş bu ücretlendirme.  Mynette oyun bağımlısı değilseniz bir sıkıntı olmaz diğer maillere yönelinir. İy ki alternatif mail adresleri var. 

Edited by akrobat
  • Like 1

akrobat, 16 dakika önce yazdı:

Bu uyarı bana da geldi şaşırdım açıkçası ve sanırım mynette bütçe sıkıntı var yada çok özel bir mail adresi olmayı hedefliyor.Ama çok anlamsız olmuş bu ücretlendirme.  Mynette oyun bağımlısı değilseniz bir sıkıntı olmaz diğer maillere yönelinir. İy ki alternatif mail adresleri var. 

Meğerse adam mübarekmiş. Mynet te her konunun altına aynı uyaı iletisini yapıştırıyordu bende gıcık oluyordum. Haber falan hikaye bunlar bu şekilde gençleri kumara çekiyorlar diyordu. O zaman bu durumda mailde masum görünen bir tuzak bir anlamda. Kurtulmuş oluruz o olur.  

• Like 1

Beyler hala mynet mail hesabımı kullanıyorsunuz. Mynet marka hale geldiğinden beri saçma sapan işlere kalkıştı. Muhtemelen para karşılığı tüm kurumsallığını satmaya başladığından beri para tatlı gelmiş demekki. Özellikle Türkiye' de seçim, ülke içi gezi olayları v.s gibi olaylarda bayağı manipülasyona imza atıyordu. Muhtemelen bedavaya satılık hale gelmemişlerdir. Hala el atılmamış olmasına inanamıyorum. Özellikle haberlerin altındaki gerginlik yaratacak yorumları manipüle ederek istedikleri gibi ön plana çıkarıyorlardı.  Örnek olarak gezi olayları döneminde bu ortalıkta cirit atan gezicilerin yorumlarına olumsuz butonuna bile bassanız olumlu kısmına ekliyordu. Ülke gerildikçe bu tip işlere çokça giriyor. Şimdi aklıma gelmeyen bir iki numaraları daha var. İşin sizin şikayet ettiğiniz kısmına gelince maalesef ülkemiz şirketleri yada kurumları biraz para kazanmaya başladığı zaman kendilerini gerçek kurum yada işadamı olarak görüyorlar. Toplumsal hiçbir sorumluluk yada farklı alanlara da el atıp iş sahası oluşturmuyorlar. Hep aynı alanda saydıkları içinde bir yerden sonra böyle aptal saptal işlere giriyorlar. Böyle olunca da hep gözleri bizim cebimizde oluyor. Audi gibi bir markanın elektrik sistemleri bir lastik markasına ait. Yani aynı iş adamı hem lastik üretiyor hemde teknolojik aletler, yazılım v.s üretiyor. Mynet 20 yıldır en az icaat gösteriyor. Ne yazılım alanında, ne farklı alanlarda, ne teknoloji üretmek anlamında mynet. com sitesi dışında hiçbir faaliyeti yok. Orayı da manipülasyon amaçlı kullanıp duruyorlar. Kim mynet. com un mailini kullanmak için para harcarki? Haber içeriği olmasa ve güncel olmasa adımımı dahi atmayacağım cepleri doldurmak dışında hiçbirşey üretemeyen zavallı bir kurum. Anlaşılan artık sıkılmışlar siteyi yok etmeyi düşünüyorlar. Yine tekrarlıyorum öyle alçakça işlere girdilerki bugüne kadar devletin el atmamasına şaşırıyorum...

Edited by deli_petro06

HARBİKIZ, 3 saat önce yazdı:

mynet artık benim için mazi oldu.

şu konudan sonra anladık ki, mynet mail uzun zaman önce mazi olmuş.. kendi kendini bitirmiş ;) maile baktım kapanmış, tekrar aktif ettiğime pişman oldum. kapatmak istedim olmadı.

deli_petro06, 9 saat önce yazdı:

Beyler hala mynet mail hesabımı kullanıyorsunuz. Mynet marka hale geldiğinden beri saçma sapan işlere kalkıştı. Muhtemelen para karşılığı tüm kurumsallığını satmaya başladığından beri para tatlı gelmiş demekki. Özellikle Türkiye' de seçim, ülke içi gezi olayları v.s gibi olaylarda bayağı manipülasyona imza atıyordu. Muhtemelen bedavaya satılık hale gelmemişlerdir. Hala el atılmamış olmasına inanamıyorum. Özellikle haberlerin altındaki gerginlik yaratacak yorumları manipüle ederek istedikleri gibi ön plana çıkarıyorlardı.  Örnek olarak gezi olayları döneminde bu ortalıkta cirit atan gezicilerin yorumlarına olumsuz butonuna bile bassanız olumlu kısmına ekliyordu. Ülke gerildikçe bu tip işlere çokça giriyor. Şimdi aklıma gelmeyen bir iki numaraları daha var. İşin sizin şikayet ettiğiniz kısmına gelince maalesef ülkemiz şirketleri yada kurumları biraz para kazanmaya başladığı zaman kendilerini gerçek kurum yada işadamı olarak görüyorlar. Toplumsal hiçbir sorumluluk yada farklı alanlara da el atıp iş sahası oluşturmuyorlar. Hep aynı alanda saydıkları içinde bir yerden sonra böyle aptal saptal işlere giriyorlar. Böyle olunca da hep gözleri bizim cebimizde oluyor. Audi gibi bir markanın elektrik sistemleri bir lastik markasına ait. Yani aynı iş adamı hem lastik üretiyor hemde teknolojik aletler, yazılım v.s üretiyor. Mynet 20 yıldır en az icaat gösteriyor. Ne yazılım alanında, ne farklı alanlarda, ne teknoloji üretmek anlamında mynet. com sitesi dışında hiçbir faaliyeti yok. Orayı da manipülasyon amaçlı kullanıp duruyorlar. Kim mynet. com un mailini kullanmak için para harcarki? Haber içeriği olmasa ve güncel olmasa adımımı dahi atmayacağım cepleri doldurmak dışında hiçbirşey üretemeyen zavallı bir kurum. Anlaşılan artık sıkılmışlar siteyi yok etmeyi düşünüyorlar. Yine tekrarlıyorum öyle alçakça işlere girdilerki bugüne kadar devletin el atmamasına şaşırıyorum...

Aynen.. ne varki armut dibine dúşermiş. Özetle..