Jump to content

Deepfreeze Problemi

_DJ_AnGeL_

Recommended Posts

arkadaşlar bir bilgisayar geldi deepfreeze kuruyorum makina ya göçüyo ya hiç açılmıyo açılsa bile deepfreeze açılmıyo CTRL+ALT+SHİFT+F6 yaptıgım zman deepfreeze yanıt vermio olarak gözüküyo sabah beri 3 tane farklı deepfeeze kurdum hepsinde aynı sorunu yaşadım yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekürler...

Sıstem Tray dakı Deep Freeze sımgesıne tıklayıp acmaya calıs (Tabıkı Shıft Tusuna Basılı Tutup Çift Tıkla Deep Freeze Sımgesıne...)

sorun deep freezde degil her hangibi bir programla cakışıyor sana tavsiyem orjinal xp kurman modifiyesiz. bende internet kafemde bu soruna benzer bi sorun yaşadım akınsoft cafeplusla çakışıyodu.sorunu aslında bu deep freez i kurarak cozebilir yada deep freez kırıcıyla yapabilirsin

link

Please register to see this content.

sorun deep freezde degil her hangibi bir programla cakışıyor sana tavsiyem orjinal xp kurman modifiyesiz. bende internet kafemde bu soruna benzer bi sorun yaşadım akınsoft cafeplusla çakışıyodu.sorunu aslında bu deep freez i kurarak cozebilir yada deep freez kırıcıyla yapabilirsin

link

yok orjinal xp cdsinden kuruyorum akınsoft bendede var ozman demekki akınsoftla çakışıyor.ama daha öncede kurdum aynı makinaları böle bi sorun yaşamamıştım.teşşekkürler...

Akınsoft ıle neden cakıssın kı bende orasını anlayamadım benım tanıdıgım butun ınternet cafecıler akınsoft ıle deepfreeze aynı anda kullanıyorlar ve hıcbı sorunla karsılastıklarını gorrmedım gorecegımı de sanmıyorum ;)

sorun coklu oturum yaması veya ne kurcaksan biligsayara ilk once deep freeze kur sonra oburkulri yani sen ilk format at sonra driverlerden sonra deep freeze kur ben dun bu sorunu yasadım ilk akınsoftu sonra msnyi sonra coklu msn pack kurdum deep freez kurulmasına ragmen ne kaldıra biliyorum ne tekrar kura biliyordum simgede gelmiydu tekrar xp kurdum ardından driverlerden sonra direk deep freez i kurdum sonra geri kalan işlemleri yaptım sorun buyuk ihtimal deep freez kurulmadan once coklu msn pack kuruduysan ondan

Akınsoft ıle neden cakıssın kı bende orasını anlayamadım benım tanıdıgım butun ınternet cafecıler akınsoft ıle deepfreeze aynı anda kullanıyorlar ve hıcbı sorunla karsılastıklarını gorrmedım gorecegımı de sanmıyorum :)

çakışma akınsoft dan degildir deep fre4eezin yeni sürümleri genellikle web filtre olsun bazı virüs programları olsun bunlarla cakısabiliyor bunun icin mutlaka uygun sürümü bulmak ve arastırmak lazım deepfrez in 5 altı olan sürümler genelde cakısmıyor :help:

merhaba. ben internet cafe işletiyorum.aynı sorun bendede vardı.bende windows xp Sp2 kuruluydu.onda da internet explorer 7 kurulu oldugundan desteklemiyordu.bilgisayara format attım.eskı XP'yi kurdum.şimdilik bir sorun yok.

• 8 ay sonra...

Mrb Arklar bnm deepfreeze 6.40 ile sorunum war bilgisayrıma kurudum.Keşke kurmaz olaydım.2-3 hafta çok gzl geçti ama sonrası çok kötü oldu.Deepfreeze'nin simgesi kayboldu Görev yöneticisinde çalışıyor gösteriyor.Pasif edilmemiş durumda çünkü kısayollarını denememe rağmen çıkmıyor. Lütfe nyardımcı olun yardımlarınızı bekliyorum. (DEEPUNFREEZE, işe yaramıyor versiyondan dolayı...)

Deepfrezee ikonu kaybolduysa yapacağın hiç birşey yok. Kaybolma sebebi ise IDE-SATA deneyleyicilerin XP de düzgün şekilde yüklenememesi. Yani işletim sistemini yüklerken kendi anakartınızın Cd sinden Ide - Sata denetleyecilerini düzgün bir şekilde yüklemeniz lazım. Eğer Vista işletim sistemi kullanıyorsanız işiniz daha zor çünkü Vista bu tür programları denetlemediğinden dolayı system trayda ikonun kaybolmasına sebebiyet veriyor. Bununla ilgili konu detaylı bir şekilde anlatımım var arama yaparsanız görürüsünüz. Kısaca anlatmak gerekirse vistada ebevenyn denetimi güvenlik denetimi ve güncellemeleri kaldırmanız gerekmektedir. Vista da deepfreze yükledikten sonra güncelleme yaparsanız ikon tekrardan kaybolacaktır. Tavsiyem XP yükleyin (modifiyesiz) Anakart cd sinden chipsetleri HDD sürücüleri ATA SATA denetçilerini yükletin eğer anakart üzerinde harici kart reader vs.. gibi şeyler varsa kablolarından çıkartın daha sonra deepfreze yükleyin hiç bir sorun yaşamazsınız.

Eğer nvidia chipsetli bir anakartınız varsa, chipset sürücüleri yüklerken ide driver yada hdd ile ilgili driverleri yüklemeyin, yüklerseniz deepfreeze kurulur ama ctrl + alt + shift + F5 bassanız bile deaktif edemezsiniz, yani tekrar baştan format, bu durum genelde nvidia chipsetli anakartlarda meydana geliyor, belki diğer anakartlardada aynı durum sözkonusu olabilir. Ayrıca Deep Freezenin 6 versiyonlarında bu problem düzeltilmiştir bilginize..

Aşağıdan Deep Freeze 6.30.220.1875 programının Enterprise full versiyonunu indirebilirsiniz, nvidia chipsetli anakartlarda denenmiştir, herhangi bir problemi vermemiştir, birde siz deneyiniz...

Eğer nvidia chipsetli bir anakartınız varsa, chipset sürücüleri yüklerken ide driver yada hdd ile ilgili driverleri yüklemeyin, yüklerseniz deepfreeze kurulur ama ctrl + alt + shift + F5 bassanız bile deaktif edemezsiniz, yani tekrar baştan format, bu durum genelde nvidia chipsetli anakartlarda meydana geliyor, belki diğer anakartlardada aynı durum sözkonusu olabilir. Ayrıca Deep Freezenin 6 versiyonlarında bu problem düzeltilmiştir bilginize..

Aşağıdan Deep Freeze 6.30.220.1875 programının Enterprise full versiyonunu indirebilirsiniz, nvidia chipsetli anakartlarda denenmiştir, herhangi bir problemi vermemiştir, birde siz deneyiniz...

bende arkadaşa katılıyorum nvidia çip setli anakartı olan bir bilgisayarda bügün bende bu sorunu yaşadım .format attım makinaya gerekli programları yükledim akınsoft falan kurmadım deep treeze kurdum restart ettim fakat deep treeze açılışta donup kaldı defalarca denememe rağmen her seferinde dondu kaldı tekrardan format atmak zorunda kaldım vede kurmadım deep freeze yi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...