Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Türk Telekom Boş Port Yalani!

Celest
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhabalar yeni bir binaya taşındım binamda türk telekom fiber alt yapısı mevcut. bende bunun üzerine türk telekoma 2 defa nakil işlemi için başvuru yaptım ve 2 side port olmadığı için iptal edildi (sözde) bende iptal edildiği tarihde müşteri hizmetlerini aradım sistemden baktılar boşta vdsl port olmadığını söylediler ne ise 1-2 gün geçti tekrardan bir aradım port sorgulaması yaptım vdsl port boşta mevcut kullanılabilirlik var denildi bende bunun üzerine türk telekom müdürlüğüne gittim nakil için sıra aldım ordada kontrol edildi boşta port gözüküyor dendi bende dedim niye iptal ediliyor o zaman dedim net bir bilgiyi nereden alabilirim ne ise şebekecilerin olduğu yere gittim orada böyle kendini bilmiş bir kadın boş port yok dedi dedim müşteri hizmetleri var diyor aşağıdaki bayanda var dedi dedim siz nasıl boş port yok diyorsunuz ıvırıp kıvırdı ve nakil başvurularım sürekli reddediliyor ve bunun üzerine tekrarda şimdi aradım port sorgulaması yaptım şu an boş port var neden nakliniz reddediliyor bilmiyorum dedi.  reddedilme nedenide yazmamışlar sizce ne yapmamı önerirsiniz? BTK ya şikayet falan'mı edeyim.?
burada çalışma yürütüyoruz kart takılacak 32 port oluşacak deniyor dedim boş port hazırda var ise koyun ben niye bekliyeyim'ki? acil olarak ne önerirsiniz? btk ya şikayet edeyimmi. birde üstüne geçen müşteri hizmetleri nakil işleminiz onaylandı şebekeciler sizi arayıp randevu verecekler dedi!

Edited by Celest

Kısaca suç teşkil etmeyecek şekilde üst kurumlarla falan sert biçimde tehdit edeceksin. Birazda manyak bir tavır takınacaksın.  Maalesef bizim memlekette bu işler böyle oluyor.  İnsanlıktan nezaketen haktan anlamıyorlarsa sende anlayacakları dilden konuşacaksın. Bir bağlantı için bile adeta fetih ruhuyla hareket etmek gerekebiliyor. 

• Like 2

mahkemeye verecem diyip şikayet edicem de yada müdürün odasını git insan gibi konuşulmuyor bu ülkede net problemim var evde kabloları kontrol ettirdim  gittim pc den kullandıgı modemi aldım denedim net yok  uyuz oldum son kez aradım karşıma bayan cıktı yine aynı cümleler ana avrat düz saydim bütün küfürü ettim hakaret davası acarız dediller acmazsanız a.q  dedim suratına kapattım  1 saat sonra aradı avukatmıs  dedim verin mahkemeye kim kazanacak biliyorsun demi tüketici olarak haklıyım  net yok dedim bakmıyacaksanız kapatın dükkanı dedim suratına kapattım  20 dakka filan gecti net geldi bazen insanlık iyi bişey degilmiş onu ögrendim  kolay gele sana

uzlaştırma sorumlusuymuş. uzlaştıracağı falan yok ve ben haklımıyım.? haklıyım. valla oranın müdürü gibi sorgular gibi sert bir tavır takınıyorum. genelde işim oluyor :) yemişim siyasetini bilmem nesini. Ben haklımıyım sen bana yanlış ve art niyetli bir bildiri yaptınmı? yaptın. valla hiç tavizsiz biraz sert bir tavır takınıyorum. ve işim oluyor.

Ne yapayım arkadaş aslında çocukluktan beri bu saçmalıklardan bıkmışım ama illa diş görmek istiyorlarsa sende göstermen gerekiyor. aslında tam tersi bir karaktere sahibim. 

• Like 2

Ya bırakın açmasınlar aboneliğinizi; esasında hayırlı olmuş sizin için; Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Türk Telekom'un işi abone yapana kadardır; müşterisini amiyane tabiriyle sağmal inek yerine koyan bir şirket.

İnternetimi bir hafta boyunca kestiler sebepsiz yere; defalarca talepte bulundum; sinyalde sorun olmadığını, sıkıntının modemde olduğunu söylediler. Modem kurulumunu bilmeyen adam değilim; yıllarca internet cafede çalıştım, onlarca modem kurulumu yaptım. Ayarlarına baktım, resetledim, tekrar kurdum. Ulan acaba mı dedim kaç sene öncesinin parasıyla 225 liraya yeni modem aldım; hikaye oldu hepsi. İptal edip Superonline'e geçtim, bir de vermedikleri hizmetin cayma bedelini çıkarttılar; Bimer'e şikayet ettim.

Geçen ay telefonuma bir mesaj geldi; "TT Net'e olan 14 lira 80 kuruş borcunuzu ödemediğiniz takdirde avukat ve dosya masrafları ödemek zorunda kalacaksınız" diye. TT Net diye bir şirket bile kalmamış; yıllar önce adı değişmiş. Cep telefonu bayisine gidiyorum borç görünmediğini söylüyor. Türk Telekom ana bayisine sorgulattım, 2010 yılından kalma borç görünüyormuş. Ulan madem 2010 senesinden kalma borcum var, neden faturaya yansıtmıyorsun ya da interneti neden kesmiyorsun da bana 5 sene daha internet veriyorsun? 14 küsur lira için sözde 9 senelik borç dolayısıyla avukata mesaj gönderttirmek nedir, hangi ahlaka, hangi kitaba sığar?

Bırakınız efendim, diyorum ya Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Fiber olmasın da en azından kafanız ağrımasın. Türk Telekom'un sadece adında "Türk" ibaresi var; Türk ahlakıyla, göreneğiyle yetişmiş birini bırakın Ermeni yapmaz bunların vatandaşa yaptığını. Türk Telekom pişmanlıktır.

• Like 3

ratapan, 9 saat önce yazdı:

Böyle sorunlarda ben direkt BTK ya yazıyorum yoksa işi çözmüyor sorguncu pislikler

tekrardan oluşturdum eyer bu kezde redderlerse BTK ya direk yazıcağım durumu anlatacağım her tarafda bana boş port var deniliyor özellikle bakılıyor o yetkili kadının karşısına çıktım daha bilgisayara bakmadan boş port yok diyor gıcık bir tavır takındı bana bekle diyor. boş port var olduğunun bilgisini almış isem neden bekliyorum'ki? üstüne müşteri hizmetleride aradı boş port var kesinlikle olması lazım dedi.eyer bugünde reddederlerse türk telekom müdürlüğüne gidip sert bir tavır takınacağım ve net bir cevap tekrardan alamazsam btk ya şikayet edeceğim

Emre028, 10 saat önce yazdı:

Karadeniz bölgesi olsa her türlü imkanı sağlayabilirdim, yarın gün içerisinde mesaj at bana adresini bir sorgulayım 

attım hocam gerekli incelemeleri yapıp geri dönüş sağlarsanız sevinirim.bu arada ttnettemi çalışıyorsunuz?

helehoyni, 37 dakika önce yazdı:

Ya bırakın açmasınlar aboneliğinizi; esasında hayırlı olmuş sizin için; Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Türk Telekom'un işi abone yapana kadardır; müşterisini amiyane tabiriyle sağmal inek yerine koyan bir şirket.

İnternetimi bir hafta boyunca kestiler sebepsiz yere; defalarca talepte bulundum; sinyalde sorun olmadığını, sıkıntının modemde olduğunu söylediler. Modem kurulumunu bilmeyen adam değilim; yıllarca internet cafede çalıştım, onlarca modem kurulumu yaptım. Ayarlarına baktım, resetledim, tekrar kurdum. Ulan acaba mı dedim kaç sene öncesinin parasıyla 225 liraya yeni modem aldım; hikaye oldu hepsi. İptal edip Superonline'e geçtim, bir de vermedikleri hizmetin cayma bedelini çıkarttılar; Bimer'e şikayet ettim.

Geçen ay telefonuma bir mesaj geldi; "TT Net'e olan 14 lira 80 kuruş borcunuzu ödemediğiniz takdirde avukat ve dosya masrafları ödemek zorunda kalacaksınız" diye. TT Net diye bir şirket bile kalmamış; yıllar önce adı değişmiş. Cep telefonu bayisine gidiyorum borç görünmediğini söylüyor. Türk Telekom ana bayisine sorgulattım, 2010 yılından kalma borç görünüyormuş. Ulan madem 2010 senesinden kalma borcum var, neden faturaya yansıtmıyorsun ya da interneti neden kesmiyorsun da bana 5 sene daha internet veriyorsun? 14 küsur lira için sözde 9 senelik borç dolayısıyla avukata mesaj gönderttirmek nedir, hangi ahlaka, hangi kitaba sığar?

Bırakınız efendim, diyorum ya Allah'ın şanslı kuluymuşsunuz. Fiber olmasın da en azından kafanız ağrımasın. Türk Telekom'un sadece adında "Türk" ibaresi var; Türk ahlakıyla, göreneğiyle yetişmiş birini bırakın Ermeni yapmaz bunların vatandaşa yaptığını. Türk Telekom pişmanlıktır.

Maalesef pişmanlık hocam binada zaten gerekli alt yapı var taahdüt bittiği an zaten turkcell superonline'ye geçeceğim cidden bezdirdiler güzel bir dille konuşuyorsun olmuyor sert tavır takınıyorsun diklenmeye başlıyorlar kadın dün gıcık gıcık tavır takındı bana müşteriyim la ben ben niye bekliyorum'ki boş port varken? tamam dedim ne zaman portlar gelecek bilmiyoruz bekle diyor oraya kart takılacakmış 32 tane port açılacakmış o bakan adamda baktı var dendi oradaki kadın yok ne yapayım bekle vs. diyor bugünde olmazsa cimer btk ne varsa hepsine basıcam şikayeti ilgilensinler başka bir evde port arızası vardı ekipleri getirmek için 100 takla attım ama parayı almaya geldiğinde tıkır tıkır fatura çıkartıyorlar ama.

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

uzlaştırma sorumlusuymuş. uzlaştıracağı falan yok ve ben haklımıyım.? haklıyım. valla oranın müdürü gibi sorgular gibi sert bir tavır takınıyorum. genelde işim oluyor :) yemişim siyasetini bilmem nesini. Ben haklımıyım sen bana yanlış ve art niyetli bir bildiri yaptınmı? yaptın. valla hiç tavizsiz biraz sert bir tavır takınıyorum. ve işim oluyor.

Ne yapayım arkadaş aslında çocukluktan beri bu saçmalıklardan bıkmışım ama illa diş görmek istiyorlarsa sende göstermen gerekiyor. aslında tam tersi bir karaktere sahibim. 

ben onları bugün güzel uzlaştırıcam bugünde reddedilsin görsünler bakalım ya anlarım bana herkes şu an sistemden kontrol ettim boş port yok deseler anlicam herkes var diyor niye taşınmıyor o zaman? binada fiber internet alt yapısıda var. herkes patur kütür kullanıyor kadını icraate davet ettiğimde bekle diyor beklemek zorundayım sanki ben bugünden itibaren agresif moda giriyorum bana EKİPLER TARAFINDAN NET BİR BİLGİ VERİLENE KADAR durmicam hakkımızı böyle aramamız gerekiyor sonra bu insanlar niye sert bir üslub ile konuşuyor arkadaş siz zorluyorsunuz ama.

Edited by Celest
  • Like 2

en iyisi turktelekom.baska firmaya yonelme.ozaman hic bakmazlar.ayni seyi ben yasadim.tesadufen adamin birini telekom trafosunda is yapaerken gordum biraz sohbet ettim.abi isini cozucem dedi.ertesi gun  basvuru bilmem ne olmadan .adam internet bagladi bana .dusun artik.yol bu adamlari trafo basinda yakala isini gor.ordan hemen arkadasini ariyor hallediyor.

• Like 1
  • Haha 1

manoware, 25 dakika önce yazdı:

en iyisi turktelekom.baska firmaya yonelme.ozaman hic bakmazlar.ayni seyi ben yasadim.tesadufen adamin birini telekom trafosunda is yapaerken gordum biraz sohbet ettim.abi isini cozucem dedi.ertesi gun  basvuru bilmem ne olmadan .adam internet bagladi bana .dusun artik.yol bu adamlari trafo basinda yakala isini gor.ordan hemen arkadasini ariyor hallediyor.

ya birde gıcık nokta ilk nakil başvurusunu yaptıktan 1 gün sonra aradım nakil başvurunuz onaylandı nakil işlemi yakında gerçekleştirelecek ekipler sizi arayıp randevu alacaklar dedi bilgi için aradağımda birde şimdi şu olana bak madem yok ( sözde) niye onaylanıyor? devam ediyor > onaylandı > iptal edildi sebep? sebep yok.

Edited by Celest
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

evet arkadaşlar son güncellemeyi açıklıyorum bana 29 unda gel demişlerdi bende az önce gittim geldim son durum hakkında bilgi almak istedim kart takılmadığı bilgisini aldım bende sordum neden takılmadığını bilgi alma amaçlı kadın benle alay ederecek alaycı tavır sergileyerek bilmiyorum sence niye takılmadı diyor şu konuşma tarzına bakarmısın? mail attım demişti 10 gün önce kart hakkında onun cevabını sorduğumda cevap gelmedi dedi. ben seni ararım dedi. BTK ve Cimere şikayeti basmış bulunmaktayım hem bana boş port yok diyordu geçen şimdi var ama seni yerleştirecek port yok diyor müşteri hizmetleride var diyordu kadının bir dediği bir dediğini tutmuyor olsa ben seni niye yerleştirmeyeyim diyor ama bnları alay ederek söylüyor en sonda kafasını masaya vuruyor. o değildide en gıcık kaptığım nokta kart neden takılmadığı dedimde bilmiyorum sence niye takılmadı diyor? arkadaşlar btk ve cimere şikayeti bastım daha ne yapmamı önerirsiniz?

Edited by Celest

Geçen Ağustosta benimde başıam gelen durum.

İnternetim sorunluydu bende komple kapattım(keşke taşıma yaptırsaydım).Haliyle tahsis edilen portta yalan oldu.

Netspeed firmasına başvurdum 1 haftya geçti tık yok, sonra aradılar ve TT boş port yok demiş.

İşin komik tarafı , burası küçük bir ilçe ve koca mahllede 3 bilemedin 5 kişide internet var yok "Ne ayaksınız ?" diye carlayınca , birden boşalı verdi portlar yaylaya döndü saha dolabı her nedense :)

El oğlu senden kiraladığı hattı, senden ucuza üstelik tahattütsüz veriyorsa , hatayı TT kendisinde aramalı.

• Like 3

Celest, 6 saat önce yazdı:

evet arkadaşlar son güncellemeyi açıklıyorum bana 29 unda gel demişlerdi bende az önce gittim geldim son durum hakkında bilgi almak istedim kart takılmadığı bilgisini aldım bende sordum neden takılmadığını bilgi alma amaçlı kadın benle alay ederecek alaycı tavır sergileyerek bilmiyorum sence niye takılmadı diyor şu konuşma tarzına bakarmısın? mail attım demişti 10 gün önce kart hakkında onun cevabını sorduğumda cevap gelmedi dedi. ben seni ararım dedi. BTK ve Cimere şikayeti basmış bulunmaktayım hem bana boş port yok diyordu geçen şimdi var ama seni yerleştirecek port yok diyor müşteri hizmetleride var diyordu kadının bir dediği bir dediğini tutmuyor olsa ben seni niye yerleştirmiyim diyor ama bnları alay ederek söylüyor en sonda kafasını masaya vuruyor. o değildide en gıcık kaptığım nokta kart neden takılmadığı dedimde bilmiyorum sence niye takılmadı diyor? arkadaşlar btk ve cimere şikayeti bastım daha ne yapmamı önerirsiniz?

kadının derdi başka sanki yerleştirmekten falan bahsetmiş sence diye sormuş subliminal mesaj veriyor sana sen mesajı almamışsın.

Django, Bir saat önce yazdı:

kadının derdi başka sanki yerleştirmekten falan bahsetmiş sence diye sormuş subliminal mesaj veriyor sana sen mesajı almamışsın.

ne demek istiyor yani kadın? bana daha detaylı anlatırmısın? ben yanlış yazmışım hocam düzelttim şimdi boş port olsa ben seni niye yerleştirmeyeyim dedi. ben ne zaman geleyim dedim gelme ben seni ararım diyor şimdi gitmesem bu durum unutulacak gitsem kadın mafya moduna giriyor yok diyor orası bakır senin bina fiber olmaz diyor? senin sistemin farklı diyor. ne alaka ise? bakırda olsa fiberde olsa benim bağlanmamı engelleyen birşey'mi bu? binada fiber var. birde anlamadığım nokta şu port var ama seni yerleştirecek port yok diyor bu nasıl oluyor?

Edited by Celest

fdag66, Bir saat önce yazdı:

irtibat bilgilerinle mail at ve sorunun detaylarını anlat ben bu şekilde çözmüştüm port yok olayını ([email protected]). 

o mail adresine gerekl bilgilendirmeyi belirttim 15 dakika sonra geri dönüş yapıldı ve bu konunun kesinlikle takipçisi olacaklarını ve tarafıma net bir bilgi vereceklrini söylediler sizin mevzu nasıl geçti hocam anlatırmısınız?

Celest, 10 saat önce yazdı:

o mail adresine gerekl bilgilendirmeyi belirttim 15 dakika sonra geri dönüş yapıldı ve bu konunun kesinlikle takipçisi olacaklarını ve tarafıma net bir bilgi vereceklrini söylediler sizin mevzu nasıl geçti hocam anlatırmısınız?

hocam belirtilen adrese 1 yıl kadar önce mail atmıştım beni enis akdağ diye birine yönlendirmişlerdi hala ordamıdır bilmiyorum derdimi anlatmıştım oda genel birime ilettiğini bizzat takipçisi olacağımı türktelekom müşteri numaramı kullandığım operatörün hizmet numarasını ve irtibat bilgilerimi istedi bende hepsini öğrenip 15 dk sonra cevap yazıp yolladım.Çok değil 30 dk sonra beni aradılar durumu anlattılar çözeceklerini söylediler.Sonra kadın tekrar bu numaradan aranmak istermisiniz dedi gelişmeler için tamam dedim ertesi sabah gene aynı numaradan aranılıp durumun çözüldüğünü söylediler bende onlar kapatınca kendi operatörümü (Netspeed) aradım adslden vdsl geçiş sağladım 1,5 gün gibi birşey sürdü.Daha sonra tanıdık buldum telekomda çalışan teknik birimde lazım olur diye bilgilerini almıştım.Dolaba mesafem 168 metre idi 70 küsür görüyordum modemde tarifem 35 mbps idi rahat rahat kullanıyordum bi sorun olmuyordu..Daha sonra bizim mahalleye daha yakına yeni dolabı görünce teknik birimdeki arkadaşla bizzat görüştüm 1-2 evrak 1 dilekçeyle beni kendi mahallemdeki yeni dolaba aktardılar.Dolap hem daha yakın (40 metre) olduğu hemde nerdeyse çoğu boş olduğu için (şuan %25'i doludur tahminen) gördüğüm max hız 145 mbpsye çıktı daha hızlı daha stabil internet alıyorum eski dolapta akşamları bazen ping sıkıntısı yaşıyordum şimdi hiç yaşamıyorum çok şükür kaldıki eski dolabıda iptal ettiler bi süre sonra o dolap hiç yok artık tam karşına başka dolap diktiler :) ya ben şanslıyım yada sizin ordaki ekipler sıkıntılı bilemedim hocam  Allah kolaylık versin ?

Edited by SoNKraL_

• 2 hafta sonra ...
Celest, 20 dakika önce yazdı:

Mutlu son arkadaşlar daireme port tanımlaması yapılmış şimdi sistemden baktım yarın gelip bağlayacaklar aradılar az önce teşekkür ederim ilginiz için :D 

bak nasil yola geliyorlar zorlamadan basarı olmaz onlar uyaniksa biz uyumuyoruz yalanlara doyduk yurdisinda internet 500 mbgte cikacakmis bize yapilan serefsizlikler cok yok olmuyor yemiyor bu millet bende vdsl modem alicam hat yok diyorlardi arastirdim var hatta kutunun yanina gittim modem alim fiberlicem evi kolay gelsin hayirli olsun

AdnanG252m252351, 14 saat önce yazdı:

bak nasil yola geliyorlar zorlamadan basarı olmaz onlar uyaniksa biz uyumuyoruz yalanlara doyduk yurdisinda internet 500 mbgte cikacakmis bize yapilan serefsizlikler cok yok olmuyor yemiyor bu millet bende vdsl modem alicam hat yok diyorlardi arastirdim var hatta kutunun yanina gittim modem alim fiberlicem evi kolay gelsin hayirli olsun

sağolasın hocam evet her tarafa şikayeti bastım hatta türk telekom ceosuna bile twitterdan mesaj attım kendisi benle özel olarak ilgilendi. BTK,CİMER,[email protected] buralara mail attım gerekli şikayetlerde bulundum ve sonucu böyle oldu :D

• Like 1
  • Thanks 1