Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

İnternet Taahhüt

3yl3mci
 Share

Recommended Posts

3yl3mci, 1 saat önce yazdı:

herkese kolay gelsin  bnm ttnetle olan sözleşmem 28.05.2018 bu ay sonu bitiyor acaba sözleşmemi yeniliyeyim mi yoksa başka bir servis sağlayıcısı mı geçeyim  bizim semtde sadece adsl var aylık 74 TL veriyorum

Ben şöyle bir baktım. ucuz olanlar ki çok ucuz değil altyapı sorunlarından dolayı tutarlı bir internet alamıyorsun. gerçi sağlam dediğinde bazan sırf kazıktan ibaret oluyor. yani artık çoğu İSS aynı fiyat ta sabitlendi gibi. yalnız TT aşırı pahalı olduğu gibi okuduğum şikayetlerde arıza durumunda ilgilenmiyormuş ve extra ücret alıyormuş.  ben şu anda Millenicom 24 mb sınırsız 45 tl ye kullanıyorum. düşünüldüğünün aksine arızaya olabildiğince hızlı müdehale ediyorlar. 27 aylık tahhahüdüm var ağustosta bitiyor benimde. 2 yıldır iki kez kopma sorunu oldu onuda merkezden hemen hallettiler.

sözleşmeni yenileyeceksinde aynı fiyata yenileyeceklermi? ayrıca tarife ne hangi İSS?

merhaba herkese

bulunduğunuz yerin alt yapısını telekom yaptı ise.. doğal olarak onu kullanmanızda fayda var. ama şuan süperonline a geçen ve büyük sitelerin kurulum aşamasında tesisat çekmiş firmalar var ise 10-20 fazla demeden onlarla çalışmanız mantıklı.

yeni kanuna göre, alt yapıyı kim yaparsa yapsın diğer firmalara kiralamak zorunda... ve Türk aklı ve kazanç mantığı gereği, kiralama sonrasında sürekli bu tür hız-kopma sorunları çıkıyor ise....

yalnız bir sorun varki ttnet ciler genel olarak aciz kalıyor

ben 16mbit sınırsız-limitsiz olan eski tarifemi 35 e çıkarttım ve 2 gün internetsiz kaldık. sebebi de telekom un fiber diye adlandırdığı hatlarda her modem in ayarının desteğini verememesi.. maalesef acı gerçeği 2 gün internetsiz kalınca öğrendim.

sinyal var, hız modem üzerinde gözüküyor.. ttnet destek, modemi görüyor ama modem ip almıyor idi .. sorunumuz bu..

modem imiz zyxel in 4 portlu gigabit portlu 8924 serili modemi ... maalesef bu modem in gerçek ayarlarını kendi destek hattından öğrenmeniz ve yapmanız en doğrusu.. bu tür hız yükseltmelerinde oluyor.

bu arada.. bu tür modemlerin firmware leri de güncellemeleri de oluyor. bu konuda zyxel in destek ekibini ve nezaketini anmadan geçmek istemiyorum

genç arkadaşa durumu söyler söylemez direk, hatanın kaynağını bildiğini söyleyerek Bağlantı TİP-leri ekranında gerekli ayarları yaptırıyor

ve sorunsuz hızınızı görüyorsunuz.

extra bir durum.

hangi firma olursa olsun.. altyapınızın desteklediği hız.. misal 50mbit olsun.. kesinlikle 50 almayın.. asla... 35 i deneyin ama 50 almayın.. bir şekilde ne verdiğiniz paranın karşılığını alabilirsiniz, nede kopma dertlerinden kurtulabilirsiniz.

Hız için firmayı arar destek istersiniz.. ve beraber hız ölçen sitelerden ölçüm yaptığınızda modem in pik yaptığını SANACAKSINIZ.. ki değil. firmalar bu tür hız ölçüm sitelerine ulaşmak istediğiniz de bantı olabilen son hız ile gözükmesi için trafik açıyor.

ama basit bir google da arama yapmak bile bazen işkence olur.. bahaneleri de "google da sorun olabilir,".... MUTLAKA.........

sözleşmelerinizi mümkün mertebe en düşük tarifeye çekiniz. ihtiyaç duyduğunuz ay içinde ek kota veya 1 aylık hız değişimi gibi değişik alternatif haklarınız var.

sonuçda yeni tarife mantığına göre AKK de YOOKKKK dendiğine göre.. ki ben ocak ayında film-dizi leri gayet net seyrediyor iken bu aylarda sürekli donmalar ile karşılaşıyorum.... ve bunu birçok sitede de yaşıyorum

kotanız bitmesin, hızınız düşmesin...

• Like 2

3yl3mci, 1 saat önce yazdı:

modemden en fazla hız 19 mb destekliyor diyor bnm sözleşmem 16 mb

Ama 12 mb üstüne çıkmıyor bundan dolayı sinir oldum değiştirmemim tek nedeni bu

lqmL4X.jpg

kopmasın diye 12ye sabitlenmiş çünkü 16ya sabitlerse snr çok düşeceği için kopma yaşamanız olası 16yı tam alabilmeniz için hattınızı 20 mbps desteklemesi lazımki o değerlerde desteklediği zaman vdsl oluyor vdsl geçmek daha mantıklı bir hal alıyor :)

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

kopmasın diye 12ye sabitlenmiş çünkü 16ya sabitlerse snr çok düşeceği için kopma yaşamanız olası 16yı tam alabilmeniz için hattınızı 20 mbps desteklemesi lazımki o değerlerde desteklediği zaman vdsl oluyor vdsl geçmek daha mantıklı bir hal alıyor :)

Hocam öyle diyorsunuz ama ben ilk bağladığım da  4-5 ay bir sıkıntı yoktu  sonradan böyle oldu

Evinizin yakınlarında geniş bant saha kabinleri varsa bu Hipernet alabilirsiniz demektir. Hipernet  100mbps /sn demektir. Ben önceleri 4 mb i ancak sorunsuz alabiliyordum. üstüne çıktımı kopma oluyordu. sonradan yavaş yavaş gelişti. şu anda evimin 100 yakınlarında saha kabinleri var.  24 mb hızım ama genelde adet olmuş gibi altına sabitliyorlar. ve kayıpsız 23 mb hızım. 

Türknette bana uygun bir tarife var. bu durumuma göre türknete geçersem stabil olarak ne kadar hız alabilirim? 

• 2 hafta sonra ...

Bu seneye kadar ttnet kullandım bu sene turknete geçtim bilseydim hep kullanırdım belkı müşteri hizmetleri yoktur falan filan ama hız hiçbir zaman azalmıyor 38 mb hızım var ve 62 tl falan oduyorum aylık taahhüt yok bişiy yok :D 

sadece Gsm mi kullansam yoksa kotalı falanmı alsam diye düşündüm. 30 tl aylık fark olacak sadece Red12 kullansam. aylıkda az fark değil. 3 ayım kaldı taahhütün bitmesine.  gerçi üç ay içinde fiyatlar ne olur belli olmaz.  Güzel bir ev interneti tarifesi var.  ama işte fazlası gereksiz gibi geliyor.  red 12 alırsam o da sürekli dikkatli kullanmamı gerektirecek.  hem telefonda hem evde.. karar vermeme yardımcı olun.

Edited by abdulhey_

• 3 hafta sonra ...

İyi günler abilerim kardeşlerim bnm ttnet Sözleşmem 28 inde bitiyor yani 10 gün sonra ttnet aradım iptal için ama fax göndermemi istediler elinizde fax örneği varmı yardımcı olabilirmisiniz çalıştığım için gün içerisinde gidemiyorum fax yerine daha kolay pratik bir yöntem var mı meselaa telefondan mail atsam?  çok teşekkür ederim

Edited by 3yl3mci

3yl3mci, 29 dakika önce yazdı:

İyi günler abilerim kardeşlerim bnm ttnet Sözleşmem 28 inde bitiyor yani 10 gün sonra ttnet aradım iptal için ama fax göndermemi istediler elinizde fax örneği varmı yardımcı olabilirmisiniz çalıştığım için gün içerisinde gidemiyorum fax yerine daha kolay pratik bir yöntem var mı meselaa telefondan mail atsam?  çok teşekkür ederim

İSS değiştirecekseniz iptal ettirmemeniz taraftarıyım portunuz boşa çıkıyor tekrar bağlatmak istediğiniz ise port sorunu yaşıyorsunuz sırf bu hataya düşüp bu sorundan müzdarip çok kişi gördüm..Farklı issye geçiş yapmanız daha hayırlıdır hem böylece mevcut portunuzu kaybetmemiş oluyorsunuz hemde geçiş yaptığınız iss iptal işlemleriyle ilgilendiği için ttnet ile bir bağınız kalmıyor.Ama sizin amacınız hiç internet kullanmamaksa tamamen kapattırmayı düşünüyor iseniz o zaman iptal ettirebilirsiniz.

3yl3mci, 11 saat önce yazdı:

Ttnet kapatıp superonline geçecektim 16 mb 69 TL 

Ttnet aynı hızı 90 TL diyor  superonline tavsiye edermisiniz turkcell in galiba 

Hocam superonline iyidir ama dediğim gibi kapattırmayın geçiş yapın port sorunu yaşamayın sonra çok pişman olursunuz iş işten geçmiş olur.

SoNKraL_, 5 saat önce yazdı:

Hocam superonline iyidir ama dediğim gibi kapattırmayın geçiş yapın port sorunu yaşamayın sonra çok pişman olursunuz iş işten geçmiş olur.

Peki hocam şimdi super onlineye geçmem için ttnet sözleşmesini iptal edmem mi lazm yoksa superonline yi ariyam mı kendilerimi hallediyor sözleşmeyi

3yl3mci, 7 saat önce yazdı:

Peki hocam şimdi super onlineye geçmem için ttnet sözleşmesini iptal edmem mi lazm yoksa superonline yi ariyam mı kendilerimi hallediyor sözleşmeyi

Geçiş yapınca superonline iptal eder sizin uğraşmanıza gerek yok diye biliyorum.

• Thanks 1

Hızı 24 ten 35 yaptıracaktım. Millenicom daha üç ay varken aradı temsilcinin ikna kabiliyeti hakkaten iyiydi. kolay kolay yicek insan değilimdir ama birde kalabalık bir ortamdaydım aynı tarifeyi (24 mb sınırsız/27 ay taahhüt) 5 tl zamla kitledi. ucuz olunca aslında talepkar olamadım. sonradan baktım o tarife sitede bir kampanya ama hızı yazmıyor. sanırım herkese 24 mb vermiyorlar. yoksa herkes Millenicom a gelirdi :) 

Acaba 15 gün dolmadan 35 mb a çevittirsemmi diyorum. aslında zaten var öyle bir tarife bana göre. o da 5 tl fazla. zaten bahsettim o tarifeden o ayrı mayrı dedi bende üstünde durmadım o an işte.  yok o taahhütsüz olunca fiyatı değişebilirmiş  v.s.. adam kurulu robot gibi her fazladan isteyişin cevabını hazırlamış. aslında o tarife benim için. 5 tl fazlasına belki geçirirlerde geçiş ücreti v.s. bir şeyler kopartırlar gibi geliyor. Ben Oyuncu değilim Medyacıyım 24 mb Down 3 mb up yetermi bana?

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Hızı 24 ten 35 yaptıracaktım. Millenicom daha üç ay varken aradı temsilcinin ikna kabiliyeti hakkaten iyiydi. kolay kolay yicek insan değilimdir ama birde kalabalık bir ortamdaydım aynı tarifeyi (24 mb sınırsız/27 ay taahhüt) 5 tl zamla kitledi. ucuz olunca aslında talepkar olamadım. sonradan baktım o tarife sitede bir kampanya ama hızı yazmıyor. sanırım herkese 24 mb vermiyorlar. yoksa herkes Millenicom a gelirdi :) 

Acaba 15 gün dolmadan 35 mb a çevittirsemmi diyorum. aslında zaten var öyle bir tarife bana göre. o da 5 tl fazla. zaten bahsettim o tarifeden o ayrı mayrı dedi bende üstünde durmadım o an işte.  yok o taahhütsüz olunca fiyatı değişebilirmiş  v.s.. adam kurulu robot gibi her fazladan isteyişin cevabını hazırlamış. aslında o tarife benim için. 5 tl fazlasına belki geçirirlerde geçiş ücreti v.s. bir şeyler kopartırlar gibi geliyor. Ben Oyuncu değilim Medyacıyım 24 mb Down 3 mb up yetermi bana?

hocam medyadan kastınız video izlemek müzik dinlemek sosyal medyada gezmek ise 16 mbps ve üstü bütün hızlar fazlasıyla yeter sizin keyfinize kalmış :)

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

hocam medyadan kastınız video izlemek müzik dinlemek sosyal medyada gezmek ise 16 mbps ve üstü bütün hızlar fazlasıyla yeter sizin keyfinize kalmış :)

Evet kastım o. Şimdi telefondan 8K HDR 60FPS (FUHD) video izlemeyi denedim gayet akıcı oynuyor. Bunda sn de kaç kare kaç mb geçiyorda böyle akıcı oynayabiliyorki?

EDİT: Telefonda gerçekte 4k veya 8k yokmuş en fazla fhd oynatıyor. 1080p yani. Bilgisayarda ise tüm formatlar var ama 4k da takılıyor 8 k da ise komple sistemi zorluyor. En fazla 1440p FHD oynatıyor.  Demekki Yetmiyormuş @SoNKraL_ kardeş. Bilgisayar Asus cm 6870 Multimedya desktopmuş :) ama o zaman 4k yokmuydu acaba? sitesinde 1080 p multimedya deneyimi yazmış övüne övüne :)  2013 model galiba.

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

Evet kastım o. Şimdi telefondan 8K HDR 60FPS (FUHD) video izlemeyi denedim gayet akıcı oynuyor. Bunda sn de kaç kare kaç mb geçiyorda böyle akıcı oynayabiliyorki?

EDİT: Telefonda gerçekte 4k veya 8k yokmuş en fazla fhd oynatıyor. 1080p yani. Bilgisayarda ise tüm formatlar var ama 4k da takılıyor 8 k da ise komple sistemi zorluyor. En fazla 1440p FHD oynatıyor.  Demekki Yetmiyormuş @SoNKraL_ kardeş. Bilgisayar Asus cm 6870 Multimedya desktopmuş :) ama o zaman 4k yokmuydu acaba? sitesinde 1080 p multimedya deneyimi yazmış övüne övüne :)  2013 model galiba.

hocam bluray kalitesinde video izlemek istiyorsanız o görüntüyü oynatcak donanım olması lazım..Kaldıki o haliteyi donmadan oynatması içinde 75 mbps net gerekiyor en az..

24 mbps ile 1440p fhdye kadar videoları donmadan sıkıntısız oynatırsınız sonrası problem ayrıca youtube veri işleme mekanizması tr çıkışı için çok sıkıntılı yani hızlı net bile olsa sorunsuz veri akışı sağlanamıyor stabil değil..Buda bizim operatörlerin halt yemesinden kaynaklı kısıtlamalardan sansürlerden ötürü dengesiz çalışıyor.Yani size şöyle diyim sorunsuz 4k video için önce onu oynatacak 90 hz (en az) mönitör..sonra güncel nesil intel işlemci veya güncel nesil ryzen işlemci olmalı en az gtx 1000 serisi ekran kartı veya radeon rx serisi ekran kartı olmalı vee en önemlisi o veriyi hızlı yazabilecek bir ssd gerekli bu donanımlar olursa en az 75 mbps net olrusa 4k videoyu rahatlıkla izlersiniz yoksa gerek donanımdan gerek internet hızından o video takılır.

• Like 1

SoNKraL_, 1 saat önce yazdı:

hocam bluray kalitesinde video izlemek istiyorsanız o görüntüyü oynatcak donanım olması lazım..Kaldıki o haliteyi donmadan oynatması içinde 75 mbps net gerekiyor en az..

24 mbps ile 1440p fhdye kadar videoları donmadan sıkıntısız oynatırsınız sonrası problem ayrıca youtube veri işleme mekanizması tr çıkışı için çok sıkıntılı yani hızlı net bile olsa sorunsuz veri akışı sağlanamıyor stabil değil..Buda bizim operatörlerin halt yemesinden kaynaklı kısıtlamalardan sansürlerden ötürü dengesiz çalışıyor.Yani size şöyle diyim sorunsuz 4k video için önce onu oynatacak 90 hz (en az) mönitör..sonra güncel nesil intel işlemci veya güncel nesil ryzen işlemci olmalı en az gtx 1000 serisi ekran kartı veya radeon rx serisi ekran kartı olmalı vee en önemlisi o veriyi hızlı yazabilecek bir ssd gerekli bu donanımlar olursa en az 75 mbps net olrusa 4k videoyu rahatlıkla izlersiniz yoksa gerek donanımdan gerek internet hızından o video takılır.

Eyvallah. O zaman hiç 35 mb için uğraşmaya gerek yok.  24 mb de 1440 p de izlerim bende. 

Ama  4k yı laglı izledikten sonra tekrar oynattığında takılmadan oynuyor yanlış görmediysem?