Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Kurulum Hatası

Berdush_03
 Share

Recommended Posts

• Windows işletim sistemi doğru bios uefi kurulum yönergelerini incelemek
  • Cihaz üzerinde mevcut windows çalışıyorsa boot yöntemi yerine,nt6 kullanarak sabit disk üzerinden yada setup'tan normal kurulum yönergesi ile kurulumu başlatmak.
  • Bios uefi legacy farklılıkları vb. opsiyon ayarları + kurulacak olan windows'un sisteme uyumluluğu doğrumu? tekrar bakılmalı.
  • Hdd üzerinde koruma vb.ayarlardan olabilir,tamamen silinerek tekrar deneme (disk silme yazılımları kullanarak livecd kurulum sistem,gparted uygulamaları olabilir)
  • Hdd diski çıkararak,farklı bilgisayarda,sürücüleri yüklemeden windows'u yükleyip tekrar diski cihaza ekleyerek sonuç alınabilir.
  • Acronis ile alınmış windows sistem yedekleri kullanılarak sistemi diske aktarmak.
  • Laptop işlemci mimarisine uygun olan (windows işletim sistemini seçerek),farklı seçenekler ile denemek.
  • Hdd bad sektör vb. hatalardan kaynaklı olarak dosya okuma atlama sorunundan kaynaklı olabilir.Hata onarımları yavaş format biçimlendirmesi,tek partition'a alma vb.denemeler yaparak sorun çözülebilir.

Kolay gelsin.

• Like 1

@bozart Iso dosyası bozuk değil, daha önce onlarca bilgisayara format attım. Ama böyle bir şey ilk defa başıma geliyor.

forjest, Bir saat önce yazdı:
  • Cihaz üzerinde mevcut windows çalışıyorsa boot yöntemi yerine,nt6 kullanarak sabit disk üzerinden yada setup'tan normal kurulum yönergesi ile kurulumu başlatmak.
  • Bios uefi legacy farklılıkları vb. opsiyon ayarları + kurulacak olan windows'un sisteme uyumluluğu doğrumu? tekrar bakılmalı.
  • Hdd üzerinde koruma vb.ayarlardan olabilir,tamamen silinerek tekrar deneme (disk silme yazılımları kullanarak livecd kurulum sistem,gparted uygulamaları olabilir)
  • Hdd diski çıkararak,farklı bilgisayarda,sürücüleri yüklemeden windows'u yükleyip tekrar diski cihaza ekleyerek sonuç alınabilir.
  • Acronis ile alınmış windows sistem yedekleri kullanılarak sistemi diske aktarmak.
  • Laptop işlemci mimarisine uygun olan (windows işletim sistemini seçerek),farklı seçenekler ile denemek.
  • Hdd bad sektör vb. hatalardan kaynaklı olarak dosya okuma atlama sorunundan kaynaklı olabilir.Hata onarımları yavaş format biçimlendirmesi,tek partition'a alma vb.denemeler yaparak sorun çözülebilir.

Kolay gelsin.

@forjest Cevabın için teşekkürler üstad.

2- Malesef format attım. Şuan üzerinde herhangi bir işletim sistemi mevcut değil.

3- Legacy veya Uefi tüm ayarları yapıp denedim sonuç yine aynı.

4- Harddiski "Diskpart" seçeneği ile dos tabanında birleştirdim, formatladım, @karadurak üstadın KMPE ile yapmaya çalışıyorum maalesef sonuç alamıyorum.

5- Harddisk çıkaramam, garantisi bozulabilir.

6- Acronis ile alınmış bir yedek de yok maalesef,

rufus ile kurulum dosyalarını flash belleğe atıp kurarsan sıkıntı olacağını sanmıyorum. karadurak üstadın KMPE si ile kurulumda bende senin aldığın hatayı almıştım rufus ile yapınca sıkıntısız kurulum yapmıştım. KMPE bazı bilgisayarlarda bu hatayı verebiliyor maalesef.

• Like 1

EgeGrkn, 19.04.2019 - 11:57 yazdı:

32bit işlemci mimarisine 64bit sistem kurmaya çalışıyor olabilir misin belki?

kokteyl win 10 sl 32 biti bi denermisin

Bilgisayar yeni nesil bilgisayarlardan ve 64Bit sistemleri destekliyor.

DJ_Rush, 19.04.2019 - 12:50 yazdı:

Bios ayarlarınız varsayılan da mı?

Değilse Varsayılan ayarlar ile deneyin.

Kaç defa varsayılana aldım. Bios ayarları da çok kısıtlı.

oktay2023, 19.04.2019 - 13:58 yazdı:

Bilgisayardaki orijinal windows sürümü ne idi? Windows 7 mi kurmaya çalışıyorsunuz?

Üzerinde Windows 10 vardı ve bilgisayar bayağı yavaşlamıştı, o yüzden tekrar temiz bir formatla Windows 10 kuralım dedik ama bu hatayı almaya başladık.

DJ_Rush, 19.04.2019 - 15:02 yazdı:

Bu adımları denemelisin.

Please register to see this content.

Verdiğin linkteki yöntemi şuan deniyorum. Sonucu buraya yazarım.

atabey.06, 19.04.2019 - 16:33 yazdı:

rufus ile kurulum dosyalarını flash belleğe atıp kurarsan sıkıntı olacağını sanmıyorum. karadurak üstadın KMPE si ile kurulumda bende senin aldığın hatayı almıştım rufus ile yapınca sıkıntısız kurulum yapmıştım. KMPE bazı bilgisayarlarda bu hatayı verebiliyor maalesef.

Eğer olmazsa en son çare bu yolu da deneyeceğim. Teşekkür ederim.

DJ_Rush, 3 saat önce yazdı:

Hiç bir şekilde başka bir sistem de kurulmuyorsa Donanımsal bir sorun var.

İlk bakılacak yer RAM'ler.

Lenovo Teknik Destek bölümünü aradım ve bizdeki laptoplar sadece UEFI modunda kurulum yapılabiliyormuş, bizde hep Legacy modunda denediğimiz için sorunla karşılaşıyormuşuz.

UEFI modunda yükleme yapılnca sorun kalmadı. Şuan bilgisayarı kurduk.

Herkese yardımları için teşekkürler

• Like 1

forjest, 19.04.2019 - 10:12 yazdı:
  • Bios uefi legacy farklılıkları vb. opsiyon ayarları 

• Berdush_03, 19.04.2019 - 11:41 yazdı:

@bozart

@forjest

3- Legacy veya Uefi tüm ayarları yapıp denedim sonuç yine aynı.

@karadurak

Mübarek zaten İlk mesaj da forjest üstad zaten cewap vermiş... Sizde denedim diye cewap yazmışsiniz... 

• Haha 1