Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Xpyüklü Hdd Den Veri Kurtarma, Yardım

mosfet35
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar 40 gb hdd var xp yüklü fakat "verifying DMI pool data" hatası alıyorum başka bilgisayara bağlayıncada aynı hatayı alıyorum  win 7 de normal çalışan bilgisayara ekstradan bağlayınca hdd yi görüyor ama biçimlendirmek gerek diyor  ozamanda önemli resimler videolar gidecek,,, kızımın eski fotoları var  sorun yaşamadan nasıl kurtarabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen acil

hdd içindeki dosya sistemi bozulmuş olabilir. onarmayı deneyin. xp cdsini takın biostan cd romu ilk çalıştırılan aygıt sıralamasına koyun. ardından yüklemek içn bir tuşa basın ekranı çıkacak basın 1-2 dakika bekleyin. karşınıza xp kurmak için enter onarmak için r tuşuna basacaksınız ekranını gördüğünüzde r ye basın sonra komut ekranına gelirsiniz.

"chkdsk /r c:" tırnaksız yazın. buradaki c xpnin kurulduğu hdd bölümüdür. genelde cdir başka harf olarak değiştirmediyseniz.

şunu da ekleyim bunlar işe yaramazsa mini xp live xp diye programlar var. bunları usbye önyüklemeli olarak yazıyorsunuz xp deki verileri kurtarıyorsunuz.

• 2 hafta sonra ...

Biçimlendirirsen resimlere bir şekilde ulaşırsın da videolar hasar görebilir .

R Studio ile veri kurtarma yapabilirsin diski onaramıyorsan.

Linux Live sistemleri de deneyebilirsin dosyalara ulaşabilmek için.

mosfet35, 18 saat önce yazdı:

yok olmuyor maalesef  usb den xp indirdim açtım ama gene  disk biçimlensin diyor başka çare yokmu acaba

anladıgım kadarıyla yardimcı olacam  hep biçimlendir diyor biçimlendirmediysen  Restorer Ultimate Pro Full 7.8.708689 bu programı indir rahatlıkla hddyi görmesi lazım tarat ve kutarmanı basar   eger program hddy görmez ve acılmazsa program donarsa  üstündeki anakarta arıza var onun degişmesi lazım biçimlendirirsen çogu veri kayboluyor  bana ulaş baya veri kurtadım hatta teknik servis arkadasimda arkadasının verisini kurtarcakmıs  1 tb diski satıyonmu lazım dedim veri kurtarılacak anlıyonmu yo dedi kıramadım dedi ver bana ben bakim mekanik arızası vardi ama yeni hhd aldırtıp hepsını kurtrdım biçimlendirmeden garanti ne varsa kurtulur biçimlendirmede dosyalar ucup gidiyor  

FeritEtemSinBin, 3 saat önce yazdı:

active file recovery veya active partition recovery

10 kere sildiysem d yi 10 kere başarılı bir şekilde kurtardım

üstat önemli olan diskin saglamlıgı arızalıysa ugrasmak gerek yoksa  işler duman olur