Jump to content

Tarayıcıların Bilgisayarınızda Ne Kadar Yer Kaplıyor?

mafyahasan
 Share

Recommended Posts

Tarayıcıların Bilgisayarınızda Ne kadar Yer Kaplıyor?

Maxthon nitro     = 96  Mb
UCBrowser         = 159 Mb
Maxthon 5 Browser = 175 Mb
Mozilla Firefox   = 201 Mb
Slimjet Browser   = 205 Mb
Comodo Dragon     = 237 Mb
Opera             = 374 Mb
Cent Browser      = 432 Mb
Vivaldi           = 469 Mb
Google Chrome     = 550 Mb
Torch Browser     = 953 Mb

Sizce Hangisini Kullanmalıyız...........

Aktif bir şekilde Opera ve Cent Browser'ı kullanıyorum. Firefox'ta güncellemelerden sonra tarayıcının sıfırlanması sorununa Chromium tabanında rastlamadım.

Bu sebepten Firefox'u değilde Chromium tabanlı tarayıcıları tercih ediyorum.

Edited by AcemiBey
  • Like 1

AcemiBey, 2 saat önce yazdı:

Aktif bir şekilde Opera ve Cent Browser'ı kullanıyorum. Firefox'ta güncellemelerden sonra tarayıcının sıfırlanması sorununa Chromium tabanında rastlamadım.

Bu sebepten Firefox'u değilde Chromium tabanlı tarayıcıları tercih ediyorum.

Güncellenirken sıfırlama sorununu sadece 1 kere yaşadım araştırdım motor değişmişinden kaynaklı bir durum chromium motoru hiç değişmediği için bu duruma rastlamaman çok normal :)

• Like 1

1. Sanıyorum işlevsel olan eklentilerin (adblock,vpn) gibi üzerinde entegre gelmesi anlayışında internet tarayıcısı olarak  opera browser kullanılmayı hak ediyor.  
  2. Neredeyse chrome'un el atmadığı ve taban olarak kullanılmadığı internet tarayıcısı kalmadı haliylede adı farklı olsada klonlanıp fork edilsede boyutta benzer şekilde şişmekte.
  3. Windows: Google chrome,Macosx : Safari,Linux : Mozilla Firefox | Bilindiği üzere,daha fazla kullanılmakta uzun sürede pek değişmeyeceğe benziyor.
  4. Yinede kullanım amaçları görsel arayüz,uygunluk,kişisel seçimler +güvenlik,hız ve donanım uyumluluk kriterler vs. herkeze göre değişiklik gösterecektir elbette.Anladığım kadarıylada artık markaların anlaşmalarına dayalı şekilde,yazılım şirketleri satışı ve geçişleri farklı konsept'teki değişiklikler zihinlerde kalan eski mahremiyetleri ortadan kaldırdı.Bir çok internet tarayıcısıda farklı tabanlarda gelişime tabi tutularak bir bakıma kendi eksenlerinde evrim geçirdiler. :)

Kullandığım internet tarayıcısı: Google chrome

• Like 1