Jump to content

Recommended Posts

bir önceki sürümünü bir arkadaş Türkçe olarak düzenlemişti belki yeni sürümde de işe yarar  ...

DLC Utilities Boot CD 2017 Full 3.4 Build 170615 İndir Türkçe (agitsonkurt63 )

Edited by 34ero
  • Like 1

Programlar İngilizce: Menüyü mü Türkçeleştireceksiniz?

Edited by efe34

hocam dil paketlerini bulabilirsem entegre edicem bulamazsam kendim editlemeye çalışıcağım ben üniversiteye hazırlanıyorum hepsi için uğraşamam programlar için söz vereiyorum

• Thanks 1

çok verimli bir çalışma olmuş .ben yıllarca yine bu çalışmaya benzeyen tnctr yapımı pckurtar .iso diye bir sistemi kullandım ..içindeki araçlar özel olarak elden geçirilmiş bir çalışmaydı ..misal normal killdisk programını kullanırken tüm diski sil temizle 

deseniz bile (erase-all-data ) yazmadan işleme başlamaz ..ama bu çalışmadaki killdisk sürümü direk silmeye başlardı ..

şunu sorayım ,hddregenator ve killdisk disket imajlarını grub4dos ta çok rahat kullandık ama bu uefi sistemlerde açılan menuden disket imajlarını direk boot edebilirmiyiz.. 

zeki ural, 9 saat önce yazdı:

çok verimli bir çalışma olmuş .ben yıllarca yine bu çalışmaya benzeyen tnctr yapımı pckurtar .iso diye bir sistemi kullandım ..içindeki araçlar özel olarak elden geçirilmiş bir çalışmaydı ..misal normal killdisk programını kullanırken tüm diski sil temizle 

deseniz bile (erase-all-data ) yazmadan işleme başlamaz ..ama bu çalışmadaki killdisk sürümü direk silmeye başlardı ..

şunu sorayım ,hddregenator ve killdisk disket imajlarını grub4dos ta çok rahat kullandık ama bu uefi sistemlerde açılan menuden disket imajlarını direk boot edebilirmiyiz.. 

Bahsettiğiniz programlar(Active Kill Disk,HDD Regenarator) zaten DLC Boot un UEFI arayüzünde mevcut olan programlardır. Bunları ayrıca kullanmanıza zaten gerek yok

Eğer siz, bana DLC Boot lazım değil sadece bu iki programın kendisi lazım ve bu iki programı hem UEFI de hemde LEGACY de çalıştırmak istiyorum derseniz, o duruma bakmak lazım...Bilen arkadaşlarda buradan bilgi paylaşımında bulunabilirler

Active Boot Disk indirme Linkleri : Please login or register to see this link.

Multibot için LEGACY  Kodları

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then
if [ -e "/BOOT/GRUB/grub.exe" ]; then
if [ -e "/ISO/activeboot10.iso" ]; then
  menuentry "Active Boot Disk Suite 10.1.0 LiveCD" --class ActiveBoot {
  set opts='map /ISO/activeboot10.iso (0xff);
            map --hook;
            chainloader (0xff);'
  linux16 /BOOT/GRUB/grub.exe --config-file=${opts}
}
fi
fi
fi

HDD Regenerator İndirme Linkleri : Please login or register to see this link. | Please login or register to see this link.

Multiboot için LEGACY Kodları

if [ "${grub_platform}" == "pc" ]; then
if [ -e "/BOOT/GRUB/grub.exe" ]; then
if [ -e "/ISO/HDDREG.iso" ]; then
  menuentry "HDD Regenerator 2011" --class hddregenerator {
  set opts='map /ISO/HDDREG.iso (0xff);
            map --hook;
            chainloader (0xff);'
  linux16 /BOOT/GRUB/grub.exe --config-file=${opts}
}
fi
fi
fi

Lütfen kodlardaki ISO dosyalarının adlarına dikkat ediniz...

Edited by crasadure

hocam programları çalıştırdığımda şöyle bir hata alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim? screenshot_20190515_184141.thumb.png.7f7011997e75896abf7815f64f5c7627.png

Dlcboot dosyalarını masaüstünde kullanın. Videomu dikkatli izleyin. Dosyaları masaüstüne çıkarttım ben. Ayrıca bu uygulamada, her uygulama masaüstünde çalışmıyor. Bu sistem PE sistem olarak USB bellekte çalışacak şekilde tasarladığından, testlerinizi USB bellek üzerinden PE sistem olarak çalıştırarak test ediniz

• Like 2

2-3 gündür bu uefi olayı cok canımı sıkıyor ..vandal şirket microsoft ,un uefi için 1980 den kalma kapakara bir ekrana geliştiricileri hapsetmesini içime sindiremiyorum ..

böyle aptal bir şirket olamaz ..efi sisteminide eline yüzüne bulaştırdı ..yapacaksan adam gibi yap şunu arkadaş macbooklarda olduğu gibi işletim sisteminin bir kısmını rom olarak 

anakart üreticilerine ver bios ,uefi yerine onu kullansınlar olsun bitsin bu iş ....ne azap çektiriyorsun ..