Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Formattan Sonra Açılmayan Resimler

yancisulo320
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Konuyu doğru yere açtığımdan emin olamadım ama iş biraz yazılım kısmında galiba. Bilgisayarım çöktükten sonra yedek olarak aldığım resimler açılmamaya başladı. Sanırım dosyalar bozuldu. :( Resimleri nasıl kurtarabilirim.  Aldığım hatayı paylaşıyorum. Üçüncü parti programlarla açmayı denedim. :)

Hata.jpg

Fazla detay olmamasına rağmen (Çökme senaryosu,alınan yedek yöntemi vd.)yinede tahmini bir kaç satır düşelim.

• İşletim sistemine "Yönetici olarak" | Administrator  hesap açın başlat çalıştır cmd ekranına yapıştırıp> Net user administrator /active:yes  enter'layın.Administrator olarak hesaba giriş yaparak deneyin.Oturumu kapatıp açılan yönetici hesaba giriş yapın.
  • Sistem kurulumu eksiklikler vb.durumlara karşın sfc /scannow komutunu yürüterek sistem dosyalarının bütünlüğünü kontrol ederek çözüm.
  • Hiçbiri olmuyorsa eğer
    Please register to see this content.
    indirip (Zip'ten çıkan dosyayı),"yönetici olarak çalıştırıp" işlemin bitmesini bir süre bekleyin ve tekrardan deneyin sistem genel sorunları çözümü vs.
  • Hiçbiri olmuyorsa eğer yedek aldığınız açılmayan dosyalarınızda büyük ihtimal zararlı yazılımlardan kaynaklı bozulmalar söz konusu olabilir ya da farklı bir soruna işaret eder.İnce bir araştırma yaparak derinlere girmek gerekli.(Windows'un yanısıra,Linux işletim sistemlerini Live olarak kullanarak deneyerekte sonuç alınabilir! :) )

Kolay gelsin.

Aynı olay benimde başıma geldi... Zaman aşımından dolayı resimler bozuluyor... Buna göre en sağlamı önceden yedek almaktır...

Boyutu ve herşeyi aynı ama içeriği boş gösteriyor 

Edited by bozart