Jump to content

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

UZUNLAR, 15 dakika önce yazdı:

sHayır Üstadım ,    "Start Setup 7-10 Kur ( x64) " ile   "78Setup" kurulumun da  sürüm isim farklılıkları      (  resim 1   Start Setup - resim2  7.8Setup  ) kurulumu görüntüsü.  :)

-Startsetup  tamamen katılımsız bir autoit uygulaması olduğu için  kurulum son aşamasına kadar autoit  üzerinden bilgileri alıyor.  78setup ve diger klasik windows kurulum yöntemlerinde bilgiler direk iso içindeki sürüm notlarıdır. 

startsetup da sürüm karışıklıkları olabilir yani doğrudur.

• Thanks 1

Selamlar,

hocam öncelikle emeklerin adına teşekkür ederim. İndirdim ve anlatıldığı gibi flasha kurdum bir sorun yok. Öğrenmek istediğim iso bir işletim sistemini gösterdiğimizde kurabiliyoruz bu kısımda da sorun yok fakat bootable bir isoyu nasıl çalıştırıcaz ? Mesela hiren boot u ? Gösterdiğimde işletim sistemi gibi kurmaya çalışıyor. Ve ayrıca seagate bir diskimde badsector var hdd regenerator ile 4 saatlik bir tarama yaptım “69 delay detected” dedi lakin birşey düzelmedi, farklı bir işlem mi yapmalıyım ? içinde kullanabileceğim bir öneriniz var mıdır ?

LostH, 8 saat önce yazdı:

Selamlar,

hocam öncelikle emeklerin adına teşekkür ederim. İndirdim ve anlatıldığı gibi flasha kurdum bir sorun yok. Öğrenmek istediğim iso bir işletim sistemini gösterdiğimizde kurabiliyoruz bu kısımda da sorun yok fakat bootable bir isoyu nasıl çalıştırıcaz ? Mesela hiren boot u ? Gösterdiğimde işletim sistemi gibi kurmaya çalışıyor. Ve ayrıca seagate bir diskimde badsector var hdd regenerator ile 4 saatlik bir tarama yaptım “69 delay detected” dedi lakin birşey düzelmedi, farklı bir işlem mi yapmalıyım ? içinde kullanabileceğim bir öneriniz var mıdır ?

KMPE içerisinde istedigin programlar mevcut. Eger farklı bir program eklemek istiyorsan. Mınstall uygulamasına ekleyebilirsin. Öncelikle KMPE konusundaki bilgileri okumanızı tavsiye ederim. 

Hocam 2 tb seagate 2.5 extarnal hdd durduk yere raw formatına dönüştü. Herhangi bir düşme veya darbe söz konusu değil. İnternette araştırdım cmd komut sistemine chkdsk z: /r komutunu yaptım “chkdsk is not available for raw drives” hatası vererek ilerlemiyor. Sizin bu çalışmanızda olan partition programları ile deneme yaptım unformatted bölüm görünüyor hep formata yönlendiriyor. Sorun şu ki içerisinde 1.5 tb veri var ve silinmeden ntfs e çevirmeliyim. Recovery yaparak muhtemelen veriler görecek lakin onları yedekleyeceğim o kadar boş diskim yok. Raw dan ntfs sorunsuz çevirebileceğim bir araç var mı ? Şimdiden teşekkür ederim. 

karadurak, 10 saat önce yazdı:

@LostH raw dan ntfs ye çevirmek format atmadan zor. O yüzden verilerini  riske atmak istemiyorsan harici bir disk bulup r-studio veya kmpe içindeki diğer veri kurtarma araçlarını kullanarak diski kopyala  

Hocam peki bunu windows üzerinde kurtaramaz mıyız ? Aynı zamanda bilgisayarı da kullanabilmek adına ? Ve ayrıca km yi bir bilgisayarda boot ettiğimde siyah ekran geliyordu ve 2 tane linux sistemi vardı istediğimizi başlatabiliyorduk. Şimdi başka bilgisayarda km yi boot ettiğim gemili bir ekranda boot oldu ve orada unixleri bulamıyorum ?

karadurak, 42 dakika önce yazdı:

@LostH fark etmez eger programı bulduysan windows üzerinden kurtarma yapabilirsin.

Fark etmez ? Neye fark etmez ? Keşke biraz daha açıklayıcı yanıt verseydiniz zaten anlayamadığım bir şekilde bu mesajım 10 küsür saatte onaylanıyor ilginç bir site..

LostH, 9 saat önce yazdı:

Fark etmez ? Neye fark etmez ? Keşke biraz daha açıklayıcı yanıt verseydiniz zaten anlayamadığım bir şekilde bu mesajım 10 küsür saatte onaylanıyor ilginç bir site..

"Hocam peki bunu windows üzerinde kurtaramaz mıyız ? " demişsin ben dee fark etmez dedim ne üzerinden kurtardıgın önemli degil. R-stüdyo programını kur disk üzerinde scan ettir. tamamlandıgında başka bir harici diske verilerini aktar. ve raw olan diski biçimlendirip düzelt.

Edited by karadurak

karadurak, 1 saat önce yazdı:

"Hocam peki bunu windows üzerinde kurtaramaz mıyız ? " demişsin ben dee fark etmez dedim ne üzerinden kurtardıgın önemli degil. R-stüdyo programını kur disk üzerinde scan ettir. tamamlandıgında başka bir harici diske verilerini aktar. ve raw olan diski biçimlendirip düzelt.

Hocam benim asıl sorduğum husus recovery yapmak değil, farklı bir tool ile verilerimi görüntüleyebilir miyim idi. Ve ayrıca ev bilgisayarımda km boot edildiğinde siyah ekran ve 2 farklı unix seçeneği ile boot edebilme seçeneği varken iş bilgisayarımda boot ettiğimde daha farklı gemi duvar kağıtlı ve unix başlatma seçeneği bulamadığım bir ekran geliyor keza aynı flashı kullanıyorum. Unixde verilerimi yanılmıyorsam gördüm diye hatırlıyorum ama şu anda göremiyor veya bilmediğimden bulamıyorum. Bu konuda çözüm arıyorum.  Teşekkürler. 

LostH, 13 saat önce yazdı:

Hocam benim asıl sorduğum husus recovery yapmak değil, farklı bir tool ile verilerimi görüntüleyebilir miyim idi. Ve ayrıca ev bilgisayarımda km boot edildiğinde siyah ekran ve 2 farklı unix seçeneği ile boot edebilme seçeneği varken iş bilgisayarımda boot ettiğimde daha farklı gemi duvar kağıtlı ve unix başlatma seçeneği bulamadığım bir ekran geliyor keza aynı flashı kullanıyorum. Unixde verilerimi yanılmıyorsam gördüm diye hatırlıyorum ama şu anda göremiyor veya bilmediğimden bulamıyorum. Bu konuda çözüm arıyorum.  Teşekkürler. 

Farklı bir araç ile verileri görmenin bir yolu yok. direk kurtarma işlemi yapman gerekir. Kmboot 2 farklı önyükleme ile açılır. UEFİ de gemili ekran gelir LEGACY yani eski pclerde normal ekran gelri. ikisi de aynı işlevi yapar. 

• 2 hafta sonra ...
karadurak, 26.12.2018 - 09:46 yazdı:

KMPE içerisinde istedigin programlar mevcut. Eger farklı bir program eklemek istiyorsan. Mınstall uygulamasına ekleyebilirsin. Öncelikle KMPE konusundaki bilgileri okumanızı tavsiye ederim. 

hocam rica etsem şunu biraz açar mısın ? gayet net olarak öğrenmek istediğim hiren bootable iso yu nasıl çalıştırabileceğim ? birkaç yöntem denemedim ama başaramadım. daha açıklayıcı izah ederseniz memnun olurum.

ne yapıp ne ettiysem start bölümündeki windows xp yükleme aracı ile xp yükletemedim paket ayrıştırması hep sıkıntılı görünüyor ona uyumlu tek içerik köylü arkadaşın win xp nisan 2014 easy 7z çalışması oda turbobite koyduğu için kaldırılmış geçmiş olsun

Selamlar üstadım km boot çalışmanın sıkı takipçisiyim ve projeni kendi imkanlarımla geliştirmeye çok meraklıyım. Bir konuda desteğine ihtiyacım var.

Multiboot projende x86 startsetup xp-10 winpe araayüzüne eklediğin shell launcheri x64 arayüze portlamanın bir yolu var mıdır? Ayrıca bu arayüzün başka bir sisteme entegresi nasıl yapılır?

Bu konularda lütfen yardımını esirgeme şimdiden teşekkürler. Eline emeğine sağlık. İyi akşamlar...

Se7Touch, 19.01.2019 - 00:07 yazdı:

ne yapıp ne ettiysem start bölümündeki windows xp yükleme aracı ile xp yükletemedim paket ayrıştırması hep sıkıntılı görünüyor ona uyumlu tek içerik köylü arkadaşın win xp nisan 2014 easy 7z çalışması oda turbobite koyduğu için kaldırılmış geçmiş olsun

XP yi test edemedim ben de ancak forumdan bi kaç kişi kurmuştu.  Wim içerikli XP çalışması TR de yapılmamış ancak yabancı formlarda oldukça sık kulllanılıyor.  Eger test etmek istersen gönderirim. Köylü forumda aktif degil ne zamandır. eger gelirse rica ederiz ona.

goldfather1, 21.01.2019 - 11:19 yazdı:

v3 bekliyoruz @karadurak

İnşallah diyelim. 

Se7Touch, 22.01.2019 - 18:46 yazdı:

Selamlar üstadım km boot çalışmanın sıkı takipçisiyim ve projeni kendi imkanlarımla geliştirmeye çok meraklıyım. Bir konuda desteğine ihtiyacım var.

Multiboot projende x86 startsetup xp-10 winpe araayüzüne eklediğin shell launcheri x64 arayüze portlamanın bir yolu var mıdır? Ayrıca bu arayüzün başka bir sisteme entegresi nasıl yapılır?

Bu konularda lütfen yardımını esirgeme şimdiden teşekkürler. Eline emeğine sağlık. İyi akşamlar...

ne tür bir geliştirme yapıyorsun. içerik olarak mı görsel olarak mı?  ya da sistemi tamamen degiştirip kendine uyarlamaya mı çalışıyorsun.

Bahsettigin shell launcher x64 e ekleyebilirsin. bunun için wim paketlemeyi  ve editlemeyi bilmen gerek orayı geçiyorum.

x86 Wim dosyasını mount ettikten sonra 

\1\Windows\System32   klasöründeki "winpeshl.ini" dosyasını kopyala x64 e at. winpeshl.ini in içeriginde yazan dosyalarda ilgili yerde olacak.

ana dizindeki Shell klasörünü de alıp x64 de kopyala.

wim paketini kapatıp deneme yapabilirsin. 

• Like 1

karadurak, 12 dakika önce yazdı:

XP yi test edemedim ben de ancak forumdan bi kaç kişi kurmuştu.  Wim içerikli XP çalışması TR de yapılmamış ancak yabancı formlarda oldukça sık kulllanılıyor.  Eger test etmek istersen gönderirim. Köylü forumda aktif degil ne zamandır. eger gelirse rica ederiz ona.

İnşallah diyelim. 

ne tür bir geliştirme yapıyorsun. içerik olarak mı görsel olarak mı?  ya da sistemi tamamen degiştirip kendine uyarlamaya mı çalışıyorsun.

Bahsettigin shell launcher x64 e ekleyebilirsin. bunun için wim paketlemeyi  ve editlemeyi bilmen gerek orayı geçiyorum.

x86 Wim dosyasını mount ettikten sonra 

\1\Windows\System32   klasöründeki "winpeshl.ini" dosyasını kopyala x64 e at. winpeshl.ini in içeriginde yazan dosyalarda ilgili yerde olacak.

ana dizindeki Shell klasörünü de alıp x64 de kopyala.

wim paketini kapatıp deneme yapabilirsin. 

Yok kendime uyarlamaya çalışmıyordum, şuana kadar gördüğüm en iyi multiboot bu kafama göre birkaç edit yapıp daimi olarak kullanmak istiyorum sadece, bu arada verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim üstadım v3 için sabırla beklemedeyiz. İyi akşamlar dilerim... :)

• Like 1