Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...
revennaras, 6 saat önce yazdı:

Hocam emeğinize sağlık. Kali-linux, wifislax , ubuntu v.b linux tabanlı sistemleri nasıl ekleyeceğiz. yorumlara falan baktım ama bulamadım.

Please register to see this content.

Yanlış Boot sitemlere yazmışım özür dilerim.

revennaras, 18.03.2019 - 04:14 yazdı:

Hocam emeğinize sağlık. Kali-linux, wifislax , ubuntu v.b linux tabanlı sistemleri nasıl ekleyeceğiz. yorumlara falan baktım ama bulamadım.

UZUNLAR, 18.03.2019 - 10:32 yazdı:

Yanlış Boot sitemlere yazmışım özür dilerim.

grub2 dosya yöneticisinde tamamını kurabilirsiniz.

• 1 ay sonra...

ben bu programı hdd yaptım ama bu proglamla windows kuramıyorum nasıl yapıcam yardım edermısınız ıcınde wındows varmı yoksa benmı atıcam ıcıne dosya olarak

hdd ye yukledım ama windows kuramıyorum ıcınden wındows yokmu acaba yardımcı olurmusunuz

lord37, 5 saat önce yazdı:

ben bu programı hdd yaptım ama bu proglamla windows kuramıyorum nasıl yapıcam yardım edermısınız ıcınde wındows varmı yoksa benmı atıcam ıcıne dosya olarak

hdd ye yukledım ama windows kuramıyorum ıcınden wındows yokmu acaba yardımcı olurmusunuz

içinde windows kurulum medyası yok indirip kurulum esnasında iso ya da wim dosyasını göstermen lazım.

lord37, 10.05.2019 - 16:38 yazdı:

nasıl yapıcam pekı

hernhangi bir yerden kurmak istedigin win7-8 veya 10 iso dosyasını indir flash bellege veya format atacagın pc nin diskine at. bu multiboot ile flash bellegi başlat ve masaüstünde ya da windows kurulum klasöründe bulunan ısosetup uygulamasından indirdigin kurulum iso sunu göster ve klasik kurulum ile devam et..

• 1 ay sonra...

Hocam kolay gelsin. multiboot üzerinden WİN10 kurmaya çalıştığımda lisans kısmında hata veriyor. "ürün anahtarım yok" kısmına tıklayınca devam etmiyor. Geçerli key bile girsem fayda etmiyor. farklı İSO lar denedim yine olmadı. USB'yi Sıfırlayıp tekrar kurdum yine aynı. yardımcı olabilir misiniz?

• 2 hafta sonra ...
enesas, 14.06.2019 - 09:57 yazdı:

Hocam kolay gelsin. multiboot üzerinden WİN10 kurmaya çalıştığımda lisans kısmında hata veriyor. "ürün anahtarım yok" kısmına tıklayınca devam etmiyor. Geçerli key bile girsem fayda etmiyor. farklı İSO lar denedim yine olmadı. USB'yi Sıfırlayıp tekrar kurdum yine aynı. yardımcı olabilir misiniz?

1. Flash belleğin kök dizininde  "autounattend.xml" isimli bir dosya mevcut ise onu kök dizinden silin.

2.Aşağıdaki kodları bir metin belgesine kaydedip,"autounattend.xml"  isimli olarak kaydedin ve bu xml dosyasını ISO 'nun içine kök dizine kopyalayın

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
<settings pass="windowsPE">
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
<Key>W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX</Key>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
</settings>
</unattend>

• 2 hafta sonra ...

@karadurak @crasadure @mephistooo2 Hayırlı geceler cümleten. Kullandığım bilgisayara raid0 olarak 2 adet disk taktım ve daha önce ayırdığım diğer disk,te olan 2 gb lık sistem kurtarma kurma vs işlemleri için usb takmadan disk,ten çalıştırıp kullanıyordum ancak raid sonrası çalışmıyor ayarları tekrar tekrar kontrol ettim farklı bilgisayara yeni kurulum yaptım sorun yok ama raid kurduğum pc,de çalıştıramadım. Hdd sıralamasında en öne aldım yine olmadı. Raid kurup deneyen varmı ? acaba farklı bir yöntemmi olacak bilemedim.

karadurak, Bir saat önce yazdı:

@avengers44 boot menüye ekledin mi kmboot u menüde görünmesi gerekiyor 

Ekledim hocam menüde var seçip başlattığımda pc res atıp adrese yöneliyor sıkıntı yok ve daha önce çalışıyordu raid sonrası hedef kaynağa ulaşılamıyor hatası alıyorum. UEFI boot kısmıda aynı oldu oysaki daha önce ister legacy istersem uefi sıkıntısızdı. Sadece sizin çalışmanızda değil başka *.wim eklediğimde de aynı hatayı alıyorum ilk defa başıma geldi.  Şuan makina aktif ama akşam tekrar uğraşacağım tavsiyede edeceğiniz bir şey olursa sevinirim. Kullandığım anakart asus prime z270a

Bendeki anakart ile aynı seninki 

bende Raid 0 yapmıştım bazı sıkıntılar yaşadım o yüzden kaldırdım. Aklıma gelseydi Raid 0 dayken kmboot kurup denerdim şimdi tatildeyim anca eve geçince bakabilirim.  

Flash bellekten çalıştırmıştım kmpe yi ama şöyle bir sorun oluyor. İster raid 0 yap ister Raid 1 kmpe den boot ettiginde sabit disklerindeki verilere erişemiyorsun. Fiziksel diskin kaç parçaysa o şekilde gösterir ve biçimlendirme uyarısı verir. Yerleşik Windows üzerinde işlem yapıldıgından yeniden başlattıgında düzeliyor 

• Thanks 1

@karadurak Hocam çok düşündüm pc başında değilim ama sanırım boot.sdi konumunu doğru vermemiş olabilirim. Bugün akşam üzeri başka bir pc,de kurulum yaptım raid0 sıkıntı çıkarmadı, yarın kısmet olursa kontrol eder sonucu yazarım inşaAllah. 

Evet hata bende imiş sıralamayı takip ettiğimi düşünürken (daha önce var olduğu için) sorun olan anakart,da sdi yolu vermeyi atlamışım. Asus z270a anakart ile raid0 ,da anhdv boot ile disk bağlantıları ve veri sıkıntısı çıkarmadan sanal sistemde işlemlerimi yapmış bulunmaktayım. Teşekkür ederim :)

Edited by awengers44
Yeni bildirim.
  • Like 1

red_d, 4 saat önce yazdı:

1201615776_EkranAlnts.JPG.18dc2e02ed62fa6ad87dd42530fe79ab.JPG

@karadurak  Hocam menüleri kurcalarken ufak bir hataya denk geldim. "setupmenu.lst" "setupmenu.lstt" şeklinde yazılmış, menu file bulunamadı hatası veriyor. Hata alan arkadaşlar varsa buradan düzeltebilirler.

Düzeltme için teşekkür ederim hocam. Önümüzdeki sezona yeni bir sistem hazırlayalım. Derli toplu fazla ıvır zıvır on olmadığı bir sistem olsun.  Eger vakit bulabilirsen bu sistemi tek başıma degilde bir kaç kişi ile hazırlamayı düşünüyorum. 

• Like 2

karadurak, Şimdi yazdı:

Düzeltme için teşekkür ederim hocam. Önümüzdeki sezona yeni bir sistem hazırlayalım. Derli toplu fazla ıvır zıvır on olmadığı bir sistem olsun.  Eger vakit bulabilirsen bu sistemi tek başıma degilde bir kaç kişi ile hazırlamayı düşünüyorum. 

Geribildirim, tavsiye, fikir konularında vakit buldukça dönüt yaparım hocam ama teknik konulardan uzak kaldım, program editleme, ekleme işi sende :D 

• Like 1

@karadurak hocam menüleri kurcalarken ufak bir hataya daha denk geldim. "parola sıfırlama" menüsündeki ilk satır "KMPE (x86 / x64)" tıklanınca başlamıyor, "bootmgr" bulunamadı hatası veriyor. rescuentmenu.lst kontrol ettim, başlama kodunda hata yok "chainloader /boot/bootmgr" ama "boot" klasörü içinde "bootmgr" dosyası yok, bu nedenle başlamıyor. Ben de kmpe klasöründeki ya da anadizindeki bootmgr yi alıp "boot" klasörüne kopyaladım sorun çözüldü.

Bir de farkettim ki alt menülerin hepsinde gfx görseli var ama ana menüde gfx görseli atanmamış, siyah ekranla geliyor. Anamenuye de gfx atadım açılış daha güzel oldu :D 

Bu kısımda hata alan varsa yazdığım şekilde düzeltebilirler.

• Like 1

@red_d hocam ana menü sade olsun diye o şekilde bırakmıştım ama tabi isteyen görsellerle donatabilir hayat kmboot un v1 versiyonundaki görseller hala capcanlı onlarda kullanılabilir ?

parola sıfırlama  menüsünde KMPE (x86 / x64 on ne işi onu anlamadım sanırım geri dönüş menüsü 

• Like 1

keyfoagam, 27.06.2019 - 10:03 yazdı:

1. Flash belleğin kök dizininde  "autounattend.xml" isimli bir dosya mevcut ise onu kök dizinden silin.

2.Aşağıdaki kodları bir metin belgesine kaydedip,"autounattend.xml"  isimli olarak kaydedin ve bu xml dosyasını ISO 'nun içine kök dizine kopyalayın

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<unattend xmlns="urn:schemas-microsoft-com:unattend">
<settings pass="windowsPE">
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="x86" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
<component name="Microsoft-Windows-Setup" processorArchitecture="amd64" publicKeyToken="31bf3856ad364e35" language="neutral" versionScope="nonSxS" xmlns:wcm="http://schemas.microsoft.com/WMIConfig/2002/State" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance">
<UserData>
<ProductKey>
</ProductKey>
</UserData>
</component>
</settings>
</unattend>

Söylediğiniz şekilde yaptım Böyle bir uyarı aldım. 

http://

Please register to see this content.