Jump to content

Km Boot & Pe V2 (x86/x64) 2018

karadurak
 Share

Recommended Posts

mustafakarasan, 8 saat önce yazdı:

onu anladım pekiana dosyada .wın klasorunde windows klasorleri var  orası ne için kullanılıyor birde kmpe klasorunde windows yolları hem kmpe klasorü içerisini gösteriyor  windows kurulum yolları olarak  ben solidshare multiboot kullanıyordum o basitti wim ile kuruyordum son zamanlarda win7 kurmamaya başladı  bu dosyayı denemek istedim bundada acemiyim konuyu takip ettim karışık geldi iki dizin var ne nereye atılacak karışık geldi soldisharede yine iki dizin var uefi kısmı ayrı orayla işimiz olmuyordu hiç sadece bütün klasorleri tek yerden kontrol ediyorduk 

Kullanımı karmaşık degil. _WIN klasörü fat32 de kalsın. Siz eger 4gb dan büyük dosyalar ile format atıyorsanız WIN klsöründen NTFS alanına da kopylayın ve içindeki UTILITES klasörünü silin. wim dosyalarınızı buraya atıp* wndows managerden kurulum yapabilirsiniz.

Harf atama konusuna gelince onu farklı bir pc den deneyin sizde görünmüyor olabilir.

konuyu azçok kavradım birincisi fat 32 olan kısım zaten sıfıra sıfır dolu oraya Windows dosyası zaten atılmaz ben wim ve iso olarak kuracam isoda yer önemli değil ntfs klasöründe istediğin yerdede olsa seçebiliyorsun wim olayına gelincede anladığım kadarı ile _wın klasorunu ntfs bölümüne kopyalayıp  içindeki utilies kısmını silecem ordaki _wın klasöründe Windows klasorleriiçine ordaki txt isimleri gibi örnek install.wim insatll.esd gibi dosyaları atacağız doğrumu anlamışım bu ntfs kısmından kurmak içinden Windows manager kullanacağız sanırım

mustafakarasan, 55 dakika önce yazdı:

konuyu azçok kavradım birincisi fat 32 olan kısım zaten sıfıra sıfır dolu oraya Windows dosyası zaten atılmaz ben wim ve iso olarak kuracam isoda yer önemli değil ntfs klasöründe istediğin yerdede olsa seçebiliyorsun wim olayına gelincede anladığım kadarı ile _wın klasorunu ntfs bölümüne kopyalayıp  içindeki utilies kısmını silecem ordaki _wın klasöründe Windows klasorleriiçine ordaki txt isimleri gibi örnek install.wim insatll.esd gibi dosyaları atacağız doğrumu anlamışım bu ntfs kısmından kurmak içinden Windows manager kullanacağız sanırım

evet doğru anlamışsın. fat32 kısmına atmak istiyorsan bootice ile flash bellegi kendin biçimlendirip istedigin boyuta getirdikten sonra dosyaları manuel olarak kopyalayabilirsn. _Wın klasörü mecburen fat32 de kalıyor çünkü onu otamatik olatak NTFS ye atacak bir uygulama yok bu bölümlemeyi siz ayarlıyorsunuz

ben şuan aktif olarak solidshare multiboot kullanıyorum solidshare sitesinin yaptığı bunda uefi desteğide var bunda tüm dosyalar ntfs bölümünde duruyor diğer fat bölümünde düşük bir alan ayrılmış orda uefi desteği için orayı hiç kullanmıyorsun herşeyi ntfs ayrılan bölüm ana bölüm oluyor tüm dosyalar orda wim ve esd olarak kullanabiliyorum  bu dosyayı fazla geliştirmediler sizin dosyalar kurtarma araçları olsun diğer extra özellikler olsun daha gelişmiş bir dosya sizde sistemi ntfs taşırsanız dosyaları  fat bölümü arkada gizli kalır kullanılmaz siz bu işin üstadısınız yanlış birşey dememişimdir umarım sizler sayesinde bizde bu tarz uygulamaları kullanıp kendimizi azda olsa bu konuda geliştirmeye çalışıyoruz

@mustafakarasan bahsettigin yöntem eski bir yöntem ve UEFI pclerde "SECURE BOOT" hatasına sebep olmaktadır.  köylü'nünde acronis multiboot çalışmalarında kullandıgı yöntemdir.  Artık solidshare in kendine ait farklı bir çalışması mı var onu bilemiyorum ama secure boot hatasını almamak için orjinal efi dosyalarını kullanmak gerekiyor.  çalışmamın EFI klasöründe yer alan cmd dosyaları bu amaca göre  kullanım hizmeti sunmaktadır.  Efi dosyalarını fat32'e atıp boş alana multiboot dosyalarını atmak hem görüntü kirliligi oluşturuyor hemde güvenlik riski. Bilmem anlatabildim mi 

doğrudur sizi uzun zamandır takip ediyorum bu işlerde uzmansınız bir bildiğiniz vardır tabiki .ben sadece aklıma takılanları sordum okadar sistem çok güzel hem iso hem wim hertürlü kurulum destekliyor  elinize kolunuza sağlık bana karışık gelen şuydu şimdi menüde bir star setup var windows kurulumda birde windows manager var farkları nedir windows manager iso ve wim kuruyor diyelim aynı dosya ile start setupdan kurulum olmuyormu onlara ayrı windowsmu eklemek lazım birde dosya içinde xp varmı bizmi ekliyoruz xp wim diye bir klasor var ordanmı yüklüyor dosya mevcutmu  yada biz eklersek nereye nasıl ekleyecez

@karaduraküstad grub4dos ve grub2 de ekranda gif göstermek için uğraşıyorum bir yardıma ihtiyacım var grub4dos da gif oldu yalnız birden fazla gif koymak istiyorum mesela aşağıdaki görüntüde dna.gif in yanında bir de Türk bayrağı dalgalansın istiyorum ama 2 sini birden çalışmadı grub2 de sizin çalışmanız vardı onu bana gönderbilirmisin bir kodları varsa size zahmet   

Please register to see this content.

mustafakarasan, 20 saat önce yazdı:

doğrudur sizi uzun zamandır takip ediyorum bu işlerde uzmansınız bir bildiğiniz vardır tabiki .ben sadece aklıma takılanları sordum okadar sistem çok güzel hem iso hem wim hertürlü kurulum destekliyor  elinize kolunuza sağlık bana karışık gelen şuydu şimdi menüde bir star setup var windows kurulumda birde windows manager var farkları nedir windows manager iso ve wim kuruyor diyelim aynı dosya ile start setupdan kurulum olmuyormu onlara ayrı windowsmu eklemek lazım birde dosya içinde xp varmı bizmi ekliyoruz xp wim diye bir klasor var ordanmı yüklüyor dosya mevcutmu  yada biz eklersek nereye nasıl ekleyecez

start setup ile win manager'in görevi aynı start setup da katılımsız kurulum destegi var.  windows kurulum yöntemleri bakımından çeşitlilik mevcut. kafanızı karıştırmasın. start setup un ayar dosyası kmpe/setup klasörünün içindedir.

XP kurulumuna gelince isosetup ile isodan kurulum yapılıyor. startsetup daki yöntemi test etmedim.

serhat100, 18 saat önce yazdı:

@karaduraküstad grub4dos ve grub2 de ekranda gif göstermek için uğraşıyorum bir yardıma ihtiyacım var grub4dos da gif oldu yalnız birden fazla gif koymak istiyorum mesela aşağıdaki görüntüde dna.gif in yanında bir de Türk bayrağı dalgalansın istiyorum ama 2 sini birden çalışmadı grub2 de sizin çalışmanız vardı onu bana gönderbilirmisin bir kodları varsa size zahmet   

serhat bunun herhangi bir kodu yok. birden fazla resim dosyasının kelnemesiyle oluşturuluyor. bazı pclerde sorun çıkardıgı için ben eklememiştim.

ekteki dosyada örnek temalar mevcut.

Please register to see this content.

teşekkürler arkadaşım sayende bayağı bilgilendim bu dosya kullanım açısındna mükemmel olmuş testler yapıyorum sorun çıkmazsa makine kurulumlarında hep bunu kullanacağım 

bu  windows manager üzerindne isodan kurulum yaparken oynanmış çoğu yeri katılımsız hale getirilmiş windows isoları sorun çıkarırmı   start mangerde fat32de kmpe klasorunumü görüyor yoksa ntfs bölümüne kmpe klasorunu eklesem onun içine install.wim atsam kurulum yaparmı yol adlarını düzenlemeye gerek varmı direk tanırmı

Sorun çıkarmaz

örnegin windows 10 için düzenlemesi gereken dosya "10_Settings.ini"   kaynak yolu   "installwim=KMPE\install10.wim"  KMPE klasöründe install10.wim dosyasını arıyor siz mesela XXX klasöründe xxx.wim dosyasını bulsun derseniz onu bulup kurar.

NDPm2Q.png

karadurak, 2 saat önce yazdı:

start setup ile win manager'in görevi aynı start setup da katılımsız kurulum destegi var.  windows kurulum yöntemleri bakımından çeşitlilik mevcut. kafanızı karıştırmasın. start setup un ayar dosyası kmpe/setup klasörünün içindedir.

XP kurulumuna gelince isosetup ile isodan kurulum yapılıyor. startsetup daki yöntemi test etmedim.

serhat bunun herhangi bir kodu yok. birden fazla resim dosyasının kelnemesiyle oluşturuluyor. bazı pclerde sorun çıkardıgı için ben eklememiştim.

ekteki dosyada örnek temalar mevcut.

üstad bundan bahsediyorum grub4dos da birden fazla gif ekleme kodları ben bir tane ekledim ikinciyi eklediğimde yalnızca bir gif gösteriyor  birden fazla gif ekleyebilmek için grub4dos kodlarını soruyorum  

mustafakarasan, 23 saat önce yazdı:

selam karadurak arkadaşım bu dosyanın son güncel hali varsa yeni bir versiyon eklermisiniz. varsa eksiklerini giderip siz kendiniz güncellemler yapmışsınızdır onlarıda ekleyip güncel bir dosya eklerseniz güzel olur mükemmel bir dosya elinize kolunuza sağlık diyorum

Son hali şuan sitede yüklü bende bu sistemi kullanıyorum. Şuan herhangi bir güncelleme yok

lazesoft göremedim kmpede neyse ona bakarız bir ara. şimdi 128 gblik usb belleğime  bu dosyayı uefili olarak kurmayı denedim uefili olan ntboot olan cmd yi çalıştırdım ama tek part kurdu diğer gizli olan bölüm görünmüyor boticede falan minitool ilede baktım yine yok eksikmi kurdu acaba dosyayı

çalıştırdım bölmedi sonra yeniden denedim şimdi oldu  şimdi  şu şekilde yaptım fat32 sizin ayırdığınız gibi oraya bir şey yapmadım ordan _wın klasorunu komple ntfs bölümüne aldım onun içine instal.wim leri ekleyeceğim  başka ntfs bölümüne eklenmesi gereken dosya varmı birde örnek fat32 bölümünde kmpede install  yollarını düzenleyecğeim örnek instal.7 diyor mesela ordaki isim değişsek sorun olurmu örnek win7aio yazsam sonra wim dosya isminide aynı yazsam çalışırmı yoksa başka yerdende değişmek gerekirmi  yoksa orası sadece sizin ayarladığınız gibimi olacak isimler