Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

chataluck, 6 saat önce yazdı:

Acrobat reader bende pro olmadı nasıl pro yapabilirim acaba?

Acrobat reader Free/Ücretsiz olanı değerli kardeşim Pro değil. Pro versiyonunun boyutunun aşırı büyük boyutta olmasından kaynaklı şekilde eklenmesinden vazgeçildi.

shiftdeletenet, 26.03.2020 - 16:28 yazdı:

Kesinlikle çok faydalı bir başlık.. Forjest'e teşekkür ederim. 

Bir isteğim olacak.. Görsel olarak daha derli toplu olması ve boyutunun küçük olması nedeniyle Office alternatifi olarak WPS Office tercih etmeye başladım.  Sunumdaki WPS OFFICE 10.2.0.7646 Final Multi.Turkish [Noupdate!].exe dosyasını indirdim. İngilizce windows kurulu, direkt ingilizce açılıyor.  Ancak Türkçe seçeği yok ayarlar bölümünde..  Kendim için sormuyorum aslında. Yakın çevreme lazım olduğunda artık Mic. Office yerine WPS kuracağım. İlk soracakları şey muhtemelen bu olacak. Türkçe yapılabiliyor mu?

Teşekkürler tekrar..

5 Farklı bilgisayarda kurulum bizzati kendim yaptım Türkçe dil sorunu  açıkcası yaşamadım hiç. "yönetici olarak çalıştır" seçeneğinde kurulum başlatılmadıysa eğer,ayrı olarak extract eden dil ve ayar dosyası aktif olmamıştır diye düşünüyorum. Bunun dışında Firewall,defender,smartscreen koruma süzgeçlerine takıldıysa eğer bundan kaynaklıda dil paketi ilave etmemiş kurulmamış olabilir her ikisinden birinden kaynaklı diye düşünmekteyim. Çalışmayı repack yapmak istemedim doğrusu bazı çalışmalar özellikle ofis vb. setuplar farklı pc'lerde sorunlar çıkarabiliyor bazen ondan orijinal olarak parametre ile kurulmasını ön gördüm.Türkçe dil ekleme ile alakalı (LinuxOS için) bir video çekmiştim ancak, Windows için çekmedim onuda eklemekte yarar görüyorum aslında iyi olabilir. Manuel setup kurulumlarından sonra,dil paketini kendisi eklemek isteyenler olabilir elbette buda bir ayrı seçenek.

Saygılarımla.

• Like 1

forjest, 21 dakika önce yazdı:

Acrobat reader Free/Ücretsiz olanı değerli kardeşim Pro değil. Pro versiyonunun boyutunun aşırı büyük boyutta olmasından kaynaklı şekilde eklenmesinden vazgeçildi.

5 Farklı bilgisayarda kurulum bizzati kendim yaptım Türkçe dil sorunu  açıkcası yaşamadım hiç. "yönetici olarak çalıştır" seçeneğinde kurulum başlatılmadıysa eğer,ayrı olarak extract eden dil ve ayar dosyası aktif olmamıştır diye düşünüyorum. Bunun dışında Firewall,defender,smartscreen koruma süzgeçlerine takıldıysa eğer bundan kaynaklıda dil paketi ilave etmemiş kurulmamış olabilir her ikisinden birinden kaynaklı diye düşünmekteyim. Çalışmayı repack yapmak istemedim doğrusu bazı çalışmalar özellikle ofis vb. setuplar farklı pc'lerde sorunlar çıkarabiliyor bazen ondan orijinal olarak parametre ile kurulmasını ön gördüm.Türkçe dil ekleme ile alakalı (LinuxOS için) bir video çekmiştim ancak, Windows için çekmedim onuda eklemekte yarar görüyorum aslında iyi olabilir. Manuel setup kurulumlarından sonra,dil paketini kendisi eklemek isteyenler olabilir elbette buda bir ayrı seçenek.

Saygılarımla.

7Zip ile kurulum dosyalarının içine baktım ancak $EXEFILE / CONTROL klasörü içinde;
de_DE\
default\
en_GB\
en_US\
es_ES\
es_MX\
fr_CA\
fr_FR\
id_ID\
pl_PL\
pt_BR\
pt_PT\
ru_RU\

TR v.b bir klasör yok.. Birazdan kurulumu kaldırıp Yönetici olarak tekrar çalıştıracağım kurulum dosyasını..  Bulsam Manuel olarak atacağım MUI klasörüne ama TR dil dosyası yok ortada :)

WPS Premium'u sevmedim.. Çok hantal.. Geri dönüş olsun diye yazıyorum. Herhangi bir kurulum/aktivasyon v.b problemi yok..

İyi çalışmalar..

shiftdeletenet

Wps ofis versiyon 10 serisi, 11 versiyonlarından daha stabil ve hızlı kanımca.Premium olanlarında kullanılan lisans sadece trial banner vb. iletişimlerin önüne geçen dll dosyasının edit hali. Premium sürümleri ve free sürümleri arasında ben bir fark göremedim doğrusu katılıyorum ağır çalıştığına. All in one arayüzünü ben beğenmedim wps ofisin. Eski arayüzü olan 10 versiyonları daha güzel. Linux işletim sistemimde Wps ofisi rahat bir şekilde kullanıyorum sanki text dosyası açar hızda açılıyor sayfalar libreoffice'ten,wps'e gerek windows,gerekse de,Linux sistemleri için şu an temel ofis işlemlerinde oldukça ihtiyacı gideren ofis paketi keza,android cihazlar için olanıda gayet yerinde işini layıkiyle yapıyor her bakımdan iyi bir program. Wps ofisin bahsi geçen 10 versiyonu katılımsız kurulum:  

Please register to see this content.

Spoiler

cTr246

forjest, 2 saat önce yazdı:

shiftdeletenet

Wps ofis versiyon 10 serisi, 11 versiyonlarından daha stabil ve hızlı kanımca.Premium olanlarında kullanılan lisans sadece trial banner vb. iletişimlerin önüne geçen dll dosyasının edit hali. Premium sürümleri ve free sürümleri arasında ben bir fark göremedim doğrusu katılıyorum ağır çalıştığına. All in one arayüzünü ben beğenmedim wps ofisin. Eski arayüzü olan 10 versiyonları daha güzel. Linux işletim sistemimde Wps ofisi rahat bir şekilde kullanıyorum sanki text dosyası açar hızda açılıyor sayfalar libreoffice'ten,wps'e gerek windows,gerekse de,Linux sistemleri için şu an temel ofis işlemlerinde oldukça ihtiyacı gideren ofis paketi keza,android cihazlar için olanıda gayet yerinde işini layıkiyle yapıyor her bakımdan iyi bir program. Wps ofisin bahsi geçen 10 versiyonu katılımsız kurulum:   

İçeriği Görüntüle

cTr246

Kaldı ki Premium sürümünün fazla bir artısı yok sanırım. PDF kaydedebiliyorsunuz v.s..

Bu arada bir önceki mesajımda bahsettiğim 7Zip ile kurulum dosyalarını çıkardığımı söylediğim dosyaları kullanarak manuel kurulum yapmaya çalıştım. İlk ekranda Türkçe seçeneği yok.. Pek çok dil var ama Türkçe yok.. WPS başka dillerdeki Windows sürümlerindeTR dilini aktif etmiyor olabilir mi?

Düzenleme, ek1:  Admin olarak kurulum başlattım. Almanca windows'ta varsayılan olarak İngilizce kurdu.. Programın dil ayarlarında yine TR seçeneği yok.

Düzenleme, ek2: Sitesinden WPSOffice_10.2.0.7646_Free.exe dosyasını indirdim. Sağ üstte dil seçeneklerinde Türkçe yine yok.

Rica: Kurulumu Türkçe yapabilmiş biri MUI klasöründeki TR klasörünü zip ile gönderebilirim mi acaba?

Edited by shiftdeletenet
Ek 1, Ek 2 ve Rica olarak nedeni eklenmiştir.

shiftdeletenet, 12 dakika önce yazdı:

Kaldı ki Premium sürümünün fazla bir artısı yok sanırım. PDF kaydedebiliyorsunuz v.s..

Bu arada bir önceki mesajımda bahsettiğim 7Zip ile kurulum dosyalarını çıkardığımı söylediğim dosyaları kullanarak manuel kurulum yapmaya çalıştım. İlk ekranda Türkçe seçeneği yok.. Pek çok dil var ama Türkçe yok.. WPS başka dillerdeki Windows sürümlerindeTR dilini aktif etmiyor olabilir mi?

Kurulum setup'ı için çeviri yaptığım dil paketini e-mail ile göndermiştim ekleme yapmamışlar ya da hata gördüler eklemediler artık yapımcı kadrosundan yetkili olan biriyle e-mail yoluyla yazışmıştım daha evvelden. Normal setup paketinin hiçbirinde Türkçe dil mevcut değil şu anda (kesinlikle gerekli bence yakında eklerler)

Katılımsız kurulum paketinde sıralı şekilde,sürüm farkıyla dil paketi mevcut sürüme uyarlanarak,özetle: dil paketi setup paketi versiyonunun 1.x.x diyelim, aynı versiyonla localapplicationdata dizinindeki versiyon adıyla bulunan dil paketleri dizinine,"extract eden data dosyası" var >(alttaki resimde ekli).

Wps ofisin setup'larında henüz tr dil paketleri söz konusu değil yok maalesef.Katılımsız kurulum setup'ıyla eklenerek ilgili dizinler ayarlar vb.yapılandırmalarla ancak yüklenmesi sağlanabilmekte. Zaten bana wps ofis personelinden gelen e-mail'de bu yönden olmuştu bende aynı dil paketinde düzenleme yaparak gönderdim ancak cvp falanda gelmedi öyle kaldı iş. :) 

" Katılımsız wps ofis setup paketinin açılmış hali + içeriğindeki dosyalar:  "

Spoiler

Katılımsız setup içeriğinin özellikleri sırasıyla:

1. clean.bat > uygulamaları kapatıp güncelleme fonksiyonunu kaldırır. (Arka planda kendi kendine güncelleme yapmaması için!)
  2. data.exe > Türkçe dil paketi
  3. setup.exe > Wps ofis kurulum setup'ı.
  4. wps.reg > wps ofis ayarları.

fBWLqY

@forjest

Bahsetmiş olduğunuz data.exe doysanın içeriğini 7Zip ile bir klasöre çıkarttım hazırda beklettim. Yeniden kurulum yaptım. Kurulum bitince data.exe dosyanının içeriği spellcheck ve mui klasörlerine kopypaladım. Ayarlardan dil seçeneklerine girince Türkçe belirdi. Seçip yeniden başlatım.. Artık Türkçe.. 

Kurulum dosyalarına atabilir miyim diye denemedim. Zaten kurulumdan sonra  WPS Office klasörünü başka bir bilgisayara taşıyınca kurulum gerektirmeden Portable çalışıyor. Harika bir şey bu.. :)

Teşekkürler ilginiz için.. 

• Like 1

Güncellendi 29  Mart 2020 | Internet Explorer için / Adblock PLUS Reklam Engelleyicisi versiyon 1.6 Final 32/64 bit.

Spoiler

BOpG1p.png

Internet Explorer için  / Adblock PLUS Reklam Engelleyicisi versiyon 1.6 Final 32/64 bit.

5mb Zipli Şifresiz katılımsız Win_32&64bit.

NBIpXU

• Like 2

Güncellendi! 29 Mart 2020 | Xtreme Download Manager 2020 version 7.2.10 (Windows,Macosx,Linux)

Spoiler

Xtreme Download Manager 2020 version 7.2.10 Multilanguage+Türkçe

48 mb zipli şifresiz! Win3264bit.katılımsız kurulum.

Bilgi: IDM Alternatifi XDM dosya indirme yöneticisinin son çıkan final 2020 versiyonu,tarayıcılara otomatik entegre olur 1000'den fazla siteden indirme yapar video ses dosyalarını otomatik olarak indirir çeviri işlemleride yapar! Linux MacosX setup paketleride mevcuttur kaynak linkten ayrıca erişilebilir üstte eklendi.
0ELgbl

• Like 5
  • Thanks 1

hasan835, 26 dakika önce yazdı:

Üstad, winrar 5.90 yayınlanmış olup, henüz türkçe olanı atmamışlar, (an itibariyle yedi dil mevcut) bugün yarın sanırım yayınlarlar,

saygılarımla;

İçeriği Gizle

Türkçe yayınlanmış :) 

• Like 2

Hocam Bakım onarım temizlik araçları için  Glary Utilities PRO  Türkçe oldukça kullanışlı belki bir el atarsınız ayrıca firmanın başka güzel programları da var   kullanıyorum gayet başarılı

örnek programları  Malware Hunter gibi....

portable :  Glary Utilities PRO 5.139.0.165 Türkçe

firtina_limani, Şimdi yazdı:

Xtreme Download Manager  tarayicilara uygulamayi yükledim ama mozilla harici calismadi abi 

XDM 'nin üzerinden,browser plugin'ini entegre ettikten sonramı,devreye girmedi? eğer entegre edilmediyse uygulama kurulumda entegre olmamakta sadece,kullanıcının sonradan kendisinin manuel olarak, hangi tarayıcıyı kullanıyorsa eğer,orn : ben chromium kullanıyorum xdm üzerinden onu eklemem gerekli entegre etsin eklentisini. Farklı birşeyse eğer uygulama ile alakalı olarak bug vb. hata durumundan kaynaklıda olabilir. Ancak 2020 versiyonunu tam manasıyla inceleme fırsatım olmadı doğrusu.

Linux üzerinde birazdan bir inceleme yapabilirim hatta 2020 versiyonuna daha bakmadım diyebilirim eski versiyonu elimde duruyor hala,windows için olanıda zaten msi paketinin ham olarak 7zip sfx ile orijinal setup'ının paketlenip silent modla,kurulumundan ibaret paketi. Onuda arşive ekleyerek daha doğrusu 2018 versiyonundaki,chrome tarayıcısına eklenememe sorunundan kaynaklı "videosunuda çekmiştim" 2020 versiyonu ile browser'lara eklenme sorununun giderilmesiyle yenisi çıktı. Ne kadar randımanlı şu an için son sürümüyle alakalı olarak güncel değilim ne yazıkki. Son durumu bakmam gerekli. :) 

Uygulamanın / Kaynak direkt linki:  

XDM 2020 Yeni sürümü olan 7.2.10 'nun incelemesi linux üzerinden kurulumu ve arayüzüne bakış yeni videosu:

Spoiler

Edited by forjest
  • Like 1
  • Thanks 2

Güncellendi! 5 Nisan 2020 | >>Page1

Ant Download Manager Pro 1.17.3 Build 68572
Advanced SystemCare Pro 13.4.0.245

Spoiler

BOpG1p.png

Advanced SystemCare 13.4.0.245 Lite EN-TR

Sistem bakım onarım hızlandırma Turbo mod oyun ve internet hızlandırma özelliğiyle ASCPRO'nun Final son versiyonu hafif düşük boyut atak.Tüm optimizasyon ayarları yapılı gelir!

19mb zipli şifresiz katılımsız win32/64 bit.

Ant Download Manager 1.17.3.68572

IDMan alternatifi hızlı dosya indirme aracı,youtube sosyal ağ videoları farklı video dosyalarına çevirme vb.zengin özelliklerle gelmekte.Lisansı orijinal dosyadan editledim.Tarayıcılara entegre olur.

32mb zipli şifresiz katılımsız win32/64 bit.

Ekran Görüntüleri:

Ant-Download-Manager-1.17.3.68572Advanced-SystemCare-13.4.0.245-Lite-EN-TR.gif

• Like 5

Güncellendi! 6 NİSAN 2020

Avira Phantom VPN Pro 2.31.3.21251 Final Türkçe

Betternet VPN  5.3.0.433 Premium

Spoiler

BOpG1p.png

Betternet VPN  5.3.0.433 Premium

Engelli sitelere korumalı şekilde giriş sağlar.IP ve Wifi ağ koruma hizmetlerini içerir.Kurulumdan sonra 7günlüktrial ekranını bir kereliğine kapatın programı premium olarak kullanın.Ülke seçenekleri mevcut.yönetici olarak kurunuz.

7mb zipli şifresiz katılımsız

wIs4vO

+

Avira Phantom VPN Pro 2.31.3.21251 Final Türkçe

8mb zipli şifresiz katılımsız Multilang. / Türkçe

Sansürlü,reklamlı sitelerden ve siber saldılardan koruyup engellemeleri kaldırarak,konforlu engelsiz bir, internet giriş deneyimi sunan "Avira Phanton'mun" Final son versiyonu Türkçe gelir. Başlat kısayolunda_trafik reseter'ı  mevcuttur.Forumda ihtiyaçtan dolayı,eklenmesi düşünülmüştür.

Kurulumdan sonra ekran görüntüsü:

1vLief

Edited by forjest
  • Like 3
  • Thanks 1

Güncellendi! 6 Nisan 2020 | FileZilla 3.47.2.1 Final Türkçe

Spoiler

FileZilla 3.47.2.1 Final Türkçe

FileZilla açık kaynak kodlu, popüler bir FTP aracıdır.Dosyalara kaldığı yerden devam edebilme özel komutlara destek verme Keep Alive sistemi, Timeout farkedebilmeFirewall desteği, SSL güvenli bağlantı SOCKS4/5 ve HTTP1.1 Proxy desteği SFTP desteği, Upload/Download Kuyruk desteği
Sürükle&Bırak ve çoklu dil Türkçe dil desteği mevcut.

9mb zipli şifresiz katılımsız Upd6Nisan2020

PnjLs1

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1

Güncellendi 7 Nisan 2020 | CCleaner 5.65.7632 Final Free Türkçe

Spoiler

CCleaner 5.65.7632 Final Free Türkçe

Tüm optimizasyon ayarları tanımlı,güncelleme zamanlama defender açma iletiler vb. fonksiyonları kapalı gelir.Sistemlerin temizliğine yönelik özel parametreler eklendi şişen kasan zamanla dolan geçici dizinleride arındırır. Bu sayede sistem akıcı rahat bir şekilde çalışır.İlk açılış Özel temizleme ile başlamaya ayarlı gelir.

21mb zipli şifresiz katılımsz (x32/x64 bit.)

VdRwQm

• Like 5

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)