Jump to content

Recommended Posts

forjest, 7 saat önce yazdı:

Opera chrome tabanlı ve eklentileriyle tamamen uyumlu olan oldukça kapsamlı ve aranılanlar olarak , içeriğinde reklam engelleyicisi VPN uygulamaları,whatsapp,facebook vd. sosyal ağlarla etkileşim sağlayan tools'larıda barındıran oldukça işlevsel bir tarayıcısı aslında opera'ya negatif yaklaşımınız biraz haksızlık olmuş nacizane fikrim. Ancak Google chrome ve Firefox son sürümlerinde her pc'ye göre farklı kimlik ID oluşturduğundan dolayı,yapılan özelleştirmeler sabit olarak gelmemekte yöntemler var elbette ancak bu durumdan kaynalı olarak opera'da yoğunlaşılmıştır.Zaten herkesin neredeyse kullandığı bir eklenti paketleri hesapları vb. olduğundan dolayı günümüzde çok fazla aranılan bir özellik geriye bırakmamaktalar özetle bahsi geçen durumdan kaynaklı olarak hazırlanamamaktadır. Kolay gelsin

forjest hocam "her pc'ye göre farklı kimlik ID oluşturduğundan dolayı,yapılan özelleştirmeler sabit olarak gelmemekte" konusu önemli haklısınız. normalde sizin hazırladığınız web tarayıcısını güvenle kullanırdım ama opera şu lanet arayüze geçtiğinden beri kullanmıyorum. farklı yerlerde bir sürü ayar var ve yeni sürüm geldiğinde tekrar aynı ayarlarla uğraşıyorum  ya da temizleme aracı kullandığımda varsayılan ayarlar geri geliyor. hastalık nedeniyle yazıları okumakta güçlük çekiyorum, haliyle her defasında baştan başlamak zor oluyor. cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederim. lütfen şu zor günlerde sağlığınıza dikkat edin üstadım. saygılarımla...

• Like 1

Güncelllendi! 26 MART 2020 | Driver Talent  Pro 7.1.28.108 Final Türkçe | Ne işe yarar? Sürücü güncelleme,yedekleme

Spoiler

BOpG1p.png

Driver Talent  7.1.28.108 Final Türkçe

Please login or register to see this link.  28mb zipli şifresiz! katılımsız win_3264bit. (Lisans gömülmüştür!)

Ne iş yarar? Windowsu kurdunuz driver sürücüleriniz eksikse eğer bu program internet hepsini tamamen bulup otomatik olarak en güncellerini bulup sistemizin sürücülerini yükler günceller!Her güncelleme sonrası sürücü,driver yedeklerinizi alarak,bir sonraki windows yüklemesi sonrasıda otomatik olarak güncel sürücülerinizi aynı şekilde yedekten geriye yükler.

Güncelleme tarihi: 26 Mart 2020 |  Programın amacı: Sürücü güncelleme,yedekleme,sürücüleri internetten bulup yükleme programı.

zXx1Ab

• Like 2
  • Thanks 1

Güncellendi! 25 MART 2020 | AIMP 4.60 Build 2180 Final Türkçe ZIX/WinAmp Player Temalı!

Spoiler

BOpG1p.png

AIMP 4.60 Build 2180 Final Türkçe

Please login or register to see this link.  12mb zipli şifresiz! katılımsız win_3264bit. ZiX ve WinAmp player teması ilaveli.

Ne iş yarar? AIMP Player gelişmiş müzik oynatıcısı olmanın yanı sıra radyo,müzik etiketleri düzenleme,ses yükseltme içeriğinde bulunan ses efektleri vb. zengin özellikleri bulunan uzun zamandır popüler olan müzik oynatıcılarındandır.AIMP player winamp müzik player'dan sonra en yaygın kullanılan playerlar'dan stable final son versiyonudur.

LEXbBE

• Like 2

forjest, 4 saat önce yazdı:

Güncellendi! 25 MART 2020 | AIMP 4.60 Build 2180 Final Türkçe ZIX/WinAmp Player Temalı!

Please login or register to see this link. İçeriği Gizle

BOpG1p.png

AIMP 4.60 Build 2180 Final Türkçe

Please login or register to see this link.  12mb zipli şifresiz! katılımsız win_3264bit. ZiX ve WinAmp player teması ilaveli.

Ne iş yarar? AIMP Player gelişmiş müzik oynatıcısı olmanın yanı sıra radyo,müzik etiketleri düzenleme,ses yükseltme içeriğinde bulunan ses efektleri vb. zengin özellikleri bulunan uzun zamandır popüler olan müzik oynatıcılarındandır.AIMP player winamp müzik player'dan sonra en yaygın kullanılan playerlar'dan stable final son versiyonudur.

LEXbBE

hocam çok özür dilerim ama link yok sanki.

Hocam,  ASC kullanıyorum (sizin son katılımsız yaptığınız) ne olduysa başlatıcısı Asc.exe silinmiş, proğram çalışıyor lakin ASC başlatıcısı Görev Çubugu'nda olmadığı gibi (kısayol'u) yükleme yeri Program Files'ten de silinmiş (diğer; ekstra başlatıcılırı var tek Asc.exe yok) mecburen sileceğim ve öneriniz olan Wise Care 365 denemek istiyorum (yıllar sonra) :) Tek takıntım, ASC'nin Verimlilik İzleyicisi'nin olmayışı idi. Aklıma takılan, Verimlilik İzleyici sanki ayrı kullanılabilir olup/olmadığıdır. Sadece; Verimlilik İzleyici'yi ayrı kurabilirmiyiz?

forjest, 10.03.2020 - 00:01 yazdı:

Güncellendi! 9 MART 2020 | Wise Care 365 5.4.9 Build 545 PRO Final Türkçe

BOpG1p.png

Wise Care 365 5.4.9 Build 545 PRO Final Türkçe

Please login or register to see this link.  10MB Zipli Şifresiz! Katılımsız OS: Win32_64bit.

Tüm optimizasyon ayarları yapılı şekilde defender açma,arka plan servisler update vb.meşkuliyetler deaktif konuma alındı yararlı araçlar ön panele konumlandırılmıştır! lisans ve host adresi ekler varsa eklemez orijinal setuptan kurar.

Ne işe yarar? Sistem bakım onarım hızlandırma ve turbo mod ile sistemde kullanılmayan arka plan hizmetleri kapatarak sisteminizde,yüksek hız tepkime sürelerini arttırır.

1LjAMj

bulunamadı diyor link ölmüş

tahsin4345, 3 saat önce yazdı:

bulunamadı diyor link ölmüş

Uygulamalar versiyon güncellemeleri sonrası program + link vb. gelişmelerden dolayı herşeyiyle tamamen en güncel olanını arşive ilave ediyorum ondandırki,yenileme sonrası farklı sürümden yeni programın eklenmesi sonucu değişimden kaynaklı link bulunamıyor iletisinin çıkması değerli kardeşim.

Alt kısma arşiv linki ekledim Katılımsız arşivden istediğinizi indirip/download edebilirsiniz.

Katılımsız arşiv direkt  link: Please login or register to see this link.  < (Mevcut wise365 cleaner uygulaması)  > "bakım onarım temizlik araçları" dizininde yer almaktadır.

Saygılarımla kolay gelsin. 

• Like 2
  • Thanks 1

Kesinlikle çok faydalı bir başlık.. Forjest'e teşekkür ederim. 

Bir isteğim olacak.. Görsel olarak daha derli toplu olması ve boyutunun küçük olması nedeniyle Office alternatifi olarak WPS Office tercih etmeye başladım.  Sunumdaki WPS OFFICE 10.2.0.7646 Final Multi.Turkish [Noupdate!].exe dosyasını indirdim. İngilizce windows kurulu, direkt ingilizce açılıyor.  Ancak Türkçe seçeği yok ayarlar bölümünde..  Kendim için sormuyorum aslında. Yakın çevreme lazım olduğunda artık Mic. Office yerine WPS kuracağım. İlk soracakları şey muhtemelen bu olacak. Türkçe yapılabiliyor mu?

Teşekkürler tekrar..

• Like 1

android mobil uygulamalari na tikladigimda ,,,,

Nothing found
The owner either removed the files or restricted access, or there's a typo in the link.
mesaji geliyor.

chataluck, 6 saat önce yazdı:

Acrobat reader bende pro olmadı nasıl pro yapabilirim acaba?

Acrobat reader Free/Ücretsiz olanı değerli kardeşim Pro değil. Pro versiyonunun boyutunun aşırı büyük boyutta olmasından kaynaklı şekilde eklenmesinden vazgeçildi.

shiftdeletenet, 26.03.2020 - 16:28 yazdı:

Kesinlikle çok faydalı bir başlık.. Forjest'e teşekkür ederim. 

Bir isteğim olacak.. Görsel olarak daha derli toplu olması ve boyutunun küçük olması nedeniyle Office alternatifi olarak WPS Office tercih etmeye başladım.  Sunumdaki WPS OFFICE 10.2.0.7646 Final Multi.Turkish [Noupdate!].exe dosyasını indirdim. İngilizce windows kurulu, direkt ingilizce açılıyor.  Ancak Türkçe seçeği yok ayarlar bölümünde..  Kendim için sormuyorum aslında. Yakın çevreme lazım olduğunda artık Mic. Office yerine WPS kuracağım. İlk soracakları şey muhtemelen bu olacak. Türkçe yapılabiliyor mu?

Teşekkürler tekrar..

5 Farklı bilgisayarda kurulum bizzati kendim yaptım Türkçe dil sorunu  açıkcası yaşamadım hiç. "yönetici olarak çalıştır" seçeneğinde kurulum başlatılmadıysa eğer,ayrı olarak extract eden dil ve ayar dosyası aktif olmamıştır diye düşünüyorum. Bunun dışında Firewall,defender,smartscreen koruma süzgeçlerine takıldıysa eğer bundan kaynaklıda dil paketi ilave etmemiş kurulmamış olabilir her ikisinden birinden kaynaklı diye düşünmekteyim. Çalışmayı repack yapmak istemedim doğrusu bazı çalışmalar özellikle ofis vb. setuplar farklı pc'lerde sorunlar çıkarabiliyor bazen ondan orijinal olarak parametre ile kurulmasını ön gördüm.Türkçe dil ekleme ile alakalı (LinuxOS için) bir video çekmiştim ancak, Windows için çekmedim onuda eklemekte yarar görüyorum aslında iyi olabilir. Manuel setup kurulumlarından sonra,dil paketini kendisi eklemek isteyenler olabilir elbette buda bir ayrı seçenek.

Saygılarımla.

• Like 1

forjest, 21 dakika önce yazdı:

Acrobat reader Free/Ücretsiz olanı değerli kardeşim Pro değil. Pro versiyonunun boyutunun aşırı büyük boyutta olmasından kaynaklı şekilde eklenmesinden vazgeçildi.

5 Farklı bilgisayarda kurulum bizzati kendim yaptım Türkçe dil sorunu  açıkcası yaşamadım hiç. "yönetici olarak çalıştır" seçeneğinde kurulum başlatılmadıysa eğer,ayrı olarak extract eden dil ve ayar dosyası aktif olmamıştır diye düşünüyorum. Bunun dışında Firewall,defender,smartscreen koruma süzgeçlerine takıldıysa eğer bundan kaynaklıda dil paketi ilave etmemiş kurulmamış olabilir her ikisinden birinden kaynaklı diye düşünmekteyim. Çalışmayı repack yapmak istemedim doğrusu bazı çalışmalar özellikle ofis vb. setuplar farklı pc'lerde sorunlar çıkarabiliyor bazen ondan orijinal olarak parametre ile kurulmasını ön gördüm.Türkçe dil ekleme ile alakalı (LinuxOS için) bir video çekmiştim ancak, Windows için çekmedim onuda eklemekte yarar görüyorum aslında iyi olabilir. Manuel setup kurulumlarından sonra,dil paketini kendisi eklemek isteyenler olabilir elbette buda bir ayrı seçenek.

Saygılarımla.

7Zip ile kurulum dosyalarının içine baktım ancak $EXEFILE / CONTROL klasörü içinde;
de_DE\
default\
en_GB\
en_US\
es_ES\
es_MX\
fr_CA\
fr_FR\
id_ID\
pl_PL\
pt_BR\
pt_PT\
ru_RU\

TR v.b bir klasör yok.. Birazdan kurulumu kaldırıp Yönetici olarak tekrar çalıştıracağım kurulum dosyasını..  Bulsam Manuel olarak atacağım MUI klasörüne ama TR dil dosyası yok ortada :)

WPS Premium'u sevmedim.. Çok hantal.. Geri dönüş olsun diye yazıyorum. Herhangi bir kurulum/aktivasyon v.b problemi yok..

İyi çalışmalar..

Please login or register to see this link.

Wps ofis versiyon 10 serisi, 11 versiyonlarından daha stabil ve hızlı kanımca.Premium olanlarında kullanılan lisans sadece trial banner vb. iletişimlerin önüne geçen dll dosyasının edit hali. Premium sürümleri ve free sürümleri arasında ben bir fark göremedim doğrusu katılıyorum ağır çalıştığına. All in one arayüzünü ben beğenmedim wps ofisin. Eski arayüzü olan 10 versiyonları daha güzel. Linux işletim sistemimde Wps ofisi rahat bir şekilde kullanıyorum sanki text dosyası açar hızda açılıyor sayfalar libreoffice'ten,wps'e gerek windows,gerekse de,Linux sistemleri için şu an temel ofis işlemlerinde oldukça ihtiyacı gideren ofis paketi keza,android cihazlar için olanıda gayet yerinde işini layıkiyle yapıyor her bakımdan iyi bir program. Wps ofisin bahsi geçen 10 versiyonu katılımsız kurulum:  Please login or register to see this link.  

Spoiler

cTr246

Posted (edited)
forjest, 2 saat önce yazdı:

Wps ofis versiyon 10 serisi, 11 versiyonlarından daha stabil ve hızlı kanımca.Premium olanlarında kullanılan lisans sadece trial banner vb. iletişimlerin önüne geçen dll dosyasının edit hali. Premium sürümleri ve free sürümleri arasında ben bir fark göremedim doğrusu katılıyorum ağır çalıştığına. All in one arayüzünü ben beğenmedim wps ofisin. Eski arayüzü olan 10 versiyonları daha güzel. Linux işletim sistemimde Wps ofisi rahat bir şekilde kullanıyorum sanki text dosyası açar hızda açılıyor sayfalar libreoffice'ten,wps'e gerek windows,gerekse de,Linux sistemleri için şu an temel ofis işlemlerinde oldukça ihtiyacı gideren ofis paketi keza,android cihazlar için olanıda gayet yerinde işini layıkiyle yapıyor her bakımdan iyi bir program. Wps ofisin bahsi geçen 10 versiyonu katılımsız kurulum:  Please login or register to see this link.  

Please login or register to see this link. İçeriği Görüntüle

cTr246

Kaldı ki Premium sürümünün fazla bir artısı yok sanırım. PDF kaydedebiliyorsunuz v.s..

Bu arada bir önceki mesajımda bahsettiğim 7Zip ile kurulum dosyalarını çıkardığımı söylediğim dosyaları kullanarak manuel kurulum yapmaya çalıştım. İlk ekranda Türkçe seçeneği yok.. Pek çok dil var ama Türkçe yok.. WPS başka dillerdeki Windows sürümlerindeTR dilini aktif etmiyor olabilir mi?

Düzenleme, ek1:  Admin olarak kurulum başlattım. Almanca windows'ta varsayılan olarak İngilizce kurdu.. Programın dil ayarlarında yine TR seçeneği yok.

Düzenleme, ek2: Sitesinden WPSOffice_10.2.0.7646_Free.exe dosyasını indirdim. Sağ üstte dil seçeneklerinde Türkçe yine yok.

Rica: Kurulumu Türkçe yapabilmiş biri MUI klasöründeki TR klasörünü zip ile gönderebilirim mi acaba?

wpsNoTr.jpg

wpsNoTr2.jpg

Edited by shiftdeletenet
Ek 1, Ek 2 ve Rica olarak nedeni eklenmiştir.

shiftdeletenet, 12 dakika önce yazdı:

Kaldı ki Premium sürümünün fazla bir artısı yok sanırım. PDF kaydedebiliyorsunuz v.s..

Bu arada bir önceki mesajımda bahsettiğim 7Zip ile kurulum dosyalarını çıkardığımı söylediğim dosyaları kullanarak manuel kurulum yapmaya çalıştım. İlk ekranda Türkçe seçeneği yok.. Pek çok dil var ama Türkçe yok.. WPS başka dillerdeki Windows sürümlerindeTR dilini aktif etmiyor olabilir mi?

Kurulum setup'ı için çeviri yaptığım dil paketini e-mail ile göndermiştim ekleme yapmamışlar ya da hata gördüler eklemediler artık yapımcı kadrosundan yetkili olan biriyle e-mail yoluyla yazışmıştım daha evvelden. Normal setup paketinin hiçbirinde Türkçe dil mevcut değil şu anda (kesinlikle gerekli bence yakında eklerler)

Katılımsız kurulum paketinde sıralı şekilde,sürüm farkıyla dil paketi mevcut sürüme uyarlanarak,özetle: dil paketi setup paketi versiyonunun 1.x.x diyelim, aynı versiyonla localapplicationdata dizinindeki versiyon adıyla bulunan dil paketleri dizinine,"extract eden data dosyası" var >(alttaki resimde ekli).

Wps ofisin setup'larında henüz tr dil paketleri söz konusu değil yok maalesef.Katılımsız kurulum setup'ıyla eklenerek ilgili dizinler ayarlar vb.yapılandırmalarla ancak yüklenmesi sağlanabilmekte. Zaten bana wps ofis personelinden gelen e-mail'de bu yönden olmuştu bende aynı dil paketinde düzenleme yaparak gönderdim ancak cvp falanda gelmedi öyle kaldı iş. :) 

" Katılımsız wps ofis setup paketinin açılmış hali + içeriğindeki dosyalar:  "

Spoiler

Katılımsız setup içeriğinin özellikleri sırasıyla:

1. clean.bat > uygulamaları kapatıp güncelleme fonksiyonunu kaldırır. (Arka planda kendi kendine güncelleme yapmaması için!)
  2. data.exe > Türkçe dil paketi
  3. setup.exe > Wps ofis kurulum setup'ı.
  4. wps.reg > wps ofis ayarları.

fBWLqY

Posted (edited)

üstadım, emeğine sağlık, tşk.ederim, indirmiştim fakat kurmamıştım, kurdum an itibariyle türkçe,

Spoiler

sshot-15.png

sshot-16.png

sshot-17.png

sshot-18.png

Edited by hasan835
tashih
  • Like 1

@forjest

Bahsetmiş olduğunuz data.exe doysanın içeriğini 7Zip ile bir klasöre çıkarttım hazırda beklettim. Yeniden kurulum yaptım. Kurulum bitince data.exe dosyanının içeriği spellcheck ve mui klasörlerine kopypaladım. Ayarlardan dil seçeneklerine girince Türkçe belirdi. Seçip yeniden başlatım.. Artık Türkçe.. 

Kurulum dosyalarına atabilir miyim diye denemedim. Zaten kurulumdan sonra  WPS Office klasörünü başka bir bilgisayara taşıyınca kurulum gerektirmeden Portable çalışıyor. Harika bir şey bu.. :)

Teşekkürler ilginiz için.. 

wpsNoTr3.jpg

• Like 1

Güncellendi 29  Mart 2020 | Internet Explorer için / Adblock PLUS Reklam Engelleyicisi versiyon 1.6 Final 32/64 bit.

Spoiler

BOpG1p.png

Internet Explorer için  / Adblock PLUS Reklam Engelleyicisi versiyon 1.6 Final 32/64 bit.

Please login or register to see this link.  5mb Zipli Şifresiz katılımsız Win_32&64bit.

NBIpXU

• Like 2

Güncellendi! 29 Mart 2020 | Xtreme Download Manager 2020 version 7.2.10 (Windows,Macosx,Linux)

Spoiler

Xtreme Download Manager 2020 version 7.2.10 Multilanguage+Türkçe

Please login or register to see this link.  48 mb zipli şifresiz! Win3264bit.katılımsız kurulum. Please login or register to see this link.

Bilgi: IDM Alternatifi XDM dosya indirme yöneticisinin son çıkan final 2020 versiyonu,tarayıcılara otomatik entegre olur 1000'den fazla siteden indirme yapar video ses dosyalarını otomatik olarak indirir çeviri işlemleride yapar! Linux MacosX setup paketleride mevcuttur kaynak linkten ayrıca erişilebilir üstte eklendi.
0ELgbl

• Like 5
  • Thanks 1

Üstad, winrar 5.90 yayınlanmış olup, henüz türkçe olanı atmamışlar, (an itibariyle yedi dil mevcut) bugün yarın sanırım yayınlarlar,

saygılarımla;

Spoiler

• Like 1

hasan835, 26 dakika önce yazdı:

Üstad, winrar 5.90 yayınlanmış olup, henüz türkçe olanı atmamışlar, (an itibariyle yedi dil mevcut) bugün yarın sanırım yayınlarlar,

saygılarımla;

Türkçe yayınlanmış :) 

• Like 2

34ero, 1 dakika önce yazdı:

Türkçe yayınlanmış :) 

evet hemen yayınlanmış ve siteye kaydetmişler bile, üstad'ta gereğini yapar,

• Like 2

Hocam Bakım onarım temizlik araçları için  Glary Utilities PRO  Türkçe oldukça kullanışlı belki bir el atarsınız ayrıca firmanın başka güzel programları da var   kullanıyorum gayet başarılı

örnek programları  Malware Hunter gibi....

portable :  Glary Utilities PRO 5.139.0.165 Türkçe

Güncellendi! | WinRAR 5.90 Final Türkçe 32/64 Bit.

• Like 7
  • Thanks 1