Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Recommended Posts

dostum güzel bir çalışma olmuş. nacizane şöyle içerikli (format sonrası programlar diye) bir depo isteğinde bulunmak isterim. aklıma gelenler bunlar alfabetik sıraya göre yazdım ki tespiti kolay olsun .zaten çok da değiller...böyle bir depo hazırlar mısın? yapabilirsen tadından yenmez.. ekleyebilirsin ,çıkartabilirsin size kalmış valla harika olur...

Adobe AIR 
Adobe Flash Player 
Adobe Shockwave Player 
Advanced SystemCare PRO 
AIMP 
BS.Player PRO
CCleaner Professional 
DAEMON Tools Lite
DAEMON Tools Pro 
GOM Player Plus 
Internet Download Manager 
IObit Uninstaller Pro 
Java(TM) Platform SE 
K-Lite Mega Codec Pack 
Microsoft Office
Mozilla Firefox
Nero 2018 Micro 
PDF-XChange Editor Plus
PDF-XChange Viewer Pro
uTorrent Pro 
WinRAR

ya da bildiğiniz güncel bir depo varsa (ücretli ya da ücretsiz site farketmez) adresini paylaşırsanız da olur...

saygılar...

bu arada admin bey, 2 ocak 2009 kayıtlıyım ama yeni üye diyor bu normal mi?  saygılar...

Edited by muratbeyoglu

Yeni uygulama eklendi! | Update: 6 Temmuz 2019
OperaGX 62.0.3331.52 Multi-tr
(Oyuncular ve herkez için İşlemci RAM/İşlemci kontrol özellikli performans oyunlar için performans arttıran yeni Opera İnternet tarayıcısı!)

Avira Phantom VPN Pro 2.26.1.17464 Multi-tr
(Internete engelli sitelere güvenli giriş sağlar!) 

CCleaner Professional 5.59.0.7230 with.CCEnhancer 4.5.4_Final  x86x64
(Temizlik bakım onarım ccenhancer gelişmiş temizlik aracı ile beraber)

Please register to see this content.

Notepad++ 7.7.1 x86x64
(Programlama dillerinin bir çoğuna sahip gelişmiş alternatif metin editörü.)

Edited by forjest
  • Like 2
  • Thanks 1

@forjest

Sorun olarak veya eksik olarak bildirmek istiyorum ;

Clener v5.59.7230 (25 Jun 2019)

CCleaner Professional 5.58.0.7209 Final Hazırlamış olduğun sürümde x64 de sistemde x86 olarak kuruyor ve içinde  winapp2.ini(CCEnhancer) dosyası gelmiyor.

Birde Çöp Tenekesine otomatik entegre yapabilir misin?

Notepad 7.7.1 Widnows 8.1 de kurdurmak istediğimde virüs olarak gördü ve sildi Microsoft'un kendi yazılımı onuda kuramadım. 

Notepad++ rica güncelleme yaptığında Ayarlar/TErcihler/Dosya İlişkilendirmeleri/ Kısmında belli başlı dosyaları ( txt/log/ini/inf/nfo ) otomatik ilişkilendirir misin?

Office konusunda yanılmıyorsam katılımsız bir çalışman mevcut değil? Word/Excel/Powerpoint ve Outtluk gibi

rulman

• iki uygulamayada bakarım ancak,genel olarak güvenlik koruma kalkanlarının aktif konumda olması her daim kurulumları  engelller.evvelinde deaktif etmek gerekli konuda da bilgi olarak eklendi.
  • Opensource açık kaynak ücretsiz olarak Wps ve libre ofis uygulamaları mevcut şu an için msoffice çalışması şu anda mevcut değil büyük dosyalardan çok temel gerekli vb.küçük işlevsel uygulamalara yer vermeye çalışmaktayım.Bulunsun yada lazım olur diye   sitede mevcut olan düşük liteboyut çalışmayı indirdim beğenerek kullanmaktayım.
  • Donanım gereksinimleri internet vb.kısıtlamalardan kaynaklı olarak uzun süredir istenilen bazı uygulamalarda bu hususlara bağlı olarak hazırlanamamaktadır ne yazıkki.

Saygılar. :) 

Edited by forjest
  • Like 3

@forjest Hazırlamış olduğun arşivden bir çok program indirdim ve kurdum. Hiçbirinde sorun yaşamadım. Ancak İdm yi hiç bir şekilde yükleyemiyorum. Yönetici olarakta çalıştırsam, normalde çalıştırsam kurulum tamamlandı uyarısı geliyor ama program ortada yok ? Program Files tan klasörlere bakıyorum orada da gözükmüyor. Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum acaba? Konu hakkında bir yorumun olabilir mi?

By_FaRuK

• idm setup paketi içerisinde kurulumdan evvel çalışan temizlik bat dosyasını muhtemelen sistem bloke ettiğinden ötürüdür.Bu gibi durumlar genellikle  koruma uygulamalarının yanı sıra smartscreen,uac ya da arka planda çalışan varsa win_defender engellemeleri olması muhtemel.Bununla beraber bilgim olmamakla beraber,son çıkan w10 sistemlerde sorunsalların yaşandığı özellikle herhangi bir katılımsız programda olsa,engellendiği yönünde bir ara forum içerisinde yorumu geçmişti.
  • Özetle idm çalışmasında farklı bir durum söz konusu değil  sorunsuz zaten saf setup_msi,bat ve 7zsfx paketlemesinden ibaret dosya winRAR ile çakararak ayrıca inceleyebilirsiniz çıkan setup dosyasından kurulum yapılabilir otomatik yine sisteme kurar.
  • Administrator ve engellemelere yönelik bir takım tedbirler eklemek istemedim bu bile ilave bir sorun çıkarabiliyor fazlalığa gerek görmediğimden ve genel olarak kurulum yönergelerine önlem öneri ve açıklamaları herkezin bildiğini varsayarak eklemedim.Idm kendi sitesinde dahi bu gibi durumlarla ilgili bilgilendirmeler yapılmış çoğumuzun bildiği şekilde yinelemek mantığı ile alta kısa geçeyim bende tazelemiş olurum bilgiyi en azından saygılarımla. :) 

Yeni idm yükleme öncesi bilinen,sistemden kaldırma / yönergeleri:

1. Eski versiyon normal olarak kaldırılır. (Varsa eğer "revouninstaller/iobituninstaller" vb. program kaldırıcıları kullanmakta sıfır kalıntısız temizlik işlemi için yararlı olabilir!)
  2. Bilgisayar yeniden başlatılır. (CClener vb. temizlik araçları kullanılarak temizlik yapmakta üstteki uygulamaya ek olarak yararlı gelir.)
  3. Kurulum evvelinde uac,smartscreen,antivirüs programları defender,avast,eset vd.geçici askıya alınarak kurulum bitene kadar geçici kapatılmalı işlem bitince tekrar aktif edin.
  4. Yeni sürüm idm setup hazırsa eğer, sağtıklanarak 'yönetici olarak çalıştır' seçeneği ile kurulum başlatılır.

• Like 1

hasan835, 07.07.2019 - 00:20 yazdı:

Üstad, emeğine sağlık, tşk.ederim, 

hazırlamış olduğun OperaGX 62.0.3331.52 Multi-tr tarayıcı ile Chrome 75 sürümü ile az evvel kaynak kullanımı  hakkında karşılaştırma yaptım, arasında hemen hemen % 7 gibi fark gördüm, Opera daha az kaynak tüketmekte, tabiiki PC'deki işlemci+ram bağlantılıdır.

saygılarımla;

Opera 58 sürümünden sonra bozdu dostum 40 sürümünden belli operayı kullanıyordum lakin 58den sonra birşeyler olmaya saçmalamaya başladı.Ağır açılıyor reklamları eskisi gibi engellemiyor ram kullanımı düşük olsada stabil çalışmıyor önceden çalışan bir çok eklenti desteğini çekti üvey evlat muamelesi yapmaya başladı bunun üzerine tekrar chromeye döndüm (ana tarayıcım firefox tabiki) ram kullanımı fazlada olsa operadan stabil çalışıyor eklentiler sıkıntısız kuruluyor hızlı çalışıyor performansı gayet yerinde buda bana fazlasıyla yetiyor :)

Not: verilerden oluyordur üst üste binen diye operayı tamamen kaldırıp revouninstaller ile sıfırdan kurulum yaptım sonuç değişmedi

Edited by SoNKraL_

SoNKraL_, 3 dakika önce yazdı:

Opera 58 sürümünden sonra bozdu dostum 40 sürümünden belli operayı kullanıyordum lakin 58den sonra birşeyler olmaya saçmalamaya başladı.Ağır açılıyor reklamları eskisi gibi engellemiyor ram kullanımı düşük olsada stabil çalışmıyor önceden çalışan bir çok eklenti desteğini çekti üvey evlat muamelesi yapmaya başladı bunun üzerine tekrar chromeye döndüm (ana tarayıcım firefox tabiki) ram kullanımı fazlada olsa operadan stabil çalışıyor eklentiler sıkıntısız kuruluyor hızlı çalışıyor performansı gayet yerinde buda bana fazlasıyla yetiyor :)

Not: verilerden oluyordur üst üste binen diye operayı tamamen kaldırıp revouninstaller ile sıfırdan kurulum yaptım sonuç değişmedi

mozilla 52 den sonra bozdu :(((

Firefox Setup 52.0.1esr sürümü kullanıyorum: hiç sorun yok gibi

efe34, 3 dakika önce yazdı:

mozilla 52 den sonra bozdu :(((

Firefox Setup 52.0.1esr sürümü kullanıyorum: hiç sorun yok gibi

hocam 68.0 Esr kullanıyorum sıfır sorun :)

@forjest Özel mesaj atmak istedim ama atılmıyor :(
Hocam sizden ufak bir ricada bulunabilirmiyim ccleaner.ini dosyasını ve teamviewerin güncel halini nasıl reklamsız yaptığınızı paylaşabilirmisiniz acaba ?

Edited by SoNKraL_

SoNKraL_, 9 dakika önce yazdı:

hocam 68.0 Esr kullanıyorum sıfır sorun :)

@forjest Özel mesaj atmak istedim ama atılmıyor :(
Hocam sizden ufak bir ricada bulunabilirmiyim ccleaner.ini dosyasını ve teamviewerin güncel halini nasıl reklamsız yaptığınızı paylaşabilirmisiniz acaba ?

68 esr linki bulamıyorum- verebilir misiniz

32 ve 64 bit lazım benim bilgisayarlarda

Edited by efe34
  • Like 1

efe34, 31 dakika önce yazdı:

68 esr linki bulamıyorum- verebilir misiniz

32 ve 64 bit lazım benim bilgisayarlarda

32 Bit =>

64 Bit =>

Not: Henüz final sürüme geçmedi şuan sürüm adayı lakin bu sürümü kurduktan sonra final sürüme geçtiğinde 5 mb gibi ufak çaplı bir güncellemeyle final sürüme geçecektir.İsterseniz bunu indirebilirsiniz şayet indirmek istemez final sürüm beklerim derseniz final sürüm çıktığında linkleri güncellerim :)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

SoNKraL_, 52 dakika önce yazdı:

32 Bit =>

64 Bit =>

Not: Henüz final sürüme geçmedi şuan sürüm adayı lakin bu sürümü kurduktan sonra final sürüme geçtiğinde 5 mb gibi ufak çaplı bir güncellemeyle final sürüme geçecektir.İsterseniz bunu indirebilirsiniz şayet indirmek istemez final sürüm beklerim derseniz final sürüm çıktığında linkleri güncellerim :)

Teşekkürler hocam çok makbule geçti: İngilizce olanları daha çok kullanıyorum: zor değilse link verebilir misiniz: 32- 65 bit

nextadam, Şimdi yazdı:

ustad ellerıne saglık wın 10 masa üstünde  PoWerISO 7.4 Final en-tr yönetici olarak yüklüyprum kurulum tamamlandı diyor ama ne masa üstünde kısa yolu ne de yüklüyor

restart yaptınız mı

efe34

Firefox ftp sunucularından anlık sürekli olarak yüklenmekte

yeni versiyon veya farklı paketleri. :) 

nextadam

Uzun süre evvel yaptığım bir çalışma oldukçada fazla indirilip bilgisayarlara kurulduğu tahminle buradan yola çıkarsak eğer,yeni w10 sistemlerde kurulamama ihtimali var (şayet bu sistem mevcutsa) diğer muhtemel durumlarda arada bildiğimiz ve gündeme gelen,güvenlik kalkanları defender vd.durumlarının etkilerinden olması vs.Ancak,yinede bir incelerim tabii.

Saygılar. :) 

• Thanks 1

PowerISO 7.4 Final çalışma yenilendi! Update 8 temmuz 2019

(Gelişmiş ISO dosyaları düzenleme yapılandırma virtual sanal diskler oluşturma işlemleri)

Fix: Poweriso,32 ve 64 bit setup'lar lisansları/settings.reg içerikleri ile aynı şekilde "7z sfx paketine" dahil edildi uygun olanını sisteme kurar.

• Like 3
  • Thanks 1

forjest, 2 saat önce yazdı:

(Gelişmiş ISO dosyaları düzenleme yapılandırma virtual sanal diskler oluşturma işlemleri)

Fix: Poweriso,32 ve 64 bit setup'lar lisansları/settings.reg içerikleri ile aynı şekilde "7z sfx paketine" dahil edildi uygun olanını sisteme kurar.

ellerine saglık ustad sorunsuz yükledim

• Like 1

FlashPack x86x64 Upd.2019.7 + Java Setup Ekleme Opsiyonu [x86 - x64] (Yeni!) | Güncelleme tarihi: 8 Temmuz 2019

(Internet ve uygulamalarının oynatım ve sistem gereksinimlerini karşılayan temel net alt yapı bileşenleridir. )

Paket içeriği: Adobe AIR 32.0.0.144 32/64-bit  Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Internet Explorer IE) 32/64-bit Adobe Flash Player 32.0.0.216 (FireFox-NPAPI) 32/64-bit

Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Opera-Chromium – PPAPI) 32/64-bit - Adobe Shockwave Player 12.3.5.205 32/64-bit - Microsoft Silverlight 5.1.50918.0 32/64-bit

İstek üzerine:  "Flash paketine Java dahil etme özelliği  ilave edildi! Dileyen 7zip ile java setuplarını ekleyerek tam sessiz kurulmasını sağlayabilirler. Detaylar ekte verildi!" 

6df4d9bf61b.gif

Flash paketi güncellenen:

• Adobe AIR 32.0.0.144 32/64-bit
  • Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Internet Explorer IE) 32/64-bit
  • Adobe Flash Player 32.0.0.216 (FireFox-NPAPI) 32/64-bit
  • Adobe Flash Player 32.0.0.216 (Opera-Chromium – PPAPI) 32/64-bit

Edited by forjest
  • Like 2

forjest, 08.07.2019 - 13:57 yazdı:

hocam bu seferde kayıt istiyor 300mb fazla oldugu icin

nextadam

Uygulama sisteme normal kurulmuş ancak lisans işlemi yine bir şekilde engellenmiş ondan dolayı.Farklı yeni bir çalışma eklendi tekrar deneyin kolay gelsin.

--------------------------------------------------------------------------------

Güncellenen uygulamalar: |  Update: 10 temmuz 2019

POWERISO 7.4 MULTI-TR

(ISO dosyalarını yazdırma,düzenleme iso kalıplarını bozmadan ekleme vb.işlemlerin yapılabildiği gelişmiş iso dosya editorü) 

Derleme: Lisans sorununa ilişkin yeni çalışma farklı yöntem izlenmiştir.32/64 bit uygun olanını yeni simge ile beraber sisteme kurar.

WPS OFFICE 10.2.0.7646 FINAL MULTİ-TR

(Ms-office alternatifi ücretsiz Türkçe dilde ofis programı) 

Derleme:Türkçe dil,tr imla çevirisi aktif edildi,yeni sürüm kontrolleri arka planda güncelleme cloud vd.hizmetler deaktif şekilde kurulur.

• Thanks 1

nextadam

Uygulamaların kurulduğu ProgramFiles dizinleri ad değişiklikleri ve sistem dosya izinleri güvenlik durumu ile ilgili olabilir.W10 kullanmadığımdan dolayı bu konuda fikrimde yok açıkcası.

Flash paketi Adobe Flash Player 32.0.0.223 stable sürümleri ile güncellendi. Update:11 temmuz 2019

• Like 1
  • Thanks 1

Merhaba, çok güzel ve faydalı bir paylaşım.

—Teşekkürler.

♥Acaba Dropbox ta da paylaşım yapmanız mümkün müdür?

Çünkü paylaştığınız içerik tam olarak dropbox için biçilmiş kaftan. 

Edited by selokan
  • Thanks 2

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)
  • TornadoEffect pinned this topic