Jump to content

Recommended Posts

kaandxxd, 2 saat önce yazdı:

Forjest hocam merhaba "Unlocker 1.9.2" isimli yazılımı da katılımsız yapar mısın teşekkür ederim.

Bu program daha hala varmıydı adını bile uzun zamandır yeni duyuyorum xp,vista ile kullanmıştım bir ara,sevgili eski üstad barışseven için bir tane hazırlamıştım güzel günlerdi. :) Bakarım bir ara değerli kardeşim inş.

SoNKraL_, 23 saat önce yazdı:

hocam yandex'in algoritması pek sağlıklı çalışmıyor illa chromium bazlı tarayıcı kullanmak istiyorsanız opera-edge gibi daha stabil daha hafif çalışanları tercih edebilirsiniz :) Sizi üzmücektir.Algoritmadan kastım tarayıcı değil yandex'in arama algoritması çok kötü arama sonuçlarınızda alakasız siteler çıkarıyorlar.Google gibi nokta atışı yapmıyor.

Her taşın altından microsoft google çıkıyor zaten :D "Gizlilik ve takip sızıntı vb. önlemler için google yerine > 

Please register to see this content.
 'u kullanıyorum firefox,chrome,chromium " tarayıcılarda extensionlarıda var direkt eklenebilmekte arama motoru olarak. herkese tavsiye ederim. :) 

Spoiler

vhiR2E

• Like 1

forjest, 6 dakika önce yazdı:

Bu program daha hala varmıydı adını bile uzun zamandır yeni duyuyorum xp,vista ile kullanmıştım bir ara,sevgili eski üstad barışseven için bir tane hazırlamıştım güzel günlerdi. :) Bakarım bir ara değerli kardeşim inş.

Sitesinde vs programı bulamazsan uploadlayabilirim üstad aslında ben kullanmayı bırakmıştım güncellenmediği içinde

win 8.1 embededde malesef ki iobit unlocker istikrarsız çalıştığı için klasik unlockere geri dönmek durumunda kaldım

yoksa win 7 ve 10da sıkıntısız çalışıyor bi tek win 8.1de arıza çıkarttı

8.1 pro sürüm vardı arkadaşta ondada test ettim aynı hataları (hatadan kasıt silemiyor.Sildim diyor dosya duruyor vs) veriyor sanırım revo uninstaller gibi bununda win 8.1le bi alıp veremediği var muhtemelen

bug olarak 3 kere bildirdim teşekkür ettilerde programda ne bi güncelleme nede düzeltme yok malesef

Edited by SoNKraL_

@SoNKraL_

Örnek bir davranış sergilemişsin bug tespitinde bulunup ilgilere bildirmişsin keşke herkes bende dahil bu gibi işlemleri yapsak yapmış olduğum bir kaç tane olsada daimi olması gerekli bir işlem (bunu daha çok opensource linux kaynaklarında sistemlerinde çok fazla görmekteyim) daha çok.

Demekki geliştirici ekipte kimse o , belkide bulunmadığından dolayıda yapamıyor olabilirler. Program evet belirttiğin gibi,güncelleme update olayını yapmadı uzun yıllardır. Shift + delete yapmakta belli bir yere kadar oluyor. Sonuç olarak windows sürümleride yenilendikçe, uygulamalarla aynı eksende yeni versiyonlarla geliştirilmeli ki , uygunluk uyumluluk esaslarına dayalı şekilde ilerleme kaydedilsin kullanıcı kitlelerinede hitap etsin. Ücretli hale getirilerek dahi yapılabilir kullanışlı bir uygulama olabilirmiş aslında. Ben programın içeriğine bir bakarım dosyaların dll vb. durumuna denerim gelişme olursa paketleyip derleriz. 

Varsa muadili ona bakarız olmazsa eğer. Benim aklımda şu an benzer bir bu konseptte ve işleyişte (tek tıkta, ana dizinden kökten kaldıran ) anlayışına sahip bir program gelmedi powershell script kullanılarak shell'e rightclick sağtık'a bir silme fonksiyonu olabilir aslında kodlama bilen birinin elden geçirmesi gerekebilir. bakacağım şimdi üstad. :) 

forjest, 1 saat önce yazdı:

@SoNKraL_

Örnek bir davranış sergilemişsin bug tespitinde bulunup ilgilere bildirmişsin keşke herkes bende dahil bu gibi işlemleri yapsak yapmış olduğum bir kaç tane olsada daimi olması gerekli bir işlem (bunu daha çok opensource linux kaynaklarında sistemlerinde çok fazla görmekteyim) daha çok.

Demekki geliştirici ekipte kimse o , belkide bulunmadığından dolayıda yapamıyor olabilirler. Program evet belirttiğin gibi,güncelleme update olayını yapmadı uzun yıllardır. Shift + delete yapmakta belli bir yere kadar oluyor. Sonuç olarak windows sürümleride yenilendikçe, uygulamalarla aynı eksende yeni versiyonlarla geliştirilmeli ki , uygunluk uyumluluk esaslarına dayalı şekilde ilerleme kaydedilsin kullanıcı kitlelerinede hitap etsin. Ücretli hale getirilerek dahi yapılabilir kullanışlı bir uygulama olabilirmiş aslında. Ben programın içeriğine bir bakarım dosyaların dll vb. durumuna denerim gelişme olursa paketleyip derleriz. 

Varsa muadili ona bakarız olmazsa eğer. Benim aklımda şu an benzer bir bu konseptte ve işleyişte (tek tıkta, ana dizinden kökten kaldıran ) anlayışına sahip bir program gelmedi powershell script kullanılarak shell'e rightclick sağtık'a bir silme fonksiyonu olabilir aslında kodlama bilen birinin elden geçirmesi gerekebilir. bakacağım şimdi üstad. :) 

valla hocam bence firmanın işgüzarlığı iobit kullanıcı buglarını dikkate alan bir firma fakat çok az kullanılan programıyla pek ilgilenmiyor mesela şu ascnin şeyinde bir bug bulmuştum bildirmiştim gene teşekkür edip 6 ay lisans verip ertesi gün güncelleme çıkarttılar :) (çok önceden kaç sürümüydü hatırlamıyorum bile baya eski ).Yani firmayla alakalı bir durum tüm programlarına aynı önemi verse rahatlıkla düzeltebilirler.Ama anladığım ve gözlediğim kadarıyla win 8.1 embedded yapısı win 10 ltsc yada enteprise sürümler mantığında çalışmıyor.Değişik bir işleyişi ve az kullanan kitle olduğu için bi çok firma önemsemiyor.Mesela revoya bu konuyla alakalı bilgi almak için soru sordum bana verdikleri cevap şuydu win 8.1 üzerinde revo kurup kullanmaya çalışan kişi yüzdesi %1 bile değil bu yüzden vakit kaybedemeyiz dediler bende anlayışla karşıladım.(6 ay kadar önceydi şuan aynı tepkiyi verirlermi bilemem).Alternatif programlarla devam ediyorum.Ha ömür boyu lisansım var keşke devam edebilseydim ama yapcak birşey yok sağlık olsun.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

Shadowscape, 32 dakika önce yazdı:

Alternatif olarak lock hunter , wise force deleter , emco unlock it programları varmış

diğerleri tanıdık firmalar olmadığı için denemeye çekindim wise force deleter yok edici mantığıyla çalışıyor ve yetersiz geldi unlocker gibi iş görmüyor :)

7 minutes ago, SoNKraL_ said:

diğerleri tanıdık firmalar olmadığı için denemeye çekindim wise force deleter yok edici mantığıyla çalışıyor ve yetersiz geldi unlocker gibi iş görmüyor :)

lock hunter kullanmıştım daha önce virüs falan yok 

karadeniz, 41 dakika önce yazdı:

forjest,Eset linki hata veriyor.

Hata
File is not publicly available.
ERROR: No packages found, please contact the support team. (at least 1 package needs to have the option of 'On Upgrade Page' to 'Yes' with 'Package Type' of 'Paid')

• Like 1

asil111, 07.11.2020 - 10:22 yazdı:

Hacı abi daha önce paylaştığın ESET 1 ay içinde patladı. Umarım bunda öyle bir sıkıntı olmaz. Teşekkürler. 

Antivirüs kullanmamaktayım shadow defender işimi fazlasıyla görüyor. Eset , kaspersky uzun vadeli şekilde gitmeyebilir garanti kim verebilirki bu programlar için. ne varki lisans dll dosyalarının içerisini boşaltıp gerekli olan düşmemesi için bir çok tanımlı ayarları ekledim. IDM içinde geçerli olmaz diyemem ancak uzun süre götürür :) 

Shadowscape, 07.11.2020 - 12:28 yazdı:

Forjest usta cloud mailden senin programların hepsini tek seferde indirebiliyormuyuz ?

ZKzyco

okkes27, 07.11.2020 - 17:36 yazdı:

Forjest hocam Flash Paketi ile Ccleaner uygulamalarını da günceller misin? 

bakacağım bir ara :) 

halilkan, 9 saat önce yazdı:

Forjest Ustat Flash Paketi ile Ccleaner uygulamalarını da günceller misin? güncellenirse çok güzel olur şimdiden teşekkürler seni takipteyim Ustat...

EvrenAyd305n, 5 saat önce yazdı:

Merhaba acaba dosyaları tek seferde topluca nasıl indirebilirim cloudda :) Hepsini seçiyorum ama yine tek tek link veriyor.

Üyelik gerekebilir sanıyorum üye olanlar bu hakkı veriyor benim screenshot'da hepsini indirme hakkı veriyor. Ne yazıkki en iyi sitelerden bana göre şuanda bu siteye kullanıyorum silme vb. derdide yok. diğerleri hep silmekte dosyaları. Üye olarak mail vb. tekrar deneyin bende sorun yok varsa da, üyelik istiyordur ondandır. Kolay gelsin. :) 

ZKzyco

• Like 1
  • Thanks 1

4 hours ago, forjest said:

Antivirüs kullanmamaktayım shadow defender işimi fazlasıyla görüyor. Eset , kaspersky uzun vadeli şekilde gitmeyebilir garanti kim verebilirki bu programlar için. ne varki lisans dll dosyalarının içerisini boşaltıp gerekli olan düşmemesi için bir çok tanımlı ayarları ekledim. IDM içinde geçerli olmaz diyemem ancak uzun süre götürür :) 

ZKzyco

Üyelik gerekebilir sanıyorum üye olanlar bu hakkı veriyor benim screenshot'da hepsini indirme hakkı veriyor. Ne yazıkki en iyi sitelerden bana göre şuanda bu siteye kullanıyorum silme vb. derdide yok. diğerleri hep silmekte dosyaları. Üye olarak mail vb. tekrar deneyin bende sorun yok varsa da, üyelik istiyordur ondandır. Kolay gelsin. :) 

ZKzyco

@forjest baba cloud.ru ya boşu boşuna kaydoldum : )  . her seferinde dosya seçtiriyor

image.png.d48026fd0ca3b81ca9ab3ab2b7de1de7.png

• Haha 1

@Shadowscape Program indirme aracı falan vardır belki bakmak gerekli bende tahmini olarak yazdım ne varki bende direkt iniyor. İndirilecek olan linkleri hesabına yandex gibi ekleme fonksiyonu varsa eğer. Liste yapılıp kendi hesap üzerinden indirilebilir denemek gerekli bu konuda çok bilgi sahibi değilim açıkcası. :) 

2 minutes ago, forjest said:

@Shadowscape Program indirme aracı falan vardır belki bakmak gerekli bende tahmini olarak yazdım ne varki bende direkt iniyor. İndirilecek olan linkleri hesabına yandex gibi ekleme fonksiyonu varsa eğer. Liste yapılıp kendi hesap üzerinden indirilebilir denemek gerekli bu konuda çok bilgi sahibi değilim açıkcası. :) 

Sağlık olsun olmuyorsa olmuyor demekki. Clod ru ya telefonumu verdim bişi olmaz inşallah : )

@Forjest baba bunları bi klasör yapabilirmisin . Klasör komple iniyormuş deneyelim bence. Ana dizin değilde klasör içerisine

• Haha 1

Shadowscape, 6 dakika önce yazdı:

Sağlık olsun olmuyorsa olmuyor demekki. Clod ru ya telefonumu verdim bişi olmaz inşallah : )

@Forjest baba bunları bi klasör yapabilirmisin . Klasör komple iniyormuş deneyelim bence. Ana dizin değilde klasör içerisine

Aynı dosyadan klon yaparsam eğer farklı klasöre doğal olarakta hesap sınırlaması olacak. Kısayol şekliyle olabiliyormu bilmiyorum açıkcası gençler bilir bu işleri :D 

1 minute ago, forjest said:

Aynı dosyadan klon yaparsam eğer farklı klasöre doğal olarakta hesap sınırlaması olacak. Kısayol şekliyle olabiliyormu bilmiyorum açıkcası gençler bilir bu işleri :D 

Abi bi tane klasör yapıp içine iki tane dosya atamazmısın en basitinden ? : ) deneyelim diyorum sadece. Olursa eğer bunları klasör içerisine taşınmıyor mu 

• forjest changed the title to Katılımsız Program Arşivim 2024 (forjest)