Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Mayıs 19h1 ( 1903 ) Pro 64 Bit Türkçe | Hadibeolsun

hadibeolsun
 Share

Recommended Posts

Sistem gayet stabil ve hızlı maşallah, Öneri olarak Başlat Menüsünü Aero Glass  veya StartIsBack ile daha hoş hale getirebilirsin veya Kurulum Sonrası Masaüstü nede Softwareklasoruyle Winrar,  Driver Booster 6 ile ***** Flash Paketi Çevrimiçi Yükleyiciyide ilave edip hem driverleri indirip kurmada hemde en guncel flash jawa vs. kurmada kolaylık olabılır. Kms ve Google Chrome gibi şeylerde istege gore kişiselleştirilebilir. Tabi bunlar Sistemde SOrun bug veya gncellemeye gıdılecekse ılave edılır vede ıhtıyac varsa :)

Merhaba. Çalışmanızdaki Windows 10 Microsoft'un geçen günlerde "Mayıs 2019 güncelleştirme hazır!" adı altında herkese yayınladığı iso mu yoksa daha öncesi internetlerde gezinen .iso mu? Nisan ayından beri 19h1 .iso geziyordu bazı forumlarda, ondan sorayım dedim. 

Edited by erenbey19
  • Like 1

intouchable, 13 saat önce yazdı:

Sürüm olarak Education kursak yapılan değişiklikler geçerli oluyor mu?

Bu sürüm de Windows 10 Pro üzerinde sistem editlemesi yapılmıştır.

SemihMehmetoglu, 8 saat önce yazdı:

Sistem gayet stabil ve hızlı maşallah, Öneri olarak Başlat Menüsünü Aero Glass  veya StartIsBack ile daha hoş hale getirebilirsin veya Kurulum Sonrası Masaüstü nede Softwareklasoruyle Winrar,  Driver Booster 6 ile ***** Flash Paketi Çevrimiçi Yükleyiciyide ilave edip hem driverleri indirip kurmada hemde en guncel flash jawa vs. kurmada kolaylık olabılır. Kms ve Google Chrome gibi şeylerde istege gore kişiselleştirilebilir. Tabi bunlar Sistemde SOrun bug veya gncellemeye gıdılecekse ılave edılır vede ıhtıyac varsa :)

Yorumunuz çok çok teşekkürler.

1- Windows 10 Pro 1809 yüklü iken StartIsBack kullanıyordum :) 1903'ün Update yazılımını indirip güncelleştirmeyi yaptığımda ilk önce StartIsBack yazılımını devre dışı bıraktı ve sildi.

2- Kurulum sonrası masaüstünde veya ISO kalıbı içerisine 3-5 ufak tefek programlar entegre ettiğimde ise kullanıcılar ben 7-Zip kullanıyorum diğer kullanıcı Chrome kurmuşsun ben Opera kullanıcıyım vb. durumlar neticesinde böyle bir çalışmayı sistemime uygun görmedim. Nedeni önceki çalışmalarımdan bu şekilde gelen tepkiler üzerine bu sistemi hazırladım. Sadece Visual C++ eklentileri, DirectX ve .Net 3.5 ile .Net 4.8 arası güncelleştirmeler kuruldu. Bende isterdim Flash Paketini kurmayı ama ne yaparsın gelen tepkiler üzerine o şekilde hazırlamadım.

3- Şuan ana makinede hazırladığım 1903 Pro'yu kullanıyorum herhangi bir buga vb. durumları yaşamadım. Dediğiniz gibi stabil ve hızlı ayarları yaptım. Kullanmadığımı Gereksiz 3-5 servisi devre dışı bıraktım. 

Teşekkür ederim.

erenbey19, 42 dakika önce yazdı:

Merhaba. Çalışmanızdaki Windows 10 Microsoft'un geçen günlerde "Mayıs 2019 güncelleştirme hazır!" adı altında herkese yayınladığı iso mu yoksa daha öncesi internetlerde gezinen .iso mu? Nisan ayından beri 19h1 .iso geziyordu bazı forumlarda, ondan sorayım dedim. 

1 ay öncesinde yayınlanan MSDN ISO ile geçen gün yayınlanan ISO kalıpları aynıdır. MSDN Üyeliği olanlar 1 veya 2 ay öncesinden çıkacak olan işletim sistemini indirip test ederler. MSDN Üyeliği olanlar uygun görürlerse ISO kalıbını herkesle paylaşabilirler.

Geçtiğimiz Perşembe günü Akşam saatlerinde MSDN ISO kalıbı herkese açıldı bende indirip önceki ISO kalıbı ile farklılığına baktım. Bir değişiklik olmadığını farkettim.

Akıllarda şüphe oluşmasın diye son yayınlanan ISO kalıbı üzerinde değişiklikler yaparak TNCTR'de yayınladım. 

Edited by hadibeolsun
  • Like 1

hasan835, 34 dakika önce yazdı:

Üstad, emeğine sağlık tşk.ederim, 

gayet güzel, başarılı çalışmanın devamını dilerim. 1 PC'ye kurdum yaklaşık 7 saattir çalışmakta şu an itibariyle sıkıntı ile karşılaşmadım,

saygılarımla;

Benim PC de burada yayınlandığı andan beri aktif Sürekli Online Oyun Battlefield V ve COD serisi GTA 5 oynadım durdum. Emin bir şekilde kullanabilirsin rahat ol.

• Like 1

cuneyt78, 39 dakika önce yazdı:

8 gb rezerve alan varmı

Orjinal MSDN kurulumunda 8 gb rezerve alan yoktu eskisi gibi yaptıklarından dolayı öyle bir alan görmedim. Microsoft diyordu güncellemeler için ayrılacak bir birim olacak ama yok yapmamışlar.

hadibeolsun, 24 dakika önce yazdı:

Orjinal MSDN kurulumunda 8 gb rezerve alan yoktu eskisi gibi yaptıklarından dolayı öyle bir alan görmedim. Microsoft diyordu güncellemeler için ayrılacak bir birim olacak ama yok yapmamışlar.

Vardır  hocam şu komutla görülebiliyor

fsutil storagereserve query C:

• Like 1

efe34, 1 saat önce yazdı:

Vardır  hocam şu komutla görülebiliyor

O komutu nereye yazacağız peki. Ben Komut İstemine yazdım geçersin engellendi uyarısını verdi.

TheDiffere, Bir saat önce yazdı:

Eline sağlık @hadibeolsun döktürmüşsün yine :D 19h1 sürümde gizlilik bölümündeki kamera mikrofon erişimi kapatılmıyor 1809 sürümde kapatmak mümkündü bu sürümde bunu nasıl kapatabiliriz bilgin var mı?

Ayarlardan Gizlilik kısmında Kamera ve Mikrofon menüleri mevcut.

Please register to see this content.

hadibeolsun, 16 dakika önce yazdı:

O komutu nereye yazacağız peki. Ben Komut İstemine yazdım geçersin engellendi uyarısını verdi.

14e75p3.jpg

Çalışan sistemde

Edited by efe34
  • Like 2

hadibeolsun, 42 dakika önce yazdı:

Ayarlardan Gizlilik kısmında Kamera ve Mikrofon menüleri mevcut.

Sizde açık görünüyor böyle kapalı olması gerekmiyor mu?  Şuan 1903 sürümü için erken 1809 sürümü işimi görüyor 3 4 ay sonra tekrar bir bakarım hocam :) 

Edited by TheDiffere

Merhaba,

PowerShell çalıştırarak ve  fsutil storagereserve query ?

komutunu girdim.  

Error Erişim engellendi diyor.  Zaten şu anda C sürücüsü  total 14 GB.

P7302N.jpg

Yani rezerve bölüm yok.  Bence sıkıntı da yok. 

NOT :  Komut aşağıdaki gibi ama ben yazamadım

Edited by NAMIKABI
  • Like 1

NAMIKABI, 10 dakika önce yazdı:

Merhaba,

PowerShell çalıştırarak ve  fsutil storagereserve query ?

komutunu girdim.  

Error Erişim engellendi diyor.  Zaten şu anda C sürücüsü  total 14 GB.

Yani rezerve bölüm yok.  Bence sıkıntı da yok. 

reserve bölüm yoksa sıfır gösterir (denedim)

Sistem modifiye ise oyüzden görünmüyor olabilir: bilemiyorum

Admin olarak çalıştırdığınızı varsayıyorum

edit: hocam admin olarak çalıştırmamışsınız

Edited by efe34
  • Like 1

TheDiffere, 3 saat önce yazdı:

Sizde açık görünüyor böyle kapalı olması gerekmiyor mu?  Şuan 1903 sürümü için erken 1809 sürümü işimi görüyor 3 4 ay sonra tekrar bir bakarım hocam :) 

Sistemi hazırlarken Kamera ve Mikrofonu unutmuşum kurulum sonrası Ayarlardan devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

efe34, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ben sistem modifiyesi yapmadan önce MSDN ISO kalıbı ile Ana Makineye formatı attım. Format atarken UEFI alan için bölümler oluştu 8 GB'lık bir alan oluşmadı. Sistem kurulumu sonrası Güncelleştirmeleri yaptım. Gerekli ince ayarları hem manuel olarak hemde Dism yazılımı yaptım test ettim. Sistem İmajını Dism ile farklı kaydet diyerek install.esd olarak aldım. MSDN Iso kalıbındaki install.esd i sildim hazırladığım install.esd i içine patch edip burada paylaştım.

Sistem kurulumu sırasında ve sonrasında 8 gb Reserve denilen kısım hiç gözükmedi. Dism üzerinde de böyle birşey ile ilgili bir alan yoktu. Güya güncelleştirmelerin dosyaları burada saklanacaktı. "C" sürücüsüne herhangi bir zararı olmayacaktı. 

Bu konuda bende şaşkınım bilgisi olanlar bilgilendirsin varsa aktif edelim tekrar paylaşalım.

yy1980, 5 dakika önce yazdı:

hatasız mükemel harzaman tercihim olmuştır.samanlıkta iğne arama gibi hata aramayın. saygılır.

Yorumun için teşekkürler.

Arkadaşlar hata aramıyorlar bu Microsoft'un 1903'te getireceği bir 8 gb lık Reserve alanı olacaktı onunla alakalı bir durum hakkında fikir alışverişi yapıyoruz. :)

Edited by hadibeolsun

efe34, 8 saat önce yazdı:

Yönetici olarak ta çalıştırdım.

Sonuç aynı.

Error Error Erişim engellendi diyor.  

hadibeolsun, 10 saat önce yazdı:

Sistemi hazırlarken Kamera ve Mikrofonu unutmuşum kurulum sonrası Ayarlardan devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.

Arkadaşlar ben sistem modifiyesi yapmadan önce MSDN ISO kalıbı ile Ana Makineye formatı attım. Format atarken UEFI alan için bölümler oluştu 8 GB'lık bir alan oluşmadı. Sistem kurulumu sonrası Güncelleştirmeleri yaptım. Gerekli ince ayarları hem manuel olarak hemde Dism yazılımı yaptım test ettim. Sistem İmajını Dism ile farklı kaydet diyerek install.esd olarak aldım. MSDN Iso kalıbındaki install.esd i sildim hazırladığım install.esd i içine patch edip burada paylaştım.

Sistem kurulumu sırasında ve sonrasında 8 gb Reserve denilen kısım hiç gözükmedi. Dism üzerinde de böyle birşey ile ilgili bir alan yoktu. Güya güncelleştirmelerin dosyaları burada saklanacaktı. "C" sürücüsüne herhangi bir zararı olmayacaktı. 

Bu konuda bende şaşkınım bilgisi olanlar bilgilendirsin varsa aktif edelim tekrar paylaşalım.

SSD olmayan  klasik HDD li bir makinaya (775 soket eski pc) msdn 1903 enterprise sürümü kurmuştum: onda reserve alan oluşmadı: konuyu MDL de sordum cevaplayan olmadı

Acaba diyorum SSD ile ilgili bir durum mu

Bir de ilgili topikte ayrılan bölümün faydalı olduğu konuşuldu: o yüzden artık dokunmuyorum o alana : Tabi ki 120GB altı alana kuracak olanların kaldırmasında fayda var diye düşünüyorum

Edited by efe34

VentMois, 6 saat önce yazdı:

Merhaba;

Defender kapalı görünüyor ama dosyaları silmekte.

Eğer varsa öyle bir sorun. Konu içerisinde de paylaştım burada da paylaşayım. Dosyayı indir Defenderı devre dışı bırakabilirsin.

Windows Defender Kontrol Yazılımı : https://drive.google.com/file/d/1oPgKHwH-5t1RKcrOgbtIFlFn09JpERHU/view?usp=sharing