Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Mayıs 19h1 ( 1903 ) Pro 64 Bit Türkçe | Hadibeolsun

hadibeolsun
 Share

Recommended Posts

@yy1980  @datron24  @tmac14  @aydinerkan  @sefas

Arkadaşlar Link yenilendi. 

Buyrun Windows 1903 ISO : https://mega.nz/#!zmwkgQwR!vwnbiWavG-Yll7Z0GQLfTgGyI-V8S8iqe4cCDBBt3Lk

ISO Kalıbını

Please register to see this content.
yazılımı ile beklemeksizin indirebilirsiniz.  ( @senyor3  arkadaşımıza bu bilgiden dolayı da teşekkür ederim. )

Edited by hadibeolsun
  • Like 1

hadibeolsun, 18.06.2019 - 13:41 yazdı:

Kısayol simgeleri silinmedi kaldırılmadı isteyen kısayol simgelerini masaüstü simge ayarlarından aktif edebilir. 

Dosya da indiriliyor bir problem yok. Başka link veremem. 

masaüstü kısayol simgelerinde belirttiğin gibi bir ayar yok. . masaüstü kısayol sümgelerinin kısayol cubuğu gözükmüyor. bu konuda yardımcı olurmusunuz?  ayrıca bugün isoyu indirip sistemi kurdum lakin sistem biraz kararsız çalışıyor. tıklama tepkileri ve anlık kullanım tepkileri çok düşük. kilitlenmeler var.  Windows 10 19H1 Lite Edition v19 sürümünü denediğimde daha stabil geldi.  şimdi Windows 10 19H1 Lite Edition v10 sürümü çıkmış lakin üzerinde microsoft store uygulaması olmadığı için sorun çıkıyor.  editlenmesi gerekiyor. editlenirse güzel olur.  takipte kalacağım. 

tmac14, 34 dakika önce yazdı:

masaüstü kısayol simgelerinde belirttiğin gibi bir ayar yok. . masaüstü kısayol sümgelerinin kısayol cubuğu gözükmüyor. bu konuda yardımcı olurmusunuz?  ayrıca bugün isoyu indirip sistemi kurdum lakin sistem biraz kararsız çalışıyor. tıklama tepkileri ve anlık kullanım tepkileri çok düşük. kilitlenmeler var.  Windows 10 19H1 Lite Edition v19 sürümünü denediğimde daha stabil geldi.  şimdi Windows 10 19H1 Lite Edition v10 sürümü çıkmış lakin üzerinde microsoft store uygulaması olmadığı için sorun çıkıyor.  editlenmesi gerekiyor. editlenirse güzel olur.  takipte kalacağım. 

Eminmisiniz ?

@tmac14  Windows'u etkinleştirmediysen Masaüstü simge ayarlarını aktif olarak kullanamazsın. Bu arada istediğin sistemi kullanabilirsin tercih sizin.  Dediğin sürüm Windows 10 19H1 Lite Edition v10  Yani Lite sürüm LTSB/LTSC de olabilir. 

Benim yaptığım sürüm farklı sürüm hangisi sana uygun geliyorsa onu download et. Ben Lite sürümlerle ilgilenmiyorum.

Edited by hadibeolsun

hadibeolsun, 9 saat önce yazdı:

@tmac14  Windows'u etkinleştirmediysen Masaüstü simge ayarlarını aktif olarak kullanamazsın. Bu arada istediğin sistemi kullanabilirsin tercih sizin.  Dediğin sürüm Windows 10 19H1 Lite Edition v10  Yani Lite sürüm LTSB/LTSC de olabilir. 

Benim yaptığım sürüm farklı sürüm hangisi sana uygun geliyorsa onu download et. Ben Lite sürümlerle ilgilenmiyorum.

benim bahsetmek istediğim şu . masaüstünde ki herhangi bir programın kısayol simgesinde bulunan ok simgesi. kısayol olduğunu bize ayıran kısayol oku simgesi yok.

• Like 1

tmac14, 2 saat önce yazdı:

benim bahsetmek istediğim şu . masaüstünde ki herhangi bir programın kısayol simgesinde bulunan ok simgesi. kısayol olduğunu bize ayıran kısayol oku simgesi yok.

Aşağıdaki bağlantıda; "Masaüstü ikonlarındaki kısayol ok simgesini kaldıralım" konulu makalede kısayol oklarını varsayılan (default) duruma getirme ile ilgili bilgi de bulunmakta. Konuyu inceleyip en altta bulunan kırmızı renkli download butonu vasıtasıyla scriptleri indirebilirsiniz. Umarım işinizi görür, kolay gelsin. (Bağlantı spoiler içerisindedir.)

Edited by binbey
  • Like 1

megaya uplaod etmişssin ama ücretsiz kullanduığımız için limit var şu an % 60 kaldı sırada bekliyor yazıyor 5 saat sonra devam edecekmiş hesabı proya yükseltmemizi istiyor.diske kaydettiğim halde.

@hadibeolsun

Edited by Celest

tmac14, 8 saat önce yazdı:

Hee tamam onu bilerek kaldırdım tekrar aktif etmek istersen Dism++ programı ile aktif edebilirsin. Ben yapmasını bilmiyorum diyorsan bana teamviewer id pw ver uzaktan bağlanıp yapayım.

Yada @binbey  arkadaşımızın verdiği bağlantı dan manuel olarak yapabilirsin.

https://www.sordum.net/3681/masaustu-ikonlarindaki-kisayol-ok-simgesini-kaldiralim
Celest, 5 saat önce yazdı:

megaya uplaod etmişssin ama ücretsiz kullanduığımız için limit var şu an % 60 kaldı sırada bekliyor yazıyor 5 saat sonra devam edecekmiş hesabı proya yükseltmemizi istiyor.diske kaydettiğim halde.

@hadibeolsun

MegaDownloader yazılımını yükle Beklemeksizin download et. MegaSync'i yükleme. 

Edited by hadibeolsun

Çalışmanızdan emeginizden dolayı teşekür ederim.

Bir sonraki Wın-10 çalışmanız olacak ise  Bilgisayar Adını ve Kullanıcı ismini Programı kuran kişiye bırakmanızda yarar var diye düşüncemi belirtmek isterim.

Programı cihazıma kurdum  Bilgisayar ismini degiştirmek istedigimde  (benim bilgisayar ismim 15 karekterden oluşmaktadır) Bu kadar isim girmeme müsade etmedi  isim girme kısıtlanmış diye uyarı veriyor.

• Like 1

cankusa, 2 saat önce yazdı:

Çalışmanızdan emeginizden dolayı teşekür ederim.

Bir sonraki Wın-10 çalışmanız olacak ise  Bilgisayar Adını ve Kullanıcı ismini Programı kuran kişiye bırakmanızda yarar var diye düşüncemi belirtmek isterim.

Programı cihazıma kurdum  Bilgisayar ismini degiştirmek istedigimde  (benim bilgisayar ismim 15 karekterden oluşmaktadır) Bu kadar isim girmeme müsade etmedi  isim girme kısıtlanmış diye uyarı veriyor.

1- Aynen öyle bir dahakine kullanıcıya bırakacağım.

2- 15 Karakter olayını bilmiyorum.

Arkadaşlar Windows 10 içerisinde varolan Güvenlik ve Bakım ayarları ( Denetim Masası > Güvenlik ve Bakım ) kısmında Bakım menüsünde Bakım Ayarlarını Değiştirin Düğmesine tıklayınız. 

"Zamanlanan bakımın zamanlanan saatte bilgisayarımı uyandırmasına izin ver" seçeneğini pasif yapınız.

(İlerde yapacağım Windows sürümlerinde bu kısım devre dışı olarak gelecektir bilginize)

Ben bunu bugün başıma gelen bir olay sonucu tecrübe edindim. Yaşadığım sorunun asıl nedeninin bu kısımdan kaynaklandığını araştırmalar sonucu öğrendim. 

Sizlere tavsiye ediyorum. 

• Like 1

Resimde kırmızı ile işaretli olan HESAP MAKİNASI tuşlarındaki karakter bozukluğu problemi için daha öncede yazdım.

Cevap alamadım.

Sistem türkçe olmasına rağmen CALCULATOR yazıyor hesap makinasının üzerinde.

Bir sıkıntı var fakat çözemedim,sanki türkçe sistemin içine ingilizce hesap makinası eklenmiş gibi.

hadibeolsun, 1 saat önce yazdı:

@tayyar61   

Derdimi  anlatamıyorum herhalde.

Cevap olarak aynı resimi daha öncede verdin,doğrusunun senin resimdeki gibi olduğunu bende biliyorum.

Soru : NEDEN bende HESAP MAKİNESİ ingilizce ve KARAKTER BOZUKLUĞU var.

tayyar61, Bir saat önce yazdı:

Derdimi  anlatamıyorum herhalde.

Cevap olarak aynı resimi daha öncede verdin,doğrusunun senin resimdeki gibi olduğunu bende biliyorum.

Soru : NEDEN bende HESAP MAKİNESİ ingilizce ve KARAKTER BOZUKLUĞU var.

Nerden bileyim kardeşim. Bu sorun herkes de olsaydı anlardım bir tek sende mi oldu.

Nerden bileceğim sen nasıl işletim sistemi kullanıyorsun. Günümüzde milyarlarca Windows kullanıcısı var. 

(Burada paylaştığım sistemi şuan ben de kullanıyorum neden bende öyle bir sorun olmuyor diğer indiren arkadaşlarda olmuyor da bir tek sende oluyor. )

Dediğim gibi senin yaşadığın sorundan bir başka arkadaşımız da yaşamış olsaydı anlardım seni. 

Sistemi beğenmiyorsan kendince problemli olduğunu düşünüyorsan başkasının yapmış olduğu Windows'u indir veya MSDN ISO indir yükle onu kullan kardeşim.

Benim hazırladığım ISO kalıbını da arşivinden sil rica ediyorum. Kurup test ettiğin için ve bu olumsuz yorumundan dolayı da Teşekkür ederim. Eleştiri olumsuz da olsa eyvallah. 

Edited by hadibeolsun
  • Like 1

Paylaşım için teşekkürler , bir sorum olacak bileniniz varmı acaba ? 

Kullanmış olduğum bazı proğramlar windows 7 , 8 ve 10 'un eski sürümlerinde normal çalışıyor ama 1809  sürümünü yükledim  ancak proğram açılıyor ancak tüm fonksiyonlarını kullanamıyorum çalışmıyor sizce sebebi nedir ? ve 1903 sürümünü yani bu arkadaşın paylaştığı sürümü yüklesem aynı problem ile karşılaşırmıyım acaba ?

• Like 1

beyaz_01, 26 dakika önce yazdı:

Paylaşım için teşekkürler , bir sorum olacak bileniniz varmı acaba ? 

Kullanmış olduğum bazı proğramlar windows 7 , 8 ve 10 'un eski sürümlerinde normal çalışıyor ama 1809  sürümünü yükledim  ancak proğram açılıyor ancak tüm fonksiyonlarını kullanamıyorum çalışmıyor sizce sebebi nedir ? ve 1903 sürümünü yani bu arkadaşın paylaştığı sürümü yüklesem aynı problem ile karşılaşırmıyım acaba ?

Daha önce yükleyip kullanmış olduğun işletim sistemleri ile benim paylaştığım işletim sistemi arasında "sadece ve sadece bazı servis ve hizmetlerin devre dışı bırakılıp en stabil olacak şekilde"ayarlanmasıdır. Farklı bir ayarlama ekleme yoktur.

Kısacası siz bir sistem kurduğunuz zaman bazı gereksiz servis ve hizmetleri devre dışı bıraktığınızı farzedin işte biz sistem editleyenler bu devre dışı bırakma işlemlerini kısayoldan programlar aracılığıyla yapıyoruz test edip yayınlıyoruz.

Sizin daha önce hangi problemlerle karşılaştığınızı bilemem belki benim yaptığım sistem de karşılaşabilirsiniz veya bir başka kişinin yayınladığı sistem de de yaşanabilir.

Siz hangi programları kullanıyorsunuz ve nereden indirme yapıyorsunuz !

Bu sistemi rahatlıkla indirip kurabilirsiniz ben de yayınladığım günden itibaren kullanıyorum bir problem yaşamadım, yaşasaydım bu konuda ki linkleri silerdim !!

Edited by hadibeolsun
  • Like 1
  • Thanks 1

Bi indiremedim şu sistemi. siteden indirmeye çalışıyorum. %60 dan sonra 5 saat bekle diyor. Programdan indirmeye çalışıyorum. ERROR veriyor. Hızlı bir şekilde nasıl indireceğiz şu sistemi?

Birisi hayrına yandex e falan yüklesede indirsek..

image.png.9aac8aa2fa245b955286c9200535676d.png

EDİT : Mega nın uygulamasını yükleyip o şekilde indirmeye başladım. Sanırım indirmeyi başaracağım  :-)

Sistemi kurunca yorumlarımı bildiririm.

Edited by By_FaRuK
  • Like 1

@By_FaRuK   daha önceki çalışmalarımdan bir tanesi google drive hesabında idi. Birileri paylaştığım URL adresini şikayet etmiş google gmail hesabımı askıya aldığından dolayı bende bundan sonra hep megaya upload edeceğim. Millete yardımcı oluyoruz millet bize ibnelik yapıyor. MegaSync veya MegaDownloader programı ile indirebilirsin. Bu arada megadownloader yazılımı ile 7 part ( 2 gb tan ) dosya indirdim bana hiç error uyarısı vermedi. 

Edited by hadibeolsun
  • Sad 1