Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Windows 10 Mayıs 19h1 ( 1903 ) Pro 64 Bit Türkçe | Hadibeolsun

hadibeolsun
 Share

Recommended Posts

Merhaba şöyle bir problemim var video  klasörlerim içine girdiğimde küçük resim olarak gözükmemekte örneğin sağtk görünüm çok büyük simgeler dediğimde büyük olarak gözükmesi gerekirken hiç gözükmüyor  

Tam olarak emin değilim ama player olarak splash kurdum ondan olmuş olabilirmi

Güncelleme PotPlayer 64 bit kurdum yine ayni video dosyalarini küçük resim olarak göstermiyor

Edited by by_achilles

by_achilles, 28 dakika önce yazdı:

Merhaba şöyle bir problemim var video  klasörlerim içine girdiğimde küçük resim olarak gözükmemekte örneğin sağtk görünüm çok büyük simgeler dediğimde büyük olarak gözükmesi gerekirken hiç gözükmüyor  

Tam olarak emin değilim ama player olarak splash kurdum ondan olmuş olabilirmi

Güncelleme PotPlayer 64 bit kurdum yine ayni video dosyalarini küçük resim olarak göstermiyor

Please register to see this content.

Tavsiyem K-Lite Codec yazılımı ile Gom Player kullanın. Kullandığın yazılımları şu zamana kadar hiç kullanmadım. 

hasan835, 1 dakika önce yazdı:

üstad, fotoğraf görüntüleyicisi ile ilgili küçük programı denermisin,

indirme linki 

saygılarımla;

Teşekkürler şu şekilde düzelttim K-Lite Codec kurdum videolarda düzeldi ama klasörlerde yine ayni hata mevcut Yeni bir klasör oluşturup  mevcut videolari oraya alirsam düzeliyordu bende klasörlere Sağtik+Özelleştir+Klasör Simgeleri+Simge Değiştir Varsayilan yükle Çözüm bütün klasörler için bu şekilde oldu

•  
  •  

• 2 hafta sonra ...

@hadibeolsun  yapmış olduğun ayarlamalar yeni bir kullanıcı açınca da geçerli olur mu? Yoksa yeni kullanıcı açıldığı zaman tekrar yaptığın ayarların yapılması mı gerekir? Eğer öyle ise yaptığın ayarların neler olduğu ve nasıl yapıldığı konusunda bilgi vermeni rica ediyorum. Teşekkürler.

Edited by By_FaRuK
  • Like 1

• 2 hafta sonra ...

@hadibeolsun

Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmında aşağıdaki 2 seçenek çıkıyor.

"Hazırda Beklet" özelliğini nasıl aktif hale getirebilirim?  Yaptığın ayarlarla mı ilgili yoksa 1903 sürümde "Hazırda Beklet" seçeneği mi yok bilemedim. Yardımcı olur musun?

image.png.aa3c396d59db110876e74cbb79cfb18e.png

By_FaRuK, 46 dakika önce yazdı:

@hadibeolsun

Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin kısmında aşağıdaki 2 seçenek çıkıyor.

"Hazırda Beklet" özelliğini nasıl aktif hale getirebilirim?  Yaptığın ayarlarla mı ilgili yoksa 1903 sürümde "Hazırda Beklet" seçeneği mi yok bilemedim. Yardımcı olur musun?

image.png.aa3c396d59db110876e74cbb79cfb18e.png

Hazırda Bekletme Modu ( HİBERNATE ) Konu İçerisinde bilgi verilmiştir Pasif durumdadır. Dism++ ile Aktif Edebilirsin.

Uyku moduyla aynı prensipte çalışır ancak bir adım ileriye giderek RAM'in gücünü keser. Hazırda beklet komutunu verdiğinizde sisteminiz, RAM'deki tür verileri sabit diske yazar, böylece gücü kesseniz de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hazırda beklet etkin iken hiçbir bileşene güç sağlanmadığından, güç tüketimi açısından bu modun bilgisayarınızı kapatmaktan farkı yoktur. 

Edited by hadibeolsun

• 2 hafta sonra ...

@hadibeolsun üstadım çalışmalarınızı takip ediyorum öncelikle kolay gelsin gerçekten bu işleri bilen birisiniz teşekkür ediyorum. Şöyle bir sorum olacak. Performans için hangi işletim sistemini önerirsin Windows 10 olarak ? Sitede bakıyorum Kokteyl , Gamer Edition vs vs bir sürü çalışma var ben sizin çalışmalarınızı daha iyi buluyorum çünkü arkasında duruyorsunuz bazılarında bakıyorum konuyu açan kişilerin üslupları çok tuhaf oluyor mesela ben biliyorum kafasındalar sırf konuşmalarından dolayı istemedim çoğunu. Sizin çalışmalarınızın içinde hangisini önerirsiniz link olarak atarmısınız rica etsem ? Oyunlarda ve genel kullanımda maksimum performans alacağım bir işletim sistemi istiyorum şu ana kadar orjinal bir sürü ISO ile kurulum yaptım memnun kalmadım.  Başka bir forumdan sevdiğim bir abim önerdi onun sayesinde gördüm paylaşımlarınızı hemen üye oldum siteye. Sistemimi yazayım siz öneri sunun bende hemen indirip kurayım kullanayım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

AMD FX-8300

GİGABYTE 990XA-UD3

2X4 8GB 1600MHZ DDR3 DUAL KIT 

ASUS GTX 275 ( İDARELİK KULLANIYORUM ESKİ EKRAN KARTIM YANDI)

COUGAR CMX 700W

Öyle ahım şahım ultra oyun oynamıyorum sistemimin yettiği oyunları oynuyorum ama sürekli bir kasma durumu yaşıyorum. 1903 kurdum çok kötüydü 1803 kurdum sonradan yavaşladı şuan 1809 kullanıyorum bundan da memnun değilim. Kurduğum sistemler Home sürümleri bu arada sizin çalışmalarınız da Home sürüm kurulabiliyor değil mi ?

@The_Undertaker  güzel yorumların için öncelikle teşekkür ederim.

Şuan kullandığın sistem donanımların Windows 10'un vereceği maksimum performanstan düşük ayarda. Benim yayınladığım sistemlerde gerekli açıklamaları yaptım sanal makinede test edip hoşuna giderse rahatlıkla kurabilirsin. Veya diğer arkadaşların yaptığı sistemleri de aynı şekilde test edip kendince yorumladıktan sonra istediğinde karar kılıp ona göre format atabilirsin. Yaptığım sistemlerdeki genel amacım format sonrası gereksiz yere çalışan birtakım servisleri Silmek veya Devre dışı bırakarak Ram deki iş yükünü hafifletmek amacıyla tasarlanmıştır.(En ince ayrıntısına kadar araştırılıp hazırlanmıştır.)  Servisler ve Hizmetler ne kadar Ram'de az yer kaplarsa o kadar performansı arttıracağı düşüncesinde hazırladım. Karar senin. Windows 10 home 64 bit kurmanı tavsiye ederim.

hadibeolsun, 4 saat önce yazdı:

@The_Undertaker  güzel yorumların için öncelikle teşekkür ederim.

Şuan kullandığın sistem donanımların Windows 10'un vereceği maksimum performanstan düşük ayarda. Benim yayınladığım sistemlerde gerekli açıklamaları yaptım sanal makinede test edip hoşuna giderse rahatlıkla kurabilirsin. Veya diğer arkadaşların yaptığı sistemleri de aynı şekilde test edip kendince yorumladıktan sonra istediğinde karar kılıp ona göre format atabilirsin. Yaptığım sistemlerdeki genel amacım format sonrası gereksiz yere çalışan birtakım servisleri Silmek veya Devre dışı bırakarak Ram deki iş yükünü hafifletmek amacıyla tasarlanmıştır.(En ince ayrıntısına kadar araştırılıp hazırlanmıştır.)  Servisler ve Hizmetler ne kadar Ram'de az yer kaplarsa o kadar performansı arttıracağı düşüncesinde hazırladım. Karar senin. Windows 10 home 64 bit kurmanı tavsiye ederim.

Hocam yorumun için teşekkürler. Normal Windows 10 Home kullandım çok yavaş oluyorlar hangi sürümü olursa olsun memnun kalmıyorum şuan sizin çalışmanız olan 1809 Pro kullanıyorum fena değil gibi daha tam olarak test etmedim tabi ama Ö.M'den 1903 önermişsiniz o nasıl acaba ? Bu sisteme Windows 8.1 yada Windows 7 kursam nasıl olur ? Bu ikili'de çalışmanız var mı peki ?

The_Undertaker, 36 dakika önce yazdı:

Hocam yorumun için teşekkürler. Normal Windows 10 Home kullandım çok yavaş oluyorlar hangi sürümü olursa olsun memnun kalmıyorum şuan sizin çalışmanız olan 1809 Pro kullanıyorum fena değil gibi daha tam olarak test etmedim tabi ama Ö.M'den 1903 önermişsiniz o nasıl acaba ? Bu sisteme Windows 8.1 yada Windows 7 kursam nasıl olur ? Bu ikili'de çalışmanız var mı peki ?

Windows 8.1 ve 7 sürümlerinde herhangi bir çalışmam olmamıştır. 

Sistemi kurdum sürücülerimi kurdum test ettim fena değil kasma vs yok sorunda yaşamadım. Adamın yaptığı sisteme çamur atmayın arkadaşlar o kadar emek verip uğraşıyor sizler için paylaşıyor upload ediyor kimisi linki şikayet eder kimisi adama tavır takınır yapmayın böyle arkadaşlar.

@hadibeolsun hocam sistemi bize paylaştığınız için teşekkürler. Sizin yaptığınız ayarlar bir kenara ekstra bizim de yapmamız gereken ayarlar var mıdır ? Youtube de bir sürü Windows 10 hızlandırma ve optimize etme videoları var ( Kaliteli Olanlardan Bahsediyorum ) izleyip ordaki işlemleri yapsak sorun olur mu acaba ? 

• Like 1

The_Undertaker, 13 saat önce yazdı:

Sistemi kurdum sürücülerimi kurdum test ettim fena değil kasma vs yok sorunda yaşamadım. Adamın yaptığı sisteme çamur atmayın arkadaşlar o kadar emek verip uğraşıyor sizler için paylaşıyor upload ediyor kimisi linki şikayet eder kimisi adama tavır takınır yapmayın böyle arkadaşlar.

@hadibeolsun hocam sistemi bize paylaştığınız için teşekkürler. Sizin yaptığınız ayarlar bir kenara ekstra bizim de yapmamız gereken ayarlar var mıdır ? Youtube de bir sürü Windows 10 hızlandırma ve optimize etme videoları var ( Kaliteli Olanlardan Bahsediyorum ) izleyip ordaki işlemleri yapsak sorun olur mu acaba ? 

Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Herşey test edilip sunulmuştur. 

• 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
by_achilles, 30.11.2019 - 14:46 yazdı:

Merhaba güncel olarak bu sistemi kullanmaktayim  

Windows 10 1909  sürümü içinde varmi olacakmi bilgilendirirseniz sevinirim

Şu sıralar yeni bir sistem editlemesi yapmayacağım. 2020 yılının ilk çeyreğinde çıkacak olan Windows 10 güncellemesini test ettikten sonra Güncel sistemi paylaşabilirim. Takipte kalınız.

esdizayn, 5 saat önce yazdı:

Hocam sanirim size ait win surumunde windows kurulduktan sonra harddiskte inanilmaz az yer kapliyordu sistem bu nasil yapildi bilginiz yada bilgisi olan varmi acaba reservemi ayrilmiyor bilgi verebilirmsiniz.

Reserve durumuyla alakalı bir işlem yapmıyorum. Yaptığım tek şey gereksiz servis ve hizmetlerin çalışmalarını durdurarak Cache belleğini temizlemek.

• 4 hafta sonra ...

Hocam öncelikle emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Daha öncede 1809 sürümlü çalışmanızı eski bilgisayarımda kullanıp memnun kalmıştım.

Bu sebepden 1903 sürümlü bu çalışmanızıda gözüm kapalı indirip kurdum.

Gayet seri ve hatasız bir çalışma olmuş gibi. Özellikle Forza Horizon 4 gibi sürekli problem yaratan bir oyunda dahi sıkıntısız çalışıyor.

Benim tek problemim kullanıcı adını değiştirmemle oldu.

Denetim masasına girip Kullanıcılar > Hesap Adını değiştir yaptım ve Masaüstünde yer alan Belge adı dahi değişti ama nedense içerisinde Belgelerim ve İndirilenler, Resimler gibi klasörler gözükmüyor.

Onlar Hala Bilgisayarım - Yerel Disk C - Kullanıcılar - TNCTR içinde durmakta. Kısayollarını attım masaüstüne ama neden böyle oldu çözemedim.

TNCTR tamamen gidip yerine oluşturduğum İsim olması gerekmiyor muydu ? Sonuçta direk Denetim masasından yaptım.

Kısaca Resimle göstereyim anlaşılır sanırım.

Bu Denetim Masasından Kullanıcı adını değiştirdikten sonra Masaüstündeki Ana Belgeler Klasörünün içerisi.

Buda Yerel Disk C üzerinden ulaşabildiğimiz Kullanıcılar Listesinin İçerisindeki Klasörler.

• Like 1

Jack_Martin, 2 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Daha öncede 1809 sürümlü çalışmanızı eski bilgisayarımda kullanıp memnun kalmıştım.

Bu sebepden 1903 sürümlü bu çalışmanızıda gözüm kapalı indirip kurdum.

Gayet seri ve hatasız bir çalışma olmuş gibi. Özellikle Forza Horizon 4 gibi sürekli problem yaratan bir oyunda dahi sıkıntısız çalışıyor.

Benim tek problemim kullanıcı adını değiştirmemle oldu.

Denetim masasına girip Kullanıcılar > Hesap Adını değiştir yaptım ve Masaüstünde yer alan Belge adı dahi değişti ama nedense içerisinde Belgelerim ve İndirilenler, Resimler gibi klasörler gözükmüyor.

Onlar Hala Bilgisayarım - Yerel Disk C - Kullanıcılar - TNCTR içinde durmakta. Kısayollarını attım masaüstüne ama neden böyle oldu çözemedim.

TNCTR tamamen gidip yerine oluşturduğum İsim olması gerekmiyor muydu ? Sonuçta direk Denetim masasından yaptım.

Kısaca Resimle göstereyim anlaşılır sanırım.

Bu Denetim Masasından Kullanıcı adını değiştirdikten sonra Masaüstündeki Ana Belgeler Klasörünün içerisi.

Buda Yerel Disk C üzerinden ulaşabildiğimiz Kullanıcılar Listesinin İçerisindeki Klasörler.

Özel Mesaj yoluyla bana anydesk veya teamviewer ID pw yollayın göstereyim. Gerçi konu içerisinde durumu belirtmişim (Kurulum Notları) oraya bakarak da yapabilirsin.

MesutÖzil, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle emeğenize sağlık bu başlat cubugunu nasıl ben de sizin gibi beyaz renk yapabilirim temadan mı kaynaklı acaba

Standart teması kardeş.

Edited by hadibeolsun