Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kotalı Süperonline Abonelerine Kötü Haber

Erdal1980
 Share

Recommended Posts

Superonline_kazigi.png

Eğer Süperonline Abonesi iseniz size kötü bir haberimiz var , 1 Mayıs itibarı ile süperonline kullanıcılarına herhangi bir bilgi vermeden kendi kafasına göre Download ve Upload kotalarını birleştirmiş. Konuyu biraz daha açacak olursak ; Bir sözleşme yaptınız diyelimki ve bu sözleşmede aşağıdaki koşullar mevcut olsun:

1. Kotalı internet (Aylık 100 GB) , Hızınızda 24-30-50 Mbps olmuş olsun 
2. Upload 50 GB (standart) 

Mayıs ayının ilk günü süperonline nin yaptığı şey Kullanıcılarını bilgilendirmeden sözleşmeye aykırı olarak download ve uload kotalarını birleştirmek , yani artık download kotanız Upload miktarınız kadar düşecek demektir. örneğin aşağıdaki resme dikkatlice bakınız

kota_hirsizligi.png

Eğer süperonline sözleşmeye sadık kalsa idi şu anda resmin alt kısmında görünen Kalan kota 100 - 62,14 = 37,86 Olacaktı ki zaten olması gereken rakam o dur.Süperonline abonesi iseniz lütfen kotanızı kontrol ediniz, bilginiz dışında yapılan bu birleştirmeyi kabul etmediğinizi kendilerine iletiniz. 

NOT: Bir web sayfasının görüntülenmesi sırasında hem Download hem Upload yapılır (Veri alışverişi) 

ALINTIDIR

• Sad 1

Superonline kullanıyorum. Memnunum ancak Türkcell maalesef bu tarz çakallıklara sıkça başvuruyor. Kotalı dönemde de buna benzer bir uygulamasına denk gelmiştim. Diyelim ki bana 5 gb upload, 100 gb ta downlondum varken ay içerisinde 1 mb bile download etmeden 5 gb upload kotasını doldurduğumda direkt hızımı düşürüyordu. Yani upload yada download' tan birisini 1 günde doldurmuşsam akk devreye giriyordu. Turkcell' in yeni ceo su iş yapacak gibi duyurodu ama neyi değiştirirsen değiştir çakal çakallığından vazgeçmiyor. 2020' nin ortalarına kadar indirimli sözleşmem varken babamı arayıp sözleşmeniz bitiyor yenileyin demişler. Allahtan ben yemedimde 70 tl lik fatura 109 lira olmadı...

Edited by deli_petro06

superonlineın yan satış yapn firmaları sürekli telefonla arayıp sözleşmeniz bitti yenileyelim, modeminizde kesintiler görüyoruz yeni modem takalım (sözleşme yapmadan) diyip eve gelip sözleşme imzalatmaya çalışıyorlar. temmuz ayında 100mb taathütüm bitecek, turknete geçeceğim direkt. superonlinedan 100mb taathütlü internet alınmaz bu yeni fiyatlarla ve bu saçma çakallıklarla

abdulhey_, 10 saat önce yazdı:

Benim anlamadığım, bu kotalı paketler niye pahalı? hadi seçenek olduğu için diyelim. peki neyin seçeneği? :) 

100 GB kota 50 Mbps hız 69 Tl aylık 

EgeGrkn, 5 dakika önce yazdı:

superonlineın yan satış yapn firmaları sürekli telefonla arayıp sözleşmeniz bitti yenileyelim, modeminizde kesintiler görüyoruz yeni modem takalım (sözleşme yapmadan) diyip eve gelip sözleşme imzalatmaya çalışıyorlar. temmuz ayında 100mb taathütüm bitecek, turknete geçeceğim direkt. superonlinedan 100mb taathütlü internet alınmaz bu yeni fiyatlarla ve bu saçma çakallıklarla

Bu konuda çevemdeki birçok kişi de şikayetçi  ve süperonline ı değiştirmeyi düşünüyor

Hiçbiri masum değil lokasyondan ekmek çıkıyorsa duruma göre davranırlar hiçbir operatör abone kaybı yaşama riskini göze almaz ne varki yıllardır adeta kronik hale gelmiş olan hız sorunları neredeyse bölgesel faktörlere göre sürekli ortaya çıkmakta anladığım kadarıylada abone trafiği yoğun olup,alt yapı ve santrallerin durumuna göre iş değişiyor.Bulunulan bölgeyi iyi etüd edip,mali durumları gözeterek hangi operatörün sistemsel,santral bazında o bölgelerde iyi servis verdiğini tespit ederek seçim yapmak kanaatimce daha mantıklı gibi.

Bazen bakıyorumda hiç beğenmediğimiz bir operatörü överek anlatanlarda oluyor,yada tam tersi.Sohbet ilerledikçe tabii tanıdığımız biri değilse eğer birader nerede oturuyorsun?  soruyorum misal,X bir elit mahalle adresi olduğunu öğreniyorum.hee diyorum demekki orada kaliteyi bozmadan hizmet var itibardan tasarruf etmiyor demekki şirketler akıllara soru işaretleri doğuyor doğal olarak. :D 

• Like 2

forjest, 12 saat önce yazdı:

Hiçbiri masum değil lokasyondan ekmek çıkıyorsa duruma göre davranırlar hiçbir operatör abone kaybı yaşama riskini göze almaz ne varki yıllardır adeta kronik hale gelmiş olan hız sorunları neredeyse bölgesel faktörlere göre sürekli ortaya çıkmakta anladığım kadarıylada abone trafiği yoğun olup,alt yapı ve santrallerin durumuna göre iş değişiyor.Bulunulan bölgeyi iyi etüd edip,mali durumları gözeterek hangi operatörün sistemsel,santral bazında o bölgelerde iyi servis verdiğini tespit ederek seçim yapmak kanaatimce daha mantıklı gibi.

Bazen bakıyorumda hiç beğenmediğimiz bir operatörü överek anlatanlarda oluyor,yada tam tersi.Sohbet ilerledikçe tabii tanıdığımız biri değilse eğer birader nerede oturuyorsun?  soruyorum misal,X bir elit mahalle adresi olduğunu öğreniyorum.hee diyorum demekki orada kaliteyi bozmadan hizmet var itibardan tasarruf etmiyor demekki şirketler akıllara soru işaretleri doğuyor doğal olarak. :D 

İnternettemi dolarla? :)  Dikkat ederseniz sözde zamı durduracak hükümet ama tam tersine  Albayrakın dediklerinin hep tersi oluyor. her şey dolarla paralel gidiyor.Brunson olayından sonrada her şeye % 15 civarı zam geldi. bence hain çok malesef! İstanbul seçiminin netleşmesi ile seçim öncesi seviyelere geriledi dolar. Ama itirazlarla yeniden 5.55 civarından ta 6.20 leri gördü.  buda son iki ayda İnternet fiyatlarınada yansıdı.mesela benim millenicom a bakıyorum. ne kadar abonesi var bilmiyorum ama aniden 69 tl lik tarifeler 99 tl ye falan yükseldi.  Biz her şeyi kendi kendimize yapmıyorsak bende bir şey bilmiyorum.! ne alakası var olmadık olmadık şeylerde dolar yükseliyor?! 

• Like 1

abdulhey_, 17 saat önce yazdı:

İnternettemi dolarla? :)  Dikkat ederseniz sözde zamı durduracak hükümet ama tam tersine  Albayrakın dediklerinin hep tersi oluyor. her şey dolarla paralel gidiyor.Brunson olayından sonrada her şeye % 15 civarı zam geldi. bence hain çok malesef! İstanbul seçiminin netleşmesi ile seçim öncesi seviyelere geriledi dolar. Ama itirazlarla yeniden 5.55 civarından ta 6.20 leri gördü.  buda son iki ayda İnternet fiyatlarınada yansıdı.mesela benim millenicom a bakıyorum. ne kadar abonesi var bilmiyorum ama aniden 69 tl lik tarifeler 99 tl ye falan yükseldi.  Biz her şeyi kendi kendimize yapmıyorsak bende bir şey bilmiyorum.! ne alakası var olmadık olmadık şeylerde dolar yükseliyor?! 

İnternet fiyatlarının kazık olması daha çok TTnet, Superonline, Vodafone gibi sağlayıcıların hepsinin kendi başına altyapı oluşturma çabaları olduğunu söylüyor Turkcell' in yeni CEO'su. Aralarında anlaşma sağlayabilip altyapıya ortak yatırım yapsalar söylediğine göre tüm altyapı maliyetleri 2,5 milyar dolara halloluyor. Ancak aralarında anlaşamadıkları için 25 milyar dolarlık bir maliyet çıkıyormuş. Bunu da ISS' ler karşılamaya yanaşmıyorlarmış. Açıkçası bu tip durumlarda vatandaş olarak bize de iş düşüyor. Herşeyi devletten bekleyen vatandaş kafa yapısı ile dolar biz ülkeyi ABD' ye satsakta düşmez. Örnek olarak Iphone X 15 bin tl ye kadar çıktı fiyatı bu dolar yükselmesi sebebiyle.  Iphone bu durumdan etkilenip bir çare arayacağına youtube üzerinden çekilişlerle, ünlü teknoloji forumları ile gazlanarak açlıktan yakınan millet 15 bin tl lik cep telefonu aldı sırf nefretlerinden dolayı. Bu kafa yapısı ile nefret ettiğin hükümete zarar vermiyorsun ülkeye zarar veriyorsun. Buyur Rusya putin öncesinde resmen dibi gördü adam çıktı bir sürü yasak getirdi v.s Ruslar' da destek oldular. Dolar bu şekilde düşer. Ayrıca dolar dünyanın birçok ülkesinde yükseliyor. Adamlar parayı dahi silah olarak kullanırken biz millet olarak tepki koymuyoruz. Herkes de senin yorumunda olduğu gibi bir partiye fayda sağlamak için ülkesine yaptıklarını göremiyor. ISS için benim anladığım illaki 1. sırada dolar var ancak çok daha önemlisi ISS' lerin bir türlü çıkarlarından vazgeçip, ortak altyapı işine girmemiş olmaları ve ucuz, kaliteli internet gelmiyor. Çünkü orada da aynı X partinin menfaatleri için ülke ekonomisinin içine etme olayına rağmen inatla maliyeti artıracak işlerin içine girimesi. En yakın örnek sosyal medyada sürekli gördüğüm sırf bir siyasi parti zora girsin diye dolar almaya yöneltmeye çalışmak, Iphone X' i sırf nefretler sebebiyle satın almak.... Böyle uzayıp gidiyor. Bu kafa ile dolar düşer molar yükselir değişen bir şey olmaz. Doları bir papaza bağlamakta çok komik olur. İşin siyasetine girmek istemem ancak seninde yorumunda olduğu şekilde bu kafayla hiçbirşey olmaz. Ben ülke çıkarları için gerekirse ABD, Avrupa menşeyli ürünler almıyorum. Birşeyleri feda etmedende hiçbirşey düzelmeyecek...