Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Makay Multiboot V7

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

goldfather1, 2 saat önce yazdı:

By Chilaver thocam multibootu deneme fırsatım oldu ...ekran geliyor ama sistem iso içeriklerine ulaşamıyor..önyükleme başarısız oluyor ne yapmam lazım acaba...

BiOS'ta secure boot Enable ise izin vermeyebilir. Onu Disable yapıp tekrar denermisin.

Please register to see this content.

Edited by ByChilavert

Nasıl bir hata alıyorsun ekran görüntüsü atarmısın paylaşmadan önce bir çok pc ye kurdum paylaştıktan sonrada kurmaya devam ediyorum hiç hata almadım. En çok karşılaştığım Secure boot  hatası onun dışında sorunsuz kurulum yapıyorum. Kurmak istediğin pc nin bios ayarlarını deneme yanılma ile test yaparak çözebilirsin.

ekran görüntüsü şu anda atamıyorum ama şöyle anlatayım menü list okumuyor....multiboot tools BOOTİCE EXE Dosyanın MD5 DEĞERİ HATALI...USB hazırlama aşamasında böyle bir yazı çıktı hocam...bekliyorum...demişdim ilkzaman sonra başka yerden indirip öyle flaşı formatlayabildim ondan olabilir mi acaba

goldfather1, 5 dakika önce yazdı:

ekran görüntüsü şu anda atamıyorum ama şöyle anlatayım menü list okumuyor....multiboot tools BOOTİCE EXE Dosyanın MD5 DEĞERİ HATALI...USB hazırlama aşamasında böyle bir yazı çıktı hocam...bekliyorum...demişdim ilkzaman sonra başka yerden indirip öyle flaşı formatlayabildim ondan olabilir mi acaba

FiraDisk Multiboot Boş Hali

http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145

boş halini indirip içindeki bootice dosyası ile indirdiğin multiboot dosyasındaki bootice dosyası ile değiştirebilirsin

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
goldfather1, 6/12/2019 - 11:04 PM yazdı:

ISO dosyalarını bulamiyor

Biosta secure boot açık mı? paylaştığım multiboot u halen daha kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. 

desifre16, 8/8/2019 - 3:33 PM yazdı:

partları indirdim ama tüm partlar da arsiz hasarlı acılamıyor diyor

Upload ettikten sonra test amaçlı 1 kere indirip rardan çıkardım sorun vermedi. İndirme esnasında internet bağlantısında kopma v.s. olunca bu tip sorunlar verebiliyor. 

hocam yıllardır senin sunumlarını takip ediyorum süpersin gerçekten, senden hem UEFİ hemde Legacy bir multiboot bekliyorum açıkçası, bu şekilde olmasa bile bu sistemin UEFİ versiyonu bile olsa 2 USB yaparım biri bu sistem, biri de UEFİ li bu sistem o kadar iyi olur ki büyük hayır duamı zaten almıştın daha da dua ederim senin için... ALLAH razı olsun senden, bu sistemlerle sayende çok ekmek yedim.

• Like 2

Dj_MeRo, 10/2/2019 - 9:03 AM yazdı:

hocam yıllardır senin sunumlarını takip ediyorum süpersin gerçekten, senden hem UEFİ hemde Legacy bir multiboot bekliyorum açıkçası, bu şekilde olmasa bile bu sistemin UEFİ versiyonu bile olsa 2 USB yaparım biri bu sistem, biri de UEFİ li bu sistem o kadar iyi olur ki büyük hayır duamı zaten almıştın daha da dua ederim senin için... ALLAH razı olsun senden, bu sistemlerle sayende çok ekmek yedim.

Merhaba

Hem UEFi hem HEM Legacy sistemleri yapmam için sistemi komple değiştirip forumda paylaşılan sistemlerden yapmam lazım bunuda yapma şansım şuan için pek mumkün değil forumda çok güzel paylaşımlar mevcut onlara bakabilirsin. İyi çalışmalar 

• Like 2

s.a usta tek kullandığım multibot seninkidir diğerleri hoşuma gitmiyor bunda istedigimiz gibi iso yu değiştiriyorum  koldlamada kolay fradisk yöntemi çok güzel diğer çalışmalarda abartıyorlar emegine saglık üstam allaha emanet ol.

• 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

slm elimde 80 gb hardisk var makay multiboot v7 80 gb atmak istiyorum arkada partion managents diye bir şey çıkıyor orda neyi seçip yapacağım yoksa öyle bekliyor kopyalama yapmıyor.

EtiPuF, 9 saat önce yazdı:

slm elimde 80 gb hardisk var makay multiboot v7 80 gb atmak istiyorum arkada partion managents diye bir şey çıkıyor orda neyi seçip yapacağım yoksa öyle bekliyor kopyalama yapmıyor.

Başlat kısmına bastıgınızda yazdırma kısmı ilerlemiyor sabit kalmaya devam ediyorsa   seçili sürücüyü biçimlendir  kısmındaki tiki kaldırın dırek yazdırın sorun olmaz (Önceden USB flaşınızı NTFS olarak biçimlendirdi iseniz)

Edited by cankusa
  • Thanks 1

cankusa, 21.05.2020 - 00:10 yazdı:

Başlat kısmına bastıgınızda yazdırma kısmı ilerlemiyor sabit kalmaya devam ediyorsa   seçili sürücüyü biçimlendir  kısmındaki tiki kaldırın dırek yazdırın sorun olmaz (Önceden USB flaşınızı NTFS olarak biçimlendirdi iseniz)

bu seferde boot başlangıcında çıkmıyor hdd direk geçiyor.

• 2 hafta sonra ...
EtiPuF, 28.05.2020 - 23:52 yazdı:

bu seferde boot başlangıcında çıkmıyor hdd direk geçiyor.

Format atacagınız cihazın  bıos ayarlarından başlangıcı usb den yapacak şekilde ayarlayıp format atamıyorsanız

Format için hazırlamış oldugunuz USB yi cihaza takıp yeniden başlattıgınızda format tuşuna bas bırak yaptıgınızda ekranda kısa bir yazı göreceksiniz bu yazıyı görür görmez enter tuşuna basın  saniyeler içinde format ekranı karşınıza gelecektir.

Aşadaki yazı ekrana gelirse  buradan format usb seçip enter dediginizde formata başlar

Please select boot device 

Siz vermiş oldugunuz aşadaki resimde 

Seçilmiş Sürücüyü Biçimlendir tikini kaldırıp

Tüm  Dosyaları seçilmiş Sürücüye Kopyala kısmını işaretlemeniz gerekiyor.

Edited by cankusa

• 6 ay sonra...

hocam linkler silinmiş, uzun süredir senin bu sunumunu kullanıyorum, çok işime yaradı, geçenlerde diskpart ile diski formatlayayım derken yanlışlıkla disk 0 yazacağıma disk 1 yazarak usb yi formatlamışım, tekrar senin bu sunumuna ihtiyacım var, senin bulutta bir yerlerde varsa bana tek link verebilirsen süper olur.

Dj_MeRo, 5 saat önce yazdı:

hocam linkler silinmiş, uzun süredir senin bu sunumunu kullanıyorum, çok işime yaradı, geçenlerde diskpart ile diski formatlayayım derken yanlışlıkla disk 0 yazacağıma disk 1 yazarak usb yi formatlamışım, tekrar senin bu sunumuna ihtiyacım var, senin bulutta bir yerlerde varsa bana tek link verebilirsen süper olur.

USBMENU Kodları :

http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=144 4.04 kB · 1033 downloads

http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145 7.43 MB · 2197 downloads 

Makay Multiboot V7  içerisinde aşağıdaki programlar var

Download:

İçeriginde olan programlar

Acronıs 2017

Wındows 7x64

Wındows 10x64

Wınpe-8.1x64  

red_d   üsdadın çalışması

İçindekiler Adsız2.png

Edited by cankusa

cankusa, 3 dakika önce yazdı:

USBMENU Kodları :

http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=144 4.04 kB · 1033 downloads

http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145 7.43 MB · 2197 downloads 

İçerisinde program olan hazır

Makay Multiboot V7

Download:

İçeriginde olan programlar

Acronıs 2017

Wındows 7x64

Wındows 10x64

Wınpe-8.1x64

hocam sağolasın ancak bana full olanı lazım