Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Exe Dosyasından Komut Almak, Işlemek

M.H.Orhan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, ben bir programın sisteme katılımsız olarak inject edilmesi için programın kendisinde bulunan ilişkilendirme butonuna tıklamak istiyorum ancak bunu komutla kurulum esnasında yapsın istiyorum,

Yani aslında işin özü şu, çalıştıracağım exe dosyası programın bir parçası, arayüzünde iki buton var, bu butonların biri ilişkilendirme diğeri ilişki kesme işine yarıyor, sisteme Explorer için bir tab özelliği ekleten dll dosyasını shell e bağlıyor,

yapmak istediğim cmd ya da benzeri bir komutla exe penceresinin arayüzünü açmadan o butonlara tıklatmak.

Mesela katılımsız kurulum oluşturduğumuz programların bazılarında bizim için seçimleri önceden yapan kodlar oluşturuyorduk, meselelerden çok uzun zamandır uzak kaldım, yardımcı olabilecek kimse var mıdır?

Not: Söz konusu program çin üretici tarafından yapılan Clover programı

bu program windows pencerelerinde chrome sekmeleri gibi kullanışlı sekmeler oluşturuyor, ancak programı oluşturan bazı öğeler antivirüs firmaları tarafından tehtid olarak görülüyor çünkü çinliler kötü amaçlı kodlar yerleştirmiş, ben kötü amaçlı kodları ayıkladım ve programı katılımsız yapmak istiyorum, programa aşina olan varsa CloverAss.exe yi kontrol ederek ne demek istediğimi anlayabiğlirler

• Like 1

Mehmet, 01.06.2019 - 22:20 yazdı:

CloverAss.exe dosyanı buradan paylaşırsan bakarız,ayrıca hangi butona tıklanmasını istiyorsan resimlerle belirt,işaretle vs. ekle bu konuya.

Please register to see this content.
 Dosya bu, zaten ilişkilendirme ve ilişiği kesme butonları var, her ikisi içinde kod gerekebilir, neticede uninstall da edilebilmesi gerekecek, teşekkür ederim.

By_FaRuK, 02.06.2019 - 22:18 yazdı:

Clower programını ben aktif olarak kullanıyorum ve çok memnunum. Ara ara kendi kendine güncelleme yapıyor. Kötü amaçlı kodlar nedir? Bilgi verir misiniz? Birde bu uygulamanın nasıl bir katılımsizini yaptınız?

Clover birçok antivirüs tarafından engelleniyor, Çin kaynaklı bir yazılım, ben de uzun zamandır kullanıyorum ama diğer yandan arkaplandaki eylemlerinden de kıllanıyorum, türkçe olarak  basit bir katılımsız yapacağım, internette paylaşmak için değil, bilgisayarcıyım ve flash belleğimde her zaman bulundurduğum temel programlar arasına dahil etmeyi planlıyorum. 

Mehmet, 4 saat önce yazdı:

Program bozuk galiba Windows 10 da işe yaramıyor,tıklıyorum butonlara hiç bir değişiklik yok

4pZjJp.png

Bu programın kendisi değil yalnızca sözkonusu exe dosyası, bu eylem gerçekleştirildiğinde 32 ve 64 bit olmak üzere uygun dll dosyası shell e tutunuyor, registry anahtarlarını aldım ve denedim, dll yi manuel olarak register etmeyi de denedim ama bu patch butonuna basıldığında tam olarak ne olduğunu bilmiyorum, Clover programının kendisini indirip kurabilirseniz hem işinize yarar hem de ne demek istediğimi anlayabilirsiniz, ayrıca update dosyasuının internete erişimini engellemek için de host dosyasına iki satır ekletmem lazım bunun için de yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• 2 hafta sonra ...

Autoit bilirmisin?

Cancel butonuna tıklama da senden :)

If ProcessExists("CloverAss.exe") Then
	If WinExists("[CLASS:#32770]", "Associated folder") And ControlGetText("[CLASS:#32770]", "Associated folder", "Static1") <> "" Then
		BlockInput(1)
		WinActivate("[CLASS:#32770]", "Associated folder")
		ControlClick("[CLASS:#32770]", "Associated folder", "Button1")
		If WinExists("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.") And ControlGetText("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.", "Static1") <> "" Then
			WinActivate("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.")
			ControlClick("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.", "Button1")
		EndIf
		BlockInput(0)
	EndIf
EndIf

Edited by Mehmet
  • Like 1

Mehmet, 28.06.2019 - 22:51 yazdı:

Autoit bilirmisin?

Cancel butonuna tıklama da senden :)

If ProcessExists("CloverAss.exe") Then
	If WinExists("[CLASS:#32770]", "Associated folder") And ControlGetText("[CLASS:#32770]", "Associated folder", "Static1") <> "" Then
		BlockInput(1)
		WinActivate("[CLASS:#32770]", "Associated folder")
		ControlClick("[CLASS:#32770]", "Associated folder", "Button1")
		If WinExists("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.") And ControlGetText("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.", "Static1") <> "" Then
			WinActivate("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.")
			ControlClick("[CLASS:#32770]", "folder association succeeded.", "Button1")
		EndIf
		BlockInput(0)
	EndIf
EndIf

Autoit biliyorum, çok teşekkür ederim dostum, süper faydası oldu.