Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Oyun Oynarken Ekran Kapanıyor

arabul
 Share

Recommended Posts

Pc de internette dolaşırken veya dizi-film izlerken hiçbir problem yok fakat herhangi bir oyun açtığımda (Lol-s4-skill vb.) yaklaşık 10-15 dk sonra ekranım kararıyor ve çalan müzik robotik bir ses çıkarıp kesiliyor fakat pc hala açık kasa ışıkları yanıyor. Oyunlar daha önce sorunsuz çalışıyordu ve herhangi bir program yüklemesi yapmadım.

Ekran kartım güncel, virüs taraması yaptım , kasanın içi temiz fakat hala aynı problem :/

Pc donanımlarım oynadığım oyunlara gayet yeterli , başına gelen veya yardımcı olabilecek varsa bir el atsın tekrardan iyi forumlar herkese

Sorun ekran kartında gibi geldi bana. Hdmi kablo ile bağlı iken r7 370 ekran kartım ile bu sorunu yaşıyordum. Dvi to hdmi kablo ile sorun kesilmişti. Garantiye yolladım ama servis sorun yok dedi. Şimdi başka bilgisayarda yine dvi kablo ile sorunsuz çalışıyor. Deneme şansın varsa dvi to hdmi yada dvi to dvi kablo ile dene bence.

agsalman, 21 saat önce yazdı:

Sorun ekran kartında gibi geldi bana. Hdmi kablo ile bağlı iken r7 370 ekran kartım ile bu sorunu yaşıyordum. Dvi to hdmi kablo ile sorun kesilmişti. Garantiye yolladım ama servis sorun yok dedi. Şimdi başka bilgisayarda yine dvi kablo ile sorunsuz çalışıyor. Deneme şansın varsa dvi to hdmi yada dvi to dvi kablo ile dene bence.

ekran kartını degıstırdım aynı onboard a taktım yine aynı

msi afterburner yükleyip oyun içinde ekran kartı ısısı ve işlemci ısılarını kontrol ederek sonuca bir bak. bilgisayarın bu şekilde kilitlenmesi bana ekran kartı gibi geliyor ama onboard ekran kartında da aynısını yapıyorsa ram da olma ihtimali var ve gangstarap arkadaşımızın dediği gibi anakart olma ihtimali de var. tam anakart modelini ve hangi marka model ram kullanıyorsan onları ve slotların numaralarını da verirsen onları da bir kontrol edelim. belki de slot diziliminde yada ram birden fazla ise slot yada ram arızası olması ihtimaline de bakmak lazım. o kadar belirsiz bir arıza ki herşeyde sorun olma ihtimali var maalesef...

• 2 ay sonra...

Bende de böyle bir sorun vardı. Genel bir temizlik yapmıştım bilgisayara termal macun yenileyip tüm parçaları temizlemiştim bir de format atmıştım, üç aydır sorunsuz kullanıyorum. İşlemcimin macunu çok eskiydi ondan kaynıklı olduğunu düşünüyorum sende de öyle olabilir.

• 2 hafta sonra ...