Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ram'ler Hakkında Bilgi Sahibi Olanlar Bakabilirler Mi?

unsalicmez54
 Share

Recommended Posts

Herkese merhabalar..

Masaüstü PC'mde 2 adet 2x4gb 1600mhz ve 2 adet 2x4gb 1333mhz ram takılı şuanda.

1333mhz olan ramler yüzünden makinem doğal olarak 1066mhz olarak çalıştırıyor bütün ramlari.

Sorum şu;

1333mhz olan ramları çıkartıp toplamda 8gb 1600mhz olarak makinenin çalışması mı daha performanslı olur yoksa hepsini takıp 16gb 1066mhz olarak çalışması mı?

TheRifleman, 19 dakika önce yazdı:

Bence 16 GB olarak kullanmanız daha yararlı olur. Arada çok büyük bir hız farklı olmadığı için sizin hissedeceğiniz bir hız değişimi olmayacak ama 16 GB'ın farkını hissedersiniz.

Teşekkür ederim

Anakart ın bios u ile ilgili bilgin varsa ram leri 1333 mhz de çalıştırabilirsin ama biosun güncel olması şart bir de tam anakart modelini verirsen hangi düzende takman gerektiğine de bakmamız gerek. İlk 2 slot a düşük hızda olanları takman gerek. Tabi unsalicmez54 arkadaşımızın söylediği gibi tamamını 1333 mhz de de çalıştırsan çok bir fark görmezsin.

agsalman, 14 dakika önce yazdı:

Anakart ın bios u ile ilgili bilgin varsa ram leri 1333 mhz de çalıştırabilirsin ama biosun güncel olması şart bir de tam anakart modelini verirsen hangi düzende takman gerektiğine de bakmamız gerek. İlk 2 slot a düşük hızda olanları takman gerek. Tabi unsalicmez54 arkadaşımızın söylediği gibi tamamını 1333 mhz de de çalıştırsan çok bir fark görmezsin.

Bios ile ilgili bilgim var.  Aslında zaten 1333mhz de çalışıyor hepsi. Auto dayken 1066 seçiyor manuel 1333e almıştım.  Hani benim bilmek istediğim 8gb 1600mhz mi 16gb 1333mhz mi. Gerçi dediğiniz gibi pek bi fark görmicem sanırım.

Anakartım Asus Z87 Pro

gangstarap, 4 dakika önce yazdı:

Daha önce Far Cry 3 oyununda DDR3  2x4 =8gb 1600mhz ram'i hız düşürüp  fps'ye etkisine bakmıştım hiç bir şey fark etmedi.

Bilgi için teşekkürler. Arada Pubg atıyorum saolun:)