Jump to content

Bilgisayar Kapanma Sorunu Yardim

mucit41
 Share

Recommended Posts

Masaustu bilgisayarim acildiktan sonra 30 dk ile 3 saat icersinde kapanma sorunum var sorun cozumunu rica ediyorum.

1.Pc deki calisan psu degistirildi.

2.Problem cpu olasili onceki kapanmadan kalan olan yenisi ile degistirdim,cpu fanlar temizledim,yeni cpu ya takmadan once termo mastik uygulayip fan takimi yaptim.

3.Ram soket uclari temizledim. Kasada yaptiklarim.

Yukarda belirttim gibi kapanma problemleri icin isletim sistemle denedim kapanma o sureler icinde devam etti,birde kasa icinde bulunan 2 hdd nin guc kablosunu cekme ile tekrar pc yi calistirdim baktim sistemde hdd olmadan ve ram cpu ile calismadada yine kapandi.Bu sorun bende mayis 2019 son haftasinda basladi ve halen bu sorun devam ediyor.Lutfen bu kapanma sorundan nasil kurtulacagim yardim ve onerilerizi bekliyorum.

Bu yaziyi pc ye giremedimden cepten yaziyorum.Yardilariz lutfen.

sistemdeki tüm parçaların ısılarını kontrol etmeniz gerek.mutlaka aşırı ısınmaya dayalı kapanma söz konusudur.

Please register to see this content.
 bunu açık tutarak makinanızı biraz zorlayın.tüm ısısı değerlerini resim olarak atın bakayım.

XP mi kullanıyorsunuz?,kuzey köprüsünün macunu kurumuş  olup falza ısıdan kapanıyor olabilir,büyük olan sarı gigabyte yazana soğutucuyu dikkatlice sökün çipi ezerseniz hiç açılmaz!,tırnakla veya nemli bez ile temizleyip macun sürün soğutucuyu dikkatle takın, son çıkan F9  bios indirin,usb belleğe atın,usb bellek ''fat32'' formatında olmalıdır yoksa bios'u anakart okumaz!,güncel xp yükleyin son çıkan sata 2014 güncellemeli olması lazım,tekrar kapanma olursa yüksek ihtimalle reballing işlemi gerekir o da bu anakartın fiyatından fazla fiyat çıkarır.

Edited by gangstarap
  • Like 1