Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Virüs Bulaştı Silinmiyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarımda Defender dan başka virüs programı yok. Kendime güvendiğimden yeter diye düşünmüştüm. hatta C yi bile tarama dışı bırakmıştım Windows crac kını virüs görüp silmesin diye.

İobit Uninistaller 8.5 un lisans süresi doldu.  Görevleri tam yapmıyordu. Key Crac k aradım. Bir tane Crack dosyası vardı. aslında belliydi ama aptallık ettim Download butonuna bir kez basmış bulundum.  Ve önce defender i devre dışı bıraktı sonrada hızla yayılmaya başladı. demekki C tarama dışı bırakmasamda pek bir şey değişmeyecekmişti.

Tek bir virüsde değil Bir çok çeşit var. neyseki otomatik açılan web sayfalarını ve diğerlerini hızla kapatıp Sistem Geri yüklemeyle geri yüklemek için yeniden başlattım.  geri yükleyince defender serbest kaldı. ve olan virüsleri yakaladı. birde hızlı taradım.  virüsler KOruma Geçmişi nde karantinada duruyor. ama ilk taradığımda kaldır seçeneği varken bir kez birine uyguladığımda sadece izin ver seçeneği kalıyor hepsinde. Trojan Truva atı, komut yürüten exe ler v.s. kayıt defterine bile bulaşmış. genelde de C appdata temp te fakat oraya girdiğimde orda yok belirtilen yolda. olsa o şekilde silmeyi denicem. Windows klasörünede bulaşmış. zaten yazıyor bu virüs tamamen silinemeyebilir diye.

yani temiz formattan fazla uğraşmamak için kaçınıyordum. 1907 yide Update den yüklemiştim. 

Bu durumda Formatsız temizleme veya kullanma yolu varmı tavsiye edermisiniz? yoksa Temiz kurulummu yapmalıyım illaki?

1907 ile boot ne güzel olmuştu. daha önceki HDD de Windows 7 kurulu Çift HDD olunca bootda illaki sorun çıkıyor. temiz format atarsam windows 7 yide silerim.

Avast free antivirüs indirip tarama ayarlarına girin başlangıç taramasını aktif edin ayarlarında virüs bulunca ne yapması gerektiğini (onar-sil-karantinaya al) seçin pc'yi yeniden başlatın. Açılırken avast tarama gerçekleştirecek windows açık olmadığı için virüsün kaçma ihtimali yok. Virüsler temizlenince adwcleaner ile taratın ve reklamları bulup siler.

• Like 1

senyor3, 4 saat önce yazdı:

Avast free antivirüs indirip tarama ayarlarına girin başlangıç taramasını aktif edin ayarlarında virüs bulunca ne yapması gerektiğini (onar-sil-karantinaya al) seçin pc'yi yeniden başlatın. Açılırken avast tarama gerçekleştirecek windows açık olmadığı için virüsün kaçma ihtimali yok. Virüsler temizlenince adwcleaner ile taratın ve reklamları bulup siler.

ilk taramada aslında benim İndirmelerdeki katılımsız programları virüs olarak belirledi 7 tane. Otomatik te işlem yaptırdım. sonra Defendera baktım koruma geçmişindeki tüm her şey virüsler silinmişti. yeniden başlatıncada yine aynı katılımsız bir kaç program buldu. onlara ne yaptı bilmiyorum.  ordan taramayı bitirip başlangıç seçenekleri sayfasına geçti. ve normal başlattım. Şimdilik her şey normal görünüyor. herkese teşekkür ederim. iyi bayramlar dilerim. Ramzan bayramınız Kutlu olsun.

• Like 2

mucit41, 19 saat önce yazdı:

Esed online scanner ile tarat.

Bununlada taradım. Hiç bir tehdit yok. ayrıca defender ile hızlı taradım yine temiz.  Bu virüs paket virüs müş galiba :) virüsmüş gibi göstermesin sağlam dosyaları ? :)  Aslında  hepsinin dosya yolunu gösteriyordu. hemde tek bir karantina da birden çok dosya gösteriyordu. kayıt defteri de cabası.  avast bunları bulmadıysa ki bulmadı o zaman nasıl silindi ve ne oldu bu virüslere?

@hasan835 kardeş Beni öyle sitelere yönlendirme nasıl indiricem kaspersky removal tool u anlamadım valla. bundan sonra belirsiz tek bir butonada basmam.  :) iyi ders oldu bana.  gerçi iobit Uninistaller  e geçerli bir keyde bulamadım hala. kalıntı dosyalar var . yokmu bildiğiniz bir key mesaj yazabilirsiniz.

DeaqLe, 4 saat önce yazdı:

Malwarebytes İle Taratılır Strun ile Baslangıcta Cıkan Sacma sapan Uygulamalar Temizlenir, hijackthis İle Fix cekılip Sorunlar Bulunur, En son Eset Kaspersky veya Bitdefender ile Taratılır..

Ortada belirsiz bir durum var. 3 araçla zaten komple taradım hiç bir şey bulunmadı. Diyorumki ilk taradığım Avast dahil defenderin koruma geçmişine karantinaya aldığı bu virüslere ne yaptıda ordan hepsi silindi? veyahut defender daha önce bunları virüs olarak  ciddi, Yüksek seviyede belirledide sonraki taramalarda nasıl esamesi kalmadı? Bu durumda yapılacak bir şey kalmadı. ya kısırdöngüde böyle tarayıp durucam yada pek kabullenmesemde böylece kullanıcam yada en son komple temiz format atıcam..

hasan835, 7 dakika önce yazdı:

Üstad, (

Please register to see this content.

54.784-B7EC2-686B6-129B8

ayrıca, KVRT kaspersky virüs removal tool programını indirip, cd veyahut flash belleğe boot edip PC'yi resetleyip cd veya flash bellekten başlatıp taratıcan bu kadar basit, o siteden çok faydalanan var, ben güveniyorum şayet o siteye güvenmiyorsan kaspersky'nin kendi sitesinden de programı çekebilirsin, kolay gele,
saygılarımla;

Çok teşekkür ederim. Anladım. yalnız key yine olmadı. Başka bilgisayar için kullanılmış diyor.

hasan835, 9 saat önce yazdı:

üstad, program keyleri kabul etmediyse, arşivimde varmış , linke bağladım, benimde kullandığım portable sağlam ve problemsizdir,

buyur,

indirme linki : 

Çok sağol. keyler olmadı ama portable iyi.

s.a kardeşim hayırli bayramlar 1999 ilk virüs beterdi  çözüm bulunamayınca formatla temiz kurulum sonra anitvirüs programi cıkar ve satılır ve pc ticareti piyasada yaygınlasır ticaret başlar  ben de antivirüs programları kullanmıyorum defendır da kapalı bişi bulasmıyor  sadece tıklayacağımız ve gircegimiz sitelerde dikkat edicegiz neyse sorununu çözmen için bu programı kullan Loaris Trojan Remover ismi bu  ben bunla çok pç yi formatlaktan kurtardım  link bu

indir başka programa gerek yok garanti çözüm bu avat mavast tıraş agırlık yapıyor kaldır onları kolay gelsin hayırlı günler 

abdulhey_, 04.06.2019 - 05:32 yazdı:

Yalnız her ne kadar Koruma geçmişindeki karantinaya alınmış virüslerin hepsi silinmiş görünsede bir kaç dosya yolu aklımda kalmıştı baktım maalesef silinmemiş.!

bu tarz durumlarda yapman gereken şey sistemi geri yüklemek değil

tüm şüpheli task görevlerini, başlangıçta çalışan yazılımları, ve başlangıçta çalışan servisleri msconfig, ccleaner vs ile devredışı bırak. sistemi güvenli modda internet erişimsiz başlat. antivirüsü bu moddayken kullan ve kaspersky gibi yazılımların usbden başlatarak tarayan modlarını dene. daha sonra windowsu düzgün açmadan önce safe modda tekrar açarak manuel olarak

%appdata%

programfiles

programfilesx86

programdata

belgelerim

indirilenler

ve regeditteki kayıtlar

gibi kolay erişebileceğin yerlerde şüpheli gördüğün dosyaları sil.

profesyonel olarak pcden anlıyorsan, sistemin hızlıysa ve elin hızlıysa bu işlemler 10-15dkkını alır. elin yavaşsa ve sistem işlemcisi yavaşsa virüs taraması uzun süreceğinden bu işlemler 1 saat bile sürebilir. format daha mantıklı olur. he birde unutmadan windows defenderi komple sil eset kur.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

vaşşş :) an itibarıyla avast ı devre dışı bırakıp Defender i aktif edince sözde silinen virüsler aynen tekrar Koruma geçmişine, karantinaya geri geldi. Arkadaş avast virüsslerin görünmesini engelledi de Defender yinemi bulduda önüme serdi?  :)  neyse bu sefer daha tecrübe edinmiş olarak üzerlerinde duracağım :) 

Ben size Kaspersky tavsiye ederim. Uygulama kaldırıcı olarak size 3 program tavsiye ederim. 1. Total Uninstall 2. Soft Organizer ve 3. ise Ashampoo Uninstaller. Sizin programınız yüklenenen uygulamayı takip etmiyor. Bu da iilaki sistemde uygulama kaldırıldığında artık bırakmasına neden olur. Yine de kullanacağım diyorsanız şu şifreye 36500000 gün süre verdi deneyin. Saygılarımla

10B17-F1X3D-BYR4D-1XXII

Bu da örnek resim.

YAGMURADAM, 29 dakika önce yazdı:

Ben size Kaspersky tavsiye ederim. Uygulama kaldırıcı olarak size 3 program tavsiye ederim. 1. Total Uninstall 2. Soft Organizer ve 3. ise Ashampoo Uninstaller. Sizin programınız yüklenenen uygulamayı takip etmiyor. Bu da iilaki sistemde uygulama kaldırıldığında artık bırakmasına neden olur. Yine de kullanacağım diyorsanız şu şifreye 36500000 gün süre verdi deneyin. Saygılarımla

10B17-F1X3D-BYR4D-1XXII

Bu da örnek resim.

Key Geçersiz diyor bende. Teşekkürler.

abdulhey_, 7 saat önce yazdı:

Key Geçersiz diyor bende. Teşekkürler.

crackle yapılmış çünkü orjinal lisans olsa süreli olurdu

Ek olarak Kaldırma programlarının Piyasasının Kralı Total uninstallerdir lakin lisansı bulmakta sıkıntı çekildiği için Revouninstaller'in üstüne tanımam ;)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

Benimde Başıma Geldi Ancak TÜm Virus Programları pasafiso yada ben inanmıyorum.

Bu Nedenle Virus Programı Kullanmam. Format atmadan  aşağıdakı programlarla temizlik yaptım windows10 u halen kullanıyorum.

KullandığımTek Programlar.

Loaris Trojan Remover

Gridin Trojan Killer

Olagan Üsütü Bir durum olmassa Haftada bir tarama yaptırırım.

Zararlı dosya ram,harddisk vd.disk bölümlerine de kendini yazmışsa eğer sürekli olarak  kendini gizleyerek sistem açılışlarında atak yapmak için programlanmış olması muhtemel.

Esasen bu gibi durumlarda hepimizin bildiği üzere,diskleri tamamen silip tekrar'dan sistemi kurmak olacaktır tabiiki.

Temizlik  kurtarma ve antivirüs uygulamalarıda çalışacağı windows sistem dosyalarını bulamadığı zamanda yada çalışması engelleneceğinden işlevlerini yitirecektir geçici önlemlerde bir yere kadar sürer ne yazıkki.Önemli dosyalar varsa eğer,yedeklenerek ilk fırsatta yeni sistemi kurmak yazılanlar ve bahsi geçen durumlara binaen daha mantıklı görünmekte.

Alttaki yöntemler belki işe yarayabilir. abdulhey_ :) 

• Windows sistemini boot ederek başlangıç sistem onarım yöntemi vd.işlemler.
  • Yeni bir hesap oluşturup,yeni hesap üzerinden giriş yapılarak,eski hesabı tamamen sistemden kaldırma işlemi admin hesabı için cmd komutu: Net user administrator /active:yes
  • Windows varsayılan ayarlara alarak yenileme yoluna gitme ve ayarları normale alma
  • Son ihtimaller arasında
    gerekli bölgelere müdahaleler yaparak sistemi arındırma işlemine tabi tutmak,gereksiz hizmetleri vb.kapatmak ya da açmak vs.
  • Antivirüs programlarını kullanmak istemeyenler içinse shadow defender programını kullanarak daimi temiz ve sağlıklı bir sistem kullanımı sağlayabilirler buda bir seçenek tabii.
  • Like 2

Yukarıda   @hasan835 arkadaşın verdiği portable  İobit uninstaller i kullanıyorum.  hiç lisans sorunu olmuyor. bu kalıntıları da silmiyormu? kalıntı olarak artakalanlarıda sil deyince bir sürü liste sıralıyor. onları silmiyormu iobit? silindi diyor..? 

hadi birde yine hasan arkadaşın bir üstte verdiği Total Uninstaller portable 6 64 bit i de deneyeyim. ama lisans 2020 ye kadarsa yine 6 ay sonra lisans sorunu çıkacak.

Virüs zaten bunun keyini ararken bir Download butonuna  tıklamamla bulaştı. esas konuyu ikinci plana aldık. güzel bilgiler verdiniz sağolunda  ben böyle virüs görmedim. en başta bir kere korumayı devre dışı bırakıyor. bir yandan hem yayılıyor hemde yeni web sayfaları açıp seni şaşırtıp yine butonlara basmaya yönlendiriyor. Üstelik tek bir çeşitte değil. ilk iş olarak en etkili yöntem gibi görünen ; İnterneti devre dışı bıraksan o zamana kadar yapacağını yapmış oluyor. yani bunu engellerim diyen bir arkadaş varsa fikrini söylerse sevinirim. üstelik birde karantinada bile yine rahat durmuyor karantinada seçeneklerde eylemlerde  sil kayboluyor sadece izin ver kalıyor. bakın silinmiş görünüyordu defender ı devreye alınca avastı durdurunca yine hepsi geri geldi karantinaya. karantinadaki dosya yollarına bakıncada zaten orda da tek bir bulaşma görünmüyor bir sürü yani birden fazla ve kimi yollarda konuma gittiğinde öyle bir bulaşmış dosya veya herhangi bir öge de yok. neyse sağolun ilginiz için.

Total Uninstaller 6.27.0.565 64 Bit Bunu kullan. Linki aşağıda. Türkçe dil paketini sitede yayınlamıştım. Saygılarımla

Asıl konuna dönersek biraz zahmetli olacak ama sağlam bir yol göstereyim.

1. Format at.

2. Aomei Backupperi kur 1.yedeğini al.

3. Sürücülerini kur 2. yedeğini al.

4. Programlarını kur 3. yedeğini al.

5. Güvenlik programını kur 4. yedeğini al.

6. Flash belleğe aomei açılış diski oluştur.

İster bilgisayar üzerinden , bilgisayar açılmıyorsa flash bellek üzerinden yedeği geri yükle olsun bitsin. Bu kadar basit. Saygılarımla

• Like 3

YAGMURADAM, 3 dakika önce yazdı:

Total Uninstaller 6.27.0.565 64 Bit Bunu kullan. Linki aşağıda. Türkçe dil paketini sitede yayınlamıştım. Saygılarımla

Asıl konuna dönersek biraz zahmetli olacak ama sağlam bir yol göstereyim.

1. Format at.

2. Aomei Backupperi kur 1.yedeğini al.

3. Sürücülerini kur 2. yedeğini al.

4. Programlarını kur 3. yedeğini al.

5. Güvenlik programını kur 4. yedeğini al.

6. Flash belleğe aomei açılış diski oluştur.

İster bilgisayar üzerinden , bilgisayar açılmıyorsa flash bellek üzerinden yedeği geri yükle olsun bitsin. Bu kadar basit. Saygılarımla

Sağol.  yedeği eskiden alıyordum. bazı veya çoğu şeyler yenilenmiş olabiliyor çünkü virüsün kaç gün kaç yıl sonra bulaşacağı belli değil.  15 yıldır ikinci masaüstü bilgisayarını kullanan biri olarak üçüncü virüs yemiş oldum. ilki Mirc programından ve eset internet security olmasına rağmen 400 civarı virüs saydım. ikincisi İnternet cafeden o da klasörlerin içinde kendiliğinden dosyaları taklit ederek hızla üreyenlerden. ama onu bloklayıp flash belleği bilgisayara geçmeden yok etmeyi başardım. ve sonuncu olarakda antivirüs olmadan bu.

dediğim gibi çoğu şey değiştiğinden yedek almaktan vazgeçtim yıllar önce. ayrıca yedek sistem kurduğunda birde boot sorunu oluyor genelde. bende programlarla bunu halletmeyi sevmiyorum. olacaaksa herşeyi orjinal olacak yani. gerçi şu anda kullandığımda diskin birinde windows 7 kurduğumdan sonradan boot bozuldu ve Grub2 win ile meseleyi hallettim öyle kullanıyorum.