Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Virüs Bulaştı Silinmiyor

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

adbenim, 24 dakika önce yazdı:

En sağlam yöntem formattır ve Deep Freeze.

Saygılar

deep freze iyide onda da sistemin son haliyle kalması veya kalmaması meselesi var. ve bazan çok değişiklik yapıyorsun ve öyle kalmasını istiyorsun.

Bu gibi durumlar için formata hazır yada formatlanmış virüssüz yedek bir hdd en iyisi, eset kuruluyorsa onla taratın,düzelmezse format atarsınız,banada masaüstü arka planda virüs bulaştı yazıyordu,eset ile taradım virüsleri sildi,sonra temiz format attım.

gangstarap, 27 dakika önce yazdı:

Bu gibi durumlar için formata hazır yada formatlanmış virüssüz yedek bir hdd en iyisi, eset kuruluyorsa onla taratın,düzelmezse format atarsınız,banada masaüstü arka planda virüs bulaştı yazıyordu,eset ile taradım virüsleri sildi,sonra temiz format attım.

Avast başlangıç taramasıda dahil ancak katılımsız exe leri bulmuştur. Ama defenderdeki tüm virüsler kaybolmuştur. Tekrar defender ve Eset online scanner ile taratılmış fakat hiç bir şey bulunmamıştır.

Evvelki gün Avast ı devredışı bırakıp defenderi aktif edince sabah PC yi açtığımda defender aynı tabloyu önüme sermiştir. Demek ki Avast virüslere yataklık yapmış.?

Yahu ikinci HDD zaten var. İş diski SSD Windows 7 diski SATA HDD. HDD kıtlığımız yok yani. Mesele iş diskinin saldırıya uğramış olması.

YAGMURADAM, Bir saat önce yazdı:

Total Uninstaller 6.27.0.565 64 Bit Bunu kullan. Linki aşağıda. Türkçe dil paketini sitede yayınlamıştım. Saygılarımla

Please register to see this content.

Asıl konuna dönersek biraz zahmetli olacak ama sağlam bir yol göstereyim.

1. Format at.

2. Aomei Backupperi kur 1.yedeğini al.

3. Sürücülerini kur 2. yedeğini al.

4. Programlarını kur 3. yedeğini al.

5. Güvenlik programını kur 4. yedeğini al.

6. Flash belleğe aomei açılış diski oluştur.

İster bilgisayar üzerinden , bilgisayar açılmıyorsa flash bellek üzerinden yedeği geri yükle olsun bitsin. Bu kadar basit. Saygılarımla

adbenim, 58 dakika önce yazdı:

En sağlam yöntem formattır ve Deep Freeze.

Saygılar

abdulhey_, 21 dakika önce yazdı:

Galiba temiz format atıcam. Çünkü virüs leri inceledimde  karantinada bile oyun yapıyor, tek biri dışında gösterildikleri konumda yoklar vede oldukça tehlikeli virüsler .

Şayet Format atma noktasına geldi isenizSadece Tavsiyemdir, asla yanlış anlaşılmasın.  :)  

1. Temiz Formatı atarsınız. Kendinize göre ufak tefek  windows ayarlamalarınızı yapar, boot'lu fdd ile Acronis ya da benzeri yedekleme programı ile 1. sistem imajını alırsınız.

2. Tüm Updatelerinizi yapar.   (NetFx 3.5 vs.  dahil ....) Temel Programlarınız kurmadan ve internette dolaşmadan  2.sistem imajını alırsınız.

3. Kendinize göre ;  Olmazsa olmaz programlarınızın kurulumunu yapar ( Ofiice, WinRar, 7zip, IDM, GoogleChrome, KLite  vs. vs. )  internette dolaşmadan  3.sistem imajını alırsınız.

4 . Kaspersky ve en son DeepFreeze kurulumunu gerçekleştirip. Son sistem imajını alırsınız

NOT:  1. Imaj almalar öncesi yine boot ortamında boot fdd içindeki Defragger programı  ile  defrag yapılır.

2. Her imaj alma öncesi   windows ortamında  DeepFreeze pasif duruma getirilir.

3. Yukarıda bahsi geçen  ( Defrag programı ve Acronis  SSTR (Sergei Strelec )  içinde mevcuttur)

SONUÇ :  Antivirüs programları, Optimize programları, Edit programları, Sistem bozulmalarından doğan aksaklıklar vs.  asla işin olmaz/kalmaz . Ben kendime  yaklaşık 18 yıldır bu metodla         sistem kurulumları yapıyorum. Emeklilik öncesi çalıştığım kurumun en son 187 PC ne  de böyle kurulmuş şekliyle teslim etmiştim. :)   

• Like 1

UZUNLAR, 30 dakika önce yazdı:

@abdulhey_    

IObit Uninstaller 8.5.0.8         ( yeni sürüm )    

( Normal Kurulum )   

Kullanıcı Adı  : rsload.net
Şifre                   : rsload.net 

Abi ben pc başında değilim. Şifre falan veriyorsun sağolda başkası çalar yav ??? EDİT: Ayrıca telefonada inmedi.

Edited by abdulhey_
  • Like 1
  • Haha 1

abdulhey_, 45 dakika önce yazdı:

Abi ben pc başında değilim. Şifre falan veriyorsun sağolda başkası çalar yav ??? EDİT: Ayrıca telefonada inmedi.

IObit Uninstaller Pro 8.5.0.8    

Demokrasilerde çözümler tükenmez.   :)

UZUNLAR, 21 dakika önce yazdı:

IObit Uninstaller Pro 8.5.0.8    

Demokrasilerde çözümler tükenmez.   :)

:) Bu seferde onlarda karşı çözüm üretiyor galiba. 

ihlal ettiği için maalesef bu öğeye erişemezsiniz. diyor google drive.

• Like 1

abdulhey_, 2 dakika önce yazdı:

:) Bu seferde onlarda karşı çözüm üretiyor galiba. 

ihlal ettiği için maalesef bu öğeye erişemezsiniz. diyor google drive.

Denemek için ben şimdi indirdim ,  yani iniyor   

UZUNLAR, 3 dakika önce yazdı:

Denemek için ben şimdi indirdim ,  yani iniyor   

Bilgisayar başındayım bu sefer üstteki kullanıcı adı şifre li olanı denedim indi. fakat defender virüs olarak karantinaya aldı . bende geri yükledim. iyimi yaptım ? :) 

abdulhey_, 11 dakika önce yazdı:

Benimde genç olduğum şaka :D  Bir daha denedim bu sefer virüs olarak algılamadı. yalnız içinde crac k mi var? .dll dosyaları var galiba o klasör içinde olanı sildi.(crack ın içinde olanı) onu nasıl uyguluyoruz.?

crack dosyası   = Kurulum dosyası   iobituninstaller.exe     ile kurulumu yap......              Sonra    Loader-IObit.Uninstaller.Pro.8.x-_Astron.rar      klasörünü aç    içinden   Loader-IU.exe   dosyası çıkacaktır.  Bunu   Program Dosyaları (x86) içinde ki  IObit  kurulum klasörünün içine ki  IObit Uninstaller klasörünün içine  kopyala ve programın masaüstünde ki kısa yolundan çalıştır. Senin iddia ettiğin gibi şayet bu virüsü bu program siler ise  ben de bu programı arşivimin en üst köşesine koyacam .  :D   kolay gelsin. 

Allah Allah Tövbe bismillah yav? Ben öyle bir şey mi demişim?  Sen yanlış anlamışsın sanırım ağabey.  Ben iobit uninstaller ile virüs silicem demedim. Gerçi bir program a ait 48 adet kalıntı var diye uyardı ama free ye döndüğünden silemedi. Sonra key ile pro yapayım o zaman silinir diye crack ararken virüse yakalandım. Sonra o diğer kalıntılar ne oldu bilmiyorum.  Advanced systemcare de free idi onada zar zor key bulup tarattım. O kalıntıları bulup sildimi bilmiyorum.

Yani ben daha çok virüs bulaşma konusunun yanına programı da sıkıştırdım. O virüs siliyor gibi bir iddiam olmadı. Neyse teşekkür ederim. Gerisi artık bana ait.

• Like 1

Kardeş sana kökten çözümü söyleyeyim sistemi live cd / usb ile açıyorsun everything ile ne kadar exe, bat, cmd, pif, scr, lnk, dll uzantılı executable dosya varsa komple siliyorsun (yapacak bir şey yok) daha sonra bootrec.exe /fixmbr deyip mbryide temizliyorsun formatı çakıyorsun böyle uğraşırsan işin yaş benden söylemesi ;) Bundan sonra da antin kuntin yerlerden program indirmeyip illaha da indireceksen sandbox ile çalıştırıyorsun.

Edited by furopebelu
  • Like 1

furopebelu, 3 saat önce yazdı:

Kardeş sana kökten çözümü söyleyeyim sistemi live cd / usb ile açıyorsun everything ile ne kadar exe, bat, cmd, pif, scr, lnk, dll uzantılı executable dosya varsa komple siliyorsun (yapacak bir şey yok) daha sonra bootrec.exe /fixmbr deyip mbryide temizliyorsun formatı çakıyorsun böyle uğraşırsan işin yaş benden söylemesi ;) Bundan sonra da antin kuntin yerlerden program indirmeyip illaha da indireceksen sandbox ile çalıştırıyorsun.

:) Malware bytes premium ile taradım son kez. Combofix e alternatifmiş.  valla sistemde girmedik delik bırakmıyor gibi tarıyor.  ama malesef 81 tane bildiğim exe dosyalarını tehdit olarak algıladı. gerçek virüslerden ise bir tanesini bulamadı.  iş defender a kalınca aynı virüsler aynı çakalıkla geri geldi. yani kaldır eylemini bile engelliyor defender da. hepsine izin ver diyor. acaba izin verip öyle denessemmi diyorum ama birde beklemediğim zararlar olursa artık tahammül edemem diye korkuyorum :) 

yani format yolu açıkça göründü. de o dediğin dosyaları nasıl silicem ya 500 binden fazla dosya var. direkt format atsam herşeyi silip yani format aşamasında olmazmı?

geçmiş olsun

her zaman virüsten önce virüs programı kurulmalı

yani formattan sonra ilk kurulan programlar arasında olmalı

yoksa virüsler sonradan kurulan virüs programlarını kandırabiliyor (kendini windows dosyası gibi gösteriyor)

abdulhey_, 5 saat önce yazdı:

:) Malware bytes premium ile taradım son kez. Combofix e alternatifmiş.  valla sistemde girmedik delik bırakmıyor gibi tarıyor.  ama malesef 81 tane bildiğim exe dosyalarını tehdit olarak algıladı. gerçek virüslerden ise bir tanesini bulamadı.  iş defender a kalınca aynı virüsler aynı çakalıkla geri geldi. yani kaldır eylemini bile engelliyor defender da. hepsine izin ver diyor. acaba izin verip öyle denessemmi diyorum ama birde beklemediğim zararlar olursa artık tahammül edemem diye korkuyorum :) 

yani format yolu açıkça göründü. de o dediğin dosyaları nasıl silicem ya 500 binden fazla dosya var. direkt format atsam herşeyi silip yani format aşamasında olmazmı?

Sen Sality gibi sağlam bir virüs yemişsin araştır antivirüsler çok zor bulur asgari miktarda dosyayı silerek kurtulman için söylüyordum önemli evrakların fotoğrafların çalışmaların varsa diye direkt her şeyi de silebilirsin yalnız mbr a ve biosa bile bulaşmış olabilir anakartın ve hddnin üstüne beton dökersen asıl çözüm gibi gözüküyor.

Edited by furopebelu

Sorunları çözememişsin sanırım ama ben sana mantıklı çözüm önerim emsisoft anti malware emergeny kit kullan tüm bilgisayarı tarat silemediği virüs görmedim ben nice silinmeyen virüsleri bu programla temizledim boyutu (350 mbtır) epey yüksektir ama bitdefender tabanıyla çalışır.

abdulhey_, 21 saat önce yazdı:

Avast başlangıç taramasıda dahil ancak katılımsız exe leri bulmuştur. Ama defenderdeki tüm virüsler kaybolmuştur. Tekrar defender ve Eset online scanner ile taratılmış fakat hiç bir şey bulunmamıştır.

Evvelki gün Avast ı devredışı bırakıp defenderi aktif edince sabah PC yi açtığımda defender aynı tabloyu önüme sermiştir. Demek ki Avast virüslere yataklık yapmış.?

Yahu ikinci HDD zaten var. İş diski SSD Windows 7 diski SATA HDD. HDD kıtlığımız yok yani. Mesele iş diskinin saldırıya uğramış olması.

Kurulabilir eset yada kaspersky deneyin olmadı,aşağıdaki yöntem işe yarabilir,

Hdd'den Veri Kurtarma

Veri aktarılacak bir HDD takın! sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın!

Boot ekran\Bilgisayarınızı onarın\sorun gider\gelişmiş seçenekler\sistem görüntüsü kurtarma\iptal\ileri\gelişmiş\sürücü yükle

SoNKraL_, 30 dakika önce yazdı:

Sorunları çözememişsin sanırım ama ben sana mantıklı çözüm önerim emsisoft anti malware emergeny kit kullan tüm bilgisayarı tarat silemediği virüs görmedim ben nice silinmeyen virüsleri bu programla temizledim boyutu (350 mbtır) epey yüksektir ama bitdefender tabanıyla çalışır.

Mirc den 400 den fazla virüs yediğimde o zaman dahamı cahildik nedir veya nasıldır tam hatırlamıyorum, cd deki veri dosyalarını bile katletmişti kullanılmaz hale getirmişti. şimdi bu durumdaki virüsü yemiş ögelere ne yapılabilir? hiç bir şey yapılamaz değilmi ölmüştür yani. Bunlarda bir tanesi hariç karantinada gösterilen yolda yoklar. olanıda avast ile tarıyorum tehdit yok diyor. defenderda karantinayı bile etkilemişler. kaldır eylemi yok. sadece izin ver eylemi var. Birde açıklamada bunlar tatmen kaldırılamayabilir falan yazıyor. İşte bu yüzden Temiz formattan başka çare kalmadı. Ayrıca diğer sata diskteki windows 7 yide silicem. Nostalji olsun diye kurmuştum ama windows 10 ile birlikte pek iyi çalışmıyor. zaten ne zaman uefi veya windows 10 ile birlikte kursam sorunlara neden oldu.

Bios a bulaşıp bulaşmadığını nasıl anlıyoruz. demin baktım biosa herhangi bir anormallik görmedim. yalnız çıkışta C ye bir fix uyguladı boot ile ilgilimiydi yada neydi bilmiyorum. dediğim gibi her şeyi format aşamasında silip SSD ye basıcam  enterprise 64 1907 temiz formatını.

Bastım 145 i ardından hemen 175 de geldi. Virüs falan kalmadı inşallah.  herşeyide sildim artık çok sade kullanıcam. SSD de tek bir bu Enterprise  64 bit olacak.  bu sefer arşivimde hiç patlamayan Eset S.S. 8 vardı onu kurdum. yine patlamadı maşallah. yalnız Ücretsiz uygulamayı güncelleyin diye uyarı geldi hatta madem güncellemiyorsunuz sizi korumamıza bari izin verin diye aklımı çelmeye çalıştı ama hiç birine tıklamadım. bunlarda işi öğrenmiş. :)

ama malum virüsü yiyince bizde öğrendik. yermiyim artık. vede uygulamaya hiç bir şey olmadı. Temel ayarları ve uygulamaları kurdum. görev çubuğunu vista tarzında ayarladım. Hızlı erişim falan var yani. masaüstüne ordaki simgeden gidebiliyorsun.

Başlatta hiç bir uygulama yok nerdeyse bu son sürümde. ?  Aramada da geçmişi silmeyi başardım fakat sık kullanılan uygulamaları bir türlü kaldıramadım.? Şimdilik sorun yok. İlginiz için hepinize teşekkür ederim. 

• Like 1