Jump to content
Sign in to follow this  
abdulhey_

Virüs Bulaştı Silinmiyor

Recommended Posts

Bilgisayarımda Defender dan başka virüs programı yok. Kendime güvendiğimden yeter diye düşünmüştüm. hatta C yi bile tarama dışı bırakmıştım Windows crac kını virüs görüp silmesin diye.

İobit Uninistaller 8.5 un lisans süresi doldu.  Görevleri tam yapmıyordu. Key Crac k aradım. Bir tane Crack dosyası vardı. aslında belliydi ama aptallık ettim Download butonuna bir kez basmış bulundum.  Ve önce defender i devre dışı bıraktı sonrada hızla yayılmaya başladı. demekki C tarama dışı bırakmasamda pek bir şey değişmeyecekmişti.

Tek bir virüsde değil Bir çok çeşit var. neyseki otomatik açılan web sayfalarını ve diğerlerini hızla kapatıp Sistem Geri yüklemeyle geri yüklemek için yeniden başlattım.  geri yükleyince defender serbest kaldı. ve olan virüsleri yakaladı. birde hızlı taradım.  virüsler KOruma Geçmişi nde karantinada duruyor. ama ilk taradığımda kaldır seçeneği varken bir kez birine uyguladığımda sadece izin ver seçeneği kalıyor hepsinde. Trojan Truva atı, komut yürüten exe ler v.s. kayıt defterine bile bulaşmış. genelde de C appdata temp te fakat oraya girdiğimde orda yok belirtilen yolda. olsa o şekilde silmeyi denicem. Windows klasörünede bulaşmış. zaten yazıyor bu virüs tamamen silinemeyebilir diye.

yani temiz formattan fazla uğraşmamak için kaçınıyordum. 1907 yide Update den yüklemiştim. 

Bu durumda Formatsız temizleme veya kullanma yolu varmı tavsiye edermisiniz? yoksa Temiz kurulummu yapmalıyım illaki?

1907 ile boot ne güzel olmuştu. daha önceki HDD de Windows 7 kurulu Çift HDD olunca bootda illaki sorun çıkıyor. temiz format atarsam windows 7 yide silerim.

Avast free antivirüs indirip tarama ayarlarına girin başlangıç taramasını aktif edin ayarlarında virüs bulunca ne yapması gerektiğini (onar-sil-karantinaya al) seçin pc'yi yeniden başlatın. Açılırken avast tarama gerçekleştirecek windows açık olmadığı için virüsün kaçma ihtimali yok. Virüsler temizlenince adwcleaner ile taratın ve reklamları bulup siler.

• Like 1

Aynen hocam  windows açılmadığı için açılışla beraber virüsler de aktif edilmeyecektir ve tekrar kopyalanıp kurtulacağını sanmıyorum g.olsun

• Like 1

abdulhey_, 4 saat önce yazdı:

Bilgisayarımda Defender dan başka virüs programı yok. Kendime güvendiğimden yeter diye düşünmüştüm. hatta C yi bile tarama dışı bırakmıştım Windows crac kını virüs görüp silmesin diye.

İobit Uninistaller 8.5 un lisans süresi doldu.  Görevleri tam yapmıyordu. Key Crac k aradım. Bir tane Crack dosyası vardı. aslında belliydi ama aptallık ettim Download butonuna bir kez basmış bulundum.  Ve önce defender i devre dışı bıraktı sonrada hızla yayılmaya başladı. demekki C tarama dışı bırakmasamda pek bir şey değişmeyecekmişti.

Tek bir virüsde değil Bir çok çeşit var. neyseki otomatik açılan web sayfalarını ve diğerlerini hızla kapatıp Sistem Geri yüklemeyle geri yüklemek için yeniden başlattım.  geri yükleyince defender serbest kaldı. ve olan virüsleri yakaladı. birde hızlı taradım.  virüsler KOruma Geçmişi nde karantinada duruyor. ama ilk taradığımda kaldır seçeneği varken bir kez birine uyguladığımda sadece izin ver seçeneği kalıyor hepsinde. Trojan Truva atı, komut yürüten exe ler v.s. kayıt defterine bile bulaşmış. genelde de C appdata temp te fakat oraya girdiğimde orda yok belirtilen yolda. olsa o şekilde silmeyi denicem. Windows klasörünede bulaşmış. zaten yazıyor bu virüs tamamen silinemeyebilir diye.

yani temiz formattan fazla uğraşmamak için kaçınıyordum. 1907 yide Update den yüklemiştim. 

Bu durumda Formatsız temizleme veya kullanma yolu varmı tavsiye edermisiniz? yoksa Temiz kurulummu yapmalıyım illaki?

1907 ile boot ne güzel olmuştu. daha önceki HDD de Windows 7 kurulu Çift HDD olunca bootda illaki sorun çıkıyor. temiz format atarsam windows 7 yide silerim.

üstad, geçmiş olsun, format atmanıza bence gerek yok, Kaspersky programının KVRT kısaltılmış ismi ile (Kaspersky Virüs Removal Tool) portable programı arşivinden mevcut değil ise indir PC'yi yeniden başlat KVRT ile tarat hem dezenfekte eder hemde siler ne kadar ne tür virüs varsa bayramı görmez,

kolay gelsin, 

saygılarımla;

program linki; https://www.majorgeeks.com/files/details/kaspersky_virus_removal_tool.html

bu programı 10 yıldan fazladır izlemekteyim, 3-4 kez kullanmak kısmet oldu,

Edited by hasan835
tashih
  • Like 1

senyor3, 4 saat önce yazdı:

Avast free antivirüs indirip tarama ayarlarına girin başlangıç taramasını aktif edin ayarlarında virüs bulunca ne yapması gerektiğini (onar-sil-karantinaya al) seçin pc'yi yeniden başlatın. Açılırken avast tarama gerçekleştirecek windows açık olmadığı için virüsün kaçma ihtimali yok. Virüsler temizlenince adwcleaner ile taratın ve reklamları bulup siler.

ilk taramada aslında benim İndirmelerdeki katılımsız programları virüs olarak belirledi 7 tane. Otomatik te işlem yaptırdım. sonra Defendera baktım koruma geçmişindeki tüm her şey virüsler silinmişti. yeniden başlatıncada yine aynı katılımsız bir kaç program buldu. onlara ne yaptı bilmiyorum.  ordan taramayı bitirip başlangıç seçenekleri sayfasına geçti. ve normal başlattım. Şimdilik her şey normal görünüyor. herkese teşekkür ederim. iyi bayramlar dilerim. Ramzan bayramınız Kutlu olsun.

• Like 2

Yalnız her ne kadar Koruma geçmişindeki karantinaya alınmış virüslerin hepsi silinmiş görünsede bir kaç dosya yolu aklımda kalmıştı baktım maalesef silinmemiş.!

mucit41, 19 saat önce yazdı:

Esed online scanner ile tarat.

Bununlada taradım. Hiç bir tehdit yok. ayrıca defender ile hızlı taradım yine temiz.  Bu virüs paket virüs müş galiba :) virüsmüş gibi göstermesin sağlam dosyaları ? :)  Aslında  hepsinin dosya yolunu gösteriyordu. hemde tek bir karantina da birden çok dosya gösteriyordu. kayıt defteri de cabası.  avast bunları bulmadıysa ki bulmadı o zaman nasıl silindi ve ne oldu bu virüslere?

@hasan835 kardeş Beni öyle sitelere yönlendirme nasıl indiricem kaspersky removal tool u anlamadım valla. bundan sonra belirsiz tek bir butonada basmam.  :) iyi ders oldu bana.  gerçi iobit Uninistaller  e geçerli bir keyde bulamadım hala. kalıntı dosyalar var . yokmu bildiğiniz bir key mesaj yazabilirsiniz.

Malwarebytes İle Taratılır Strun ile Baslangıcta Cıkan Sacma sapan Uygulamalar Temizlenir, hijackthis İle Fix cekılip Sorunlar Bulunur, En son Eset Kaspersky veya Bitdefender ile Taratılır..

DeaqLe, 4 saat önce yazdı:

Malwarebytes İle Taratılır Strun ile Baslangıcta Cıkan Sacma sapan Uygulamalar Temizlenir, hijackthis İle Fix cekılip Sorunlar Bulunur, En son Eset Kaspersky veya Bitdefender ile Taratılır..

Ortada belirsiz bir durum var. 3 araçla zaten komple taradım hiç bir şey bulunmadı. Diyorumki ilk taradığım Avast dahil defenderin koruma geçmişine karantinaya aldığı bu virüslere ne yaptıda ordan hepsi silindi? veyahut defender daha önce bunları virüs olarak  ciddi, Yüksek seviyede belirledide sonraki taramalarda nasıl esamesi kalmadı? Bu durumda yapılacak bir şey kalmadı. ya kısırdöngüde böyle tarayıp durucam yada pek kabullenmesemde böylece kullanıcam yada en son komple temiz format atıcam..

abdulhey_, 8 saat önce yazdı:

Bununlada taradım. Hiç bir tehdit yok. ayrıca defender ile hızlı taradım yine temiz.  Bu virüs paket virüs müş galiba :) virüsmüş gibi göstermesin sağlam dosyaları ? :)  Aslında  hepsinin dosya yolunu gösteriyordu. hemde tek bir karantina da birden çok dosya gösteriyordu. kayıt defteri de cabası.  avast bunları bulmadıysa ki bulmadı o zaman nasıl silindi ve ne oldu bu virüslere?

@hasan835 kardeş Beni öyle sitelere yönlendirme nasıl indiricem kaspersky removal tool u anlamadım valla. bundan sonra belirsiz tek bir butonada basmam.  :) iyi ders oldu bana.  gerçi iobit Uninistaller  e geçerli bir keyde bulamadım hala. kalıntı dosyalar var . yokmu bildiğiniz bir key mesaj yazabilirsiniz.

Üstad, (IObit Uninstaller 8.5 Pro (6 ay boyunca)

54.784-B7EC2-686B6-129B8

ayrıca, KVRT kaspersky virüs removal tool programını indirip, cd veyahut flash belleğe boot edip PC'yi resetleyip cd veya flash bellekten başlatıp taratıcan bu kadar basit, o siteden çok faydalanan var, ben güveniyorum şayet o siteye güvenmiyorsan kaspersky'nin kendi sitesinden de programı çekebilirsin, kolay gele,
saygılarımla;
Edited by hasan835
tashih

hasan835, 7 dakika önce yazdı:

Üstad, (IObit Uninstaller 8.5 Pro (6 ay boyunca)

54.784-B7EC2-686B6-129B8

ayrıca, KVRT kaspersky virüs removal tool programını indirip, cd veyahut flash belleğe boot edip PC'yi resetleyip cd veya flash bellekten başlatıp taratıcan bu kadar basit, o siteden çok faydalanan var, ben güveniyorum şayet o siteye güvenmiyorsan kaspersky'nin kendi sitesinden de programı çekebilirsin, kolay gele,
saygılarımla;

Çok teşekkür ederim. Anladım. yalnız key yine olmadı. Başka bilgisayar için kullanılmış diyor.

üstad, bu serialleri kullan

79BF9-0C93E-576CA-1D9B8               

564AD-4745F-F469A-786B8              

5E6F0-28436-6BC22-168B8               

6A901-4E1A3-FECBF-A08B8             

88D1E-E1EB2-9B5CE-DA6B8               

0AE63-73B95-4965D-7C9B8

82A9D-F3093-F90AA-114B8

s.a kardeşim hayırli bayramlar 1999 ilk virüs beterdi  çözüm bulunamayınca formatla temiz kurulum sonra anitvirüs programi cıkar ve satılır ve pc ticareti piyasada yaygınlasır ticaret başlar  ben de antivirüs programları kullanmıyorum defendır da kapalı bişi bulasmıyor  sadece tıklayacağımız ve gircegimiz sitelerde dikkat edicegiz neyse sorununu çözmen için bu programı kullan Loaris Trojan Remover ismi bu  ben bunla çok pç yi formatlaktan kurtardım  link bu https://cloud.mail.ru/public/5Eyr/3X7pMkxHo indir başka programa gerek yok garanti çözüm bu avat mavast tıraş agırlık yapıyor kaldır onları kolay gelsin hayırlı günler 

• Like 1

abdulhey_, 04.06.2019 - 05:32 yazdı:

Yalnız her ne kadar Koruma geçmişindeki karantinaya alınmış virüslerin hepsi silinmiş görünsede bir kaç dosya yolu aklımda kalmıştı baktım maalesef silinmemiş.!

bu tarz durumlarda yapman gereken şey sistemi geri yüklemek değil

tüm şüpheli task görevlerini, başlangıçta çalışan yazılımları, ve başlangıçta çalışan servisleri msconfig, ccleaner vs ile devredışı bırak. sistemi güvenli modda internet erişimsiz başlat. antivirüsü bu moddayken kullan ve kaspersky gibi yazılımların usbden başlatarak tarayan modlarını dene. daha sonra windowsu düzgün açmadan önce safe modda tekrar açarak manuel olarak

%appdata%

programfiles

programfilesx86

programdata

belgelerim

indirilenler

ve regeditteki kayıtlar

gibi kolay erişebileceğin yerlerde şüpheli gördüğün dosyaları sil.

profesyonel olarak pcden anlıyorsan, sistemin hızlıysa ve elin hızlıysa bu işlemler 10-15dkkını alır. elin yavaşsa ve sistem işlemcisi yavaşsa virüs taraması uzun süreceğinden bu işlemler 1 saat bile sürebilir. format daha mantıklı olur. he birde unutmadan windows defenderi komple sil eset kur.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

vaşşş :) an itibarıyla avast ı devre dışı bırakıp Defender i aktif edince sözde silinen virüsler aynen tekrar Koruma geçmişine, karantinaya geri geldi. Arkadaş avast virüsslerin görünmesini engelledi de Defender yinemi bulduda önüme serdi?  :)  neyse bu sefer daha tecrübe edinmiş olarak üzerlerinde duracağım :) 

Ben size Kaspersky tavsiye ederim. Uygulama kaldırıcı olarak size 3 program tavsiye ederim. 1. Total Uninstall 2. Soft Organizer ve 3. ise Ashampoo Uninstaller. Sizin programınız yüklenenen uygulamayı takip etmiyor. Bu da iilaki sistemde uygulama kaldırıldığında artık bırakmasına neden olur. Yine de kullanacağım diyorsanız şu şifreye 36500000 gün süre verdi deneyin. Saygılarımla

10B17-F1X3D-BYR4D-1XXII

Bu da örnek resim.

https://i.hizliresim.com/gP426N.png

YAGMURADAM, 29 dakika önce yazdı:

Ben size Kaspersky tavsiye ederim. Uygulama kaldırıcı olarak size 3 program tavsiye ederim. 1. Total Uninstall 2. Soft Organizer ve 3. ise Ashampoo Uninstaller. Sizin programınız yüklenenen uygulamayı takip etmiyor. Bu da iilaki sistemde uygulama kaldırıldığında artık bırakmasına neden olur. Yine de kullanacağım diyorsanız şu şifreye 36500000 gün süre verdi deneyin. Saygılarımla

10B17-F1X3D-BYR4D-1XXII

Bu da örnek resim.

https://i.hizliresim.com/gP426N.png

Key Geçersiz diyor bende. Teşekkürler.

abdulhey_, 7 saat önce yazdı:

Key Geçersiz diyor bende. Teşekkürler.

crackle yapılmış çünkü orjinal lisans olsa süreli olurdu

Ek olarak Kaldırma programlarının Piyasasının Kralı Total uninstallerdir lakin lisansı bulmakta sıkıntı çekildiği için Revouninstaller'in üstüne tanımam ;)

Edited by SoNKraL_
  • Like 1

Benimde Başıma Geldi Ancak TÜm Virus Programları pasafiso yada ben inanmıyorum.

Bu Nedenle Virus Programı Kullanmam. Format atmadan  aşağıdakı programlarla temizlik yaptım windows10 u halen kullanıyorum.

KullandığımTek Programlar.

Loaris Trojan Remover

Gridin Trojan Killer

Olagan Üsütü Bir durum olmassa Haftada bir tarama yaptırırım.

SoNKraL_, 2 saat önce yazdı:

crackle yapılmış çünkü orjinal lisans olsa süreli olurdu

Ek olarak Kaldırma programlarının Piyasasının Kralı Total uninstallerdir lakin lisansı bulmakta sıkıntı çekildiği için Revouninstaller'in üstüne tanımam ;)

Total Unınstaller Ultımate Portable 6.14-Portable 64 Bıt Türkçe 2020 yılına kadar (gömülü) lisanslı programın içinde türkçe dil yamasını içine kendim attım, programı kendimde denedim hakikaten kaldırmak istediğin programın kök dizinlerine kadar temizlemektedir. (kökünü kurutmaktadır)

ihtiyacı olan arkadaşlara önerimdir,

programı indirip rardan masaüstü açtıklarında tools+options bölümünde ingilizce çıkar türkçe olarak ayarlandığında türkçe olarak kullanılmaktadır,   

program indirme linki:

http://s4.dosya.tc/server6/zujiv7/Total_Uninstall_Ultimate_Portable_6.14-TR-x64.rar.html

saygılarımla;

• Like 1