Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

2200 Tl Ve 2500 Tl Sistem Toplama

Recommended Posts

Selamlar biz iki arkadaş sistem toplamak istiyoruz birer tane. Benim 2500 lira bütçem var ve sadece işlemci, ekran kartı, ram, anakart, güç kaynağı ve kasa alacağım bu paraya. Arkadaşım ek olarak bir de ssd alacak, benim var almayacağım. Biz Ryzen APU'larından toplayalım diye düşündük, iki ayrı sistem yaptık;
Arkadaşımın Sistemi: Ryzen 3 2200G, ASRock A320M-HDVR4.0, 2xKingston DDR4 8GB 3200MHz, Adata XPG SX6000 Lite 128GB M.2Aerocool QS240 500W 80+ Bronze Kasa

Benim Sistemim: Ryzen 5 2400G, ASRock B450M-HDVR4.02xKingston DDR4 8GB 3200MHz, Aerocool QS240 500W 80+ Bronze Kasa

Bu parçaların en ucuz ve güvenilir şeklini Teknobiyotik'ten bir araya getirebildik, ayrı ayrı baksak da birkaç kuruş için farklı farklı yerlerden almayalım dedik.

Bir de bütçelerimiz aynı olsa çok daha iyi olurdu, mesela ben ssd almayacağım bunu işlemci ve anakarta yatırabiliyorum. Keşke arkadaşımda da öyle olsaydı ama olmuyor...

Sizden isteyeceğim, bu paralara daha iyi nasıl bir şey alınabilir ? Ay sonuna kadar vaktimiz var. Bütün TNCTR'nin bayramını kutlarım, iyi günler.

Bende bu aralar 2 haftadır pc  araştırıyorum.. 4bin TL ye yakın bütçe var... Ama gel gelelim bu bütçeye bile sistem yok... Kaldı ki sizin bütçe alalım... Maalesef doların yüksek olma sebebiyle bütün ürünler 3 katı fiyat arttı..

Bir işlemci en düşük 2bin TL den başlıyor.. Ekran kartı da 1.500 tl en ideali... 

Eğer bu bütçeye ancak birinci nesil pc alırsınız yada ikinci el.. Yeni sistem alınmaz.. Çok pahalı 

İleride ekran kartlarını yükseltiriz ya zaten o yüzden APU düşünüyoruz ama şimdi i3 8100 çarptı gözüme, ram'i 8gb yapsam uygun bir anakart bulsam yanına RX570 alabiliyorum aynı paraya. Ne yapsam bilemiyorum..

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...