Jump to content

W7 W8.1 W10 Multiboot Iso Dosyasi Düzenleme

Share

Recommended Posts

firtina_limani, 8 saat önce yazdı:

merhaba arkadaslar w7 w8.1 w10   isletim sistemleri indirdim abilerim ablalarim bütün hepsi dual boot ben bunlari tekli boot ortaminda multibootumda kullanmak istiyorum  kullandigim multiboot bu 

Please register to see this content.

Firadisk ile multiboot kullanmanı öneririm Window 10 için dual boot kullandığım durumlarda bile sorun yaşamadım.

• Like 1

Multıbotu hazırlayan   ByChilavert  tnctr    üsdadımıza emeklerinden dolayı baştan bir teşekür edelim

https://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145

Mevcudunuzda ISO dosyalarınız var ise  yukardaki baglantıdaki   FiraDisk_V6-_Multiboot  indirin

Mevcut ıso larınız isimlerini de buraya yazarsanız kolay bir multıbot hazırlaya biliriz

İndirmiş oldugunuz zipli dosyayı çıkartınız  görünümü bu şekilde   Multiboot   üzerine tıklayıp açtıgınızda aşadaki gibi görünür

Please register to see this content.

USB_ROOT  klasörünü açınız  ISO  diye klasör çıkacak bunun içerisine ISO dosyalarınız aşadaki gibi yazınız  (Büyük harflerle yazınız )

WIN7

WIN8

WIN10

ACRONISD_2017

WINPE_8.1

Yıne USB_ROOT  klasörünün içerisinde   USBMENU   klasörünü açınız  burdan  USBMENU.LST  göreceksiniz  bunun uzantısını  yani LST yi TXT olarak degiştirin ve onaylayın   hazırlayacagınız multıbot içerisine koyacagınız programların listesi karşınızda.

Edited by cankusa

firtina_limani, 19 saat önce yazdı:

aio mutiboot denedim bir zamanlar abi ama benim bilgisayardami sorun yoksa bendemi anlayamadim ondan dolayi eski sistemini güncelleyeyim demistim suanda da bununla ugrasiyorum kac gündür 

AİO Multiboot benimde aklımda ama bir türlü zaman ayırıp bakamadım. Firadisk gibi basit değil karışık zaman ayırmak lazım

multibootunda DLC1 varsa iso eklemeye gerek yok...

windows PE'ler isodan kurulumu şimdi başarıyla yapıyor...

karadurak hocanın kmpe isimli windows PE'sinide denemelisin...

Sergei Strelec'in ingilizce PE'sinide tavsiye ederim...

vallaha abi benim bilgisayarim fazla eski olmasada az eskiye kaciyor 2007 yilindan sonra üretildigi icin eski sistem uefi destekliyor logo cikmiyor uefi oldugu sadece hdd yada ssd part larindan anlasiliyor bende bu sistemi yaptim deneyeyim dedim ama legasi de uefi de göremedim kendi laptop um da ondan dolayi biraz sogdum o sistemden belki ilerleyen zamanlarda düzelir bir daha denenebiliriz 

• 3 hafta sonra ...

merhaba abilerim ablalarim  öncelikle sizlere günlerce dual boot ile basinizi agrittim özür dilerim sorunumun cözüm yolunu  buldum allaha binlerce sükürler olsunki cözümü söyle anlatayim bir adet 32 bit w10 iso dosyasi buldum bana bunu saglayan ibrahim abim ve faruk abim e cok tesekkür ederim iso dosyasina her hangi bir iso düzenleme programi ile giris yaptim   32 sistemin icerisindeki bazi dosyalari aldim ve diyer 32 64 sistem ile yer deyisimi  yaptim boot menüsündeki bcd ve source klasöründeki boot32 yerine boot botun yerinede her hangi bir isim yaptim isallah unutmazsam sizlere resimler ile özet gecicegim :)
ben bunu sizlerle neden mi paylasiyorum insan ne yazzik ki defolu bir üründür 
bazi unutmasi gereken olaylari unutmazken bazi unutmamasi gerekenseyleri unutuyor 
belki bir gün bir genc kardesimiz belki yeniden benim aklima gelir ben bakarim diye  yaziyorum saygilar sevgiler hürmetler 

arkadaslar iso icerigindeki deyistirdigim dosyalari mavi ile israetlemis bulunmaktayim 

JV4boq.png

zGVoPB.png

6DkWAN.png

• Thanks 1