Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ati Ekran Kartı Alanın Elim Kırılsın

garb02
 Share

Recommended Posts

driver booster programla update yaptım. Yan firma advanced care programın, 3 gün önce ekran kartı güncelledim. Daha önceden de update yaparken yazılımsal sorunlar oldu. Ati yazılımsal yeni sürüm yaparaktan düzelttiler şuan eski sürüme geçeçeğim. Ati ekran kartı aldığıma pişmanım bi haltı yazılımı yapamıyorlar. Nvdia gibi, daha önce nvdia'dan memnundum pc değiştirdik işte...

Bakın resim atacağım yazılım sorunu

qAmyBR.jpg

Benim ilk ttnetten aldığım bilgisayarımda ekran kartı ati idi ki eski sistem. oldukça düşük donanım. 9 yıl kullandım hiç bir sorun yaşamadım. şu ankide Nividia nın gt 630 2gb  kışın ilk açılışlarda fan ses yapıyor küçük ve dandik bir fan plastik soğuktan büzüştüğü için mile bol geliyor sanırım o aralık ısınıncaya genleşinceye kadar ses yapıyor en fazla 2 dk sonra düzeliyor . başka sorun yok.

eski bir kart olduğundan ati olanın driveri sitesinde yoktu sanırım hatırladığıma göre. genelde driver sitelerinde buluyordum ve sorunsuz çalışıyordu. ama bir tek aero özelliğinde pek düzgün çalışmıyordu. ama o da windows 7 de önemli. Çünkü Güç seçenekleri ilede ilgili.  yani eski ise ben şahsen ucuz yada sağlam ikinci el bir kartla değiştirmenizi öneririm.

• Like 1

• Devasa bilinen ünlü büyük markalarda ati,nvidia ve intel vd.görüntü chipsetlerini cihazlarında kullanmaktalar.Bu ekran kartını kötü yapmaz.tabii  bazı marka ve modelin eksiklikleri söz konusu olabilir örneğin uyumluluk yazılım vb.donanım farklılıkları power enerji kaynağı yetersizlikleri,anakart bios versiyonları ve işletim sistemlerİ farklılıkları gibi değişiklikler gösterebiliyor veya ekran kartının kullandığı varsa eğer sistem kütüphaneleri eksiklikleri .Netframework,MS_C++ paketleri vs.gereksinimler gibi.
  • Ati ekran kartı sitesinde bulunan kullanarak deneyin birde çözüm olabilir.Kaynak 
  • alternatif olarak kullanabilirsiniz. Kaynak 
    Please register to see this content.

Kolay gelsin.

• Like 3
  • Thanks 1

SoNKraL_, 2 dakika önce yazdı:

driver booster hep eski ve hatalı sürücüleri kuruyor.Her ne kadar yavaş olsada driver easy her ne kadar lisans sorunu olsada driver max piyasanın en iyileri bana göre :)

sizin önerdiğiniz porgramı kurayım

Bazanda driver sürümündenmidir nedir sitesinden en son driveri indirsende kurulamıyor. şimdi ben format atıcam o aygıt yöneticisi için driverler ve ekran kartı uyumlu driverini en son nerde bırakmıştım kara kara düşünüyorum mesela :) Birde 32 gb lık ultra sandisk flash belleğimide kaybettim. onda driverler vardı hepsini yeniden bulucam şimdi. eskiden zevk için format atardım şimdi angarya geliyor. he ya bak birde benim en son windows enterprise 64 uefi ve cfg dosyası olan iso da bulup indirmem lazım.  tam olarak aradığın bu başlıkta diye gösteren olursa sevinirim. şu an yedek alıyorumda :) 

• Like 1

Yeni nesil ekran kartları nasıldır bilmiyorum ama cidden eski ekran kartları berbat ötesi diyebilirim. Normalde Nvidia ekran kartlarından şaşmam. Pc alırken ilk tercihlerim ekran kartında nvidia, anakart içinde ASUS olur. Kazara bende Ati ekran kartı aldım pişmanım.  Bugüne kadar da aldığım amd işlemci ve ekran kartında çok büyük sıkıntılar yaşadım.  İşlemcilerde aşırı ısınma ve donma sorunları, ekran kartında da inanılmaz kötü grafik, fps aldım. Özellikle ekran kartı, hesap makinasından bozma gibi, bir ekran kartı ancak bu kadar kötü olabilir. Tabi yine tekrarlayayım bu yeni amd işlemciler ve ekran kartları için geçerli olur mu bilmiyorum. Yalnız artık alacağım pc parçaları için bu marka ile alakalı ciddi ön yargılarım var.

-Sorununa gelince Amd, Ati kartları için sürücü güncellerken sitelerindeki beta sürücüleri kesinlikle indirmemelisin. Genellikle sürücü güncelleme proğramları sorunlu betaları yüklüyor ve ciddi sıkıntılara neden oluyor. Yüksek ihtimalle de sorunun beta sürücü yüklemiş olman olabilir. Amd ekran kartları kullanırken bu duruma dikkat edilmesi şart...

FeritEtemSinBin, 15 saat önce yazdı:

bu güne kadar hep amd kullandım hiç bir sıkıntı yaşamadım lütfen driver larınızı temiz bir sistemde amd nin kendi sitesinden indirerek kurunuz ve yeni değil ise  ekran kartınızın sağlam olduğundan emin olunuz 

yeni ekran kartı.  sorunu driver booster yazılım yapıyor orjinal sitesinden indirdim sıkıntı yok şuan

Edited by garb02
  • Like 1

garb02, 1 saat önce yazdı:

R7 250 model

DDU ile kaldırın driveri ve 3 parti uygulamalar ile güncelleme  yalan yanlış şeyler kuruyorlar.

+ olarak zannedersem sadece iş yükü binince sapıtmaya başlıyor. o yüzden İşlemcinin termal macununu kontrol edermisiniz ?

garb02, 1 saat önce yazdı:

R7 250 model

R7 250 içinde gömülmez bence koskoca AMD :) RX  serileri hiç yabana atılır gibi değildir örnk : RX 590

Edited by VentMois
  • Like 1

garb02, 8 saat önce yazdı:

yeni ekran kartı.  sorunu driver booster yazılım yapıyor orjinal sitesinden indirdim sıkıntı yok şuan

Pardon görmemişim atlamışım  :) R7 250 den siz yine de oyun oynuyorsanız fazla bir şey beklemeyin

FeritEtemSinBin, 3 saat önce yazdı:

öyle deme ben 240 la ne oyunlar oynadım :D gençliğimin bir dönemini yedi :D 

ben lisedeyken 9600 gt vardi sahip olduğum. o dönemlerde canavar gibi karttı Lineage 2 c6 interlude oynardım deliler gibii :)

240  ona göre çok  yeni kart :)

On 6/18/2019 at 2:47 AM, VentMois said:

ben lisedeyken 9600 gt vardi sahip olduğum. o dönemlerde canavar gibi karttı Lineage 2 c6 interlude oynardım deliler gibii :)

240  ona göre çok  yeni kart :)

r7 240 dan önce gt 710 vardı ondan öncekini hatırlamıyorum :D 

deli_petro06, 11.06.2019 - 17:29 yazdı:

Yeni nesil ekran kartları nasıldır bilmiyorum ama cidden eski ekran kartları berbat ötesi diyebilirim. Normalde Nvidia ekran kartlarından şaşmam. Pc alırken ilk tercihlerim ekran kartında nvidia, anakart içinde ASUS olur. Kazara bende Ati ekran kartı aldım pişmanım.  Bugüne kadar da aldığım amd işlemci ve ekran kartında çok büyük sıkıntılar yaşadım.  İşlemcilerde aşırı ısınma ve donma sorunları, ekran kartında da inanılmaz kötü grafik, fps aldım. Özellikle ekran kartı, hesap makinasından bozma gibi, bir ekran kartı ancak bu kadar kötü olabilir. Tabi yine tekrarlayayım bu yeni amd işlemciler ve ekran kartları için geçerli olur mu bilmiyorum. Yalnız artık alacağım pc parçaları için bu marka ile alakalı ciddi ön yargılarım var.

-Sorununa gelince Amd, Ati kartları için sürücü güncellerken sitelerindeki beta sürücüleri kesinlikle indirmemelisin. Genellikle sürücü güncelleme proğramları sorunlu betaları yüklüyor ve ciddi sıkıntılara neden oluyor. Yüksek ihtimalle de sorunun beta sürücü yüklemiş olman olabilir. Amd ekran kartları kullanırken bu duruma dikkat edilmesi şart...

Artık böyle birşey yok.Ryzen işlemciler stok fanıyla intelle aynı sıcaklıktalar.Amd zaten ryzen cpu ve rx serisi gpu'lar ile kendini aştı eski amd yok yani.Bende ryzen 3 2200g ve sapphire rx570 var saatlerce 1080p'de pubg ultra ayarlarda oynuyorum sıcaklıklar 70-75 arası ki pubg optimizasyonu en kötü oyunlardan aşırı yoruyor sistemi.Ayrıca amd dünyanın ilk 7nm cpu ve gpu'sunu tanıttı hatta çıkartmak üzere.Buna rağmen intel hala 14nm'de ve yakın zamanda çıkan 2 adet işlemci açığı yüzünden güvenlik konusunda büyük zarar gördü amd işlemciler ise etkilenmedi.İşin özü insanlar yeni nesil ryzen cpu ve rx serisi gpu kullanmadıkları için amdyi hala çok ısınan şeklinde ifade ediyor bu çok yanlış.

Edited by badboycuyum

abdulhey_, 11.06.2019 - 01:23 yazdı:

Benim ilk ttnetten aldığım bilgisayarımda ekran kartı ati idi ki eski sistem. oldukça düşük donanım. 9 yıl kullandım hiç bir sorun yaşamadım. şu ankide Nividia nın gt 630 2gb  kışın ilk açılışlarda fan ses yapıyor küçük ve dandik bir fan plastik soğuktan büzüştüğü için mile bol geliyor sanırım o aralık ısınıncaya genleşinceye kadar ses yapıyor en fazla 2 dk sonra düzeliyor . başka sorun yok.

eski bir kart olduğundan ati olanın driveri sitesinde yoktu sanırım hatırladığıma göre. genelde driver sitelerinde buluyordum ve sorunsuz çalışıyordu. ama bir tek aero özelliğinde pek düzgün çalışmıyordu. ama o da windows 7 de önemli. Çünkü Güç seçenekleri ilede ilgili.  yani eski ise ben şahsen ucuz yada sağlam ikinci el bir kartla değiştirmenizi öneririm.

s.a usta geçmiş olsun ekran kartı bozuk falan degilse kendi sitesinden seriye ait sürücüyü indir baska indirme seri model neyse o gecen pc deydim ekran kartını yüklemiyor driver packle yuklüyor ekran kartı ne marka nedim ati kendi sitesinden modele göre indir dedim indirdim kurdum olay bitti 4 sene ati ekran kartı kullandim  kendi serisinden  baskası sıkıntı  nvidia da da basıma bu olay geldi damatın pc sinde orjinal cd kaybetmiş ekran kartı olmuyor yüklenmiyor onuda siteden indirip düzelltim  kolay gelsin hayırlı günler

abi simdi kimse yanlis anlamasin ben sürekli kullanimlarimda ve bir cok internet cafe de kullanilan  bilgisayarlada hep sunu söylemisimdir nvidia daha iyi intel daha iyi 

ha diyeceksiniz ki kardesim birisi 2000 birisi 3000 tl  ama söyle bir durum var her zaman  olmasada sürekli kullanilicak mazemelerde hic sevmem para tutumu yapmayi 

acik ve net sekilde sunu söyleyebilirim ben 2000 veriyorsam birazdaha bekleyip 3000 tl vermeye raziyim ve abicim sürekli kullanimda hep amd islemci amd ekran kartinda  sorunlar yasiyor bir cok internet cafeci arkadaslarimiz bir kisi amd a8 a10 serisini satti 15 adet neden diye sorucaksaniz islemci sogutamiyorsun stok sogutucu olmuyor ee sogutamayinca soguk lehimden basla nereye kadar giderse gider yanlis anlamasin kimse ben nividia da da cok sorun gördüm anakart desteklemeyen den tutun islemci desteklemeyen yada ram ile desteklemeyen bile cikti karsima secici birisi galiba nivida :) cakistiriyor mem bellekleri :) neyse abi sözün kisasi uzun kullanim uzun ömür icin nvidia diorum  ayrica yönet bölümünden ekran kartini kaldir pc yeniden baslat ekran kartinin serisini girip sitesinden direk indir egerki onda da ayni seyi yaparsa eski sürümlerini dene mesela 3 ay önceki sürümü

firtina_limani, 3 saat önce yazdı:

abi simdi kimse yanlis anlamasin ben sürekli kullanimlarimda ve bir cok internet cafe de kullanilan  bilgisayarlada hep sunu söylemisimdir nvidia daha iyi intel daha iyi 

ha diyeceksiniz ki kardesim birisi 2000 birisi 3000 tl  ama söyle bir durum var her zaman  olmasada sürekli kullanilicak mazemelerde hic sevmem para tutumu yapmayi 

acik ve net sekilde sunu söyleyebilirim ben 2000 veriyorsam birazdaha bekleyip 3000 tl vermeye raziyim ve abicim sürekli kullanimda hep amd islemci amd ekran kartinda  sorunlar yasiyor bir cok internet cafeci arkadaslarimiz bir kisi amd a8 a10 serisini satti 15 adet neden diye sorucaksaniz islemci sogutamiyorsun stok sogutucu olmuyor ee sogutamayinca soguk lehimden basla nereye kadar giderse gider yanlis anlamasin kimse ben nividia da da cok sorun gördüm anakart desteklemeyen den tutun islemci desteklemeyen yada ram ile desteklemeyen bile cikti karsima secici birisi galiba nivida :) cakistiriyor mem bellekleri :) neyse abi sözün kisasi uzun kullanim uzun ömür icin nvidia diorum  ayrica yönet bölümünden ekran kartini kaldir pc yeniden baslat ekran kartinin serisini girip sitesinden direk indir egerki onda da ayni seyi yaparsa eski sürümlerini dene mesela 3 ay önceki sürümü

amd a,fx ve ryzen 3 serisi tamamiyle çöp seriler şuanki durumda :) ryzen 5 ve ryzen 7 serisi işlemciler kullansın intel^i aramaz

• Like 1

SoNKraL_, 22.06.2019 - 10:25 yazdı:

amd a,fx ve ryzen 3 serisi tamamiyle çöp seriler şuanki durumda :) ryzen 5 ve ryzen 7 serisi işlemciler kullansın intel^i aramaz

yööö yıllar oldu hala fx 8300 kullanıyorum canavar gibi