Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Telefon Ve Bilgisayar Arasında En Iyi Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

Telefon ve bilgisayar arasında en iyi  "Kablosuz" dosya paylaşımı nasıl yapılır? veya tersi bilgisayardan telefona..?

Tp link TD-W9970 modemim , ASUS USB-N10 150Mb/sn 11n Kablosuz USB adaptörüm mevcut.  bunlar yeterlimi yoksa Bluetooth aparatmı daha iyidir?

Bazı dosya yöneticilerinde ftp oluşturma özelliği var. Ağ üzerinden telefona dosya atabilir telefondaki dosyayı çekebilirsin. Google play>GM Dosya Yöneticisi>PC Dosya Transferi seçeneğine bakabilirsin.

Hocam ben zamanında Filezilla Server'dan yerel bir sunucu açıyordum bilgisayara ve dosya yöneticime kullanıcı bilgileriyle ekliyordum. Test de etmiştim hem ShareIt filan hepsinden daha hızlı aktarım yapıyor hem de öyle az bir hız farkı yok, kat kat hızlı. Biraz uğraşın, otomatik açılmaya ayarlarsanız bir daha hiçbir şeye zahmet etmezsiniz.

Daha evvelden oldukça gelişmiş bir arayüze sahip MOBILedit Enterprise programını kullanmıştım hatırladığım kadarıyla,uygulamayı pc'ye kurup ilk çalıştırdığımda telefonun hangi bağlantı türü ile (wifi,usbport,bluetooth vb.) bağlantı şeklini menüden seçme işlemi ile kullanmıştım bir kaç dakikada dosyalarımı yedekleyip değişikler vb.işlemler.

iphone vd. bir çok telefona destek vermekte mutlaka farklı seçeneklerde vardır aşina olan arkadaşlarda farklı fikirler sunacaklardır aklımda kalmış bu program. :) 

• Like 1

blnt44, 43 dakika önce yazdı:

telefonunuzun web sitesinde pc arayüz programı vardır . 

veya 

Please register to see this content.
 adlı programı kullanabilirsiniz

Bilgisayar Arayüz programı var telefonun da kablosuz değil. Yada kablosuz varmı ben bilmiyorum.  Kablo ile aynen yansıyor PC ye. Sadece aktarım değil güncelleme v.s işlemlerde var. Ama kablosuz varmı mesele o? 

forjest, 39 dakika önce yazdı:

Daha evvelden oldukça gelişmiş bir arayüze sahip MOBILedit Enterprise programını kullanmıştım hatırladığım kadarıyla,uygulamayı pc'ye kurup ilk çalıştırdığımda telefonun hangi bağlantı türü ile (wifi,usbport,bluetooth vb.) bağlantı şeklini menüden seçme işlemi ile kullanmıştım bir kaç dakikada dosyalarımı yedekleyip değişikler vb.işlemler.

iphone vd. bir çok telefona destek vermekte mutlaka farklı seçeneklerde vardır aşina olan arkadaşlarda farklı fikirler sunacaklardır aklımda kalmış bu program. :) 

Tabi böyle seçenekleri olan güvenli program varsa iyi olur.

abdulhey_

Wondershare MobileGo adlı programda mevcut,sanıyorum telefonun daha evvelinde bilgisayara wifi veya bluetooth ile tanımlanması gerekli olabilir uygulamalada otomatik olarak algılayıp işleme başlar lazım olursa spoiler içerisine,link eklendi bana ait değil ancak sağlam kaynaktan işini görür gibi kolay gelsin. :) 

Wondershare+MobileGo+b.png

• Like 1

Zaten bellide benim kafamda netleşti yardımcı olacak arkadaşlarada belirteyim; arkadaşlar ben web üzerinden paylaşım istemiyorum.çünkü web te taşıdığım dosyayı aktarmam için zaten sonuçta bilgisayarın yanına gelmem gerekiyor. Birde ne kadar önemli olabilir o değişir güvenlik konusu var.

o yüzden bana yakın mesafeden aygıtlar ile dosya aktarımı lazım. Google da inceledim. wifi adaptörü varsa bluetooth a gerek yok diyor. bende de var wi fi adaptörü. ilk postta belirtmiştim. o zaman ona veya modeme yoğunlaşıcaz.

olmazsa gerekirse dark marka 50 tl ye kadar bluetooth adaptörüde var. onu alırım.

Edited by abdulhey_

Bilgisayarın ve telefonun aynı kablosuz ağa bağlı ise tam istediğin gibi bir program, ben bunu kullandım bir ara alternatifleri de vardır, araştırabilirsin...

• Like 3

forjest, Bir saat önce yazdı:

abdulhey_

Wondershare MobileGo adlı programda mevcut,sanıyorum telefonun daha evvelinde bilgisayara wifi veya bluetooth ile tanımlanması gerekli olabilir uygulamalada otomatik olarak algılayıp işleme başlar lazım olursa spoiler içerisine,link eklendi bana ait değil ancak sağlam kaynaktan işini görür gibi kolay gelsin. :) 

İçeriği Gizle

Wondershare+MobileGo+b.png

galiba genelde verdiğiniz bu üç uygulamada aynı mantıkla çalışıyor.  @ekycy  arkadaşın verdiği uygulamayı indirdim. ve kurdum. çok kolay kuruldu sadece bilgisayarla eşleştiriken sitenin verdiği or code ile eşleştiriyorsun. eşleştirir eşleştirmez telefondaki tüm dosyaları bilgisayara yansıtıyor. Türkçe dil var. @DJ_Rush arkadaşın verdiğinde türkçe varmı bilmiyorum. ama 1 milyon indirme var. ekycy arkadaşın verdiğinde ise 100 milyon. ama belkide Airmore sonradanmı çıktı bilmiyorum. sanki daha modern ve fonksiyonlu gibi. neyse onada bir bakarım. Güvenlik olarak or kod okutmak yada bazı aparatları ayarlarken siteye bile bağlanman gerekebiliyor. yani hemen her şey bu mantıkla çalışıyor. onun için mecbur güveneceğiz :) 

ekycy, 54 dakika önce yazdı:

Bilgisayarın ve telefonun aynı kablosuz ağa bağlı ise tam istediğin gibi bir program, ben bunu kullandım bir ara alternatifleri de vardır, araştırabilirsin...

Evet en kolay ve kullanışlı bunu gördüğüm için bunu yükledim ve bilgisayarla kolayca eşleştirdim. Çok Sağol.

DJ_Rush, 35 dakika önce yazdı:

Güzel bir yöntem.

Usta Xender ile hemen hemen aynı bu program ama bu daha modern ve oldukça fonksiyonlu gibi.  yalnız bu xender a göre 99 milyon kez daha az indirilmiş. büyük olasılıkla xender buna göre eçok daha eski olmalı. bunuda indirdim denerim bakalım. Teşekkür ederim.

Edited by abdulhey_

x-plore yi arkadaslar anlatmiş bu konuda cok iyidir ben birde SHAREit kullanıyorum pc uygulamasını yukle apk dosyasını tele kur.artıları barkod okutarak baglanır.aratarakta baglanabilirsin cok hızlıdır.bilgisayardan tele sürükle bırakla dosya atabilirsin.telefondan istedigin dosyayı paylaş menüsünden yollayabilirsin.

Airmore kullanıyorum. Pcye birşey kurmuyorsunuz sadece telefona 3-4mblık bir app indiriyorsun. Yanlış bilmiyorsam zaten apowersoftun kısaca telefon ve pc entegrasyon yazılımlarını en iyi yapan firma. Bunun dışındaki herşey ekstra uğraştırıyor gibi geliyor bana.

Edited by EgeGrkn

TheRifleman, 8 saat önce yazdı:

AirDroid yeterli, konudaki bazı öneriler basit bir dosya paylaşımı için fazla uçuk.

Bunu deniyorumda öteki odadan ip yöntemiyle bilgisayar a nasıl bağlanılıyor onu çözemedim.?

Airmore de aynı yav.  Or code okutmadan diğer odadan bağlanılmıyormu?  Tamam bulut paylaşımı önemli değil dedim ama aynı evde de ağ üzerinden bağlanmam lazım. Yoksa bilgisayar açık ve onun başında or code okuttuktan sonra kablo ile bağlanırım daha iyi. 

Edited by abdulhey_

abdulhey_, 41 dakika önce yazdı:

Bunu deniyorumda öteki odadan ip yöntemiyle bilgisayar a nasıl bağlanılıyor onu çözemedim.?

Airmore de aynı yav.  Or code okutmadan diğer odadan bağlanılmıyormu?  Tamam bulut paylaşımı önemli değil dedim ama aynı evde de ağ üzerinden bağlanmam lazım. Yoksa bilgisayar açık ve onun başında or code okuttuktan sonra kablo ile bağlanırım daha iyi. 

sürekli ftp adresi açık tutan bir app indirin o zaman avplayer mesela medya oynatıcısı ancak ftp veriyor...