Jump to content

Soru? : Oyunlari TaŞiyinca ÇaliŞmiyor

saimkamil

Recommended Posts

O şekilde bazı oyunlar formattan sonra diğer taşındığı bölümde çalışsa bile sağlıklı bir durum değil bu.

En iyisi her seferinde yeniden kurmak veya yüklenecek tüm oyunlar sistem yüklü bölüme kurulduktan sonra o bölümün imaj olarak yedeğinin alınması, format yerine bu yedeğin yüklenmesidir, ghost, acronis gibi programlarla bu işlemler yapılabilir.

Bazı oyunların, C:\Program Files konumu dışında sistem dosyalarının bulunduğu ve diğer başka konumlarda da dosyaları bulunduğundan her format sonrası yeniden yüklemek gerekir.

saolasın ama ben her seferinde kurmaktan bıktım malesef ondan arıyorum birde bazı oyunları çok büyük bir şekilde sıkıştırıyorlar direk klasöre açılıyor ve çalışıyor o nasıl oluyor??

hangi oyun için söyle yardımcı olayım

işin püf noktası reg dosyaları

kurduğun oyun adını regedit de arat ve onları kaydet istersen oyunu başka pc ye ama konumu aynı olmak kaydı ile yada aldığın reg kaydını açıp oyunu yüklediğin konuma göre düzelterek çalıştırabilirsin ben o şekilde yapıyorum 1-2 oyun dışında çalışmamazlık yapmaz

ve en önemli olayda sistem32 klasörü içine dll atar hata mesajını oku sağlam pc den gerekli dll yi al kendi pc ne at olay biter

sen hangi oyunu istiyorsun hata measfı ne ona göre yardımcı olayım

saolasın ama ben her seferinde kurmaktan bıktım malesef ondan arıyorum birde bazı oyunları çok büyük bir şekilde sıkıştırıyorlar direk klasöre açılıyor ve çalışıyor o nasıl oluyor??

Hım o zaman ya dediğim gibi sistem yüklü partitiona oyunlarını yükleyip herşey hazır durumda iken ghost veya acronis ile yedeğini alacaksın, ya da oyunları portable hale getirmeyi öğreneceksin.Başka türlü olmaz.

hangi oyun için söyle yardımcı olayım

işin püf noktası reg dosyaları

kurduğun oyun adını regedit de arat ve onları kaydet istersen oyunu başka pc ye ama konumu aynı olmak kaydı ile yada aldığın reg kaydını açıp oyunu yüklediğin konuma göre düzelterek çalıştırabilirsin ben o şekilde yapıyorum 1-2 oyun dışında çalışmamazlık yapmaz

ve en önemli olayda sistem32 klasörü içine dll atar hata mesajını oku sağlam pc den gerekli dll yi al kendi pc ne at olay biter

sen hangi oyunu istiyorsun hata measfı ne ona göre yardımcı olayım

Teşekkürler olay çözülmüştür...

dediğin olay 'Rip' li oyunlarda olur ve genelde uharc ile sıkıştırıyolar çok baba program da komut satırıyla çalışıyor ne yazık ki

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...